Téma: Saul fia

10/10
4427 2015 jún. 11. - 15:08:35 10/10
(132/612)
Jujjj, az nagyon rossz film!
Viszont van kettõ, szinte az ismeretlenségben tartott film, a rendszerváltás veszteseirõl, még a 90-es évek elejérõl.
Az egyik Maár Gyula Hoppá c. filmje (ez szinte elérhetetlen!), a másik Szabó István Édes Emma, drága Böbe c. filmje.
eIemes 2015 jún. 11. - 15:05:11
(131/612)
ez egy méltányolandó gondolat, ez esetben nincs helye annak, hogy a sikertelenség miatt másokat hibáztassanak.
eIemes 2015 jún. 11. - 13:45:25
(130/612)
köszi, megnézem a Puskinban is!
eIemes 2015 jún. 11. - 13:44:06
(129/612)
"Jézus tanitasa, hogy az igazság jó és egyszerû."

Én másképp emlékszem.
eIemes 2015 jún. 11. - 12:38:57
(128/612)
De a szar filmekre rosszul esik visszaemlékeznem. Ne kérj többet.
Feri bácsi pedig nyugodjék békében.
eIemes 2015 jún. 11. - 12:38:23
(127/612)
Tanú kettõ.
10/10
4427 2015 jún. 11. - 12:17:36 10/10
(126/612)
Szerinted már készült is? Sorolnád!
eIemes 2015 jún. 11. - 11:41:16
(125/612)
Szerintem már készült is.

Csak ugye, a sikernek van számos feltétele, amelyek közül legalább néhányat teljesíteni kell. Nem kell, hogy színvonalas, jó, technikailag pontos, mûvészileg igényes, történelmileg hûséges alkotás készüljön -- sikeres volt például a Sharknado is. Piacfelmérés, témaválasztás, határozott rendezõi elképzelések, jól kézbentartott költségvetés, gerillakampány.

Marginális érdeklõdésre számot tartó, nagyközönség számára ismeretlen háttér elõtt játszódó, egyedi (tehát érthetetlen) filmnyelvi eszközökkel operáló, ötlettelen, gyenge színészeket foglalkoztató filmekból jó sok van.
eIemes 2015 jún. 11. - 11:37:00
(124/612)
ahol én pénzért vásároltam elõnyt, ott megegyeztünk egy árban.
ezért az összegért a befolyásos ember NEM fogja betartani a korábbi megállapodásokat, hanem kedvezni fog nekem.

ettõl a perctõl kezdve azonban a következõ kopogtatóval is ugyanígy megállapodhat egy magasabb árban. mert korrupt.
hogy a kereteink között maradjunk, Tornácos József nagyszerû alkotásából idéznék újra: mindig van egy jobb ajánlat.
10/10
4427 2015 jún. 11. - 10:22:57 10/10 Előzmény eIemes
(123/612)
Ha van rá mód, akkor filmtekercsrõl, és ne digitálisan!
http://muveszmozi.hu/hirek/saul-fia-puskinban-35-os-kopiarol

A nagy füzet c. filmet az elsõ percek után majdnem ott hagytam, annyira zavart a "tökéletes" digitális képminõség.
Pohárnok Gergely mondja:
"...szerintem a film (a celluloid) valahogy még mindig sokkal szebb, mint a digitális. Nagyon nehéz már észrevenni a különbséget, de a filmnek még mindig van egy olyan esztétikája, amit nehéz utánozni a digitálissal. A digitálisnak van egy nyersesége, ha nem gyúrja agyon az ember, akkor olyan lesz, mint amikor az RTL Klubot nézed. Nagyon konkrét, reális és éles, ami a legtöbb fikciós dologhoz szerintem nem annyira passzol."
eIemes 2015 jún. 11. - 09:02:53
(122/612)
irigy vagyok egy kicsit. mikor nézted a filmet....?
7/10
Julicska 2015 jún. 10. - 23:48:40 7/10
(121/612)
Kicsi spoiler/rontóc:
Nem tudom, linkelte-e már valaki, itt vannak a sonderkommandósok által készített fényképek:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sonderkommando_photographs
A film nézése közben még nem is tudtam, hogy az a jelenet valós eseményeken alapul.
8/10
230e 2015 jún. 10. - 10:45:28 8/10
(120/612)
A film megnézése elõtt sokat gondolkodtam azon, hogy pár évente megjelenik egy könyv/film errõl a témáról, ami körbejárja a világot, beszélnek, írnak róla, aztán szépen összevesznek azon az emberek hogy ez most jó/nem jó, kell-e, vagy nem kell.
Valóban kell-e ez, lehet-e újat mondani róla, és hogy magyar film tényleg csak ilyen filmmel érhet el sikereket nemzetközi fesztiválokon. (Szerencsére ez utóbbit a Liza a rókatündér cáfolja).
Nem egyszerû film.
Tegnap néztem meg, elgondolkodtatott.

SPOILER:
Az a kevés látvány jó, de alapvetõen nincsen látvány, csak néha villannak képek, döntõ részben a fõszereplõt látni.
Ezért pedig eléggé felértékelõdik a hang, ami itt nagyon-nagyon kell, mert az elmosódott életlen képeket remekül kiegészíti.
A történet, hát itt vagyok gondban egy kicsit.
Adott egy ember aki el akar temetni egy fiút, és eközben az egész olyan, mintha egy gyári munkás napját néznénk. Kizárólag ez érdekli, miközben a társai dokumentálni, és kijutni akarnak a borzalomból. Lehet azt mondani hogy igen, egy ilyen helyzetben az egyén kizárólag magáért felel, de a társai védik, és megmentik õt, õ pedig ezt nem viszonozza. Persze könnyû ezt írnom egy kényelmes fotelbõl, és a film készítõi is valószínûleg azt akarják sugallni hogy már ennyire elveszítette az életösztönét, de ezért nekem nem volt szimpatikus a cselekedete.
offtopic
eIemes 2015 máj. 26. - 12:53:31
(119/612)
írtam ennek a hátterérõl tegnap egy szösszenetet, de váratlan (ám szükséges) nagytakarítás áldozatául esett.
9/10
TitusLivius 2015 máj. 26. - 12:37:37 9/10
(118/612)
A premier elõtt járunk szûk egy héttel, de 58-an már jól ismerik a filmet, 10-es skálán átlag 3-as értékeléssel jutalmazták. Na most... vagy az van, hogy õk 58-an igencsak prominens személyek, akik Cannes-ban meghívót kaptak rá, és ízlés tekintetében is felette állnak a Cannes-i szakmai zsûrinek (Coen testvérek, Guillermo Del Toro...meg hasonló csip-csup emberkék), akik ugye ennek a filmnek dobták az aranyat, vagy a valószínûbb verzió játszik..... hogy még mindig sok itt az 1d1ot4. Ez kb. az ötévesek -phújjj de utálom a spenótot, bár még nem is ettem- szintje.
eIemes 2015 máj. 26. - 10:19:25
(116/612)
de nincs jegy, szóval nem kell a kabát :)
eIemes 2015 máj. 26. - 08:41:14
(115/612)
"Nincs kitõl tartania, ha tökéletes kapcsolatai(protekciós) vannak."

Naiv.
eIemes 2015 máj. 26. - 08:39:49
(114/612)
Nézem, melyik vetítésre menjek (pénteken, vasárnap és kedden már játsszák három kismoziban), de naív voltam - rég elkelt az összes jegy...
Kolókapitány 2015 máj. 25. - 18:22:23
(113/612)
Claude Lanzmann a Saul fiáról:

... "A Saul fia az anti-Schindler listája" - folytatja Lanzmann. "Nem a halált mutatja, hanem azok életét, akiket arra kényszerítettek, hogy másokat küldjenek a halálba."

"Itt nincs miért" - szólt Lanzmann híres manifesztójának címe, amelyben lefektette azokat az irányelveket, melyek mentén megfelelõ módon és kellõ tisztelettel lehet közeledni a holokauszthoz mint témához. Fõ állítása, hogy a holokauszt kontextusában minden egyes miérttel kezdõdõ kérdés az abszolút obszcenitás aktusa,mert a holokauszt semmilyen más történelmi esettel nem hasonlítható össze, így mindenféle megértés vagy arra irányuló szándék felesleges.

"Ha a cannes-i filmfesztiválon levetítenek egy magyar filmet, ami egy auschwitzi Sonderkommandósról szól, azt nekem semmi okom nem megnézni. Sosem mondtam, hogy alapból el kéne utasítani minden filmet, ami a témával foglalkozik, és elsõsorban azért érdekelt a Saul fia, mert magyar.

A magyarországi holokauszt nagyon speciális eset: késõbb kezdõdött, csak 1944 tavaszán, és a nácik pár hónap leforgása alatt 400 000 magyar embert likvidáltak."


Lanzmann szerint Nemes Jeles elég okos volt ahhoz, hogy ne próbálja meg ábrázolni a holokausztot, mert tudta, hogy nem lehet, és nem is szabad. "Ez a film nem a holokausztról szól, hanem a Sonderkommandón belüli életrõl. Amikor azt mondtam, hogy képtelenség ábrázolni a holokausztot, arra gondoltam,nem lehet bemutatni, milyen volt meghalni a gázkamrákban.