Téma: Saul fia

eIemes 2015 jún. 23. - 21:42:51
(213/613)
ez a szürke zóna nem lehet egy túl jól sikerült film. Annak ellenére, hogy a film IMDB oldalán rendezõként Tim Blake Nelson van feltüntetve, a rendezései között nem szerepel: http://www.imdb.com/name/nm0625789/
eIemes 2015 jún. 23. - 09:38:53
(212/613)
ne etessük a kiállítási tárgyakat
offtopic
cellasto 2015 jún. 23. - 08:46:50
(211/613)
nálad mindenképp...
okos egyhozzászólásos senkiházi
9/10
offtopic
Faludi Gusztáv 2015 jún. 23. - 08:03:56 9/10 Előzmény cellasto
(210/613)
pl- hányatott magyarok? köcsög tatárok, tahó törökök, rohadék ruszkik? igazad van. okos kisfiú vagy.
offtopic
eIemes 2015 jún. 23. - 07:42:36
(209/613)
a menekültek és a falépítés kérdése szerintem (ha érdekel) inkább a Samba c film fórumához tartozik. ha lesz kis idõm, elolvasom ezt a cikket és ott válaszolok, rendi?
offtopic
filoszemitabélus 2015 jún. 22. - 18:39:12
(208/613)
Acsádi elvtárs hülyeségeket beszél. De ezt már megszokhattuk tõle. És van annak valami diszkrét bája, hogy most ugyanazok izgágáskodnak szegény menekültek érdekében, akik 2004 december 5.-én a határon túli magyarok beözönlésétõl féltették az országot.
Tudom, hogy a tisztelt moderátorok is ilyenformán gondolkodnak. Siessenek törölni, mert még valaki el találja olvasni!
offtopic
Edmond Dantes 2015 jún. 22. - 17:28:35 Előzmény eIemes
(207/613)
off...vagy mégsem?

Most már közeledem a filmhez, de addig is: vajon azok, akik -mint itt olvasom vhol- olyan igen nagyon szívükön viselik "palesztina,sziria,afrika bármelyik tagállama,irak,afganisztán" (és gondolom, más népek) sorsát és ezekbõl-ezekrõl filmeket várnak (el), vajon hogyan vélekednek napjaink honi slágertémájáról??=bevándorlók-menekültek-falépítés toposz.
És hogy n e m "off" a kérdés, tessék, itt az "átkötés", friss, ropogós:
http://nol.hu/velemeny/falak-1541063 benne a "témábavágó" 1938-as eviani konferencia
offtopic
bobin 2015 jún. 21. - 22:51:05
(206/613)
Be kell valljam, nem nagyon szeretem a magyar filmeket. Vagy inkább úgy mondanám a mostainakat vagy újabb koriakat. Mert a régiek közül sok nagyon tetszik, pl. a Kõszívû ember fiai, a Kárpáthy Zoltán, az Egy magyar nábob, az Egri csillagok, Az aranyember, a Liliomfi ….. Szóval nem értem, hogy lehet, hogy ha régen tudtak ilyeneket, akkor most miért nem? Úgy értem, ezek tényleg nagyon jók, pedig kosztümösek és azt gondolná az ember, hogy elavulnak. De nem, a mai napig meg tudom õket nézni és még mindig tetszenek. (Persze, lehet, hogy kicsit elfogult vagyok, mert nagyon szeretem Jókai Mórt, mondjuk nem hangoztatom annyira, mert manapság nem divat a „kötelezõ”-ket szeretni) Nem is tudom, hogy fogalmazzak, de ha megnézi ezeket a filmeket az ember: elõször is jók a színészek és jó a hangjuk, egyáltalán nem mesterkéltek, jól néznek ki, természetesek a szerepükben, jók a párbeszédek, izgalmas a történet, igen szépek a képek, izgalmasak, fenntartják az ember figyelmét. Én mondjuk, csak nagyon „felhasználó szinten” nézek filmeket és tényleg nem néztem utána, hogy kik ezek a színészek, rendezõk és operatõrök, de azt azt hiszem sikerült leszûrnöm, hogy jók.
Azt nem értem, ha akkor ilyeneket tudtak, akkor most miért nem? Mi az ami nekik megvolt és most nem? Mert tényleg nem akarok megsérteni senkit, de a mostani magyar filmek közül igazából hasonlót nem látok. A legtöbb bajom, már gyakran magukkal a színészekkel van, állandóan úgy érzem, hogy csak „ordibálnak”, gyakran teljesen természetellenesen hangzik az egész, amit mondanak. Igaz, azt is nehéz olykor eldöntenem, hogy most a színészekkel vagy a forgatókönyvvel van-e a baj? Pedig igazából a magyar szinkronhangok szerintem jók. Lehet, hogy kicsit furcsán hangzik, de sokszor az az érzésem, hogy sokkal jobb lenne egy-egy magyar film, ha ismét „magyarra” leszinkronizálnák ….. Szóval, mondja meg nekem valaki, mi az, ami pontosan hiányzik ahhoz, hogy egy Kõszívû Ember Fiai-hoz hasonló kaliberû filmet lehessen készíteni?
Pedig olykor-olykor próbálkozom, hogy na, ez a magyar film most biztos más lesz. Hmm … hát most olyan sokat hallani errõl a filmrõl mostanában. Szóval, lehet teszek megint egy próbát és megnézem ezt a Saul fiát. Hátha. De, ha megint csalódik, azt hiszem, jó darabig megint be nem teszem a lábam a moziba (magyar filmet, mindig csak moziba nézek, hogy evvel is növeljem a „tetszés” esélyét : ))).
10/10
offtopic
viaszpingvin 2015 jún. 19. - 17:22:21 10/10
(205/613)
Innen is üzenném az idelátogató szélsõjobbereknek: az, hogy a honfoglalásról és Trianonról még nem sikerült nézhetõ magyar filmet csinálni, igazán nem a Saul fia alkotóinak hibája. Pusztán frusztrációból adódóan pedig kicsinyes dolog lepontozni a filmet:)
10/10
4427 2015 jún. 19. - 14:05:28 10/10
(204/613)
Már 25ezer nézõnél tart a Film!
offtopic
eIemes 2015 jún. 19. - 13:52:14
(203/613)
a kiállítási tárgyakat nem etetjük.
eIemes 2015 jún. 19. - 13:48:04
(202/613)
persze, csak akkor én voltam még túl fiatal. legalábbis szellemileg (a mérnökök késõn érnek).
offtopic
eIemes 2015 jún. 19. - 09:12:20
(201/613)
van egy vicc az öreg apácáróll, aki lihegve esik be a rendfõnök irodájába:
- Priorissza, priorissza, épp csak kinéztem az ablakomon és láttam, hogy a novíciák megint helytelenkednek a papnövendékekkel a templomkertben!!!
- Nahát, ez rettenetes... Kinézett az ablakán... De hát a maga ablakka nem is a templomkertre néz!
- Hát úgy nem, de ha az asztalt az ablakhoz tolom, felteszem rá a széket, és a rácsba kapaszkodva kihajolok, akkor odalátok.
eIemes 2015 jún. 19. - 09:09:21
(200/613)
Nem, szerintem nem ömlik mindenhonnan :)) De mondtam: olyasmi ez, mint a szénanátha.
Én észre sem veszem a virágport. Aki allergiás, már akkor is prüszköl, ha csak meglátja.
offtopic
cellasto 2015 jún. 19. - 09:04:04
(199/613)
olvasol híreket?
nézel tv-t?
és szerinted nem ömlik mindenhonnan?
eIemes 2015 jún. 19. - 08:45:23
(198/613)
"olyan szinten ömlik ránk a holokauszt"

ezt nem is értem, utoljára (most néztem meg az évszámot) 93-ban csináltak rendes holokausztfilmet, Schindler, vagyis izé, Spielberg. akkor még gyerek voltam és tetszett, ma már az is nyálgép, tudod, amerikai sablon, mi vagyunk a jók és õk a rosszak. Azóta meg eltelt húsz év, öregedtem, és ma már Röhrig Gézával tudok egyetérteni (egyébként nem csak ebben: nagyon jó írásai is vannak). A jó és rossz közötti határvonal az emberen belül húzódik.
offtopic
cellasto 2015 jún. 19. - 08:33:17
(197/613)
nem az én szakmám a filmkészítés :)
én fogyasztó vagyok,csak nincs mot fogyasztani újabban :P
offtopic
eIemes 2015 jún. 19. - 08:12:10
(196/613)
"ideje lenne"

akkor láss neki és csinálj :-) James Cameron például nem csak vágyakozott erre, hanem nekilátott és csinált egy akkora filmet a n'avik hányatott sorsáról, hogy az összes eddigi holokausztfilm összbevételét messze felülmúlja.
offtopic
eIemes 2015 jún. 19. - 08:08:23
(195/613)
igen, ez a te véleményed. van aki a virágporra allergiás,
annak meg egész nyáron piros a szeme és panaszkodik.
nehéz az allergiások élete, mélyen együttérzek velük.
offtopic
cellasto 2015 jún. 19. - 07:55:20
(194/613)
olyan szinten ömlik ránk a holokauszt,hogy ideje lenne váltani és más népek hánytatott sorsát megfilmesíteni
mjuk ez az én véleményem