1/10
toshiba321 2010 máj. 28. - 04:26:04 1/10
(136/256)
Egy dologban kijavítanálak ha lehet a HOLOKAUSZTON nincs mit vitatni. Megtörtént ezt kár tagadni és félremagyarázni a legostobább indokokkal. A holokauszton egy dolgot lehet tenni sajnálkozni, gyászolni, emlékezni, és soha el nem felejteni. De vitatkozni azt az egy dolgot nem szabad. Igen sok jó és bátor ember halt meg nem csak a táborokban hanem a frontokon mindkét oldalon. És van olyan film ami a frontra küldött fiatalok történetét mutatja be az pedig a Sztálingrád címû német film ami német szemszögbõl nagyon is objektíven mutatja be ezen fiatalok megpróbáltatásait. Nagyon tanulságos film érdemes megnézni azt is.
1/10
toshiba321 2010 máj. 28. - 04:14:00 1/10
(135/256)
Ez tényleg nem egy dokumentumfilm ez egy játékfilm amiben a dokumentumfilm bizonyos elemeit is felhasználják DE ETTÕL ez még egy hollywoodi játékfilm. Ebben nincs semmi holokauszttagadás. Azt hogy mit érzékeltet a film hát hogy is fogalmazzak számomra félremagyarázza a történelmet. Az tény hogy ami történt az egy borzalmas dolog amit ember ember ellen elkövetett. Igen a holokauszt megtörtént ezt kár tagadni. Igen a népirtás is megtörtént ezt is kár tagadni kedves holokauszttagadó embertársaim. Voltak gázkamrák voltak lágerek voltak brutális szadista embertelen õrök. Ezt lehet bárhogy magyarázni igen voltak ez tény. És sajnos ezek nagyon szomorú tények. Sajnos nagyon sok ártatlan ember halt meg pusztán vallása miatt ez sajnálatos és megbocsáthatatlan dolog. Erre mindig emlékezni kell az emberiségnek. Amin esetleg vita van az áldozatok pontos száma. Van ahol 6 millióról van ahol 4-6 millióról van ahol ennél többrõl és van ahol ennél kevesebbrõl beszélnek. Pontosan megmondani nem lehet és szerintem nem is szükséges mert az nem változtat semmin. Szerény véleményem szerint egyetlen ember halála is borzalmas és pótolhatatlan veszteség. És nincs olyan eszme amely megengedhet ilyen aljas dolgot. De teszem hozzá egyetlen ember életben maradása pedig csoda, csoda volt abban a nehéz történelmi korban. Köszönet azon keveseknek akik abban a korban abban a nehéz történelmi pillanatban is emberek tudtak maradni és segíteni tudtak embertársaikon - legyen az akár egy pohár víz vagy hogy valaki évekig bújtatott embereket a pincéjében.

Ettõl függetlenül maga a film és itt most csak a filmrõl beszélek sok ponton enyhén szólva is hiteltelen kicsit hamis fényben állít be dolgokat fõleg Schindlerrel kapcsolatban. Vagy a feleségével való kapcsolatában. És a végén a zárójelenetek azok is nagyon szépek de hiteltelenek a számomra. De még sok hasonló észrevételem van a filmmel kapcsolatban. Vannak ennél számomra sokkal hitelesebb és sokkal értékesebb alkotások pl: a Zongorista ami jóval hitelesebb film a számomra. Talán le kellene újra forgatni és félre kellene tenni az üzleti érdekeket, hogy még hitelesebb képet kapjunk errõl a korról.
mulao 2010 ápr. 26. - 09:00:59
(134/256)
Nem nekem készült ez a film, de nagyon tetszett.Profin van összetákolva.
A színészek is kitettek magukért szerintem, fõleg Finnes és L. N.-n tetszett. Gáti Oszkár hangja is egész jól áll "Schindler"-nek.

******SPOILER*******

A film mondanivalója pedig, számomra ez volt: A Holokausztot nem lehet és nem is szabad elfelejteni.
scholes9 2010 ápr. 25. - 03:36:20
(133/256)
Azért cseppet vicces, h még csak oscar jelölést sem kapott a film zenéje...
ibacs 2010 márc. 23. - 11:27:53
(132/256)
Mint propagandafilm nagyszerû. Mint történelmi film, elfogult és hatásvadász. (fekete-fehér halottak között tébláboló piros kislány)
Minden egyes halott emberért kár volt a háborúban. Azokért is akik azoktól a golyóktól haltak meg, amit Schindler lõszergyáraiban a megmentett emberek készítettek. Mert azt a mesét, hogy egy hadigyár két éven keresztül csak selejtes lõszert szállít a hadseregnek még egy gyerek sem hinné el.

A gyûjtõtáborokban lévõ csontsovány emberek, látvány valóban szörnyûséges és sokkoló. De ezek is öncélúan kisajátított képek. A kerítésen kívül sem volt sok helyen mit enni. Ott is éhen haltak jó páran. Vagy akár a hadifogolytáborokban, mindkét oldalon. Egy jó utánpótlással ellátott amerikai katona 15-20Kg-ot fogyott a háború alatt. Akkor milyen soványak lehettek a hadifoglyok?

Az ilyen egyoldalú és kisajátító ábrázolás miatt nem tartom hitelesnek ezt a filmet. Sõt, egy ilyen nagy és meghatározó rendezõ kezébõl kifejezetten károsnak tartom. Hozzájárult , hogy a filmipar is kövesse azt a trendet, hogy ki tud sokkolóbbat, nagyot mondóbbat készíteni a témával kapcsolatban.
Emiatt a felfogás miatt ragadtatta el magát egy újságíró nemrég, hogy a holokausztról szóló megrázó cikkéhez, a drezdai bombázás halomba rakott áldozatairól rakott be sokkoló képet.
filiszteus 2010 márc. 10. - 19:14:53
(131/256)
Kellemetlen helyzetben vagyok. Nekem nagyon tetszett a film, a dokumentumfilm szerûen forgatott jelenet, a gettó felszámolása, zseniális. A baj az, hogy így egy platformon vagyok olyan "kedves" görbehátú, kinyúlt pulóveres, bölcsész fórumozókkal, akiknek "nagy nemzeti banda" és ehhez hasonló kifejezések vannak az eszköztárukban.
Babito 2010 márc. 08. - 21:12:31
(130/256)
Kultuszfilm!
10/10
asz0089 2010 márc. 05. - 18:59:37 10/10
(129/256)
Ide is beszabadult úgy látom a nagy nemzeti banda. 1-es szavazatok? Szegénykéim, már nem látnak az antiszemitizmustól.

Óriási film.
10/10.
Spielberg megrázó erejû filmjei olyan korszakot tettek le a filmtörténet asztalára, melyek amíg világ, a világ, létezni fognak.
10/10
Djamel 2010 febr. 08. - 12:46:09 10/10
(128/256)
"évszázad leggyengébb filmje"?? de bolond vagy ember. nagyszerû film jó színészek kíváló zenével.egyik legjobb holokauszt film amit valaha leadtak. számomra 10es. hosszu film de egy percig nem lehet unatkozni rajta.
Flandore 2010 jan. 30. - 16:14:16
(127/256)
Eddig kétszer néztem meg, miután megtaláltam a DVD-ink közt. Kétszer is elsírtam magam a végén. Miért? Mégis, hány náci párttag sírhatott azért, hogy "ha ezt eladtam volna, az plusz x emberélet lett volna"...
Tény, hogy Schindler sem volt jóember, élesszemûek ezt láthatják az elején, mikor még csak a profit érdekli. De ha a valóságban sem köpte le a zsidókat, mint társai, akkor máris más volt, mint a többiek már a kezdetkor.

Auschwitz egyébként kissé hibás lett, amennyire ismereteim bizonyítják. A vonat nem ilyen közel állt meg a bejárathoz, bár mivel Spielbergéket nem engedték be az eredeti táborba, ez elnézhetõ :D Plusz a kápók elméletileg nem segítették ilyen szépen a leszállást, max egy jókora lökéssel, olyan mai "Menjé' má'" stílusban. Igaz, ezt csak olvastam egy túlélõ vallomásából egy könyvben.
sikkkkes 2010 jan. 20. - 21:48:20
(126/256)
Csodálkozásomra a könyvhöz nagyon "hû" lett a film.Nincsenek eltúlzott részek,kihagyott jelenetek,minden tejesen úgy van,ahogyan azt Keneally megírta.Miért mondod,hogy ámítás?Szerinted ki az a hülye,aki ilyet kitalál???
Sza.Márti 2010 jan. 17. - 22:46:17
(125/256)
Ez nem egy dokumentum film,szerintem soha nem mondta senki,hogy minden icike-picike jelenete igaz.Egy biztos,hogy 3 órara odaszegezi az embert a képernyõ elé.A holokauszt sajnos tény,ezért tanúlságnak is nagyon jó film.
offtopic
Gabriella54 2010 jan. 14. - 16:17:25
(124/256)
Azt mindenki tudta, hogy a gazdasági szempont volt az elsõdleges, mégis, ugyebár "a cél szentesíti az eszközt".
Ha szerinted zsidó propaganda, akkor javaslom, hogy nézz körül pl. Varsóban, amit a "derék" németek házról házra járva, lángszóróval romboltak le, de még jobban teszed, ha elmész Krakkóba. Onnan néhány kilométer Auschwitz...
Vagy Radnóti Miklós sorsa is zsidó propaganda?
1/10
toshiba321 2010 jan. 04. - 17:50:49 1/10
(123/256)
Amon Goeth figurája szerintem nagyon jól ki van dolgozva
10/10
gyurgyalag boy23 2010 jan. 02. - 23:50:37 10/10
(122/256)
Maga a film,igen nagy több mint 3 órás film és nem tudtam megunni,pedig már sokszor láttam...
Hogy ki mit hisz el belõle az a szuverén joga,csak az a biztos amit az ember megél vagy megtapasztal...
Hazudni minden ember tud...
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 23. - 11:30:07 10/10
(121/256)
Lehetséges hogy nem volt jó ember de akkor megbocsátattak bûnei amikor könyörületességet gyakorolt a zsidókkal szemben! Akkoriben nehéz volt nem jó embernek lenni biztos vagyok benne,fõleg németként!De a zsidók elnyomása akkor is igaz volt és az Auswitz haláltábor is és nekem csak ez a fontos! Ez a film kiválóan meg lett csinálva és érezteti a zsidók szenvedését...
És azért én tudom hogy mit hiszek el meg mit nem...
Spielberg pedig kiváló rendezõ,és minden filmben vannak hibák amit vagy észreveszünk vagy nem, de hibákat mindenki tud keresni ha akar...
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 19. - 20:13:32 10/10
(120/256)
Megtörtént eseten alapul, nekem ez elég... :D
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 17. - 23:06:16 10/10
(119/256)
Ja és ez biztos hogy nem 12 éves korlátozású film ez 18 de minimum 16!!! :)
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 17. - 23:04:53 10/10
(118/256)
Nagyon komoly film!
Lehetett volna színes is de így is kiválónak bizonyult!
Rávilágít a film hogy Hitler korszakában megszállottan írtották a zsidókat mert Isten népei õk és õ maga Antikrisztus volt aki a gonosz jobb keze,nekem ez a véleményem!
A zsidók mindigis szenvedtek a történelem során, mégha ninicsenek is egyértelmû bizonyítékok!
Kezdõdött egyiptomi rabszolgasággal aztán Rómában, és Hitler korszakában,hihetetlen fájdalmas szenvedést megélve ezzel! Bevallom végigkönnyeztem a filmet az elsõ könyörtelen gyilkosság és reménytelen helyzetek,sorsok láttán!
A gonosz iszonyúan tudja befolyásolni az emberek érzéseit gondolatait történetesen a fajgyûlöletet és a saját fajtájuk kiemelését árjaizmusát! Valami borzasztó dolgok tárulnak a filmben a nézõ elé de ez megtörtént eseten alapuló film! Csak az nem nézi meg és nem érti aki buta és érzéketlen,ezt meg kell nézni és igen is elgondolkozni hogy mi megy a világban akár régebben akár most és mire számíthatunk a jövõben...
10 /10
moderator2 2009 okt. 28. - 10:30:12
(117/256)
Kedves Felhasználók!

Megkérlek titeket, hogy kíméljétek meg egymást a sértegetéstõl, a moderátort pedig hagyjátok dolgozni, nem pedig kétpercenként megszólítani. A moderátor is tud olvasni, értelmezni.

Köszönöm a megértést és a türelmet.