offtopic
Wylde_Thing 2009 okt. 28. - 10:23:04
(116/256)
Én itt semmi rosszat nem akarok, egyszerûen csak elmondom a véleményem, megosztom veletek azokat az információkat, amelyeknek bárki könnyedén a birtokába juthat, ha egy kicsit érdeklõdve figyel a világra.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 okt. 28. - 09:59:37
(115/256)
Kedves modik!
Miért Brody háeszét törölték, amikor õ csak felhívta a figyelmet arra, hogy mi folyik az általunk kifogásolt háeszben?
offtopic
Wylde Thing 2009 okt. 27. - 12:09:36
(114/256)
Egyáltalán nem biztos, hogy az a jó, ha gondolkodás nélkül elhiszed, amit beléd akarnak nevelni, és ha gondolod megnézhetsz egy holokausztot megcáfoló dokumentumfilmet, ráérsz azután véleményt alkotni. ***moderálva***Szerintem azt is megemlíthetnék az iskolában, hogy vannak akik cáfolják, és elég meggyõzõ bizonyítékaik vannak, de miért említenék meg. A gyerek nem azért jár iskolába, hogy gondolkodni tanuljon, hanem azért, hogy beépüljön a társadalomba.
10/10
offtopic
fredi60 2009 okt. 27. - 10:10:00 10/10
(113/256)
Szerintem nem sikerült beléd nevelniük. Ami nagy hiba.
offtopic
Wylde Thing 2009 okt. 27. - 08:53:59
(112/256)
Felháborítónak tartom, hogy ezt a filmet megnézetik az iskolákban a tanulókkal, amikor tananyag lesz a holokauszt, és nevelik belénk, hogy milyen szörnyûségek történtek a zsidókkal. Az már nem ilyen fontos, hogy mit mûvel Izrael a Gázai övezetben napjainkban, pedig azon kéne szörnyülködni, nem azon, hogy mi volt, vagy mi nem volt 60 éve, amihez a mi generációnknak már semmi köze, csak annyi, hogy isszuk a levét a bosszújuknak.
antika4 2009 okt. 06. - 21:03:24
(111/256)
Amúgy 12 oscarra van jelölve, ebbõl 7-et nyert.
antika4 2009 okt. 06. - 20:56:59
(110/256)
Annyira gyönyörû a zenéje, egyépként kedves port azért a zenéjéért is kapott oscar-díjat.
10/10
fredi60 2009 aug. 11. - 13:26:41 10/10
(109/256)
Nem hiszek el mindent, mert nálam az "okos és igen tájékozott" holokauszt-tagadók hiába is kopogtatnak. Nekem nem tudják bedumálni, hova tûnt a bolygónkról néhány millió zsidó a 40-es évek során.
10/10
fredi60 2009 aug. 11. - 12:03:41 10/10
(108/256)
Lehet, hogy "játékfilm", de többek között visszaemlékezések alapján készítették. És olyanok emlékeztek, akik részesei voltak az eseményeknek.
laca0947 2009 aug. 11. - 10:27:04
(107/256)
Nem tagadás, hanem tény: miért te ott voltál, hogy tudod minden igaz???
Légifelvételek bizonyitják, hogy a tábor egy domb tetején volt, Goeth háza meg jóval az alján, így az erkélyrõl lövöldözés egyszerü fantázia szüleménye.
A zuhanyrózsák szintén, hisz elvileg kéményen gázosítottak.
Ha elmész Aushwitzba látod is, hogy nem zuhanyrózsák, hanem tetõnyílások vannak. (pedig a légifelvételek szerint az sincs)
Van még jópár, de nem akarom, hogy nácizzatok, meg fasisztázzatok, amúgy vannak zsidó ismerõseim.
laca0947 2009 aug. 10. - 21:45:21
(106/256)
Szépen kidolgozott, nagyon jó alakításokkal teli, nagyszabású film. Kár hogy sok hiteltelen dolog van benne, ami ma már bizonyított...
10/10
szinhazimado 2009 júl. 28. - 23:44:21 10/10
(105/256)
Rengeteg díjjat kapott film, nagy-nagy kedvencem (volt), bár már régebben láttam(rengetegszer láttam). Az hiszem ebben a filmben kedveltem meg Ralph Fiennes-t elsõ osztályú Amon Goeth alakítsért. Bár az Angol betegben is hasonlóan kiemelkedõ volt. 94 legjobb filmje, kár hogy Fiennes nem kapott érte pl. egy legjobb férfi mellékszereplõ díjat, csak jelölést.
A zsidók megölésének/eltakarításának bemutatása szívfacsarító volt ebben a filmben, és mindig ez a film jut eszembe amikor Auschwitz-ról van szó (meg a Zongorista is),no meg annyira megfogott ez az emberszeretet Oskar Schindler részérõl, hogy életeket vásárolt, mentett meg. Értéket mutat be, amely sok emberbõl hiányzik (itt az önfeláldozásra, segítségadásra gondolok) érdekes háborús keretben.
shanah 2009 júl. 28. - 20:59:17 Előzmény yericho
(104/256)
Egyet kell értenem veled. Semmihez sem fogható a film, és amikor nézem, még kevésbé tudom megérteni, hogyan képesek emberek tagadni a történteket, és azt sem, hogyan lehettek ilyen elfajzottak, hogy ilyen borzalmakat voltak képesek kitalálni. Rettenetes. Nálunk is felvetették a suliban - lányom 14 éves volt-, hogy látogassanak el oda. Szerencsére volt pár értelmes szülõ, akikkel élénken tiltakoztunk.
Bár biztosan vannak olyan emberek, akiknek látniuk kell, hogy elhiggyék a történteket, én ahhoz a csoporthoz tartozom, amelyiknek elég tudni róla. Amikor ilyesmit látok, szégyellem, hogy én is ember vagyok. Jó lenne mást hinni, de sajnos semmibõl sem tanulunk, nincs az a borzalom, amit az emberiség ne engedne megtörténni újra és újra.
yericho 2009 júl. 23. - 12:38:07
(103/256)
Sziasztok! Nem lehet magyarázatot adni a holocaust-ra, mert normál ésszel felfoghatatlan, hogyan lehetett és miért kellett ennyi embert kiírtani...Nem tudja senki elképzelni milyen lehetett, csak azok akik ott voltak akkoriban és visszajöttek. Még gimis koromban az osztályfõnököm gondolt egyet és elvitt minket oswiecim-be (Auschwitz I-II Birkenau.) és azt akarta hogy lássunk olyat ami meghatározhatja a világról alkotott képünket. Hogy nincs értelme gyûlölködni, mert iszonyatos dolgok történhetnek meg... Az biztos hogy amit ott akkor láttam megmarad bennem örökre, mert még most majdnen 10 év után is néha álmodom vele... Emlékszem, ott az osztálytársaim megtörtek egy picit, velem együtt, sokáig nem is tudtunk megszólalni sem... Minden héten van egy csatorna ami holocaustal foglalkozik és miért?! Mert ezt soha nem fogja tudni a világ feldolgozni. Nincs magyarázat... Emlékezni kell és így nézni a világot... A film és zene is 10/10, de már jó ha csak 3-4 évente megnézem talán...megvisel...
közönséges tapír 2009 máj. 27. - 17:20:18
(102/256)
Ezt a szerencsétlent visszaküldeném ha lehetne az idõben és megnézném, ahogy rádöbben, hogy magyarként õ nem számít a Harmadik Birodalomban, mert nem árja és mehet meghalni a Don-kanyarba 200 ezer másik ijedt tizen-huszonévessel együtt!
A film amúgy szerintem kissé hatásvadász de ez semmit se von le az értékébõl és a mondanivalójából, sõt!
Ahogy Arany János írta, "költõ hazudj, csak rajt' ne kapjanak!"
Egy kort és a hangulatát és az akkori helyzetet mutatja be kiválóan egy ember legendáján keresztül. A legendáknak általában van valóságalapja, de fõleg tanítanak a legendás személyek példáján keresztül és az idõ, a tisztelet rak rájuk rétegeket, amelyek csak felerõsítik a mondandót.
Szóval ezért nem erõsítettem volna meg a Bad Boy image-et, mert nem releváns.
Ahogy a Jereváni Rádió mûsorában történt az anekdota szerint:
Egy betelefonáló megkérdezte, hogy igaz-e, hogy a Kardtánc világhírû szerzõje, Hacsaturján buzi volt? Mire a válasz az volt, hogy igen, de nem ezért szeretjük...
Anita851020 2009 máj. 27. - 17:07:48
(101/256)
Egész nap olvasgatom a hozzászólásokat. Most már kikívánkozik belõlem egy s más.

Nem tudom hol lehet üzenni a moderátoroknak, hogy figyeljenek, mert tiltott önkényuralmi jelkép került fel az oldalra, ráadásul nem is egy.
Az egy dolog, hogy a filmben, és a hozzá kapcsolódó képeken is van.

Még mielõtt az érintettõl kapok egy hozzászólást, hogy hülye vagyok, mert tudom milyen jelentése van a beszúrt képnek, hát tudom.
Csak azt felejti el, hogy jelen esetben ez egy magyar fórum és Magyarországon az ilyesmi büntetendõ.
10/10
Geri23 2009 máj. 06. - 12:58:29 10/10
(100/256)
De az akasztásakor sem hunyászkodott meg! Hõs katona maradt a haláláig!
10/10
Geri23 2009 máj. 06. - 11:52:40 10/10
(99/256)
Sokszor láttam ezt a filmet! Csak az a nem mindegy, hogy nem Oskar Schindler mentette ki a zsidókat, hanem a felesége! Nekem Ralph Fiennes alakítása tetszett a legjobban! Egy igazi hazafit alakított! Sajnáltam, mikor a film végén felakasztották! :(
Anteris 2009 márc. 08. - 20:31:45 Előzmény jazmin003
(98/256)
hmm, egy ilyen témájú filmmel kapcsolatban érdekes kifejezés az "imádom"...
jazmin003 2009 márc. 08. - 19:54:43
(97/256)
A kedvencem,imádom ezt a filmet!!!!