Téma: Senki többet

Gneta 2013 aug. 06. - 13:00:36 Előzmény feeco
(53/153)
***moderálva***


Egyébként, hogy a filmrõl is írjak valamit, nekem tetszett.
Carolin80 2013 aug. 05. - 20:47:36 Előzmény feeco
(52/153)
Talán tudják a kedves fórumozók hogy a spoiler szó kiírása mit jelent.:)
9/10
feeco 2013 aug. 05. - 18:04:03 9/10
(51/153)
zseniális mozi Tornatore mestertõl..
ha élvezni akarjátok a filmet, ne nagyon olvasgassátok az elõttem szóló ***moderálva*** spoilereit!!
greeen 2013 aug. 05. - 12:47:17
(50/153)
spoiler

Azért megy abba a kocsmába Prágában mert begyogyózott kissé. Nem megy oda senki se be a tettesek közül. Csak a lány azzal oltogatta, hogy ott volt életében a legboldogabb meg ott érezte a legjobban magát mikor abban a kocsmában volt..Ennyi. Õ meg beült merengett mint egy asperger szindrómás, és azt se tudta mi van. A Pincér megkérdezte hány terítéket akar, és nagy sokára kinyögte kettõt. Mintha azt remélte volna, hogy besétál a hölgyike..Életszerû logika.:) Hát azt hiszem még most is ott ül ha ki nem dobták..
8/10
RememberMe 2013 aug. 05. - 12:11:28 8/10
(49/153)
Maga a film nekem kissé hatásvadásszá sikerült, de a színészi játék miatt és valahogy úgy összességében mégis tetszett, nyomot hagyott bennem.

SPOILER
A prágai részt és a robotot én kihagytam volna belõle, azok nem tetszettek.

A film világa, mondanivalója az azonban mégis olyan, ami miatt tetszik.
Aki nem bízik emberekben, és csak tárgyak köré építi az életét, annak lehet bármilyen, kívülrõl irigylésre méltó élete,
mégis az õszinte emberi kapcsolatok hiánya miatt betegessé válik; olyan dolgok veszik át az emberi kapcsolatok hiánya miatti ûrt, amik nem tudják pótolni azt.

Adott egy nagy gazdagságban, nagy tárgyi vagyonnal rendelkezõ, 'steril' életû ember, akinek azonban nincs senkije...
Ebbe bukik bele, elveszti tárgyi vagyona egy részét, de ekkor rájön, nem is amiatt szomorú, hogy azt elvesztette, hanem amiatt,
hogy az életben egyszer mert valakiben megbízni, és az is hibának bizonyult.
Nem azért kattan be a végén szerintem, mert elvesztek nagy értákû képei, hanem mert tudja, egyedül van és egyedül is marad, amíg él...és már csak életének néhány tartalmas napjának emlékképeibõl él...
sdt 2013 aug. 05. - 11:12:13
(48/153)
Ha az utolsó tíz-tizenöt percben a forgatókönyvírók egy kicsit testgyakorolták volna magukat - nem létezik, hogy ennyire kommerszre futotta csak az erejükbõl. Tudom, olasz film, de azért belenézve az amcsi forgatókönyvírók krimiírói munkásságába, talán ennél jobb csavar is összejöhetett volna, de nem adok tippeket, az amerikai forgatókönyvírók is sztrájkoltak, mert volt elég a fizu.
Kár, odáig jó volt.
*** Spoiler
Szerintem ha egy hatvankét éves, amúgy értelmes vénség (nálam fiatalabb :) ) egy ilyen kapcsolatra vetemedik, több esze is lehetne. Ez a kisebbik (forgatókönyvi) baj, mindenki megzakkanhat.
Továbbá szerintem Prágába nem elmélkedni utazott, hanem várakozik, hátha visszatérnek az általuk nosztalgiázott helyre. És akkor teljes testi erejével zutty - mert más értelme egy átlagos kiskocsmában naphosszat elüldögélni nincs. Vagy lelkizni fog velük egy milliós lopáson? Vagy romantikázni akar? Kár ezért a banális forgatókönyvi fordulatért, de önmagában az egész végkifejletért, mondom kommersz.
*** Spoiler vége.
greeen 2013 aug. 05. - 06:06:11
(47/153)
Spoiler...Valószínû hogy utazgatott mert a film elsõ felében úgy fél óra körül megkéri a titkárját, hogy törölje a New York-i útját. Amit õ maga kért... Enyhén néznék õrültnek ha ezt csinálta volna egész életében...És meg is lepi vele a titkárt. Szociofób lett az öreg kissé

Más

spoiler

Nekem a robot összerakása bár semmi köze a két filmnek egymáshoz de mégis eszembe juttatja a Leleményes Hugó egy teljesen hasonló szálát. Ott is épülgetett alkatrészenként a gépezet...
Carolin80 2013 aug. 05. - 00:03:51
(46/153)
Spoiler

Ahogy idõsödött úgy vált egyre beszûkültebbé. Nyilván ha olyan lett volna mint a csaj , akkor semmilyen szakmai karriert nem tudott volna befutni. (Hacsak nem íróként,írói álnéven:).)És ezt az egyre inkább elhatalmasodó betegségét ami a tisztaság és rendmániájának a következményei is, használták fel ellene. Az õ útja, ott ért volna véget, ahol a lánnyal találkozott. (Mentálisan)
Kicsit ijesztõ is lehet ezt látni, mint mikor egy anorexiás elé tükröt tesznek. Na de hogy egy ilyen átverés után valaha is bizalommal fordulna valaki felé? Erõsen megkérdõjelezhetõ! De a befejezést látva az épelméjûsége is...
greeen 2013 aug. 04. - 22:51:06 Előzmény Aki bújt, aki nem
(45/153)
Helloka

Spoiler.:

Prágába nem azért ment mert turista lett, hanem mert kissé megkattant. Ugyanis nem tud szabadulni a kényszertõl. Nonstop mindenben emlékképei vannak mint ahogy be is vágják akkor. Az nem egy világot járó, felfedezni vágyó ember hanem egy másik lelki probléma következménye... Ugyanis az összeomlása miatt amit valószínûleg nem is a kirablás, hanem a csalódás okozott, megmaradt olyan szinten, hogy képtelen volt túllépni rajta és elment abba az étterembe amit a csaj mesélt neki. Ettõl függetlenül nem biztos, hogy valóban azaz étterem jelentett a csajnak valamit is, vagy ténylegesen volt is ott. Hisz utólag tudjuk, az egész történet, és minden amit a csaj mesélt egy nagy átverés része volt. A csaj szeretete iránta pedig azért elég kevéske bizonyíték lenne, ha azt mondja szereti bármi is történne... A történtek tudatában kicsit megmosolyogtató és ironikus..Viszont egy sajnálkozás kifejezésével egyenértékû.. Mi is maradt neki akkor? Egy merengés és egy illúzió egyetlen valaki iránt. Még inkább lényegtelenné téve más embereket. Mindenben keresni valakit.. Tulajdonképpen ezt a beteg állapotot bontja ki Az Egy makulátlan elme örök ragyogása címû film is...
Doc Holliday 2013 aug. 04. - 21:57:41
(44/153)
Spoiler

Szia neki kellene állnod ennek a filmnek hidd el újra...

Mégis melyik rész utal neked arra hogy ez a férfi be van zárkózva a 4 fal közé? Õ a tisztaságmániájába a hipohondriájába van belegajdulva. Ja , hogy te annyira szûken értelmezel egy szitut , mikor (segítek a filmben 1 óra 13 perc után) bejön Virgil ügynöke a határidõnaplóval, és felsorolja Virgilnek az Aktuiális Stocholmi aukciót ami már nagyon sürgõs lenne, és ezúttal lemondja a San Franciscoi tárgyalást És Madridi aukciót is, tehát akkor nálad ez úgy csapódik le, hogy konstans az elmúlt 40 évben is ez történt. Na neee. Érdekes nézet. Az eszedbe se jut minek akkor ügynök neki vagy titkár ha csak azt jegyzeteli miért nem megy sehova soha életébe csak egyetlen helyen hakeszol? Szerinted egy olyan ember aki soha nem vállal ilyet ahhoz bejönnek egyeztetni ilyen miatt olyan emberek akik ismerik évtizedek óta? Ja igen, kell ügynök ahhoz is hogy egyetlen városban levezeti az aukciójit. Mer lazán néz ki..:))) Arról van szó ez esetben, hogy természetesen nem ilyen volt hanem ilyenné vált az utóbbi idõben esetleg években. De leginkább arról, hogy csak ebben a pillanatban mert képtelen lett volna bárhova elutazni mert ideláncolta a szerelem. Egy aukcióvezetõre nem tartanak nemzetközileg igényt ha életébe nem merne kimozdulni, mert ugye a kutya se ismerné.. Áhh nem is értem miért magyarázok neked:))) nem kell megköszönni. Sõt teljesen rendben van ha a saját nézeted szerint értelmezed a dolgokat, nem fáj az senkinek. Amúgy szép vagy?:)
Carolin80 2013 aug. 04. - 20:50:48
(43/153)
Spoiler elemes.:

És unalmasból bekattant hehe.:) Egy kis agyvérzés belefér a boldogságba.:) Szerintem még jobban feldobhatták volna az életét ha meg is kínozzák. Akkor már már a mennyekben lehetne...:))))
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 aug. 04. - 17:29:30 10/10 Előzmény sdt
(42/153)
Köszönöm!
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 aug. 04. - 17:28:25 10/10 Előzmény Doc Holliday
(41/153)
Tökéletesen rosszul értelmezed, de hozzátenném, az ürge sosem utazott, a dísztárgyak mentek el hozzá, majd õ helyben elálverezte, az élete dögunalom volt, egészen mostanáig.
sdt 2013 aug. 04. - 09:49:02
(40/153)
Szerintem a film elsõ négyötöde - elsõsorban a valamennyi színész játékának köszönhetõen - nagyon jó volt, 9/10. Az utolsó négyötöd a kommersz poénnal és az érzelgõs befejezéssel 2/10.Vagy annyi se.
SPOILER kezdete - bár feltehetõleg a delikvensekre várt az étteremben - SPOILER vége.
Meglepõ számomra, hogy egy igen jó forgatókönyvet felületes módon egy mozdulattal hogyan lehet hazavágni, gyakorlatilag a hasonló filmekben többszáz, ennél lényegesebb epilog szokott elõfordulni. Nagyon kár érte.
Megjegyzem, kétségtelenül elõfordulhat az életben ilyen vagy még ilyenebb, de jól írta egy kritikus, aki hatvanegynéhány éves korában huszonegynéhány éves lányba lesz szerelmes, sok jóra ne számítson, továbbá szerintem ebben a korban azért némi gyanakvással élhetett volna, de nem írok forgatókönyvet, a múltkor is sztrájkoltak a hollywood-i forgatókönyvírók, hogy kevés a fizu.
Doc Holliday 2013 aug. 04. - 00:19:12
(39/153)
Spoiler.

"Kilépett az ürge a négy fal közül és a prágai órás étteremmel kezdte, belépett az ÉLÕ emberek sorába"

Ehhez a megjegyzésedhez annyit fûznék hozzá, hogy a szakmájánál fogva talán már az egész világot bejárta keresztül kasul. Itt szó sincs 4 falról. Semmiféle szociofóbiája nem volt. Vagyis nem ilyen problémái voltak. A Prágai jelenet egyfajta jelkép, és nem azt akarja szimbolizálni, hogy kilépett a való világba és irány Prága. Prága csakis egy konkrét cél volt és semmi más. ( a filmbõl kiderül miért, mint tudjuk a csaj elbeszéléseibõl). A merengés, a beteges vágy, a remény a semmiben már. A képtelen elszakadás a nyomasztó felfoghatatlan dologtól, ami megtörtént. (totál nem érdekelte az hogy kirabolták az teljesen hidegen hagyja.) Azt jelenti röviden és tömören. Képtelen túllépni, túltenni magát a dolgon. Nem született új ember, hanem elveszett.

Spoiler off
Doc Holliday 2013 aug. 04. - 00:01:23
(38/153)
SPOILER

Mitõl tragikus a film? Ha fél órával elõbb ért volna véget , akkor én is így gondolnám , ahogy írod. És mitõl lett tragédia a végén? Attól amik az egyik legnagyobb félelmeik az embereknek. Csalódni embertársaikban, barátaikban. A bizalom elvesztése azokban akiket a bizalmaddal ajándékozol meg. Ez az ember teljes bizalommal fordult a szerelõhöz, a barátjához , és a nõhöz. Áttörték a falakat, hogy sikerüljön lépre csalni. Egyfajta pszichológiai hadmûvelet volt. Csakhogy az a nagy magány amit mondasz átalakult mássá. Egy rövid ideig tartó szerelembõl az õrületté. Kicsit eszembe juttatja a film nekem Jack Nicholsontól Az ígéret megszállottja filmjének befejezõ snittjét. Az ember a múltjában megtörtént és számára kedvezõtlenül alakult dolgoknak a megszállottja lett. Szorongással teli napjai lettek, kényszerképzetek, a múltban merengés, a mérhetetlen csalódottság, az õrjítõ vágy. Amikor leül és átgondol egy számára szép pillanatot azzal akit imádott. Tízszer százszor ezerszer egy nap, és felemészti agyának az összes szerotonin tartalmát míg végül észre sem veszi és 3 órát bámul egy üres falat. De ez nem szerelem. Ez a végletekig felemésztõ õrület. A legborzalmasabb lelki fájdalom. Megadatott a szerelem , azt mondod. Csakhogy milyen arcsimogatás az amikor visszakézbõl óriási pofont kapsz? Milyen finom tányér leves az, aminek végül az alján egy döglött patkány van ??? Ebbõl tanul az ember és felszabadul? Sajnos nem. A Pszichológiában ilyen analógia nem létezik. Szeretet? Mennyire lehet õszinte attól az embertõl aki mégis átveri? Mennyit nyomhat a latban annak az embernek ez az érzés, aki átgázol egy másik ember érzésein? Nem lehet építkezni lelkileg, érzelmileg, mentálisan egy olyan dologból, ami egy illúziót tör össze apró szilánkokra. A boldogság illúzióját. A legnagyobb kegyelemdöfés. És nagyon sekélyes lenne annyit felhozni eme lélekölõ gaztett mellé azt, hogy de legalább "dugott" illetve nem szûz...
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 aug. 03. - 20:57:03 10/10 Előzmény Doc Holliday
(37/153)
SPOILER


Milyen érdekes amiket írsz, én is írtam ezt korábban, h egy félénk paranoiásból egy érzõ szívû, szerelmes bolond lett...de a film vége nektek tragédia, sztem meg happy end...ki hogy fogja fel a dolgokat.
Kilépett az ürge a négy fal közül és a prágai órás étteremmel kezdte, belépett az ÉLÕ emberek sorába...akinek ez tragédia, tudok gratulálni. Igen, igen a képes szobában kellett volna, meghalnia nagy magányában szüzen, áhá.
Egyébként lehet, h most ellent mondok magamnak, de a lány is szerette, minden ellenére, mondja is neki. "Én szeretlek bármi is történjék" Szóval, sztem az élet és világ értelme a szerelem és az öregnek ez megadatott, szóval miért olyan kibaszott tragikus nektek ez a film??????????????????

SPOILER VÉGE
Doc Holliday 2013 aug. 02. - 19:16:10 Előzmény Aki bújt, aki nem
(36/153)
Szerintem érdemes akkor mégegysser megtekintened a filmet. Nem vesztenél vele semmit.

Spoiler.:

A férfi oda volt a nõért teljesen már akkor is amikor még fogalma sem volt róla kiféle, miféle. Csak a hang elérte ezt nála. Öreg korára mobilt vásárolt, aggódott, figyelmes lett, odaadó. Mindezt már akkor amikor csak a képzeletében létezett egy segítségre és együttérzésre szoruló valaki. Az, hogy fiatal stb csak egy plusz dolog volt már a "csapattól". De igazából szükségtelen...
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 aug. 01. - 21:15:29 10/10
(35/153)
nem.
Doc Holliday 2013 aug. 01. - 17:29:32 Előzmény Aki bújt, aki nem
(34/153)
Szia

Spoiler.

Férfiúi önhittség és azt képzeli rágerjednek? És a végén rádöbben valamire a "fõhõs"?:))
A Végén nem rádöbben hanem megbolondulva üldögél Prágában teljesen szürreálisan viselkedve!
Továbbá semmiféle olyan dolog nem volt ebben a filmben, hogy önhitt férfiúi dolog. Te melyik filmet nézted?
Nem tûnt fel hogy már akkor vonzódott a nõhöz amikor még nem is látta??? Sikerült úgy bekapatni a horgot a hallal, hogy nem is látta a csalit! A nõ abszurd beteges viselkedése volt a kapcsolat az õ bezárt világába is. Az önhittség, mármint a magabiztosság, a magáról nagyon sokat képzelõ viselkedés neked hol jött le ennél a férfinál? Ha nincs a másik beetetõ, bátorító, tanácsadó fiatal mentora akkor semmire nem mennek.