Téma: Senki többet

greeen 2013 júl. 31. - 22:58:46 Előzmény Aki bújt, aki nem
(33/153)
Spoiler.:
Leírom mert nem errõl van szó a filmben

Semmi köze a sztorinak ahhoz hogy 20 éves a csaj és semmi köze az önhittséghez...Ennek csakis a betegségéhez volt köze. Egy rendkívül gazdag férfi, és egy ilyen egzisztenciában élõ ilyen közegben dolgozó ember rengeteg csinos fiatal pénzre áhítozó fiatal nõvel találkozik, és mégis elutasító volt mindig. Viselkedése kirekesztõ mindenki számára. Csakhogy egy kollektív intrika áldozata lett. A Saját fóbiáját , betegségét egyfajta görbe tükörként egy nõben megszemélyesítve áttörték a falakat. Lehetett volna ez egy 20 évvel idõsebb nõ is, nem ezen van a hangsúly. Egy hasonlóan a világ elé falakat húzó hozzá képest sokkal inkább szociofób ember volt az aki valamelyest a saját szorongásairól úgymond leoldozta lelkét a fõszereplõnek, és ezáltal kiszabadította az önmaga által elnyomott személyiségét. És nem azért omlott igazán össze, mert kirabolták , hanem mert életében egyszer igazán megnyílt és kitárulkozott és csalódnia kellett. És még egyszer mondom nem azért mert 20 évesben csalódott és önhitt volt. Naqyon gyenge kis sztori lenne ez, ha csak ennyirõl szólna...
greeen 2013 júl. 31. - 22:34:55 Előzmény Aki bújt, aki nem
(32/153)
elég szûk látókörûen fogod fel a filmet de hát nem tilos, még ilyen szûk látókörben is elért téged a film...:)
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 31. - 20:48:23 10/10
(31/153)
SPOILER

Amennyiben dráma volt a film az csakis annyi, hogy mennyire önhittek a férfiak, h egy élemedett koru férfi képes magát annyira elragadtatni, h azt képzeli, egy 20éves nõci szexuálisan rágerjed, ez kábé kimeríti nálam a impossible fogalmát.
Más miatt nem volt dráma, az emberek gonoszak és ostobák, ahogy az itt filmet véleményezõk többdége is gyönyörûen láttatja.
A film vége jó, mert a manusz rádöbbenhetett, h az élet nem elképzelhetetlen álom, hanem kõkemény valóság, ráadásul nem valami sajnálatraméltó, mert üzérkedett rendesen a képekkel eléggé becstelen módon.
Amit valaki ellopott és tõle ellopnak az sztem nem számít lopásnak.

SPOILER vége
10/10
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 31. - 20:43:54 10/10
(30/153)
Szívem szerint kitiltatnám ezt a sok barmot, akik nincsenek tisztában azzal, mi az elõre elárulni egy csavaros film végét!
10/10
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 31. - 20:43:12 10/10 Előzmény cseppke
(29/153)
SPOILERT PÓTOLJÁTOK, köszi!
10/10
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 31. - 20:42:09 10/10 Előzmény Carolin80
(28/153)
lágyszi pótoljátok, h ez egy hatalmas SPOILEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER
apollinare 2013 júl. 25. - 23:54:45
(27/153)
Dius 2013 júl. 23. - 10:00:09 Előzmény Aki bújt, aki nem
(26/153)
Valóban sugaltam némileg a végkimenetlét a filmnek, de nem írtam bele spoilert, amivel lebuktathattam volna a filmet. Azért köszi a pótlást! :)

Egyébként egyáltalán nem értek egyet veled.
SPOILER!
Csak gondold végig! Van egy zárkózott, ámde rendkívüli tiszteletnek örvendõ életed, amiben sikeres vagy, gazdag, elismert, - és gyengeségeid a nõk. (Tisztában volt vele, hogy fél a nõktõl, el is mesélte, miért, és én úgy láttam, az Õ festményei kielégítették a nõi szükségtetit, - mûvészileg, nyilván, nem fizikailag, - de akkor is! Mindenesetre, ha szüzen halt volna meg, nem esett volna tõle kétségbe, szerintem...)

Aztán a gyengeséged lesz a veszted, amivel aztán az addig összes sikeredet is elveszíted, sõt! Még az addig legjobbnak hitt egyetlen barátodat is - Donald Sutherland - aki a végsõ tõrt szúrja beléd... Biztos, hogy az elveszített szüzesség és a pár kufírc egyenes arányban van kb. 60 év összes sikerével, eredményével, erkölcsi hitrendszerével, no és nem leszámítva az épp eszedet - amit ugye hõsünk a végére sajna elveszített... nem hinném!
Ez a pasi egy okos, mûvelt, agyafúrt emberke volt, és ezért is õrült bele ebbe a húzásba, mert eddig Õ volt az, aki túljárt az emberek eszén, mivel az övén nem lehetett, - és egyszer gyengült el eddigi élete során és bumm...! Azt hiszem, én is bekattannék...
greeen 2013 júl. 23. - 00:01:04
(25/153)
Spoiler.:
Idegösszeroppanás, vagy stroke stb. nem azért kapta mert aznap sokat ivott vagy nem mérte a vérnyomását. Az agyi érkatasztrófák pszichiátriai természetû következményekkel járnak. Tulajdonképpen majdnem megõrült.
9/10
cseppke 2013 júl. 22. - 23:47:06 9/10
(24/153)
Szerintem nem pszichiátrián volt úgy mellesleg, hanem stroke utáni rehabilitáción.
Carolin80 2013 júl. 22. - 16:19:26 Előzmény Aki bújt, aki nem
(23/153)
A film nagyon jó volt. Nehéz a mûfaját bekategorizálni, de rendkívül lebilincselõ!

Spoiler .:
örülök, h te is spoilereztél ***moderálva***
**********SPOILER************
egyéb iránt biztos vagy benne, h rossz a film vége???? egészen biztos vagy te ebben? hm...én nem vagyok ebben olyan biztos, egy öregember, aki eddig kesztyüben nyúlt a világhoz és annyi köze volt a nõkhöz, h a falán lógtak képeken, az szerelmes lett, szerelmeskedett életében elõször, aztán kesztyû nélkül kimozdult a világba, persze kicsit csalódottan...de hogy ez rossz vég lenne??? azért lássuk be, a nagyapja lehetett volna annak a nõnek!
********SPOILER VÉGE*********

Igen. Csodálatos happy end a vége. Immár összetörve, depresszióban, az életét ellopva, átverve és kihasználva, de kesztyû nélkül akassza majd fel magát...Ha fél órával elõbb lett volna vége a filmnek, akkor még happy is lenne de így egy igazi Dráma. A nézzük a legrosszabbat, illetve keressük abban a kevés jót egy ilyen befejezésnél eléggé parodikus lenne.
greeen 2013 júl. 22. - 03:48:35 Előzmény Aki bújt, aki nem
(22/153)
Spoiler***

Hogyne lett volna dráma a vége. Vagyis rossz... Te másik filmet néztél?:) Levette a kesztyût a kezérõl, de nem azért mert meggyógyult hanem már az élet sem érdekelte a saját félelmei sem. De nem azért mert meggyógyult hanem mert elvesztette teljesen az élethez való ragaszkodását. Félhülyévé vált a pszichiátrián, és fogyatékos módon Prágában várta a "szerelmét" a pincérnek is félrebeszélve, fél percig a semmibe révedve mint egy autista. Teljesen rottyra vágódott az öreg agya. Érdekes lenne bármilyen mérleg jó serpenyõjébe azt tenni, hogy legalább lefeküdt vele egy csaj! Ilyen áron kapjon meg valakit ezt érdemelve? a Legnagyobb kegyelemdöfés ami létezhet!
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 20. - 15:17:23 10/10 Előzmény Dius
(21/153)
örülök, h te is spoilereztél ***moderálva***
**********SPOILER************
egyéb iránt biztos vagy benne, h rossz a film vége???? egészen biztos vagy te ebben? hm...én nem vagyok ebben olyan biztos, egy öregember, aki eddig kesztyüben nyúlt a világhoz és annyi köze volt a nõkhöz, h a falán lógtak képeken, az szerelmes lett, szerelmeskedett életében elõször, aztán kesztyû nélkül kimozdult a világba, persze kicsit csalódottan...de hogy ez rossz vég lenne??? azért lássuk be, a nagyapja lehetett volna annak a nõnek!
********SPOILER VÉGE*********
Dius 2013 júl. 19. - 07:18:44
(20/153)
Elõször is azzal kezdeném, hogy aki meg szeretné nézni a filmet, ne olvasson lejjebb, mert ezt a filmet úgy érdemes megnézni, ha nem tudunk semmit róla!!! Egyébként is elég kiszámítható...

***SPOILER PÓTOLVA***

Geoffrey Rush játéka miatt abszolút érdemes megnézni. A Sade márki játékai óta benne van nálam a Top10 színész közt, és ebben a filmben is eszméletlenül jól játszik.
A film... jó, jó, csavaros, egyedi hangulatú, - de persze utólag belegondolva, ezer szálon elbukhatott volna a sztori. Persze nem így történt, de végig érezhetõ/ tudható volt, hogy nem végzõdhet happy enddel... Mindenesetre nagyon jól felépített, érdekes film, elszomorító véggel.
Az a mondat jelent meg az agyamban a vége fõcím alatt, amit a Csinibaba c. filmben a villamoson mondott a kalauz Pogány Juditnak a bõröndös pasi: "Minden nõ.....!" Pedig nem is! :DD
blowup 2013 júl. 19. - 00:10:44 Előzmény Aki bújt, aki nem
(19/153)
A Cinematrix írás, na az a spoiler.
blowup 2013 júl. 19. - 00:09:02
(18/153)
Pontosan 105 perc. Csak eddig kellett volna, hogy ne csalódjak. Nagyon jól indult, éreztem ez megtornáztat kicsit, egészen addig, amíg

***SPOILER***
be nem vitte Claire-t a titkos szobába. TUDTAM, hogy lenyúlás lesz, és itt omlott össze számomra a film, bakker, hogy nem lehet már írni valamit, ami nem kiszámítható ennyire. A maradék 20 perc csak érdektelen kínszenvedés volt a jól felépített korábbiakhoz képest, hiába volt bûvészkedés némi erõszakkal és titokzatossággal, ez a hajó már elment.
***SPOILER***


Adnék 8-at én is, de a vége csak 4, így legyen 6/10.
10/10
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 18. - 15:39:37 10/10 Előzmény efes
(17/153)
de van benn egy szó, ami spoiler és mindent leleplez, de szerencsére a modok pótolták


innen is köszönöm.
8/10
Edmond Dantes 2013 júl. 18. - 10:42:05 8/10 Előzmény efes
(16/153)
Azért én utólag örültem, hogy "szûzen" ültem be megnézni. Másnak is ezt tanácsolom. Ld.még 7/16 uitt.
8/10
offtopic
efes 2013 júl. 16. - 09:05:08 8/10 Előzmény Aki bújt, aki nem
(15/153)
nincs benne spoiler.
10/10
Aki bújt, aki nem 2013 júl. 15. - 20:10:53 10/10
(14/153)
Most néztem meg, még emésztem, több ez, mint gondolnánk.

Egyértelmûen: 10/10