zole 2008 máj. 15. - 18:47:04 Előzmény Bacus
(123/523)
sya nekem megvan a film szolj ha esetleg kell neked!zole82vipmail.hu , és majd megbeszéljük a részleteket
Bacus 2008 máj. 07. - 14:43:35 Előzmény smalldave777
(122/523)
Sziasztok!

Nem tudjátok honnan tudnám megszerezni a Séta a múltba címû filmet? Égen-földön keresem, de sehol sem találom. Sehol sem lehet megvenni, vagy kikölcsönözni. Nektek honnan van meg?

Üdv,
Flowerdance
smalldave777 2008 ápr. 09. - 23:39:53
(121/523)
Kedves Mindenki!

Tegnap vettem meg a Leghosszabb út cimû könyvet és rövidebb mint gondoltam.
Már elolvastam az angol verziót de az is hosszabb volt.
Meg kell mondanom hogy tartottam attól hogy iszonyat béna lesz a magyar fordítás az angolhoz képest de nagyon jó lett.

Mindekinek ajánlom.

Bookline-nál olcsó ha netrõl rendelitek.

Dave
csancsy 2008 márc. 12. - 21:41:48
(120/523)
Bevallom, én is sírtam, elõször mikor landon segíítséget kér az pjától, és akkor is, mikor megtudja, hogy apja segített, és elmegy hozzá, de nem tud megszólalni csak sír, második, mikor megkéri anyját, hogy segítsen neki táncolni, és mutatják az egész tánco jelenetet, a harmadik pedig, mikor a végén meséli, elmegy jamie apjához, és utána.... A vége felé, elég sokszor teli lett a zsepim:)
csancsy 2008 márc. 10. - 23:56:39
(119/523)
És nem kevin bacon, hanem kevin costner:) most eléggé álmos vagyok, ilyen késõn:):):):):)
csancsy 2008 márc. 10. - 23:55:18
(118/523)
mindkettõ nagyon tetszett (a tetszett kimaradt:)
csancsy 2008 márc. 10. - 23:54:23
(117/523)
A leghosszabb út a címe, a karácsonyi angyal, csak abban a könyvben van, amit én vettem Reader'a Diggest, és abban rövidített változatban jelent meg, persze annyira nem mondanám rövíditettnek, minden benne van, csak 1-2 leírás, részlet maradt ki. Örülök, hogy tetszik, én elõször a könyvet olvastam, ahhoz viszonyítottam a filmet, és mindkettõ nagyon, ami elég ritka, és én elég kritikus vagyok, szóval nagyon jó. ha tetszenek az ilyen történetek, nicholas parks-tól tudok ajánlani még több regényét, például az Üzenet a palackban, amit meg is filmesítettek, kevin bacon szereplésével, és egy 22 éves lánytól, cecile-tól a P.S. I love you (magyarul utóirat:Szeretlek), amit mostanában filmesítettek, Hillary Swank fõszereplésével, a filmet még nem láttam, a könyv nagyon jó!!! Érdemes elolvasni, ha szereted az ilyeneket:)
csancsy 2008 márc. 09. - 22:12:27
(116/523)
Karácsonyi jelenet, a filmben nincs szó róla, hogy karácsonykor van, de a könyvben karácsonykor adják elõ a jelenetet, a filmben az, amikor a lány énekelni kezdi az only hope-t. színpadon vannak, és lepofozza a srácot a szõke csaj, stb... vagyis az egész színpadi jelenet, és ezt karácsonykor adják elõ, és azért az egyik címe, a karácsonyi angyal, mert a könyvben a lányt gyönyörûnek írja le, mint a karácsonyi angyal, és landon ekkor jön rá, hogy érez valami iránta. persze teljesen más a színpadi történet, a könyvben, hogy landon egy apát játszik, aki szegény és nem tud ajándékot venni a kislányának, és a kirakati üveget nézni vágyakozva, amikor megjelenik az angyal, akit jamie játszik. viszont a filmben, mint láthattad, egy bárban van az eset, hogy kirúgja az alkalmazottat, és helyébe jön a jamie. viszont ennek ellenére mindkettõ tetszett, mivel mindkettõben, mind könyvben, mind filmben megfogták e történet jelentõségét, hogy ekkor szeret bele landon, ekkor csodálja meg jamie-t, szóval gyönyörû, úgy ahogy a könyv olvasása közben megálmodtam.
ja, és amikor jamie elmondja, hogy beteg, nem rohan el, hanem landon elkíséri haza jamiet, útközben bõgnek, és amikor hazaérnek, jamie apja is rájön, hogy tudja landon, így hárman kezdenek el bõgni, ja, és jamie sohasem mérges, pedig landon-nál elszakad egyszer a cérna, és kiabál jamie-vel, de jamie csak elmegy, mintha mi sem történt, és nem haragszik a fiúra, és még jobban mérges lesz landon, mert lelkiismeretfurdalást érez emiatt. tehát például, mikor filmben landon mondja jamie kérdésére, hogy próbálunk délután, hogy álmaidban, és utána jamie mérges rá. nos, a könyvben jamie sohasem mérges, sohasem kiabál, egy csendes lánynak mutatkozik. ja és, benne van az is, hogy egy dolog a feltétel, hogy landon nem szerethet bele, és amikor kiderül a betegség, elmondja jamie landonnak, hogy tudta, hogy belé fog szeretni, mert ezt kérte istentõl.
Anteris 2008 márc. 08. - 14:29:51 Előzmény dios_etelka
(115/523)
sajnálni tudlak csak,met az efféle lelkületü emberek sohasem lesznek képesek átérezni a szerelmet a maga teljes valójában. Hiába tûnik majd úgy, hogy "fú, ezt most biztos szerelem" az a fura érzés az csak az elõzõ este elfogyasztott babfing szorítása lesz, semmi több..
Anteris 2008 márc. 08. - 14:25:52 Előzmény dios_etelka
(114/523)
majomparádé
EGYMON 2008 febr. 05. - 16:28:22
(113/523)
Akinek kell a film magyar szinkronnal itt megtalálja:

*moderálva*

Sajnos nem tudom mindenkinek megírni aki az e-mail címemre írt, ezért adom ezt a linket, hogy aki tudja innen is letudja tölteni.
csancsy 2008 jan. 13. - 20:52:37
(112/523)
na, végre megnéztem a filmet, és össze tudom hasonlítani a könyvvel. Sztem a könyvben jobban ki van emelve a szereplõk érzelmei, részletesebb (persze 1,5 órában nem várhatjuk el az egész könyv megjelenítését), és a vége nagyon-nagyon szomorú, könyvben a vége kicsit vidámabb, reményteljesebb, titokzatosabb (nem teljesen egyértelmû, hogy a lány halála, nem mondja ki nyíltan, hogy most meghalt, hanem, hogy az esküvõ résznél írja, hogy akkor is elvenné Jamie-t, ha a csoda, ami kívánt,megtörtént volna, és a végén írja, hogy mosolyogva néz fel az égre, mert tudja, hogy vmit még nem mondott el, hogy hisz a csodában), olyan mintha a végét mi találhatjuk ki. Viszont sztem eddig ez a legjobb filmesítés, amit valaha láttam. a szereplõket, és a karácsonyi jelenetet nagyon eltalálták.
10/10
myatom 2008 jan. 12. - 19:25:24 10/10
(110/523)
Bár nem rossz a könyv se, de sokkal-sokkal több lehetõség van a témában, mint ami lejön a soványka 182 oldalból: amit a film maga is bizonyít amúgy szerintem. Film modernebb környezetbe ültetése annyira jól sikerült, a film minden ízében annyira zseniális, hogy ez az a ritka eset, amikor a film(adaptáció) szerintem jobb, mint az eredeti könyv. Nem múlasztva el a 'kötelezõ' megjegyezést, hogy természetesen az eredeti hang + feliratos verzióról beszélek. ;)
EGYMON 2008 jan. 06. - 13:33:35
(109/523)
Szia!

Igen, magyar szinkronnal van meg.:)) Szívesen megírom és elküldöm neked, ha kell.

Írj mailt, és megbeszéljük: egymon@citromail.hu
kekcsillag 2008 jan. 06. - 11:28:42
(108/523)
Szia

A könyv most jelent meg A leghosszabb út cimmel:-)
A filmet Te szinkronosan kaptad meg???
Ha igen akkor nagyon érdekelne engem, nekem sajna csak eredeti nyelven van meg és nagyon érdekelne egy szinkronos verzió.
Köszike
EGYMON 2008 jan. 06. - 11:09:51
(107/523)
A könyvet egyébként meglehet valahonnan szerezni magyar nyelven?
EGYMON 2008 jan. 06. - 11:08:26
(106/523)
Sziasztok!

Én most karácsonykor "szerelmesedtem bele" a filmbe. Karácsonyra kaptam meg az egyik barátnõmtõl és teljesen elvarázsolt. :)

Nyitottam egy fórumot a filmnek, akit érdekel nézze meg és szóljon hozzá:

http://forum.netbulvar.hu/?a=posts&id=15196
Mimi87 2008 jan. 02. - 20:52:24
(105/523)
Közben rájöttem hogy ennek a filmnek a könyvbeni címe Nicholas Sparks : A leghosszabb út..
Már csak azt nem értem, hogy miért ezt a magyar címet adták neki, és miért nem maradtak hûek a fordítok a Séta a múltban címhez..
Mimi87 2008 jan. 02. - 20:44:20
(104/523)
Ez a film Nicholas Sparks , A leghosszabb út címû könyvéhez hasonlít. Ezt mások is igy látják?