Joan Fontaine 2019 szept. 07. - 09:44:16 Előzmény Owl
(122/142)
Volt valahol utalás vérfertőzésre? Mert az már nagyon nem kéne bele, így is túl sok perverzióval terhelt film ez, az már végképp gusztustalan lenne. És akkor kivel, csak nem a húgával? Fuj.
1/10
Nótárius 2019 ápr. 01. - 14:05:52 1/10
(121/142)
Ebben a filmben a főszereplő személyisége, viszonyrendszere, magatartása és jóformán minden tette; számomra annyira elembertelenedett, betegesen torzult, kiüresedett, rideg érzéketlenségű és elidegenedett volt; hogy ezáltal semmi kapcsolódási pontot nem találtam, amiért érdemes lett volna néznem. Valami olyan lelki fertőbe akart bevonni, ami számomra visszataszító és értelmezhetetlen. A film technikai megvalósításán: a beállításokon, a kamera-mozgásokon és elidőzéseken; valamint a komorított képtónusokon sat. is átérződött az ehhez a siváriához hajlított kínosan hatáskényszerű módoltság.
Michael Fassbender játéka pedig leginkább egy próbabábu castingjának a helyzetgyakorlataira emlékeztetett. Azt, hogy ennek ellenére mégis végignéztem, arra a hátha-tényezőt leszámítva nincs mentségem; vagy talán csak annyi, hogy az értékelő viszonyulásom egy újabb, a legalsó szintet mutató támponttal gyarapodott. Azon kevés érték, ami ebből a nihilből kimutathatott volna, az is beszennyeződött a kontextusai által, vagy/és gépies közjátékká, átvezető illusztrációvá alacsonyodott.
Aki szerint nincs igazam, az ne fáradjon vitával; mert biztos lehet benne, hogy neki van igaza. Én viszont csak arról írhattam, hogy rám milyen hatással volt a film;
... ha már óvatlanul, nem kapcsoltam ki a legelején!
3/10
Owl 2018 febr. 25. - 20:11:13 3/10
(120/142)
Fassbender jól játszott, de a filmet az se mentette meg. Valóban ott lehetett a vérfertõzõ családi dráma a háttérben, de mindez nem volt túlontúl kibontva. Így inkább a pucér testek látványát kapjuk szexfüggõségbe csomagolva, érdekes mód elég érdektelen szexjelenetekkel. Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy egy szexfüggõ minden mindegy alapon miért is ugrana be egy buzibárba egy szakállas pippantásra. Összességében a filmet elég nagy idõpocsékolásnak tartom.
sexykex 2018 jan. 24. - 12:14:16
(119/142)
Az ember függõnek születik. Cici és anyafüggõbõl késõbb játékfüggõ lesz, és ahogy nõ, úgy szélesedik a paletta. Lehet belõle nikotinfüggõ, alkoholfüggõ, drogfüggõ, adrenalin függõ, sexfüggõ, szerencsejáték függõ, gyógyszerfüggõ, internetfüggõ. Tulajdonképpen a munkamániás, az örökké fogyókúrázó, a hobbijának élõ, a lombikprogram alanya, a sportkedvelõ, a vallási fanatikus is mind-mind függõ. Függõ a földönfutó éhezõ és függõ a pénzmágnás is. Agyunk a függõség börtönébe zár minket, ahonnan legtöbbször csak egy trauma segít kitörni: lehetõséget kapunk, hogy új függõség után nézzünk.
A filmbõl kiderül, hogy sem a jólét, sem a testi szerelem habzsolása nem garancia a boldogságra. Minden esetre jó, ha kontrollálni tudjuk a függõségünket: például nem nézünk meg naponta 6-8 filmet, csak egyet-kettõt és csak legalább annyira jót, mint ez.
eIemes 2016 jún. 02. - 13:58:59
(118/142)
érdekes írás a scientific american-ben a szégyenrõl:

http://www.scientificamerican.com/article/put-to-shame-and-better-for-it/

-- a lényege: ha a szégyen érzése nem ahhoz kapcsolódik, hogy mások mit gondolnak rólam, hanem az önértékeléshez, akkor a szégyen érzése pozitív viselkedésbeli változásokra sarkallhat. (A "mások mit gondolnak" típusú szégyen inkább tagadást vált ki)
cinderellaisme 2016 jún. 01. - 08:32:57
(117/142)
Annyira szórakoztató, hogy Fassbender játssza a fõszerepet.
7/10
Zsomika 2016 máj. 19. - 21:10:22 7/10
(116/142)
Jó film. Pont annyira nyomasztó, amennyire egy szexfüggõ mindennapjai lehetnek. Vajon milyen családi traumát hurcoltak mindketten, hogy idáig jutottak? Ezt jó lett volna megtudni.
7
Kaliff 2016 febr. 26. - 20:30:50 Előzmény giggs985
(115/142)
Olvasd el a hozzaszolasaimat, abbol kiderul, szerintem mi van vele.
gladiolus 2016 febr. 09. - 11:46:34
(114/142)
SPOILER *****

És? Én is ezt írtam, nem? Az elején karikagyûrû vagy eljegyzési gyûrû volt a nõ kezén, ezért a pasi csalódott képet vágott. A végén meg nem volt gyûrû a nõ kezén, és láthatóan elindult köztük valami. Ezt írtam korábban is, úgyhogy nem érte, mi a gondod az írásommal? Úgy gondolom, maximálisan odafigyeltem már akkor is.

SPOILER vége****
9/10
giggs985 2016 febr. 08. - 18:55:12 9/10 Előzmény gladiolus
(113/142)
* spoiler * eljegyzési gyûrû volt a nõ kezén, ha jobban odafigyelsz... * spoiler
9/10
giggs985 2016 febr. 08. - 18:48:34 9/10 Előzmény Kaliff
(112/142)
Mert mi van Christian Bale-el?
9/10
giggs985 2016 febr. 08. - 18:47:06 9/10 Előzmény trudy
(111/142)
Miért kellene, hogy egy film didaktikusan okítson az életre? Miért volt itt a fõhõs POZITÍV példaként állítva??? Nem jött le, hogy mennyire tartalmatlan és gépies életet élt? Meg * spoiler * nem tûnt fel, hogy nem halt meg a húga? Mit néztél te? Vagy mit nem bírtál megérteni???
1/10
many79 2016 febr. 03. - 11:35:44 1/10
(110/142)
Még a fele elõtt feladtam...
1/10
trudy 2016 jan. 08. - 00:07:00 1/10
(109/142)
Csak háttérzajnak raktam be, nagyjából sejtettem, hogy mirõl fog szólni - vagyis, hogy nem fog szólni semmirõl. De azért mégsem. Néha szeretek bele-bele nézni (végignézni nem bírom) az újkeletû, agyonhájpolt, vizuális idõhúzásokkal tarkított demagóg giccsfilmekbe, mint pl. ez, hogy lássam, hogy kb. hol is tart a társadalmunk. Mert ma már nem társadalomkritikus, jellemfejlõdésrõl szóló filmek készülnek, hanem totálisan negatív jellemek hõsként való bemutatásáról írnak forgatókönyveket. Az ugyanis szerintem nem jellemfejlõdés, hogy a mai társadalom szerint menõ ámde felszínes értékrend szerint élõ fõhõst a film utolsó percében látjuk elõször valamiért keseregni, miután * SPOILER * meghalt a kishúga (ami amúgy totál várható volt a film cselekménye alapján), aki iránt a film legutolsó percéig semmilyen pozitív érzést nem táplált, pedig az semmi rosszat nem tett vele és tudta, hogy beteg. Mi a tanulság az ilyen filmbõl? Ha a természet szobor testalkattal áldott meg, akkor legyél nyugodtan szívtelen, egoista tahó, csak ne felejts el néha egy kis érzelmet színlelni, hogy ne vádolhassanak azzal az amúgy igaz ténnyel, hogy nincsen lelked.
offtopic
Kaliff 2015 nov. 18. - 12:11:32 Előzmény giggs985
(108/142)
Nem értek egyet Giggs. Nézzük csak meg Charlie Sheent. Mi volt elõbb Charlie Sheen vagy Charlie Harper? Színészkedett, vagy azonosult? Esetleg egyik sem?

***SPOILER ALERT***
Vagy nézzük meg Johnny Depp-et és a Titkos ablak címû filmjét. Évekig úgy öltözködött és hordta az az idióta kalapot mint a filmben Shooter. Sõt, egyik másik interjúban úgy is beszélt, "kérlek alássan". Már kezdték a lapok lehozni, hogy nagyon gáz amit csinál, talán esetleg benne ragadt a szerepben és szakember segítségére volna szüksége?
Még szerencse, hogy akkor több filmet is forgatott, Én Pán Péter, Karib tenger kalózai: Fekete Gyöngy átka, mert én akkor az egyik ilyen "kérlek alássan" elszólása után komolyan aggódni kezdtem érte.

De mondok még egy példát Sean Beanrõl több színész és kaszkadõr állította, hogy amíg megy a kamera, õ az a karakter akit alakít. Ahogy leveszi a kosztümöt és már nem forog a kamera, azonnal visszavedlik Sean Bean-né. Neki így könnyebb. De õ szerintem profi, õ ezt meg tudja csinálni.
Heath Ledger nem tudta, az utolsó szerepe felemésztette õt.

Nem jó, ha egy színész azonosul a szereppel. Az tönkreteszi õt. A színésznek tudnia kell, hogy õ kicsoda. Ha ez nem megy, elveszik a szerepek között, kiégés, bizonytalanság, frusztráció, dühkitörések következnek, pszichikailag ez nagyon megerõltetõ. Lásd Christian Bale.
9/10
giggs985 2015 nov. 08. - 18:00:23 9/10 Előzmény Kaliff
(107/142)
Pedig sokkal nagyobb élmény egy olyan színészt figyelni, aki azonosul a szerepével, mint egy olyat, aki csak eljátssza. Az elõbbire csak kevesek képesek, míg az utóbbira többen. Az elõbbi esetében nem tûnik fel, hogy XY színészt látod, aki játszik, hanem azt a karaktert, akit életre kelt...
Kaliff 2014 dec. 31. - 15:48:07
(106/142)
Kiváncsi voltam erre a filmre, de megnéztem a trailert. Az alapján azt mondom öncélú az egész, legalább annyira mint a Nimfomániás.
A szex vagy szexfüggõség ilyen szintû ábrázolása szerintem mindig öncélú. Lehetetlenség ezt a témát nem öncélúan ábrázolni, de ez csak az én véleményem.

Fassbender jó színész, de nálam kezd olyan lenni, mint Christian Bale. Nem színészkedik, hanem azonosul. Az pedig nagy különbség. Ha valaki arra kiváncsi mit jelent ez, akkor nézze meg hogyan ad el egy karaktert Al Pachino, Robert deNiro, Clint Eastwood, Michael Douglas, Michael Kane vagy Morgan Freeman.
Õk SZÍNÉSZEK!
Fassbender, Bale, Johnny Depp inkább azonosulnak a szerepükkel, ami viszont nem csak veszélyes (korai kiégés, agresszió, zavartság) de átverés is a nézõközönséggel szemben.
Én semmi esetre sem várom el a színésztõl, hogy azonosuljon a karakterrel (azaz lényegüljön át a karakterré), nem én azt várom, hogy szürje át magán a karaktert, tegyen bele olyasmit ami csak rá jellemzõ, de ne saját magát adja; és ebbõl az egyvelegbõl hitesse el velem a sztorit.

Carey Mulligan pedig tényleg bárgyú fejjel van megáldva szerintem is, de úgyse bocsátom meg neki, hogy folyton folyvást majmolja valamelyik nála kicsit jobban felkapott színésznõt. Csak meg kell nézni hogy épp hogy viseli a haját, hogyan öltözködik.
Egy idõben Michelle Williams hasonmása volt, aztán Scarlett Johannsont majmolta. Nem kedvelem.
offtopic
kenny69 2014 nov. 11. - 20:35:49 Előzmény webulon
(105/142)
Egy spoliert azért baszathattál volna, tesó.
webulon 2014 febr. 22. - 20:12:35
(104/142)
Hát nem tudom...,- erõteljesen szeretem az erotikát ...de egy buzi bárban nem fogom magam lesz.patni egy szakállas mackóval...
pl...meg meló helyen sem fogok egyedül m*sztizni...,-Ez azért ne legyen már normális elvárás egy átlagos férfitól..mert ha igen..akkor igen- igen nagy itt a baj ,- biztos örülnél neki? Ha látnád,hogy épp csöppenik le pasid ajkairól egy másik hím kéjnedve...,- ez azért nem

A többi része abszolút vállalható ..sõt egy férfinak szinte kötelezõ lefutni ezeket a köröket.aztán megtalálni azt a lyukat aki élete hátralevõ életébe töm....
rosa.love 2014 febr. 22. - 18:34:55
(103/142)
Carey Mulligan....csak õt ne. Nem néztem meg a szereplõk listáját, de amikor feltûnt ez az idegesítõ, nõietlen kis ripacs, rögtön elment a kedvem az egész filmtõl. Kevés színész van, aki ilyen negatív érzelmeket vált ki belõlem, de ez a ragasztott bájvigyorú veréb pont ilyen. Mindegy, megpróbáltam ennek ellenére végignézni a filmet. Tudom, hogy ha sok a réveteg tekintetû szereplõ és az intim testrész, az már mély mondanivalókat tükröz, de come on...NEM. Ez a film nem jó semmire. Persze tökéletesen kijátsza az " Érzelmileg Elhidegült Világban Élünk Ahol Az Emberi Kapcsolatok És Szexualitás Teljesen Kiüresedtek" közhelyet, de aki közhelyekre vágyik, olvasson nõi fórumokat. A "szexmániás" fõhõs meg-mint ahogy azt már elõttem leírta valaki-semennyiben nem szexmániásabb egy átlagos férfinál.