10/10
jeremybrett.eu 2013 febr. 24. - 03:16:51 10/10
(42/142)
Sziasztok!

A Sherlock és Watson sorozathoz kapcsolódó oldalak:


Miért Amerika nemzeti jelképe is Sherlock Holmes?
http://sherlock-sorozat.hu/amerikai-sherlock-holmes.php

Sherlock és Watson:
http://sherlock-sorozat.hu/sherlock-es-watson.php
kisvirag_72 2013 febr. 22. - 20:23:25
(41/142)
Továbbra sem tetszik a sorozat. A színészek a karakterek olyanok amilyenek, a történetekkel van bajom ami egyszerû és lapos végül is krimikrõl lenne szó ill. ezen történetekhez egy túlbonyolított hozzáállás társul. Azzal reklámozzák hogy izgalmas, végül is nem tördelem a kezeimet hogy mi lesz a megoldás. Azt hirdetik hogy humoros, ez is ízlés dolga. Azért örülök hogy van akinek tetszik.
Nem tudom hogy észre vettétek-e a filmek van egy kis pikantériája hogy itt Sherlocknak ugyan az a magyarhangja mint a BBC sorozatban Moriartynak, Rajkai Zoltán.
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 22. - 11:14:01
(40/142)
Várjuk még azt a verziót Amerikából, amelyikben Sherlock a nõ, ráadásul leszbi. Mert ez így egy kissé hímsoviniszta és homofób. Hogy minél több variációt kipróbáljunk, Dr. Watson lehet transzvesztita, vagy földönkívüli. Úgy látszik fogytán a téma Hollywoodban.
8/10
szirgabor 2013 febr. 22. - 08:04:32 8/10
(39/142)
Egyetértek. Valljuk be, mára Agatha Christie poros lett és elavult. Könyvben is. Szerintem. Nem minden és mindenki éli túl az idõ múlását.
8/10
-greghouse- 2013 febr. 22. - 00:04:43 8/10 Előzmény szirgabor
(38/142)
No, ezzel teljesen egyetértek, hogy nem ártanak végül is, és színesebb lesz a paletta. Igaz. Tényleg én sem bánom (csak a véleményemet írtam le errõl. ) Mint krimirajongó, szinte mindenevõ vagyok ezen a téren, legyen az Columbo, Monk, Sherlock, Poirot, vagy a régebbi, humoros (most ismétlõdõ) Remington Steele. (Miss Marple nekem lassú. Én elismerem, hogy klasszikus, meg zseniális, de nekem kész altató, hogy a film/könyv elsõ kétharmada a szereplõk jellemének, hátterének, történetének bemutatása. De ez már az én gondom.)
8/10
szirgabor 2013 febr. 21. - 12:21:37 8/10
(37/142)
Szerintem Sir Conan Doyle azért írta a Sherlock Holmes történeteket, hogy szórakoztassa az olvasóit.
Én remekül szórakozom ezen az amerikai sorozaton is, és tetszenek a karakterei, meg a történetei.
Nyilván semmi köze Holmes történeteihez, csak kölcsönvett egy /két/ karaktert. És még a sorozat címe is 'Elementary', csak nálunk lett 'Sherlock és Watson'
Jobban tetszik mint a 2010-es angol változat, az számomra túl elvont és extrém volt, kicsit erõltetetten belemagyarázós.
De megértem azokat is, akiknek a BBC sorozat jön be jobban, meg az igazi Holmes/Sherlock rajongókat is.
Ezek a feldolgozások nem ártanak egymásnak, nagy és sokféle a világ, sok minden elfér benne, sokféle ízlés van, toleráljuk hát egymásét, és ki-ki szórakozzon azon, amit választ. Végül is minél nagyobb a választék, annál jobb.
Nekem ez bejön.
8/10
-greghouse- 2013 febr. 20. - 21:57:00 8/10
(36/142)
Rosszul van itt megírva a forgatókönyv.
Ebben a feldolgozásban Lucy Liu "Watson" egyetlen feladata az, hogy "untermann" legyen, azaz mindig alákérdezzen Sherlocknak, aki ezek után a szájába rágja neki (valójában a hülyének nézettt nézõnek), hogy hogyan is gondolkodik a zseni.
Sherlock és Watson figurája ettõl sokkal összetettebb, sokkal jobban egymásra utaltak, itt Watson csak "alákérdez" mindennek.
Arról már ne is beszéljünk, hogy Sherlock itt nem is akkora lenyûgözõ zseni, viszont Watson komplett gyengeelméjû néha, olyan dolgokat kérdez.
Ugyanebben a mûfajban (excentrikus, elmebetegnek nézett de valójában zseni detektív, és ostoba, sidekick csaj), szerintem a Monk is jobb. (Filmrõl beszélek, nem az eredeti Sherlock könyvekrõl.)
Sõt. Monk sokkal jobb.
Nem is beszélve más párosokról.
Gyenge próbálkozás, my dear Watson...
Bigpapa 2013 febr. 13. - 23:48:14
(35/142)
Azért az összes Sherlock feldolgozásból ez az egyetlen Watson, akit hajtanék, mint anyóka a Singer varrógépet :) Nekem nagyon bejön a Lucy Liu. A filmet, ha ép elkapom, akkor megnézem.
ULTIMATE 2013 febr. 13. - 23:36:27
(34/142)
Szerintem azért jók ezek a XXI. századi feldolgozások, mert a maga idejében Sherlock egy elég modern és egzotikus figurának számított, így 100+ év távlatból ez viszont nem jön át annyira. A modernizált változatokban többé-kevésbé olyannak érezhetjük õt, amilyennek a korabeli olvasók.
Azzal sem értek egyet, hogy egy történetet csak az eredetihez hasonlóan szabad feldolgozni. Egy jó történet, vagy karakter az olyan, hogy mindenki mást lát benne, más oldalát tartja fontosnak, és ha feldolgozza valamilyen formában, akkor természetesen azt is emeli ki. Minden feldolgozás kicsit a maga képére formálja az adott figurát, de éppen ez a jó a feldolgozásokban.
Én régebben nem voltam SH-rajongó, akkor kedveltem meg, amikor láttam a Robert Downey Jr.-filmet, aztán késõbb a BBC-sorozat miatt szerettem meg igazán. Aki meg nem szereti ezeket a "vadhajtásokat", annak továbbra is ott vannak a klasszikus történetek és feldolgozások.
8/10
-greghouse- 2013 febr. 13. - 18:31:30 8/10
(33/142)
..ja bocs, a nyolc csillagom sajnos az elsõ két epizód utáni elhamarkodottság volt, és a Port nem engedi - ki tudja miért - az epizódonkénti értékelést. Osszátok el kettõvel.
8/10
-greghouse- 2013 febr. 13. - 18:30:10 8/10
(32/142)
Azért sajnálom, hogy Amerikában ennyire dühöng a fékevesztett "P.C."-izmus. Watsonból nõnek, ráadásul fél-ázsiai nõnek kellett lennie. (Nem, mintha ez javítana a színvonalon, de p.c..., tessék.) Eszembe a jut egy minapi, kis költségvetésû, de annál jobb film, ahol Kim Basingert egy erdõben négy gazember srác üldözte. Hogy nehogy szó érje a ház elejét, a négy srác (és most az amcsi p.c. kategóriákat használom): egy "kaukázusi" (fehér), egy "afro-amerikai" (néger), egy "latin/hispano" (spanyol-ajkú), és egy "oriental/chinese-american". Kár, hogy egy "roma-american" nem volt ott. Esetleg egy "native american" (indián). (Mellesleg egy jamaicai fekete jazz zenész kikérte magának, hogy õt afro-amerikainak szólítsák...)
...Tök mindegy ki Watson, ez a feldolgozás szürke. Tartom magam ahhoz, hogy egy darabot úgy kell elõadni, ahogy a szerzõ megírta. De ha már feldolgozzák, azt nagyon ütõsre kell és nagyon ügyesen, mint a mostani brit. Ez az amcsi csak annyiban Sherlock, hogy az a neve a fõhõsnek, egyébként lehetne Moonlighting, vagy Remington Steele is (ja nem, azokban volt humor.)
3/10
Démétér456 2013 febr. 11. - 11:05:15 3/10
(31/142)
Én értem, amit mondasz, csak nem értek vele egyet. Attól, hogy egy történetet jól-rosszul feldolgoznak, nem teszik tönkre az eredetit. Szerintem. Az én véleményem szerint. Az új, a feldolgozás lehet rossz, de a klasszikus az én szememben nem megy tönkre.

Az értõ feldolgozást személy szerint nagyon tudom szeretni egyébként. (Nem csak a BBC Sherlock feldolgozásra gondolok, hanem úgy általában.) De ez ízlés kérdése.

Ez a sorozat - az igénytelen címválasztás mellett - halálra untat, de többektõl hallom-olvasom, hogy késõbb jobb lesz. Van hova fejlõdni, szó se róla... Majd késõbb még belenézek, hátha.
kisvirag_72 2013 febr. 09. - 15:29:58
(30/142)
Szörnyû ez a sorozat. Nem a színészekkel van bajom, még az sem zavar hogy Watson nõ. Igazi bajom a sztorival van. Unalmas, egykaptafa. Ugyan az a fordulat minden részben. Nem tudom hogy SPOILER-e de mondjuk hogy az : Sherlock szétnéz a helyszínen majd talál valakit akit letartoztatnak, majd Sherlock közli hogy nem õ a tettes majd talál valaki mást akit szintén letartoztatnak, majd kiderül hogy ö sem a bûnös, mire Sherlock megtalálja az igazit SPOILER VÉGE. Lehet hogy túl sok részt néztem egymásután, de pont így zajlottak. Ez semmi más mint egy langyos amerikai sorozat. Amit a színészek visznek el mert más nincs benne, viszont õk tényleg jók, és még jobbak lesznek ahogy egyre jobban össze rázódnak. Nem izgalmas, nem vicces, a 9. részben lesz az elsõ jó poén.
3/10
Démétér456 2013 febr. 09. - 14:56:33 3/10
(29/142)
Már ettõl miért mennének tönkre Sir Arthur Conan Doyle figurái? Miközben konkrétan ez a sorozat nekem nem igazán tetszik - pontosabban annyira untat, hogy meg sem tudom ítélni - de azért a klasszikus nem megy tönkre egy kevésbé sikeres feldolgozástól. (Mi lenne szegény Shakespeare-rel, teszem fel, vagy a Grimm-mesékkel.)
mulao 2013 febr. 09. - 07:46:14
(28/142)
Szerintem az amerikai változatot nem is igazán arra hozták létre, hogy egy újabb sikeres SH-sorozat legyen, hanem egyfajta Monk- A flúgos nyomozó pótlék kellett a nézettség miatt. Nálam is az eredeti Jeremy Brettes az igazi, de a modern BBC-s is élvezetes, ami a mai embernek bizony sokkal inkább fogyasztható, mint a régi klasszikus.
Bellafonte 2013 febr. 08. - 21:14:22 Előzmény Démétér456
(27/142)
Hát igen, számomra azért mindig is a Jeremy Brett féle lesz az igazi,a BBC-s pedig közvetlenül utána jön.
ULTIMATE 2013 febr. 06. - 22:40:23
(26/142)
Ez a mostani rész kifejezetten zseniális volt, kezdik megtalálni a hangjukat az írók. Nem, nem hiszem, hogy be fogja érni a brit változatot, de most úgy tûnik, hogy a maga nemében klassz sorozat lesz.
Én is azt mondom, srácok legyetek egy kicsit nyitottabbak, vagy ne nézzétek. Elõször nekem sem tetszett, de láttam benne fantáziát, és most úgy tûnik, hogy részrõl-részre egyre jobb lesz.
Talán azért tudok vele megbarátkozni, mert az eredeti Holmes-történetekért nem rajongok annyira, inkább a modern feldolgozások tetszenek. Ezzel eredetileg az volt a bajom, hogy elsõ blikkre egy sablon-sorozatnak tûnt, ami a brit feldolgozás farvizén próbált befutni, és ez valamilyen szinten igaz is. De nem ez az elsõ sorozat, amit a pénzért csináltak (:)), és a többi közt is akadnak gyöngyszemek. Szerintem ez is az.
10/10
mulholland2 2013 febr. 06. - 22:01:50 10/10
(25/142)
Ezt sok panaszkodást, hogy nem ugyanazok a szereplõk, meg hogy nem angol, meg nem az mint a régebbi. Eszem megáll, akkor nézzétek azt. Adják mindegyiket. Ettõl még lehet jó egy sorozat. Szerintem jó a koncepció, szimpatikusak a szereplõk is. Ez most egy ilyen Sherlock és Watson és ennyi. A régebbi történeteknek is csak az lényege, hogy van egy különc polihisztor detektív ez itt is érvényesül, az a lényeg hogy mûködjön kémia, jelen esetben egy férfi és egy nõ között. Ez hogy ha veszed a fáradságot és nem hasonlíthatsz folyamatosan, akkor látni fogod hogy mûködik is.
wrossi 2013 febr. 06. - 21:53:47
(24/142)
Amikor 30 másodpercre vissza tudja fogni a bunkóságát akkor egész logikus következtetései vannak,persze Sherlock Holmes-nál ez alap.Watson karaktere elmehetne egy kicsit Natalie Teeger irányába,elfogult vagyok mert nekem õ az etalon,de talán nem tévedek nagyot.
3/10
Démétér456 2013 febr. 04. - 16:59:27 3/10 Előzmény sdt
(23/142)
Egyetértek a korábbiakkal. Kissé lényegtelen megjegyzés, de idegesít: mi az, hogy Sherlock és Watson? Egy keresztnév, egy vezetéknév, pepitában?! Jóska és Balogh? Nem jó. Sherlock és John, vagy Holmes és Watson. Mindegy. Ez lenne a legnagyobb baja, ki lennék vele békülve.

De nem ez. Hanem hogy unom. Jellegtelen, szürkécske, összetéveszthetõ. Ami Sherlock Holmes sosem volt.

Lucy Liut amúgy szerettem, de itt például nem játszik. Egyáltalán. Nem mozog neki az arca. Van ez az arckifejezés, amelyet jól eltalált: fegyelmezetten korlátozza a Holmes kiváltotta ingerlékenységét - és akkor ez marad a filmben végig.