6/10
salvadorlynx 2010 márc. 13. - 12:29:52 6/10
(309/509)
Igazad van. De ez a Mark Strong kiköpött Andy Garcia csak egy kicsit magasabb a homloka.
legközelebbe elolvasom a stáblistát. Amúgy másnap a filmet befejeztem, szóval a kritikám többi részét ettõl még tartom.
9/10
MrsMaverick 2010 márc. 13. - 11:27:11 9/10
(308/509)
Tényleg aludtál a filmen, mert Andy Garcia nem is szerepel benne.
6/10
salvadorlynx 2010 márc. 13. - 11:20:28 6/10 Előzmény Singaporeflash
(307/509)
Hát csalódtam. Ez nem több mint egy felszínes akció-krimi. Sherlock Holmes-ról semmit sem tudtunk meg csak azt, hogy rendkívül fárasztó. RDJ játéka szerintem felszínes, bár ez nem csak az õ hibája. Túlzottan egy oldalról mutatja be a film Holmes karakterét. Andy Garcia sem kellett volna ebbe a filmbe.
Szóval a karakterek sem elég érdekesek, de még a relytéj sem az. A film túl hosszú és zsibbasztó a felénél elaludtam.

Az elõttem szólohoz meg csak annyit: öregem te nagyon unalmasnak és száraznak taláhatod az életed, ha ennyi sületlenéget elhiszel és összehordassz. Az hogy egy misztikus krimiben amiben egy összeesküvés elméletrõl van szó esetleg vannak misztikumokra és összeesküvés elméletekre való utalások - bár én nem vettem észre, de nem is érdekel - nem lenne meglepõ. De hogy vki komolyan veszi.
"(2012 - bolygoegyuttallas, erre az evszamra utal a hazszam (221) mutogatasa gyakori nagytotalban is valszeg. A Dr Parnasszusban az elejen a legalso lepcsore 12x12x12 van irva, veletlen?:-))"

A hazszám utalhat a 221-re vagy akár 2201re vagy ami a legvalószínübb 2021 :)).
12x12x12 = 1728
9/10
Singaporeflash 2010 márc. 11. - 21:36:51 9/10
(306/509)
Nagyon tetszett, RDJr egy zseni. Remelem, mar nem anyagozik tul sokat, nagyon nagy kar lenne a csodas szineszi kepessegeiert, meg azert is, ha a filmesen nem tudnanak biztositast kotni ra a ketes teljesitmenye/elete miatt. Guy Ritchie-nek is minden elismeresem, szerintem nagyon jo a rendezes. Annak ellenere, hogy igazan nagyon jol szorakoztam, csak 9 pontot tudok adni, meghozza azert, mert...

SPOILER

...a vegen "kihereltek" a filmet. Bemutatnak egy titkos elit tarsasagot, akik HISZNEK a magiaban (es mellesleg megfelelnek a mai sotet magiat gyakorlo legelitebbeknek), azutan meg racionalizalassal leutik a fekete magiat. Meg itt is elhangzik, ami a Dr Parnasszusban: nincs fekete magia csak trukkok... ccc...:-), nevetseges, de gondolom, Guy Ritchie nem kozolheti nyiltan az igazsagot, mert a karrierjevel jatszik... folottebb erdekes, hogy a sotet szimbolizmussal bombazzak az ember agyat egyfolytaban, hogy immunissa tegyek, es higgye azt, hogy ez csak mese, holott egyaltalan nem az, sose volt. Annyit azert kozol Sherlock a vegen Blackwooddal, hogy oda a lelke, mert nagyon precizen hajtotta vegre a magiat... egyebkent meg, ha Blackwood is csak trukkozesnek gondolna az egeszet, nem hajtott volna vegre ritualis veraldozatokat. A lenyeg az, hogy sokkal batrabb lett volna az egesz, ha a film veget kisse nyitva hagyjak, ugy ertem ennel jobban, hadd gondolkodjon el a nezo. Az utalas a H.A.A.R.P.-ra az elektromagneses kutyuvel azert tenyleg kisse hatborzongato volt, es az is, amikor Sherlock felfedezi, hogyan kontrollalhatja a legyeket pusztan zenevel. Es az, amikor hitetlenkedve emliti, hogy erdekes, hogy egy egi jelenseg ilyen hatassal lehet - es itt a filmben egy jelentosegteljes szunet (kozbedumal a csaj) jon!! - es csak azutan fejezi be, hogy a bor minosegere. Vagyis, nem a borrol van szo, hanem ez egy rejtett utalas egy bizonyos VALOS egi jelensegre - akinek van fule, hallja meg:-)) (2012 - bolygoegyuttallas, erre az evszamra utal a hazszam (221) mutogatasa gyakori nagytotalban is valszeg. A Dr Parnasszusban az elejen a legalso lepcsore 12x12x12 van irva, veletlen?:-)). Szoval a film rejtett uzenete eleg nyugtalanito. Nem tudok eltekinteni a transzparensek feliratatol sem, amik az egyik jelenetben mintegy mellekesen latszanak azoknal, akik Blackwood ellen tuntetnek.
Most mar nagyon kivancsi vagyok a Burton-fele Alice in Wonderland-re - allitolag az is tele lesz a nagy tobbsegnek nem vilagos rejtett szimbolumokkal. Hetvegen megnezem:-)

SPOILER VEGE
benczedorka 2010 márc. 11. - 10:24:36
(305/509)
Nekem is bejött a film és szerintem jó volt:)
Am nem vagyok egy Sherlock Holmes nézõ, szval nem tudom milyen az eredeti:(
DE nekem bejött:D
9/10
eming 2010 márc. 11. - 07:57:09 9/10
(304/509)
Nekem nagyon bejött a film. Amikor elõre eltervezte, hogy mit fog tenni pl. a harcban az nagyon ott volt. Meg persze a színész, aki szerintem mostanság az egyik legnagyobb. A Vasemberben is nagyon alakított.
lilahagyma 2010 márc. 07. - 18:20:12
(303/509)
Ez is egy elég jó film lett, kár hogy semmi köze Sherlock Holmes-hoz.
9/10
MrsMaverick 2010 márc. 04. - 19:22:45 9/10 Előzmény MarnieE
(302/509)
Tessék, itt van:
http://sherlock-holmes.gportal.hu/gindex.php?pg=32085510
A legelsõ videót nézd meg.
10/10
MarnieE 2010 márc. 02. - 19:51:48 10/10
(301/509)
hali,
köszi az infókat! :D fú pedig kajak aszittem h a felsége volt. m1. hha vki netántán megtalálná YouTube-on azt a kivágott részt amit említettem , a piros tütüs csókolózósat, és leírná a linket nagyon +köszönném. én már tûvé tettem utána mindent de semmi. :( am az nem onnan lett kivágva mikor Irene leitatta vagy vmit tett Holmes italába, õ az pedig reggel meztelenül ágyhoz bilincselve ébredt?
10/10
Phileis 2010 márc. 02. - 09:03:22 10/10
(300/509)
Szia MarnieE,
teljes mértékben igazad van a kimaradt jelenetekkel, több is van belõle. Remélem a kegyes készítõk megszánnak minket és felteszik a DVD-re. Van még egy ilyen jelenet, mikor Holmesot kihúzzák a Temzébõl, és az elõzetesben olyan hetykén tartja a pipát a szájában, na ez szintén nincs meg a filmben. Tudom, mert már háromszor láttam. :) Tetszett. Még úgy is, hogy nagy Doyle rajongó vagyok. Ami Irenét illeti, õ nem volt Holmes felesége, soha nem is volt nõs. Doyle úgy írja le, hogy nem éppen tartja nagyra a nõket. Az egyetlen nõ aki rabul ejtette és aki túl tudott járni az eszén az Irene volt, és a novellákban is feltûnik egy olyan jelenet, mikor elteszi a nõ fényképét. A film szerintem azért jó, mert elénk tárja a Holmes hagyományt, mai szemmel befogadhatónak és érdekesnek tünteti fel, de ugyanakkor meg is újítja. A novellákban ugyanis csak egyszer tûnik fel Irene, nem vesznek ki közös szobát stb. A zsebkendõvel is igazad van.
Robert pedig remekül alakít, bevallom, egy kicsit megrettentem, mikor meghallottam, hogy ki lesz a két kulcsfigura, még a kezdetek kezdetén, de kellemesen csalódtam bennük.
Egyszerûen remek film. :) (Bocs, egy kicsit hosszú lett.)

Ja és érdekesség: néhol teljesen szöveghû a film. Pl. Watson- hallgatás- jobbegyenes jeneletben.
10/10
MarnieE 2010 márc. 01. - 20:53:27 10/10
(299/509)
hja és még vmi! sok youtube-os vidi-ben láttam azt a jelenetet amikor Irene vmi fekete-piros kistütü szerûségben csókolózik Holmesszal aki eléggé elegáns magához képest. az elõzetesben is szerepel ez a rész de a filmben nem találom :( rajta van egyáltalán? H.E.L.P.!
9/10
MrsMaverick 2010 márc. 01. - 20:23:14 9/10
(298/509)
Nem a felesége.
10/10
MarnieE 2010 márc. 01. - 19:56:34 10/10
(297/509)
mondjon akárki akármit nekem 10/10 :).. nálam ez a film mindent vitt. bátran mondom : sztem az elmúlt öt év legjobb filmje! R.D.J. nagyon jópofa volt illett rá szerep. Jude Law sem okozott csalódást. :D a zenék....nah azok fantasztikusak voltak. mesteri munka! alig várom a második részt!
SPOILER
Nah nekem csak az nem tiszta h Irene Holmes felesége volt?? a filmbõl számomra nem derül ki...de elég sok az árulkodó jel:
1. Irene-rõl a fénykép Holmes lakásában
2. mikor Irene nála van és szóba kerül a Grand Hotel, azt mondja: "a régi szobánkat kaptam meg"
3. a film elején amikor van a box meccs, nem tom h feltûnt-e vkinek, de Holmes zsebkendõjén a hímzés kísértetiesen egy I és egy A betûre hasonlít.
4. Mikor Holmes kiugrik az ablakon h Irene után menjen, Watson felkiált: "mondja h nem Õ volt!"
vki lécci mondja már meg mert én tanácstalan vagyok!
Pipp55 2010 márc. 01. - 12:06:22
(296/509)
Huh...most néztem meg éppen!
Hát van mit írni róla! Elõször is nekem meglepetés volt a Robert Downey Jr és Jude Law páros!
Egyiket sem tudtam elképzelni ezekben a szerepekben:) Rájuk gondoltam volna utoljára! Ennek ellenére nagy meglepetés volt, ugyanis szerintem Robert Downey Jr. remekül játszott, nagyon jópofa volt és télleg odatette magát, nem mintha nem szokta volna:)
Jude Law......hát igen, ez is nagy meglepetés volt, ugyanis teljesen nem illik a szerepre szerintem, de pozitív csalódás volt.....remekül játszott és beleélte magát ahogy kell!
A Sherlock Holmes sztoriktól kicsit másabb, de szerintem nagyon jó volt! Jó kis laza poénokkal, remek szerepjátszással, valóban korhû elkészítéssel!
Ugyan nem tartozik a többször nézhetõs kategóriába (nálam), de a színészek és a játékuk miatt nagyon tetszett! A történet, vagy a cselekményesség dúsabb és izgibb is lehetett volna!
De azért mindenképpen meg kell néznie legalább egyszer mindenkinek:)!
8/10.
FilmkritX 2010 febr. 22. - 19:09:02
(295/509)
Aki könyvekbõl ismeri Holmes-t, az biztosan hanyatt vágja magát, mert ez inkább James Bond ANNO. A kevés "helyszínelõs" okoskodást leszámítva ez csak egy egyszerû akciófilm. A rendezõ mázlija hogy két ilyen kiváló színésszel dolgozott együtt. Különben bukó lett volna az egész koncepció. 7/10
9/10
Babito 2010 febr. 22. - 16:54:57 9/10
(294/509)
Már az elején úgy éreztem , hogy eléggé le van eresztve a történet, bár ezek a kis blokkok tetszettek amikor kielemzi, hogy hová üssön..de viszont a végén amikor leleplezte a csaló minden titkát, minden olyan világossá vált és meglepõ módon ovációt váltot ki belõlem, szóval a végére egész jó kis film kerekedett belõle, de nem volt olan jó, mint amilyen viszahngokat hallottam róla.
6/10
Semprini 2010 febr. 22. - 13:28:01 6/10
(293/509)
Goldblum? Hmm... érdekes ötlet, talán nem is lett volna rossz. e Downey még mindig nem akkora baklövés, mint Jude Law Watsonként, ezt egyszerûen nem tudom hova tenni. Pontosan ellentéte a figurának, szerintem az utóbbi évek legnagyobb szereposztási melléfogása.
galileo29 2010 febr. 22. - 11:20:24
(292/509)
Holmes figurájára az utolsó ötletem sem R.D.Jr. lett volna... Nemcsak azért, mert Sherlock magas...(Jeff Goldblum-hoz mit szóltatok volna?) A film kicsit csalódás volt, Guy-tól teljesen mást vártam, és azt se felejtsük el, hogy Doyle történetei NEM VÍGJÁTÉKok!
Ha nem vesszük figyelembe, hogy Guy Ritchie milyen szuper filmeket (is) készített eddig, és megfeledkezünk róla, hogy "tövig rágtuk a körmünket" az eredeti Holmes-történetek olvasása közben anno, akkor ez egy egész élvezhetõ kis egyszernézõs filmecske. Nem több. SZERINTEM :)
2/10
Dudlicsek 2010 febr. 21. - 21:30:14 2/10 Előzmény 7thSea
(291/509)
Ajánlom neked a velük készült Sherlock Holmes sorozatot.
Valamint-amennyiben nem ismered-Conan Doyle elbeszéléseit.
10/10
7thSea 2010 febr. 21. - 20:28:52 10/10 Előzmény Dudlicsek
(290/509)
Most láttam a filmet...hát mondjon akárki akármit...nagyon kevés ilyen jó filmet láttam. Eszméletlen. Egyszerûen nem találtam benne hibát, és minden benne volt aminek benne kell lennie egy filmben. Eszméletlen hangulatosan adja vissza az akkori Londont, humoros, izgalmas, nem erõltetett a krimi vonal, akciódús, látványos, REÁLIS. egyszerûen Zseniális.
Mellesleg, lehet, hogy csak túlságosan a filmre koncentráltam, de én nem "hallottam benne" az oszkárt...(úgy értem Hans Zimmerét) Volt benne egy erõsen karib zene másolat, meg pár kocsmanóta, de mást nem igazán szûrtem ki. Aztán lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el.

******************************************SPOILER********************************************************
Minden világos a végsõ magyarázatban, kivéve az, hogy a csaj a kkõlapon miért akarta magát megölni, az mien trükk volt? Ez vhogy kimaradt.
******************************************SPOILER*******************************************************