Téma: Sikoly

sziriat 2010 dec. 16. - 00:55:50
(178/258)
Nem azért, mert régi, de most,hogy nézem,humoros,mintha saját maga paródiája lenne..klassz felüdülés! Aki nem látta ,-nézze meg egyszer!olyanokon nem kell kiakadni,hogy vannak benne hatásvadász sablonos jelenetek,ez ezzel együtt jár..nyehhhehee
sziriat 2010 dec. 16. - 00:02:05
(177/258)
Én kedveltem,és izgultam is rajta, még valami logikai csikart is akart volna kihozni az agyamból úgy emlékszem.. Lehet belenézek.
7/10
natie 2010 dec. 15. - 23:55:42 7/10
(176/258)
Még ez a rész egész jó, a második a nézhetõ kategóriában, a harmadik gagyi.
A negyediket meglátjuk, milyen lesz.
csendlerbing 2010 dec. 15. - 22:30:58
(175/258)
Azért ez már mindennek a teteje. A mûsorujságban a "Csupasz pisztoly a (Z)ûrben - Leslie Nielsen emlékére" van.
Ehelyett a trágya tévé ekkor is a Valótrágya mûsorát adja. Szépen emlékeznek Nielsenre.
Még ha a Sikoly maradna el..
csendlerbing 2010 dec. 15. - 21:33:42 Előzmény zetorka
(174/258)
Hogy is mondja egy magyar közmondás szalonképesen? Nem tudom..."amíg lósz*r van, verebek is lesznek". Tudom, sántít a hasonlat, akkor inkább egy ma esti riporthoz kapcsolnám, amely a prostitúcióról szólt.
Teljesen értelmetlen betiltani, amíg tömeges igény van rá, (közgazdászként is mondom) csak az árak emelését érnék el vele.

Ez persze nem igaz a drogra. A langyos marihuána lelkes támogatói azzal "érvelnek", hogy "dehát az alkohol is drog". Igen. De csak azért mert az EGYIK évezredek óta legális, nem kell minden újat is azzá tenni.

Amíg tini filmek vannak, addig tini trashek(!), tini "love storiek", és társaik is lesznek.

Jack Nicholson mondta: "nevetséges, hogy Amerikában, ha megcsókolnak egy mellbimbót egy filmen, azonnal R (17 éven felülieknek) minõsítést kap, ha levágják késsel, mindenki szabadon nézheti." Ugyanis a mozinézõk 60-70 százalékát a tinik adják. Pénz pedig beszél, és igen hangosan.
BOKORARCU 2010 dec. 15. - 21:07:36
(173/258)
A horrorra akadva óta nem bírom komolyan venni.....XDD
zetorka 2010 dec. 15. - 20:14:25
(172/258)
ezt minden hónapban leadja valamelyik kereskedelmi csatorna?
offtopic
RoKKfish 2010 dec. 15. - 17:49:53
(171/258)
Igen, szándékos volt. A "b"-, "c"-, "d"-kategóriára utaltam vele.
csendlerbing 2010 dec. 15. - 17:29:49
(170/258)
Na jó, lehet, hogy nem mûfajteremtés (próbáltam udvariaskodni, mert voltak, akik leszúrtak mikor azt mondtam, hogy a Ponyvaregény mûfajt teremtett, ezért írtam ezt), de tény, hogy sokat beszélnek róla, és én nem tudom, mert mint írtam, nem szeretem ezt a "mûfajt", de tény, hogy sokan mások istenítik.

Nem tudom, szándékosan írtad-e "tini-trash"-nak, nem "tini slash"-t akartál-e írni, ugyanis "árnyalatnyi" különbség van. Az US of A-ban ugyanis létezik ez a mûfaji besorolás, hogy "slash" film, ami ilyen mészárlós, vérengzõs, stb. filmeket takar. A "trash" meg tudjuk, szemetet jelent.

Én nem nézek "slasht", de azért vannak átfedések (mint mindig, minden mûfajban), pl. a Nicholson-os "Shining" (Ragyogás), elõször slash film volt, ma klasszikus.

Persze, attól még lehet jó, mert nem az én mûfajom.

De az is lehet, hogy csak gazdaságos, addig gyártják, míg a határprofit el nem éri a nullát.
RoKKfish 2010 dec. 15. - 17:13:21
(169/258)
Majd meglátod, de azért szvsz itt "mûfajteremtésrõl" beszélni több, mint túlzás. Egyszerûen arról van szó, hogy a nyolcvanas évek végére teljesen elfáradt tini-trash-horror mûfajába próbáltak némi friss vért pumpálni. Hogy ez mennyire sikerült, mindenki döntse el maga...
csendlerbing 2010 dec. 15. - 16:50:17
(168/258)
Én még soha nem láttam ezt a filmet, sem valamely folytatását. (Most várom a köveket).

De annyit beszélnek róla, annyira mûfajteremtõ lett, és olyan emberek, filmhez hozzá értõk is dicsérik, hogy ma veszek egy nagy levegõt és megnézem. (Már csak azért is, mert kíváncsi vagyok a fiatal Neve Campbell-re, és Courtney Coxra, bár õt még tiniként láttam a Family Tiesban Michael J. Fox-szal).

Szóval ahogy én szeretném, hogy az én kult-filmemet, a ponyvaregényt minél többen nézzék meg és csak UTÁNA mondjanak véleményt, én is veszek egy nagy levegõt, és leülök megnézni egy filmet, ami ellen két elõitéletem van: 1. Nem nézek horror filmeket (slasher,vagy mi, mindegy, a lényeg a rémület), 2. fõleg nem tini horrorokat.
Mellette szól két dolog
1. a szereplõk
2. hogy annyira dicsérik, szakmán kívül és belül.

Csak kibirom valahogy.
8/10
lotto 2010 dec. 15. - 14:43:02 8/10
(167/258)
Az akkori /tini-horrorok/ között akkoriban ez volt az elsõ és elég jÓl is sikerült! So akkoriban ez még elég parásnak számított.

Követte ezt a 'Tudom mit tettél tavaly nyáron' stb.

A többi része már elég gagyira sikerült.
3/10
Ford Mustang 2010 nov. 03. - 17:45:20 3/10 Előzmény twillight
(166/258)
Jövõ áprilisba lesz a 4 hazai bemutatója, de asszem Amerikába is akkor lesz majd. Én már nagyon várom, kíváncsi vagyok, milyen lesz;)
10/10
Dark Hero 2010 okt. 12. - 23:13:47 10/10 Előzmény Novalis
(165/258)
Ezt nagyon jól leírtad. Teljesen egyetértek. Ez a film a '90-es években nagy újítás volt. A Minden, amit a sztárokról tudni akartál... - Sikolykirálynõk c. epizódjában meg is említik, hogy az embereknek elegük lett az olyan filmekbõl, amikben a gyilkost ugyan kinyírják, de az mindig visszatér x részen keresztül. A sikoly amolyan vérfrissítésnek számított. Ráadásul új sikolykirálynõket adva a mûfajnak.
És az utalások tényleg nagyon jók, én is bírom õket.

És a filmet tényleg nem mai szemmel kell nézni.
twillight 2010 okt. 12. - 22:35:14
(164/258)
***SPOILER***

Aztán már csak mindenki szaladgál, a nagyobb marha elvérzik, a nagyobb pszichopatát meg leszúrják, ledöfik és lelövik mire végre megnyúvad. Ja, és a kisbuszban a riporter segédjét is kinyírják még.

Végül pedig nagy finálé: nappal van, zsaruk kint, riporternéni csinálja élete nagy beszámolóját...
Viky01 2010 okt. 12. - 21:21:08
(163/258)
Hali! Vasárnap láttam elõször a filmet és pont a végén elaludtam. Valkai nem tudná leirni h mi lesz a legvége mert nagyon érdekelne.
SPOILER
Addig láttam amig a két csávó bevalja h õk a gyilkosok.

Elõre is köszi
10/10
ShelbyGT0303 2010 okt. 11. - 16:40:38 10/10
(162/258)
Ez a film még ma is megállja a helyét, nemhogy akkor, mikor készült. Teljesen korrekt, élvezhetõ.
twillight 2010 okt. 11. - 11:19:08
(161/258)
A legjobb (igazából egyetlen jó) filmes utalás az elsõ Sikolyban az Fred a takarító Freddy Krueger szerkójában.


Amúgy azért szidjuk szerintem, mert mi láttuk az eredeti mûfajfilmeket, és hát ahhoz képest... Az ugyan nyilvánvaló hogy van benne egy nagy adag önirónia (a régiek egy részében is volt ám), de nem parodizálja magát kellõképpen, a színvonal akadozó (és általában lapos). Ha végig olyan bírna lenni, mint mikor a srác a tv elõtt üvölti "Ott van mögötted! Fordulj meg!" - AKKOR jó lenne. Sajna ilyet nem tud.

Azért megnézném egymás után a hármat (lesz jövõ héten S2?).
10/10
Novalis 2010 okt. 11. - 00:26:01 10/10
(160/258)
Sokan elfelejtik, hogy ez a film 1996-os.

Nem tudom, mit gondolnék róla, ha most látnám elõször, de mivel annak idején még moziban láttam (az elsõ horrorfilm volt, amit moziban néztem meg, pár nappal a 18. szülinapom elõtt, 1999-ben), majd a két következõ részt is, nekem mindig nagyon meghatározó lesz ez a trilógia, mindegy hány hasonló filmet láttam utána. Talán születtek jobbak azóta, ez egyéni ízlés kérdése, kinek mi jön be - de akik akkor látták elõször, azok szerintem egyetértenek abban, hogy ez a film akkor valami olyat mutatott, amit azelõtt nem láttuk egy horrorban sem, olyan újdonságnak számított, ami utána hosszú évekre meghatározta a horrorfilm készítést.

*** SPOILER ***

Nem feltétlenül az alaptörténetre gondolok, hanem kisebb részletek, mint pl. a 3. részben a film a filmben, mikor ebbõl a történetbõl csinálnak filmet, ez nekem nagyon tetszett.
Vagy olyan beszólások a szövegben, mint itt az elsõ részben, hogy olyan, mint egy "Wes Carpenter" film, ami utalás a rendezõre Wes Cravenre és John Carpenterre, aki a Halloween c. horrort rendezte.
Általában a más filmekre való utalások nekem nagyon tetszenek, pl. a második részben, amikor a diákok filmtörténet órán a folytatásokat beszélik meg, miközben az a film is épp egy folytatás.

*** SPOILER VÉGE ***

Talán akik mostanában látják elõször, már nem érzik olyan hatásosnak, mert azóta nagyon sok hasonló film készült, vagy mert nem értik ezeket az apró utalásokat benne.
De épp ezért nem szabad mai szemmel nézni ezt a filmet. Annyira nem idõtálló, mint az olyan alkotások, amiket 50 év múlva is ugyanolyan lesz megnézni, de a maga mûfajában és a maga korában nagy durranás volt, és én ezért is szeretem, mert nekem mindig visszaadja azt a hangulatot, amit várok tõle, nem érzem elavultnak ennyi év után sem.

(Hozzáteszem, hogy aki mondjuk azért sz*rozza le, mert 13-14 éves és nem fogja fel mit lát, ott már régen rossz, ez a film nem ennek a korosztálynak való)

Arról nem is beszélve, hogy nálam végig fent tudta tartani a feszültséget a három rész alatt, ahogy egyre bonyolódtak a szálak, majd egyre világosabb lett minden, hogy ki és miért gyilkolt. Szerintem nagyon jól lett megoldva, hogy ne váljon nehézkessé a történet a harmadik rész végére sem.
twillight 2010 okt. 10. - 23:41:18
(159/258)
Fõleg a betépett szellem rapnótája! Az felejthetetlen.

Ez viszont annyira rossz hogy még Rose MyGowan villantása se bír feldobni.