Fluff 2006 nov. 07. - 05:05:21
(111/391)
Hát, én nem akarok semmi negatívat mondani, márcsak azért sem, mert az Alien a másik nagy kedvencem volt, mindig is az marad, de az Alien-ben elgondolkodtató dolog egyáltalán nincs. Szörny van az ûrhajón, meg kell ölni - elsõ rész.
Ha a Silent Hill végén nem lett volna 10 percben elmagyarázva érthetõen az egész film, - nyilvánvalóan ezt az olyanokért rendezték bele, akik nem ismerik a világát - akkor mindjárt más lenne a hozzáállás. Sorra kérdeznék, hogy ez mi volt - az mi volt. Pedig én ezt a változatot is meg mertem volna kockáztatni Christophe Gans helyében, sõt, hiszen így is ugyanannyian nézték volna meg, ha már a bevételi részét nézzük.
Szerintem Slacio Te vagy kisarkítod a dolgokat, vagy elbeszélsz a lényeg mellett. Valóban jobb lezárni, csak legközelebb ne írj olyat, hogy
"Semmi összefüggés, egymásra dobálva, kupacba rakva" vagy
"semmi eredeti ötlet nem volt benne"
mert en önmagában sarkítás és butaság. Ez a film nem azért lett világsiker, mert nincs benne eredeti ötlet és összefüggés. Itt minden eredeti és össze is függ. Ha nem tetszik valami, rendben, de ne így nyilatkozz ki, mert sokan lesznek akik vissza fognak kérdezni. Ez történt most is.
Lennie kell olyanoknak, akiknek nem tetszik. Ez így van rendjén. Csak õk ennek a filmnek az esetében elenyészõ százalékban vannak, ahogy az Alien-nél. Nem kell nekem elhinni, menjetek fel a netre és google bareszba bökjétek bele, "Silent Hill".

... és most megyek a WoW fórumra. ... fikázni. ;D
tommytm 2006 nov. 03. - 13:31:32 Előzmény vizinyúl
(110/391)
Én nem ismerem a játékot, a moziba is úgy ültem be a filmre, hogy annyit tudtam szörnyek lesznek benne, még a trailert sem láttam. nekem nagyon tetszett, bizto meg lehetett volna csinálni jobban is. a film második felében már nem igen paráztatják az embert, erre szoktak azt mondani, hogy csináld meg jobban:) én betojtam a szörnyektõl is:)) az igaz hogy nagyon elvont film. Aki összefüggéstelen marhaságnak hívja, az azért mondja mert nem érti:) a vége kicsit bonyolult, de ha valaki figyel, az szerintem megérti:) ja és üzenem annak az okosnak, aki "szögesdrótokkal csapkodó szörnyrõl" beszélt, ne reklámozza, hogy ennyire rossz a felfogóképessége:)
slacio 2006 okt. 25. - 10:44:34
(109/391)
Fluff!

Teljesen érthetõen elmagyaráztam mi minden nem tetszett a filmben, nem akarom ezt tovább ragozni.
Ha te nem érted meg, hogy létezhet olyan ember is akinek nem tetszik az ami neked, akkor megint nincs mirõl értekeznünk.

Szerintem már így is túl sokat foglalkoztam ezzel a filmmel, tizedennyit sem ér meg.
vizinyúl 2006 okt. 25. - 08:54:12
(108/391)
AZ Alienrõl is lehet véleményt mondani attól, hogy valaki nem ismeri a játékot... Gondold el, ha csak azok néznék meg, akik játszottak is vele... Elég gazdaságtalan lett volna. Nem beszélve arról, hogy ez egy film, önálló alkotás, elvonatkoztatva a játéktól, lehet róla véleményt mondani.

A film amúgy szerintem rémes. Meg is indokolom: Összefüggéstelen, nem gondolkodtat el, megpróbálja belerágni a szádba a lényeget, de azt is olyan kuszán; se füle, se farka az egésznek, középszerû a sztori. Az egyetlen, ami megmenti az a hangulata...

Jah, mellesleg ismerem a játékot... Önálló, független fejezetek, ez lehetne akár a folytatás is, de meg sem közelíti az élményt.
Fluff 2006 okt. 24. - 13:42:53 Előzmény slacio
(107/391)
Figy slacio, sztem ezt ne is ragozd tovább, fölösleges értetlenkedned. Ha nem akarod megpróbálni megérteni, akkor nem fogod. Ha meg egyszerûen nem tudod megérteni, akkor ne alkoss véleményt. :P Nem csak fikázó véleményt, semmilyet. Így az az érzése lesz itt mindenkinek, hogy olyan dologról beszélsz nyilvánosan, amit nem értesz, de ezt észrevehetted már, hiszen kapásból rákérdeztek néhányan, hogy "ugyan mondd má' meg mé' s**r?".
Másik lehetõség: leülsz és végigjátszod a játékot, elég az elsõ 2 részt, de úgy, hogy elfelejted arra az idõre a filmet. Szívesen elmagyaráznám az ilyen véleményezõknek az egész történetet és a mondanivalóját, de egyelõre tök fölösleges.
Ez kb. olyan volt, mintha elkezdenéd fikázni az Alient, hogy mi a s**rért jár két lábon, vagy a Preadort, hogy miért van olyan s**r haja.
A Silent Hillnek is van legalább akkora kultusza, népszerûsége, színvonala és rajongótábora mint az említetteknek, csak ezt abból az okból kifolyólag, hogy csak egyszer ment moziban, TV-ben pedig soha, sokkal kevesebben ismerik.
A másik, a Silent Hill képi világa, zenéi és hang effektjei, hangulata, mind-mind az egyediségének része. Ettõl lesz Silent Hill. A pacal meg attól pacal, hogy büdös. Ha nem szereted, ne edd meg, de ne ne nyiss egy <a target="_blank" href="http://www.b" title="www.b">www.b</a>üdösapacal.hu oldalon fórumot. :P
slacio 2006 okt. 19. - 11:02:06
(106/391)
Hansúlyozom, ez az én véleményem. Nem ismerem a játékot, talán ezért nem tudtam összerakni a filmet. A kép, a hanghatások jók, de ez magában nagyon kevés. A "szörnyek" nevetségesek. Ezek a lárvaszerû, humanoid, szétpukkanó, véres valamit spriccelõ lények, meg az emberek akik a fényre mentek... :) Meg a sok csótányszerû bogár. Szerintem semmi eredeti ötlet nem volt benne. Megint írom: a játékot nem ismerem, ha ezek a karakterek onnan jöttek, akkor is nagyon gyengék. Az "óriás" nagykezû szörny(?), a szögesdrótokra feszített alakok. Semmi "koncepciót" nem láttam ezekben. Semmi összefüggés, egymásra dobálva, kupacba rakva, aztán mindenki találjon ki mellé amit akar.

Sajnos én szeretem ha egy filmnek némi mondanivalója is van, csak egy morzsányi is elég, hogy jól érezzem magam. Ennél a filmnél még errõl is hajlandó vagyok lemondani.
Itt nemcsak hogy mondanivaló nincs, amit elnéznék, de értelme sincs a filmnek.
Mi van a végén? Mi történt? Elég jó a képzelõerõm, de nem tudok mit belemagyarázni. Nem tudnám elmesélni senkinek a filmet, mert nincs mit mesélni... :)
marmyk 2006 okt. 19. - 10:10:07
(105/391)
Na de miért rettentõen rossz? Mert ez a lényeg, dobálózni lehet, azt is lehet mondani a filmre hogy sz*r, de azt illene megindokolni. Mellesleg én is többet vártam mint ami lett. De azért nem nevezném idõpocsékolásnak.
ZAVI 2006 okt. 19. - 09:30:51
(104/391)
Hát ez is 1 vélemény, bár talán megindokolhatnád, hogy miért nem tetszett, kíváncsi lennék?
slacio 2006 okt. 19. - 09:04:06
(103/391)
Én nem játszottam a játékkal, ezzel kezdeném. Azzal folytatnám, hogy a film rettentõen rossz... :) Senkinek nem ajánlom. 2 óra idõpocsékolás.
Ubul 2006 okt. 16. - 13:11:52
(102/391)
Tegnap este néztem meg én is...hát nem csalódtam,sõt:))),nagyon tetszett a film,viszont kicsit a szinkron nekem nem tetszett,lehet azért mert feliratos fimleken nõttem fel:DDD,dehát nem lehet minden tökéletes...viszont a várost teljesen visszaadta a játékból,a para hangulatot,nagyon ott volt a szeren...amúgy azért sztem jó ha az ember úgy fog a filmhez hozzá,hogy már játszott vele,mert akkor utalásokat kap azért,néhány dologra,viszont amúgy meg ez egy különálló történet,silent hill városában,nagy köze nincs a játékhoz...Esetleg Cibil az aki 1bõl ismert,mást nem nagyon tudok,de 1ben benne volt templom is,úgyhogy eléggé összekevergették a játékokból a storyt...szerintem.Ugyebár egyben fõszerep volt a korház és az iskola,kettõben meg a hotel,és apartmanok(sajnos többivel nem játszottam:((( )
Lényeg,hogy sztem bárki számára nézhetõ,igényes alkotás,de lehet hogy csak azok tudják jobban értékelni,akik már átélték silent hill világát:)
ZAVI 2006 okt. 15. - 09:58:56
(101/391)
Hát szerintem fantasztikusan sikerült ez a film! Elõször is abszolút sikerült a játék hangulatát, stílusát maximálisan átültetni. Ugyanaz a borzongató, nyomasztó légkör végig, a hasonló zenékkel, helyszínekkel, hangulatokkal. Pedig én elég keveset játszottam a játékokkal, de rögtön átjött a hangulata, és ez nagyon jó, sok más játékból készült filmmel ellentétben. Ahogy ügyesen kihozza a filmben a szituációkat (egyszál elemlámpád van, vagy 1 kés, kietlen helyeken mész, fura szerzetekkel beszélgetsz) amik játékokban vannak, szuper rendezés. És hát filmileg is nagyon izgalmas, hanulatos, bizony néha elég kemény, durva részekkel, amik végre nem más filmekbõl lettek összeollózva.
Nekem sztorilag, parahangulatát, nyomsztó jllegét tekintve, abszolút felzárkozott a Kör 1-Átok-Fûrész "aranyhármasomhoz" ezen a vonalon.
90-100%, nagyon tetszett! És nem kell hozzá feltétlenül a játék ismerete, de annak többet ad, aki játszott vele, az ismerõs szituk, szörnyek miatt.
Szaffyy 2006 okt. 14. - 22:31:41
(100/391)
Hello! Én most egy olyan 10 perce néztem meg a filmet! És wáááá sztem qwa jó, és bár csak 15 vok, sztem semmi félelmetes nincs benne! Amit azért kár volt kihagyni! Még eggyik részével sem jáccottam, de talán nem is fogok, mert nicns bennem ennyi ideg:S:S és sajnos ezért is vannak olyan részek, amiket nem értek! De ettõl függetlenül csak jót lehet mondani! De pl azt nem értem, hogy akkor most ki volt az apja annak a mágján égetett kiscsajnak? Lehet hogy csak én nem vettem le, de akkor se vágom! Ha esetleg vki megtudná mondani, örömmel venném! Tom h azért csinták ilyenre hogy gondolkozzak el, de ezt nem vágom! Esetleg valami nagy szörny vagy mi?
Ubul 2006 okt. 14. - 18:48:12 Előzmény Redfield
(99/391)
Én holnap nézem meg,de már a trailer megfogott...játszottam mindegyikkel,és kedvenceim közé tartozik,viszont a magyarosítást nem töltöttem le 2höz(túl nagy:D)...lényeg hogy így elnézve és barátok tapasztalata alapján csak jó film lehet,és remélem télleg nem resident evil hullas**r film...ha már gondolkodtató az már csak jó lehet:D
torpe 2006 okt. 13. - 00:08:53
(98/391)
Most hoztam haza a DVDt a tekabol... Betoltem, megneztem... Nem ertettem, elolvastam a hozzaszolasokat...
Nem jatszottam a jatekkal, de mint eleg sok filmet latott ember, mint filmrol talan mondhatok velemenyt.
Thriller: nalam mindig ugy nez ki a dolog, hogy van vmi realis magyarazat a tortentekre. Pl.: Azonossag.
Nem akarok gagyizni, de a vegen a szogesdrotos "szetvagokmindenkitmertazjonekem" jelenet nem illet a film hangulataba (szvsz). Ha mar elegettek, egjen mindenki, talan humanusabb es kevesbe tini-horror szaga lett volna.
Tehat oke, hogy adaptalunk 1 jatekot, de akkor ne thriller megnevezes alatt fusson, mert valos magyarazat nincs, csak misztikus, ezert nem nezek mar X-aktakat se...

Kovezzetek meg, de ha nem olvasom el a forumot, most is butan ulnek, hogy akkor most mivan. Mellesleg nalam az egyszer nezheto kategoriaba kerult a film.
Kavics 2006 okt. 11. - 14:37:53
(97/391)
Igaz én nem játszottam még a játékkal, de a film nagyon tetszett. A sejtelmesség ellenére végig jól érthetõ volt, kivéve a vége. Valaki mondja már el mi volt a vége, mert nem értem:) .

Hazatértek mindketten de nem találkoztak az apával. Tehát már halottak voltak õk is. Azaz lehetséges, hogy az (eleje) elsõ baleset óta halottak voltak (mindhárman &#8211; csini motoros nénit is beleértve) és így találkozhattak, megküzdhettek a halott város nem egyszerû lakóival?

Vagy csak félreértelmeztem a film végét?
Fluff 2006 szept. 28. - 08:37:59
(96/391)
Akárki akármit mond, ez egy nagyon jó film. Tökéletes rendezés, kiváló szereposztás és képvilág. Így jó, ahogyan van, ki lett hozva a kihozható. Aki nem érti, ne nézze, viszont ne is mondjon véleményt. Aki nem ismeri a játékot, nem értheti, nem tudja értékelni, ne is tegye. És az alapszabály: Jó emberrõl csak jót! Jó filmrõl csak jót! És ez egy jó film. Kontrázóknak javaslom, ugyan nézzenek már szét a jelenlegi filmpiacon, nézzenek szét a legújabb DVD megjelenések és premierek között, mielõtt elkezdenek fújtatni. Szégyen, amit látni fognak. Vannak remekek, van új szín, van egyediség közöttük, de a nagyrésze szót nem érdemel. Ugyanez a PC játékvilágban? Mi ér még a Silent Hill árnyékába? Mi adja át a hangulatát, látványvilágát, hangeffektjeit és zenéit? A válasz egyszerû. Semmi más, csak a Silent Hill. Egy ilyet leszólni, mitöbb fikázni, finomam is, elmosolyogtató. Semmit több. Mert többet nem is érdemel az ilyen vélemény.

Amikor premier alatt a moziban ültem, hallgatva a sok idétlen és nevetséges hozzászólást, rá kellett jönnöm, hogy az emberek egyik nagyobb többsége úgy nézte meg ezt a filmet, hogy halvány lila fingja nem volt, mi is ez. Ehhez méltó volt a véleményük is. A feljajdulásuk és beköpéseik is. Kész cirkusz volt, amelytõl borsódzott a hátam, nem beszélve arról, hogy a sok duma és agyatlan kérdés ami hallatszott összesúgdosásuk közeben, nem csak zavaró, de szánalmas is volt. Az ilyen minek nézi meg? Mert jó a szlogen? Fogós a plakát? Olcsó a jegy? Unatkozik? Nem csak filmkritika létezik, hanem önkritika is. Ezt sokan elfelejtik.

Egyetlen hibája van a filmnek: Késik a megjelenése DVD-n. Az elsõk között leszek, aki megveszi.
Redfield 2006 szept. 13. - 23:14:02 Előzmény Aikidoka
(95/391)
Szerintem pedig pont ellenkezõleg. Ez a legjobb játék-adaptáció, ami eddig készült. Ugyanúgy visszaadja a játék hangulatát, és nem valami elcsépelt akció-baromság, mint a Resident Evil filmek, vagy az Egyedül a sötétben. Azt hittem: csalódnom kell ebben is, de szerencsére csak jó értelemben csalódtam. Minden a legapróbb részletig úgy van kidolgozva, hogy visszaadja a játék hangulatát, és szórakoztasson is. A látványorgiák sem túlzások ebben a filmben, mert nem azzal akarják vezetni, van egy nagyon jól kidolgozott története, és az b**sza mindenki csõrét, hogy nem értik. Az átlag mozijárónak csak a fröcsögõ vér meg a sok durr durr kell, és egy egyszerû, hülyék által is követhetõ fonal, amin nem kell agyalni. Szerencsére ez nem ilyen, és szerintem aki tényleg szerette a játékot, annak ez is tetszeni fog. Ez egy rajongóknak készült, igényes darab, ezért nem tetszik az átlagnak. Nekik túl elvont, mert pl.: még sosem próbálták ki játékban. Hát sajnálhatják.
Didit 2006 aug. 30. - 15:50:46
(94/391)
Azért, mert te nem értetted attáól még lehet jó film.Sõt ez egy nagyon jó film.
Aikidoka 2006 aug. 29. - 17:16:28
(93/391)
A Silent Hill játékokat nagyon szeretem, de ez a film ... nemadja vissza a játékok sötét hangulatát. A történetnek nincs sok értelme , próbáltak összedobni valamit a készítõk az elsõ 2 részbõl. A játékok nagyon parásak voltak ( fõleg az 1-2 ) ,de a film elején érezni lehet, hogy nemlesz semmi ijesztõ rész ( hirtelen kameraváltás ...stb ) nyugodtan hátra lehet dõlni :) Számomra ugyanolyan csalódás mint anno a Resident Evil volt.
Wizard 2006 júl. 02. - 15:48:45
(92/391)
Én még nemláttam,de remélen nagyon jo film.