Gyenes07 2014 aug. 21. - 22:40:51
(30/90)
Szélsõséges érzelmeket váltott ki bennem ez a film. Nagy fanja vagyok a franchisenak, emiatt tetszett. Annak ellenére, hogy érezhetõen gyengébb, mint az eszméletlen elsõ rész. Valahogy nem ugyanaz a hangulat. Sokkal folytonosabbnak tûntek az egyes szereplõkkel történõ események. Ami különösen nem tetszett benne, a poénkodás. Az elsõ részt kétségbeesve, kerek szemekkel ültem végig, itt meg el-el mosolyodtam. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem akarok nevetni, de ez a Sin City könyörgöm.. több száz embert válogatott módon csonkolnak meg, egy sötét hely...
Mindenesetre rajongóknak kötelezõ! Én összességében élveztem, bár nagyon rövid lett.
U.i.:

***SPOILER***
Sokan írtok a történet szállal kapcsolatban, nos szerintem, az elsõ részhez hasonlóan, itt sem egy idõben zajlanak az események, sõt több év van Nancy-féle és a Dwight-féle szál között. Az elsõ részben említett plasztikai mûtétet még nem hajtották végre rajta, emiatt van az, hogy Manute-nak még meg van mindkét szeme.
Mr. D 2014 aug. 21. - 20:28:18
(29/90)
Jó volt, de...

Nem véletlen, hogy ilyen sokáig halogatták ezt a folytatást. A baj az, hogy Frank Miller Sin City képregénysorozatából amúgy sem jelent meg túl sok történet, és a legjobbakat persze hogy már ellõtték az elsõ részben. Az egyetlen igazán ütõs sztori, ami megmaradt, az 'Az ölni tudnál érte', ami ebben a filmben kapott helyet. Viszont "A sárga rohadék" címû sztori után kiadott történetek már elég laposak lettek, nem csoda hát, hogy ezeket nem tette bele Rodriguez a folytatásba, hanem inkább Millerrel közösen írtak a filmhez vadiúj sztorikat. De sajnos azok sem lettek igazán jók. A Nancy bosszúhadjáratát végigkövetõ etap még csak simán "nem elég jó" az elsõ részhez képest, de a Joseph Gordon-Levittes szál már kimondottan unalmas (gondolom ezért is szakították meg azt a szálat egy adott ponton a filmben). 'Az ölni tudnál érte' sztori feldolgozása viszont pont ugyanazt az élményt adja, amit utoljára 9 évvel ezelõtt élhettünk át. A képi világ megvalósítása tökéletes, öröm nézni minden egyes képkockát, és a 3D remek kiegészítést ad hozzá. Egyszóval: a film olyan élményt nyújt, mintha csak egy képregényt olvasna az ember, és ez nagyon kevés képregényfilmnek jön össze. A laposabb pillanatokért kár, de még így is figyelemreméltó alkotás lett a folytatás.
5/10
Castleon 2014 aug. 21. - 17:30:02 5/10
(28/90)
Sin City 2. *spoiler nélkül*
Marv magyar szinkronja csalódás az elsõ rész után.
Kicsit olyan "kötelezõ feladatként letudva készült" érzésem volt a terembõl távozva.

Amúgy nem volt rossz, bár a szereposztás is gyengébbre sikeredett:
Duncan mestert lehetetlen pótolni. Dennis Haysbert-nek sem sikerült.
Devon Aoki is jobb Miho volt.
Eva Green jó volt, nem az õ hibája hogy csalódtam.

A film rövidnek is tûnt, ami duplán nem véletlen, mivel:
- Szomorú, hogy egy-két színész, akinek a nevével hirdetik a filmet, csupán nyúlfarknyi szerepet játszhattak el.
- Hatalmas hiba a gyártó részérõl, hogy 124perc helyett csupán 102percet kapunk. Nagyon hiányzott volna még egy cselekményszál, hogy ne érezzek csalódást a film végén.

Jójó, de a mozijegy árát nem éri meg. Félkész filmet sóztak ránk. Kár érte...
indingo 2014 aug. 20. - 21:41:38
(27/90)
Spoiler
A Sin City: Ölni tudnál érte olyan történeteket mutat be, melyek nem kerültek bele az elsõ filmbe, de Frank Miller rendezõ vadonatúj szálakkal is gazdagította az eredeti anyagot. A cselekmény Marv történetével (Mickey Rourke) folytatódik azon az éjszakán, amikor Hartigan (Bruce Willis) meghal. Elmeséli, milyen konfliktus vezetett ahhoz, hogy Dwight (Josh Brolin) átoperáltassa az arcát. Láthatjuk, hogyan próbálja Nancy (Jessica Alba) túlélni Hartigan áldozatszerû öngyilkosságát. Új figuraként megismerhetjük Johnnyt (Joseph Gordon-Levitt), az aranykezû szerencsejátékost, aki megtudja, milyen rosszul végzõdhet egy este, ha egy nagykutyába botlik a bûnös városban. Eva Green pedig a femme fatale szerepében sorvasztja a férfilelkeket.
Blindmouse 2014 aug. 20. - 11:47:39
(26/90)
SPOILER
Végülis Kennyt is megölték minden részben a szemetek. :)
Végülis az elsõ részben sem kellett minden történetnek egy idõben történnie.
Nem összelogikázhatatlan.
indingo 2014 aug. 20. - 09:48:03
(25/90)
SPOILER
Hogy idõben hol vagyunk, az nálam sem volt teljesen tiszta!
De! szerintem az elsõ rész után vagyunk és Marv mégsem halt meg a villamosszékben! A filmben szedett valami csodabogyót........
Blindmouse 2014 aug. 20. - 02:36:19
(24/90)
Nah, pár órája néztem meg.

Aki bírta az elsõ részt, annak kötelezõ. ugyanaz a hangulat.
A 3D meg ütõs.
Dwight meg igazi balek. :D
SPOILER:
Nem tudtam a filmet idõsíkban hova tenni, lévén Hartigan a filmben már "kísértet"
Viszont Marv meg vígan él. és a nagydarab néger fazonnak még ép mindkét szeme, legalábbis a film elején.
MolDavid 2014 aug. 19. - 11:11:17
(23/90)
Nagyon várós! Remélem legalább fele olyan jó lesz, mint az elsõ rész
vargafe 2014 aug. 19. - 10:23:20
(22/90)
Lettek jegyeim e filmnek a premier elõtti vetítésére holnap (aug. 20.) este 19:00 órára egy budapesti moziban és én sajnos nem tudok elmenni rá. Aki kéri, annak odaadom nagyon kedvezõen.
Ide írhatsz: vargafe@index.hu
vargafe 2014 aug. 19. - 09:18:30
(21/90)
Lettek jegyeim e filmnek a premier elõtti vetítésére holnap (aug. 20.) este 19:00 órára egy budapesti moziban és én sajnos nem tudok elmenni rá. Aki kéri, annak odaadom nagyon kedvezõen.
Ide írhatsz: vargafe@index.hu
10/10
johnny63 2014 aug. 17. - 23:18:23 10/10
(20/90)
Ezt a filmet meg kell nézni. Sajna 1 hét csúszással fogom. :(
offtopic
cellasto 2014 aug. 11. - 15:32:51 Előzmény cellasto
(19/90)
lehet változik a véleményem :D
voltam a napokban a moziban,és láttam nagy vásznon a bemutatóját..lehet elmegyek mégis rá :))
cellasto 2014 aug. 03. - 19:44:59 Előzmény Mr. D
(18/90)
hát én ezért nem megyek el moziba,az fix :)
megvárom a blu-ray kiadást szerintem :P
Mr. D 2014 aug. 03. - 01:46:17 Előzmény cellasto
(17/90)
De a technika azóta sokat fejlõdött. :) Lapozz csak bele Miller képregényeibe, és meglátod hogy ennél már tényleg nem lehetne hûségesebben visszaadni a Sin City füzetek hangulatát. Ez a képi stilizáltság része a képregénynek is, sõt a szereplõk gyakran csak az arcukra esõ fény által húzott kontúrok mentén vannak megrajzolva. Ez a mostani film nagyon de nagyon gyönyörûen ülteti át ezt a képi világot a filmvászonra, már a trailer alapján. Ezt a filmet egyszerûen nem tudom kivárni. :)
cellasto 2014 júl. 28. - 21:16:03
(16/90)
már bocs,de a szinészek nem voltak ennyire retusálva… .
Sz Peter 2014 júl. 28. - 19:35:19 Előzmény cellasto
(15/90)
Pont a képi világa a legjobb, ugyanúgy mint az elsõ résznél.
Mintha a képregény elevenedne meg.
Charlie Sheen 2014 júl. 28. - 19:08:40 Előzmény kisokka
(14/90)
Nem semmi kis red band trailert raktak össze a Comic Con-ra...
https://www.youtube.com/watch?v=jDW3r-yIKHU
kisokka 2014 júl. 12. - 03:19:17 Előzmény JetiRulez
(13/90)
Cirka 14 hónapja én is ezt firtattam, akkor még az se volt biztos, hogy elkészül egyáltalán...Azért 12 ember mégsem volt rest pontozni.

Én várom, az elsõ részt a hangulata miatt szerettem, jó lenne, ha az megmaradna. Ejj, hányszor kellett már csalódni második részben...
offtopic
cellasto 2014 jún. 14. - 15:57:53
(12/90)
olyan,mintha digitalizálva lennének a szinészek is.
nekem nem tetszik egyelõre amit láttam.
boom47 2014 jún. 11. - 14:47:51
(11/90)
Nagyon erõltetett. Ez így nem érdekel.

A legjobb példa a mai filmgyártásra a Pókember:
50 éve (vagy mióta létezik) ugyanaz az EGY sztori megy:
Peter Bakter sír elhúnyt nagybátyja miatt (aki egyszerre volt apja és "barátja"), és most helyette nagynénijével lakik, aki egyszerre anyja és nõje. Egészséges kapcsolatokra képtelen, állandó munkája nincsen. Folyamatosan súlyos depresszióval és társult elmezavarokkal küzd. Felnõni képtelen gyerek. Pont, vége.
Ezt kb. félévente rebootolják, én meg nem értem miért kíváncsi még mindig rá bárki.