Téma: Sisu

offtopic
capt.nemo 2023 júl. 10. - 20:44:01 Előzmény k11zoltan
(18/78)
ha nem kellettünk volna az uniónak, akkor nem vesznek fel. gondolom te sem hiszed hogy merő szívjóságból tették, vagy mert nagyon szépen kértük őket.., és ezen az sem változtat hogy papíron ki számít nettó befizetőnek. nem tudok hipotetikus kérdésekre válaszolni, mi lett volna ha.. de bizonyára sokkal jobb közérzetem volna, ha nem vagyok polgára egy olyan tákolmánynak, ahol ilyen primitív kutyaütőkből áll a vezetőség, mint az alkoholista bohóc juncker, meg pfizer ursula stb. az ilyenek miatt rohad le európa..
offtopic
k11zoltan 2023 júl. 10. - 17:06:03 Előzmény capt.nemo
(17/78)
Én nem úgy emlékszem, hogy mi kellettünk az uniónak. Szerintem pont fordítva volt.

Minden esetre a kérésre nem válaszoltál.
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 09. - 22:03:15 Előzmény k11zoltan
(16/78)
szerencsére van annyi pénzem, ami nekem elég.
a szkepticizmusomat nehéz röviden leírni: de kb. mindenki tudja minek kellettünk az eu-nak: piacnak, gyarmatnak, és nem azért hogy egyenrangú félként kezeljenek. úgy voltak: örüljünk hogy odaengednek az asztalhoz, de csak bólogatni, és majd a nagyok döntenek helyettünk is, ne is akarjunk bele szólni semmibe, és ha elég szervilis az aktuális helytartó-kormányunk itt, akkor kaphatunk pénzt is, és nem csak befizetnünk kell oda, de persze nem költhetjük ám bármire, csak amit ők megszabnak, nehogy még konkurenciát építsünk ki.
szemlátomást csak ártanak a hülyeségeikkel, most épp a szankciós őrülettel, ami minket legyengített, az oroszokat meg inkább még erősítette is.
alapvetően mindenféle ilyen függés, mint az eu, káros. nem tanít önállóságra, olyanná teszi az országot mint egy felnőttkorú gyerek, akinek gyámság kell és előírják, hogyan kell élnie, hogy nekik tetszen, és megbüntetnek ha nem. másrészt teljesen fölösleges is: azok a hasznos egyezmények/intézmények/elvek/stb.., mint amilyen a schengeni, az eurozóna, a közös piac vagy a munkaerő szabad áramlása, esetleg a frontex, stb.. ezek mindenféle uniós parlamentesdi és bizottságosdi, gittegyletszerű és vízfejű, ingyenélő bürokrácia nélkül is működhetne (és sokkalta hatékonyabban is) szimplán többoldalú egyezményekhez való opcionális csatlakozással, ki miben érdekelt, komoly felnőtt emberek módjára. még akár olyan országoknak is, mint svájc és norvégia, akik nem kérnek ebből a gyermeteg dedóból, ami az eu, mert egyik a kiváltságos banki helyzete, a másik az olajmezőinek hála, nincsenek rászorulva hogy a periféria országokon élősködjenek. harmadrészt: európa történelmileg nem olyan mint az usa. persze az usának nagyon jól jön az eu és ki is használja: egyetlen központra való nyomással politikailag hatni tud a sok európai államra. pedig az usa érdek, nem esik egybe legtöbbször az európai érdekkel. sajnos európa nagyon meggyengült épp amikor erősödnie kellene, és ez nagyrészt az unió felelőssége.

offtopic
k11zoltan 2023 júl. 09. - 11:55:20 Előzmény capt.nemo
(15/78)
Neked személy szerint miért lenne jobb, ha nem lennél EU-s állampolgár?
Gondolod, több lenne a pénzed?
Vagy jobb a közérzeted?
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 08. - 23:07:23 Előzmény k11zoltan
(14/78)
no igen, nyilván az útlevél a legfontosabb, máris megérte az eu tagság. ha nem volnánk eu tagok, nem is tudnánk utazni, ahogy a többi nem eu-s ország sem tud, csak 'ül' otthon..
európa legnagyobb ellensége és sírásója az eu.
offtopic
k11zoltan 2023 júl. 08. - 22:40:00 Előzmény capt.nemo
(13/78)
Az, hogy Magyarország fenn van a világtérképen, és hogy a magyar útlevél a világ élmezőnyében van, azt az EU- nak köszönhetjük.
Nekem, aki utazik ez fontos. A legtöbb magyar mondjuk otthon ül. Nekik elhiszem, hogy nem.
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 08. - 22:27:51 Előzmény k11zoltan
(12/78)
én nem vagyok annyira biztos benne hogy is így marad, (elnézve mondjuk pl. a párizsi zavargásokat, no és a termékenységi ráta béli különbséget a zavargók és az úgymond original franciák között.. ha fiatal vagy, még megláthatod, amikor beérik ennek a 'gyümölcse' pár további generáció ivarérése után.. én meg remélhetőleg már nem..) azt mondom, dicsérjük nyugtával a napot.
sajnos európa legnagyobb ellensége és sírásója pedig, maga az eu.
offtopic
k11zoltan 2023 júl. 08. - 22:03:25 Előzmény capt.nemo
(11/78)
Anno még nem szavazhattam, mert fiatal voltam. Most már 14 éve élek nyugat európában.
Hálás vagyok az égnek, hogy EU tagok vagyunk.
Minden álmom valóra váltottam.

Remélem ez marad is így!!!
capt.nemo 2023 júl. 08. - 21:14:52 Előzmény capt.nemo
(10/78)
megjegyzem: az lista amit alább linkeltem, eredetileg a wikipédián volt, de gondolom annyira fájóan kínos volt a többi nációnak szembesülni a Luftwaffe mesterségbeli fölényével a légiharcot tekintve, hogy szétszedték országok szerint felbontva. annyira szánalmasak az ilyen inkorrekt fogások :DD
offtopic
capt.nemo 2023 júl. 08. - 21:00:26 Előzmény k11zoltan
(9/78)
a végkimenetelen a káplár-führer antistratégiai érzéke látszik, a taktikain meg az Rommel Africa Corps-a vagy Manstein alatt harcoló alakulatok és sok hasonló.. és én az utóbbiról beszélek. vagy tekintsd meg a wikipédián mondjuk a top ace ww2 pilóták légigyőzelem eredménylistáját https://military-history.fandom.com/wiki/List_of_World_War_II_flying_aces (és ennek tükrében nézd az usa önajnározását a Red Tails-szerű filmgagyiságait). ilyen kvalitások nélkül a németek nem húzták volna 6 évig a világ ellen, pláne hogy az enigma feltörésével beleláttak a kártyáikba a szövetségesek.

no és a magyarok értelmi szintjét az is ugyan ilyen jól példázza, hogy az eu-ba beléptünk. gondolom te is igennel szavaztál...
k11zoltan 2023 júl. 08. - 18:16:54 Előzmény capt.nemo
(8/78)
Pedig nem voltak ügyesek.
Ez látszik a végkimenetelenn.
Az meg a magyarok értelmi szintjét mutattja (már akkor is), hogy szövetségre léptünk velük. De legalább visszanyalt a fagyi.
capt.nemo 2023 júl. 08. - 13:03:43
(7/78)
számomra baromira fárasztó hogy ennyire általánossá vált a filmvilágban a 2.vh-s német katonák ügyeletes bohóccá válása, akikbe bárki büntetlenül beletörölheti a lábát, mert az olyan vagány és dicső dolog, és hozzájuk képest mindenki erkölcsön felül áll. ha tényleg ennyire stupidok lettek volna harcászatban, hogy egy vénember+pár nő semlegesít egy harcedzett osztagot, akkor egy négyzetcentit nem tudtak volna elfoglalni, nem hogy fél európát.. szóval a bajom a filmmel, hogy félig komolyan veszi magát, amikor teljesen irreális (talán valamiféle finn önfényezés okán?). én azt mondom, hogy ha már irreális, akkor legyen teljesen az, hogy senki ne tudja kicsit se komolyan venni. (lásd a: Shadow in the Cloud)
9/10
King Diamond 2023 júl. 08. - 00:49:35 9/10
(6/78)
Az első, kicsit unalmaska felvezetés és fejezet után féltem, hogy nem volt jó döntés moziban megnézni ezt a filmet. Aztán ami utána jött, az meg olyan hamar elröppent, mint a sicc. Remek akciódús film, kemény jelenetekkel, de a 18-as karika után ezt is vártam. Nagyon érződik rajta, hogy nem amerikai, hanem európai - azon belül is skandináv, a finn tájak, vidékek csodálatosak. A Rovaniemi felirat a film kb. felénél nekem szintén kellemes emlékeket idézett fel - lévén, hogy jártam már "Lappföld szívében". Az, hogy túl van tolva, engem egyáltalán nem zavart, a főszereplő mellett a német katonák is jók voltak. A film címéről beugrott a Sabaton White Death dalának dalszövege - amiben az egyik sor szintén tartalmazza a "sissu" szót - valamint gyakorlatilag a film főhőse egy "közelharcos Fehér Halál". Tetszett a fejezetekre bontás, a Tarantinós megközelítés és a magyar szinkron is.
Mindenképp tegyen vele egy próbát, aki szereti az ilyen jellegű akciódús filmeket, mint a John Wick vagy éppen a Védelmező - aminek nemsoká szintén jön a harmadik része, az is várós és moziban nézős lesz.
8.5/10
k11zoltan 2023 jún. 09. - 18:10:22
(5/78)
Kb egy hónapja láttam, de nem volt még topikja.
Amire számítani lehet. Túlzásokkal teli akció.
Egyszer mindenképp nézhető.
Anna Dé 2023 jún. 09. - 02:17:00
(4/78)
Voltak benne válogatott finomságok, az öreg papó meg kemény volt mint a kádszéle, szóval nem is nagyon szaporítanám a szót. Nekem tetszett. :) - 10 pont

Mondjuk azt nem teljesen értettem hogy maradt a bitófán életben a faszi, de le a kalappal előtte. Felakarták robbantani, vízbe fojtani, golyószóróval lőttek rá, túlélt egy akasztást. Kihagytam valamit? Egy macskának nincs ennyi élete. :D


rajdi 2023 jún. 04. - 19:00:18 Előzmény Sz. Péter
(3/78)
Igazad van, nem írtam le érthetően. "Az Iron Sky kategória nálam" alatt azt értem, hogy ugyan annyira komolyan vehető. Remélem így már jó...
Sz. Péter 2023 jún. 03. - 17:23:27 Előzmény rajdi
(2/78)
Azért az Iron Sky-nál sokkal komolyabb, durvább és naturálisabb.
rajdi 2023 jún. 03. - 13:38:49
(1/78)
ÁÁÁ, naggyon nagy! Mélységet vagy realitást senki ne keressen benne, cserébe egy akció videoklip mindenféle király jelenetekkel. Mintha a Rambo és John Wick keverékét álmodná filmre Peter Griffin. Az Iron Sky kategória nálam, és látszik hogy odatették magukat a skandinávok, mert bár egy trash baromság, mégis van benne lélek. Többször nézős (meg van akinek egyszer sem!) 😎 - Most valamiért nem lehet csillagot adni, de ha lesz rá lehetőség, adok rá egy 8-ast!