Téma: Skins

10/10
Vinogradov 2008 nov. 18. - 16:07:31 10/10 Előzmény "károly"
(179/759)
"hû aki nem bírta végignézi igazából nem értem mire vár ...
én most mégnagyobb híve lettem a sorozatnak, márha lehet sorozatnak nevezni. én nem is említeném tinisorozatokkal egy mondatban. azokat 12 évesen is gagyinak tartottam. ez viszont, fõleg ezzel a résszel, az amit Mûvészetnek nevezünk. szerintem.
kár hogy nem tudok áradozni, különben oldalakon keresztül tenném.
de ez ODATETT!"


VÉGREVÉGREVÉGREVÉGRE!!!

Erre várok már majdnem egy hete. Hogy valaki beírja azt, hogy igen, ez a rész megváltoztatta az életemet, a világról alkotott felfogásomat, de minimum azt a véleményemet, hogy a tinisorozat egy halott mûfaj!!!

Így van, a Skins-nek ez a része színtiszta, vegytiszta FILMMÛVÉSZET.
Beállítások, mûvészi kompozíciók, keretes szerkezet, zseniális történet és nagyon újszerû, nagyon erõs párbeszédek...

A hatvanas években tudták utoljára ennyire jól összeegyeztetni a fiatalságot és az igazán komoly mondanivalót...

A csúcsjelenet nyilvánvalóan az, mikor Tony és egyetemi oktató barátunk olyan vitát folytat az angol kultúra elmúlt húsz-harminc esztendejérõl - két perc alatt - hogy attól minimum lehet egy hátast dobni - az azt követõ szexjelenet már csak ennek a vitának - hangozzon az bármilyen furcsán is - a betetõzése...
10/10
"károly" 2008 nov. 17. - 10:09:29 10/10
(178/759)
hû aki nem bírta végignézi igazából nem értem mire vár ...
én most mégnagyobb híve lettem a sorozatnak, márha lehet sorozatnak nevezni. én nem is említeném tinisorozatokkal egy mondatban. azokat 12 évesen is gagyinak tartottam. ez viszont, fõleg ezzel a résszel, az amit Mûvészetnek nevezünk. szerintem.
kár hogy nem tudok áradozni, különben oldalakon keresztül tenném.
de ez ODATETT!
10/10
Vinogradov 2008 nov. 15. - 20:28:10 10/10 Előzmény Evelin...
(177/759)
"Ohhh tényleg igaz az elsõ képen nincs rajta. Hirtelen ránézésre a szõke lányra azt hittem Cassie de most, hogy jobban megnéztem tényleg nem õ."

Hát igen...
Se Chris, se Cassie?
Milyen Skins csoportkép az ilyen!



"Cassie sminkje...én ilyenre nem is figyeltem fel, de mivel mindig felvételrõl nézem tuti vissza nézem , hogy mi is van azzal a sminkkel:). Nekem inkább az extra vagáns ruhák tûnnek fel mint a "beszélõ" poló jó volt."

Ha az extravagáns dolgok érdekelnek, akkor könnyen el tudom képzelni, hogy a következõ rész nagyon fog tetszeni.

Ugyanis az lesz az extravagancia csúcsa: furcsa ruhák, díszletek és még furcsább sztori várható.

Egyébként, már csak férfiúi mivoltom okán sem vagyok divatõrült, mégis szeretem figyelni az ilyen dolgokat (ahogy a fegyvereket, a használati tárgyakat vagy a berendezést is
) a filmekben - ha másért nem, hát azért mindenképpen hasznos, hogy az ember hatalmas bakikra és hibákra jöjjön rá.

A Skinsben azonban a smink egy kitûnõen és, mondhatni, maximálisan kihasznált eszköz a szereplõk lelkiállapotának, hangulatának, karakterének kihangsúlyozására.

De itt Cassie sminkjét éppen azért jegyeztem meg, mert éppen, hogy nagyon egyszerû, mondhatni klasszikus sminkrõl van szó, ami úgy "hozzásimul az arcához", hogy szinte észrevehetetlen.
(Ha egyébként Cassie legextravagánsabb mékappját akarnám felemlegetni, akkor szerintem az 1X08-ban (amikor Sid-del beszélgetnek az étteremben) használt viszonylag minimalista nyolcvanas évekbeli sminkjérõl szólhatnék, ami a ruhával és a frizurával együtt olyan elképesztõen furcsa - egy kissé ijesztõ is - hogy ilyet is csak a Skins-ben láthatunk.)
10/10
Evelin... 2008 nov. 15. - 17:13:13 10/10
(176/759)
Ohhh tényleg igaz az elsõ képen nincs rajta. Hirtelen ránézésre a szõke lányra azt hittem Cassie de most, hogy jobban megnéztem tényleg nem õ.

Cassie sminkje...én ilyenre nem is figyeltem fel, de mivel mindig felvételrõl nézem tuti vissza nézem , hogy mi is van azzal a sminkkel:). Nekem inkább az extra vagáns ruhák tûnnek fel mint a "beszélõ" poló jó volt.
10/10
Vinogradov 2008 nov. 15. - 14:59:01 10/10
(175/759)
"1. Én Christ nem találom a képeken, mármint az egyiken igen amin õ van. De se az elsõn se az utolsón. Lehet nem jól láttam, szóljatok ha tévedek. ( Mellesleg nekem õ az abszolút kedvenc utána meg Mitch Hewer)"

Hát én igazából Cassie-re gondoltam, de tényleg, volt még némi hiányérzetem!
Szóval akkor a csoportképekrõl csak a két kedvenc szereplõm maradt le...
Hmmm... - ez érdekes, mert közben rajta van Sketch, Kenneth, de még Abigail is - akik, hát, nem a legeslegjelentõsebb karakterek...



"2. Nem tudom, engem nem ragadott magával a Tonys rész. Sõt gondolkoztam azon is, hogy nem nézem végig.( végül végig néztem és a WC-s jelenet miatt megérte) Nem kötött le valamiért és az a lány kifejezetten idegesített. Meglepõen olvastam, hogy Te vagy ötször- hatszor megnézted.Lehet , hogy nem a legjobb hangulatban néztem meg nem tudom.:)
Amugy abban egyetértek , hogy az a szex jelenet hát, hogy is mondjam huuu..:D Nálam ütötte a biztosítékot, de csak meglepetés terén:). Nem számítottam ilyesmire és elég hangosan is néztem, csodálkoztam senki nem jött megkérdezni mit nézel édes lányom:)."

El tudom képzelni azt is, hogy valakinek nem nagyon vagy nagyon nem tetszett ez a rész.

Nekem mindenesetre nagyon sokat jelent, mert sok téma és kérdés került elõ benne, ami közel áll hozzám, ráadásul van egy nagyon furcsa és szerintem elég kellemes hangulata + mindig vevõ vagyok az olyan mondjuk engem érdeklõ, egy tinisorozatban viszont számomra ezelõtt elképzelhetetlen dolgokra, mint mondjuk a társadalomkritika (és itt aztán volt bõven).
+ továbbra is mondom, ha másért nem, hát a soundtrack (és Cassie sminkje) tekintetében akkor is ez az egyik legjobb Skins rész.

Ja a szexjelenet új és eléggé meglepõ volt, eddig ilyen nem volt a Skinsben (hogy lesz-e még vagy sem, arról egyelõre nem mondok semmit)...
10/10
Evelin... 2008 nov. 15. - 13:16:01 10/10
(174/759)
1. Én Christ nem találom a képeken, mármint az egyiken igen amin õ van. De se az elsõn se az utolsón. Lehet nem jól láttam, szóljatok ha tévedek. ( Mellesleg nekem õ az abszolút kedvenc utána meg Mitch Hewer)

2. Nem tudom, engem nem ragadott magával a Tonys rész. Sõt gondolkoztam azon is, hogy nem nézem végig.( végül végig néztem és a WC-s jelenet miatt megérte) Nem kötött le valamiért és az a lány kifejezetten idegesített. Meglepõen olvastam, hogy Te vagy ötször- hatszor megnézted.Lehet , hogy nem a legjobb hangulatban néztem meg nem tudom.:)
Amugy abban egyetértek , hogy az a szex jelenet hát, hogy is mondjam huuu..:D Nálam ütötte a biztosítékot, de csak meglepetés terén:). Nem számítottam ilyesmire és elég hangosan is néztem, csodálkoztam senki nem jött megkérdezni mit nézel édes lányom:).
10/10
Vinogradov 2008 nov. 15. - 09:53:32 10/10 Előzmény gemus87
(173/759)
"1.) Sztem a képek jók, eltaláltak pár jó kis pillanatot, + a közös kép is jó."

Egyetértek, többnyire szerintem is eltalálták a képeket, de azért a nagy közös képrõl mintha Valaki hiányozna...



"2.) Végig nem láttam, és egyáltalán nem értettem ezt a Tony-s dolgot, ha vki elmesélné h is kell értelmezni, megköszönném :)"

Hát, még csak kísérletet sem próbálnék tenni rá...

Már vagy ötször-hatszor láttam ezt az epizódot, de, hogy egészen õszinte legyek, még nem tudtam megfejteni, hogy a Tony-t mindenhova követõ titokzatos hölgy kicsoda lehet, s, hogy mennyi a képzelgés és mennyi a valóság az epizód különbözõ történéseinek és furcsaságainak esetében...

Sokat mondjuk nem is agyaltam rajta, és megmaradtam annál, hogy ez valamiféle "mitológiai történet" (Orpheus és Euridike az elején, ugye), és itt nem kell minden felmerülõ kérdésre tökéletesen kielégítõ választ kapnom.

Ráadásul ez aztán a Skins egyik leghihetetlenebb hangulatú, legtökéletesebb, legnagyszerûbb része (ezután még kettõ ilyen lesz - szerintem: a 2X07 és a 2X09)...

Van itt minden, ami kell: jó kis angol társadalomkritika ("What the price of the British soldier's life?" + egyetemi okatató barátunk hihetetlenül izgalmas Tony-jellemzése, amelyek nálam végleg és menthetetlenül a remekmû szintjére repítették a sorozatot), hihetetlenül jó (és persze gyakorlatilag megszerezhetetlen - két hónapja vadászok rá) muzsika (a második évad talán legjobb soundtrack-je!), bonyolult szerelmi nemistudomhányszög (borsó a hüvelyben...) és szexelõ gimnazisták (na ez egy nagyon bátor húzás volt egy Angliában még majdnem fõmûsoridõben, korhatáros jelzés nélkül futó sorozattól - csodálkozom azon, hogy nem olvastam arról, hogy esetleg bárhol kiütötte volna a biztosítékot) - és ha ez még nem volna elég, Cassie (és egyébként a következõ rész fõszereplõje, Effy is) a sorozat legszebb sminkjében pompázik...

Oh, wow, it's so perfect...
9/10
gemus87 2008 nov. 14. - 22:32:22 9/10 Előzmény Vinogradov
(172/759)
And just two answers:
1.) Sztem a képek jók, eltaláltak pár jó kis pillanatot, + a közös kép is jó.

2.) Végig nem láttam, és egyáltalán nem értettem ezt a Tony-s dolgot, ha vki elmesélné h is kell értelmezni, megköszönném :)
10/10
Vinogradov 2008 nov. 14. - 16:09:49 10/10
(171/759)
Just two question:

1. Végre sikerült feltenni képeket!
Óriási teljesítmény, köszönjük szépen port.hu!
Szerintetek jók és figyelemfelkeltõk a képek?

2. Hogy lehet, hogy még senki nem írt semmit a tegnapi (ha jól tudom 2X06: Tony) részhez?
10/10
kpatty96 2008 nov. 10. - 17:51:37 10/10 Előzmény painkilller
(170/759)
Hali! Jaja vasárnap szokták 23:55-kor ismételni a csütörtöki részeket. Max akkor nem, ha változik valami a cool-on. (Mondjuk lejátszanak 1 filmet ,ami a Skins idõpontjában van.)
Fúh sajnálhatod ,hogy az elsõ évadról lemaradtál remélem még legalább 1x lejátszák majd megint az összes részt és akkor majd azt is meg lehet nézned meg nekem is azokat ,amikrõl lemaradtam.
10/10
kpatty96 2008 nov. 10. - 17:43:38 10/10 Előzmény dorcimorci
(169/759)
Hát szerintem azt képzelte nem? Mert amikor megmutatta Sid-nek õ mondta ,hogy nincs ott semmiféle sms
10/10
painkilller 2008 nov. 10. - 00:56:42 10/10
(168/759)
Sziasztok! Csak most kezdtem el nézni, elég jó a sorozat=) Úgy láttam, hogy a csütörtöki részeket ismétlik vasárnap, ugye igy van?
10/10
madzi 2008 nov. 10. - 00:13:04 10/10
(167/759)
najó ez elhamarkodott volt, rengeteg van ebbenis. (többet nemirok ilyen butaságot, ugy érzem magam mint aki méheket eszik)
10/10
madzi 2008 nov. 10. - 00:09:39 10/10
(166/759)
nagyon jó rész, szerintem a legaranyosabb poén benne mikor chris kijavitja magát. hülye SZASZ:):) gondolom ezcsak a szinkronos változatban. másodikmeg mikor belenéz maxxie meg anwar a tükörbe és dobja sketcht
dorcimorci 2008 nov. 09. - 21:28:22
(165/759)
huhh olvasgattam a skinsist és mivel én nagy cassie rajongó vagyok ezért leginkább a vele kapcsolatos fórumokat nézegettem és vannak igazán aranyos feltevések.
például van egy fórum ahol találgatnak, hogy igaziból ki küldte cassie-nek a eat! feliratú üzeneteket.
kíváncsi vagyok ti mire gondoltok :]
10/10
Vinogradov 2008 nov. 08. - 11:59:20 10/10
(164/759)
"Cassie.... örök téma :)"

Talán még soha életemben nem értettem senkivel egyet valamiben ennyire...



"Hogy mûvészlélek az szerintem nem a tökéletes jelzõ, bár gaz, ami igaz, elég ritka az ilyen ember, mint Õ.
Csatlakozom dorcimorcihoz, és sztem is elég durva dolgokat csinált, nem nem mindig lesz ám ez igy, ha csak ideiglenesen is :)"

Jaja, az igaz, hogy elég durva dolgokat csinált, de, mint mondottam volt, ez csak egy rövid idõszak, csak egy része a "mindent maximálisan megélek" jól felépített, mégis teljesen természetes imidzsének.
Talán a mûvészlélek tényleg nem a legjobb jelzõ, de nem jutott eszembe jobb és tömörebb arra, hogy miféle egyéniség is Cassie valójában...
Talán erre egy új szót kéne kitalálni...



"Egy dologban viszont nem értek egyet: amit õ mûvelt az elõzõ részben, a Chris-esben, azt messze nem hivnám szerepjátéknak."

Szerepjáték alatt nem önmaga megjátszását értettem, hanem sokkal inkább azt, hogy életének más és más idõszakában mindig azokhoz az élményekhez képest változik õ maga is, amelyek õt érik.
Ha ezek eléggé intenzív élmények, mondhatni "kaméleonszerûen" változtatja a színét.
A személyiségének alapvonásai nem változnak, de minden más, a külsõ burok, meglehetõsen gyakran cserélõdik.



"Elment a barátjához egy szál hátizsákkal, h kibéküljön vele, erre hááát, nem épp azt kapta, amit várt. (Lovely Sid and lovely Michelle are f*cking). És h teljesen megváltozik ennek hatására sztem egyáltalán nem meglepõ."

Jaja, pont errõl beszéltem.
Az eddigi élete valószínûleg egyik legintenzívebb, ráadásul talán legrosszabb élménye éri, melynek hatására látszólag hatalmas változáson megy keresztül - igazából azonban ez csak SPOILER ON: egy ideiglenes dolog, amely Sid furcsa "bocsánatkérése" hatására a 2X07-ben egy csapásra, szinte varázsütésre elmúlik, és az a Cassie áll a helyére, akit a 2X08-ban látunk: egy látszólag kiegyensúlyozott személyiség, aki ezúttal a szerelmi boldogság meggyõzõ álcája mögé bújik. A 2X09-ben aztán végül - és éppen ezért írtam az elõzõkben, hogy pont a felnõtté válás pillanatában engedjük el a kezét - egy teljesen elbizonytalanodott személyiséggel találkozunk, aki lassan rádöbben, hogy nem játszhatja örökké ezt az egyébként véresen komoly játékot - viszont ezt nem könnyû tudomásul venni. Amikor elmegy New Yorkba, azt pontosan azért teszi, hogy meneküljön ez elõl a bizonytalanság elõl, amelyet még csak növel az egyik legjobb barátja, Chris halála. Mégis elindul egy úton ("This is my town, this is my city...") amely teljesen más, mint az eddigiek bármelyike, de leginkább mégis ez az övé...

Talán ahhoz tudnám hasonlítani ezt a változást, amelyet Philipp Pullmann "His dark materials" trilógiájában egy találó metaforával érzékeltet. Ez a fantasy egy olyan világban játszódik, ahol minden ember mellett a lelke is testet ölt, daimón, azaz valamilyen a személyiségének megfelelõ tulajdonsággal felruházott állat formájában. A gyermekek és a fiatalok daimónjának alakja folyton változik, de végül elkerülhetetlenül megállapodik egyetlen és végsõ formájában.

Ez a felnõtté válás elkerülhetetlen folyamata.

Hogy ez hosszú távon jó vagy rossz az nagy kérdés - rövid távon biztosan rossz ("Felnõtté válni annyi, mint mind gonoszabbá lenni" - Frank Herbert) - de (sajnos) elkerülhetetlen.
Éppen ezért mondtam valahol, hogy a 2X09 az évad igazi fináléja - a "skin" - a kicsit bizonytalan, de rendkívül dinamikus "szédelgés" végetért. A 2X10 már csak ráadás, ami egyébként sikerülhetett volna jobban is :SPOILER OFF.



"Csak õ éppen igy reagálta ezt le. Nem épp az ideális, de hát Cassie bizony csak Cassie.
Nem lövöm le a poént, de lesz még 1-2 jó rész Cassie-vel kapcsolatban."

"csak Cassie"?
Egyrészt nem létezik ideális reakció, csak elméletben, másrészt Õ egy csodálatos személyiség, aki mellett egyébként bizonyosan nem lehet unatkozni...
Én nem hogy nem haragudtam rá emiatt, de egyenesen bámulatosnak találtam a reakcióját és a karaktere ezzel még nagyobbat nõtt a szememben...



"Egy dolog eszembe jutott még az elsõ évadból: mikor ment Cassie a "mérlegelésre", és elrejtette súlyokat, na az volt nagyon nagy, ahogy nézett, h jéééééééé, hiiiiiztaaaam 1,5 kilóóóóó, de jóóóóóó! Na, az nem volt semmi."

Én is imádom azt a részt - van is min röhögni benne.
Az az ártatlan rácsodálkozás a világra, amit az elsõ egy-két részben láthatunk Cassietõl szerintem sokakkal megkedveltette a karaktert. Csak hogy késõbb lassan kiderül, hogy valójában ez is csak egy arc a sok közül, és hogy a világ legbájosabb és legkedvesebb lánya talán nem is mindig olyan bájos és kedves...



"Könnyed éjszakai komment :)"

Sajnos ez sem volt egy könnyed szombat délelõtti komment...
9/10
gemus87 2008 nov. 08. - 01:33:33 9/10
(163/759)
Cassie.... örök téma :)

Hogy mûvészlélek az szerintem nem a tökéletes jelzõ, bár gaz, ami igaz, elég ritka az ilyen ember, mint Õ.
Csatlakozom dorcimorcihoz, és sztem is elég durva dolgokat csinált, nem nem mindig lesz ám ez igy, ha csak ideiglenesen is :)
Egy dologban viszont nem értek egyet: amit õ mûvelt az elõzõ részben, a Chris-esben, azt messze nem hivnám szerepjátéknak. Elment a barátjához egy szál hátizsákkal, h kibéküljön vele, erre hááát, nem épp azt kapta, amit várt. (Lovely Sid and lovely Michelle are f*cking). És h teljesen megváltozik ennek hatására sztem egyáltalán nem meglepõ. Csak õ éppen igy reagálta ezt le. Nem épp az ideális, de hát Cassie bizony csak Cassie.
Nem lövöm le a poént, de lesz még 1-2 jó rész Cassie-vel kapcsolatban.

Egy dolog eszembe jutott még az elsõ évadból: mikor ment Cassie a "mérlegelésre", és elrejtette súlyokat, na az volt nagyon nagy, ahogy nézett, h jéééééééé, hiiiiiztaaaam 1,5 kilóóóóó, de jóóóóóó! Na, az nem volt semmi.
Könnyed éjszakai komment :)
10/10
Evelin... 2008 nov. 07. - 21:21:59 10/10
(162/759)
Hmmm okés. Köszi az infót!
10/10
Vinogradov 2008 nov. 07. - 20:43:05 10/10 Előzmény Evelin...
(161/759)
Tegnap adták le az ötödik részt, tehát még pont öt rész (ugyanis tíz részes az évad)...
10/10
Vinogradov 2008 nov. 07. - 20:41:46 10/10 Előzmény dorcimorci
(160/759)
"sigur rós miközben sid + michelle összejönnek, hát az elég szép pillanat."

Na igen, csak hogy a tv-változatban megy ez a zene - a dvd-változaton valami számomra tökéletesen ismeretlen darab szól ebben a jelenetben (is).



"amugy nem lehet kideriteni mi az az szám ami az elsö évad nyolc effy-ben van amikor mennek az autóban a kórházba és tony szomorkodik? sehonnan nemtudom megszerezni de biztos hogy nem az a szám megy aközben amit a skinsis.com-on írtak a soundtrackseknél..."

Itt csatlakozom boneyard kollégámhoz...
Az pedig egy külön kérdés, hogy miért nem lehet szinte soha sem kideríteni, hogy a DVD verzióban miféle számok mennek a tv-sek helyett...
Ebben az esetben pl. én csak annyit tudok, hogy a szám címe "Where do I belong?"



SPOILER ON:

"mindegy
spoiler:
szerintem cassie innentöl nagyon megzakkan, teljesen ördögi és gonosz lesz, persze érthetö, de furcsa hogy a karakter az ártalmatlan mosolygós dilis lányból hogy vált ált szinte beszámithatatlan örjöngésbe cassienél...
spoiler off
huu csütin jön chris vuhuu"

Hát, azért ebben nem értünk egyet...

Cassie nagyon excentrikus személyiség, amolyan mûvészlélek, és ha valaki, hát Õ aztán igazán megéli a dolgokat (többek között ez is teszi olyan kivételes és eredeti valakivé!)

Ha arról van szó, bármit képes maximálisan túlzásba vinni: evést, de leginkább a nem evést, ivást, drogozást, õrületet, szerelmet, kedvességet, haragot, gyûlöletet...

Akármit...

A következõ részekben leginkább az utóbbi kettõt.

Viszont az ez után következõ is csak egy idõszak, amin aztán ugyanúgy túl fog lépni. Persze közben és utána is még jókora fejlõdésen is átmegy a karaktere, hiszen az õt érõ rengeteg szomorú és keserû tapasztalat ellenére - vagy talán éppen azok miatt - túllép ezen a - nagyon eredeti és meglehetõsen tetszetõs, de mégiscsak kicsit gyerekes - szerepjátékon.

Vagyis felnõ...

És pontosan ebben a pillanatban (az alma az ágyon Adam levele mellett) engedjük el a kezét...

Hú, de lírai voltam :D
Máskor ígérem, nem írok össze ennyi baromságot...

SPOILER OFF...