Téma: Sliders

twillight 2011 jan. 30. - 14:30:14
(235/435)
És most elõször nyúltak hozzá az evolúcióhoz is.

No és feltûnt másnak is, hogy eddig mindenki a Galaktikus Angolt beszélte, legyen az orosz, francia, vagy akármi? KIVÉVE a kromagok (akik persze egymás közt szintén a Galaktikus Angolt beszélik mint láthattuk).

Azért furcsállom hogy nem ez lett az évad befejezõ része, de ha valóban csak olyan sokára kerülnek elõ megint, akkor van rá elfogadható indok.
osoul 2011 jan. 30. - 13:53:02
(234/435)
A mai rész mindenképpen sorsfordító volt, nem is hagytam ki. Itt még jó érzékkel nyúltak a scifihez, késõbb ehhez hasonló klimax már csak a csúszóketreces résznek lesz. A Kromaggok a 4. évadban jönnek elõ újra, ott viszont rendszeressé, és idegesítõvé válnak.
twillight 2011 jan. 29. - 15:38:01
(233/435)
Azért érdekelne hogy bírja a mai rész világában a nyugdíjrendszer xD
twillight 2011 jan. 23. - 22:15:24
(232/435)
Hupsz. Akkor most egyszerûen útálom Sabrina L'loydot.

Az idõ meg miért kéne mindenhol egyforma legyen? Apró pici eltérés a Föld keletkezésében vagy pályagörbéjében, és máris kész.
Bár azért engem is nagyon érdekel hogy a pszi-s rész végén az orákulumsrác miért mondja retteggve "azért (reagáltam így), mert tudom hová mentek". De a jogászokból álló világ nem volt egy nagy szám.
osoul 2011 jan. 23. - 19:45:18
(231/435)
Várj már, az El Sidben Quinn hõsködött, nem Wade. :)
Az Irány a misztikum meg nekem nem meggyõzõ, ottis ugye Quinn lõtt sebe miatt kerülnek bajba.

Jaés, azt tudtátok hogy eredetileg a keresztapás rész bevezetõjét szánták az Irány a misztikum bevezetõjének? Mármint azt, amikor sötéttel vannak a pékségnél, és mindenki jogász, és be akarják perelni Quinnt. Ugye ott éjszakából éjszakába ment át a dolog, de amikor kiderült, hogy a misztikum indítja a 2. évadot, akkor újra kellett tervezni, le kellett zárni az elõzõ évad cliffhangerét. Ezért lett ilyen felemás a dolog. A keresztapás részben éjbõl mennek át így nappalba, a misztikumban meg nappalból éjbe. Ez elvileg probléma, mivel az idõ mindenütt egyforma.
twillight 2011 jan. 23. - 17:08:08 Előzmény osoul
(230/435)
Nem ismerem az oldalt.

Wade a 2. évadban (2. évad: 10-22. rész):
- 10. rész: a téma ezotéria, még ha a fõszereplõ technikailag Quinn is.
- 14. rész: a börtön-SanFranciscoban nem lett volna problémájuk ha Wade nem akarja megmenteni a nõt az azelõtti világban.
- 15. rész: nem lett volna semmi történés ha Wade nem szalad oda a haldoklóhoz elvenni a discet.
- 18. rész: ezotéria, és Wade mint hófehérke.

A 11. és 16. részekben nincs "fõszereplõ", a 12. és 13. részekben Quinn az, a 19. rész mondható Rembrandt kiemelt szerepének, a 17. pedig Arthuroénak. Ez utóbbi kettõ kevésbé emeli ki a figurákat.
Tehát szvsz ebben az évadban a leghangsúlyosabb szereplõ Wade karaktere a maga 4 epizódjával. (De persze ez lehet hogy csak a mostani végignézés feelingje.)
osoul 2011 jan. 23. - 15:47:07
(229/435)
Az elsõ évadban a záróepizód volt Wade orientált, amiben megnyerte a lottót.

A második évadban viszont csak 2 esetben emlékszem, hogy õ mozgatta a szálakat, tehát ebben nem értek teljesen egyet. Tény, hogy a másik Arturos rész az ütött. Nálam az évad önálló arca talán ott jelentkezik, hogy megjelennek mindenféle scifi/fantasy elemek.

Amúgy még az Invázió hátravan ebbõl az évadból. Na az olyan, hogy vagy nagyon bejön valakinek, vagy nagyon nem. Mindenesetre a sorozat egyik legnagyobb költségvetésû része volt, az Irány a Misztikum mellett.

Btw... az Earth Prime weboldalt (earthprime.com) ismered?
twillight 2011 jan. 23. - 13:34:51
(228/435)
Hm, átnéztm a témákat, és íme a következtetésem az 1-2 évadokról:
1. évad: a világot érintõ változásokat ragadták meg fõ témaként (a 2. VH alternatív befejezései, aszteroidabecsapódás, globális felmelegedés stb.). A karakterek kiegyensúlyozottan kaptak részeket amiben egyesével fõszerepelhettek, talán csak Wade-nek nem jutott saját epizód.
2. évad: amerika korszakait dolgozza fel (a CIA Hoover alatt, western, gengszterkorszak, Kennedy-korszak stb.). Úgy tûnik egyik karakter se kapott saját epizódot - kivéve Wade, és egyszer Quinn -, de többször téma az ezotéria - ez ismét Wade karaktere. Wade okozza legtöbbször a bonyodalmakat. Kicsit túl hangsúlyos így visszanézve Wade ebben az évadban...

A 2. évadból - megelõlegezve hogy ez már nem lesz jobb - igazán csak a Másik Arthuros rész tetszett.
twillight 2011 jan. 23. - 13:24:15
(227/435)
Én nem tartom hibának ami történt, de ez nyilván ízlés kérdése.

A 2. évad ránézésre semmiben nem különbözik az elsõtõl (kivéve talán abban hogy a hazajutásról elég kevés szó / konkrét történés esik, ennek nyilván oka hogy az egy évadból franchise lett).

Azonban igazából nem emlékszem mik történnek a késõbbi évadokban, így majd akkor mondok véleményt ha eljutunk odáig (a 2. évad még 2 hétig kitart).
Az 5. évadnál a költségvetés lezuhant mikor az eredeti csatorna dobta a projectet, no és egy teljesen másik adó vette át a sorozatot, szóval már az is csoda hogy nem lett teljesen nézhetetlen (sõt, halványan úgy emlékszem tulajdonképpen szerettem is).
twillight 2011 jan. 23. - 13:19:47
(226/435)
Meg a többieknek volt lehetõségük átmenni más munkákba.

De én in-game szempontból próbáltam okot kreálni.
osoul 2011 jan. 23. - 12:40:58
(225/435)
Az 5. évadban amúgy két fekete volt a szériában. Bár az a Diana nevû karakter, a másikkal együtt kb annyira volt érdekes, mint egy mélyinterjú Boross Péterrel. :)
osoul 2011 jan. 23. - 12:38:47 Előzmény twillight
(224/435)
Igen, eredetileg intelligens embereknek lett kitalálva a sorozat, ez tartotta magát az elsõ évadban, a másodikban már csak nyomokban, a harmadik évadban meg teljesen új irányt vett a sorozat. Mindez rész valami filmet dolgozott föl, az évad közepétõl megjelentek a szörnyek, majd jött Arturó helyett Maggie, és onnantól már semmi nem maradt az eredeti koncepcióból. A 4. évadtól meg kb olyan teszkógazdaságos, eldobható mûanyag volt az egész. A szereplõket is kicserélték, az eredeti cél is bukott.

Remélem lesz egyszer egy reboot, és a hibákból tanulva megcsinálják olyanra ezt a sorozatot, amilyenre igazán lehetne.
9/10
Keló9 2011 jan. 23. - 12:00:01 9/10
(223/435)
:)))))
A niggerezésben is igazad van, ez Amerikában tényleg afféle íratlan szabály. Ezt a Sliderst még annó néztem, nagyon tetszett, tartom is a véleményem.
topikos8 2011 jan. 23. - 11:04:32 Előzmény twillight
(222/435)
"így már nem is akkora csoda hogy õ maradt utolsónak az eredeti gárdából"

Nem csak azért. Ha kiírták volna, akkor egy másik feketének kellett volna jönnie, mert különben a filmet letiltották volna, hiszen legalább egy niggernek minden filmben szerepelnie kell. Ez Amerikában szabály.
Pandamanci 2011 jan. 22. - 19:42:51
(221/435)
Így útólag amondó vagyok, h jó nagy gagyi volt ez:S
twillight 2011 jan. 22. - 16:47:48
(220/435)
A mai résznek is megvolt a különlegessége: a fõvilág nem egy, hanem KÉT aspektusban is különbözött egyszerre a mi világunktól!
Elõször is a pszi-képességeket nyilvánvalóan mûködõképesnek ismerték el, másfelõl pedig ezekkel megmentettek egy rakás nagy reformert a haláltól - és ennek érdekes következményeket tulajdonítottak.

Amúgy egyre inkább érzem, hogy eredetileg ez olyan agyalós sorozatnak lett tervezve, kifejezetten a "mi lenne ha" kérdésre koncentrálva. Mármint ott van Quinn a sci-fi tudós, aki eléggé önállótlan. Arthuro a katedra-tudós, a maga kövér karakterével már-már afféle narrátor. Wade meg olyan szende, hogy kifejezetten ellenkezik a természete bármilyen akcióval! Rembrandt meg a "mit keresek én itt" karakter (akit viszont épp ezért bármivé lehetett alakítani, és így már nem is akkora csoda hogy õ maradt utolsónak az eredeti gárdából).
10/10
Jani555 2011 jan. 17. - 10:47:10 10/10
(219/435)
Sziasztok!
Én is nagy rajongója vagyok a Sliders-nek, érdekesek az alternatív világok bemutatása, hogy vajon ma milyen világban élnénk, ha bizonyos dolgok nem,vagy esetleg mégis megtörténtek volna.

Off:
De viszont nem értem, hogy minek kel 3 szór is megszakítani egy 45 perces filmet. Jó oké elismerem, hogy egy kereskedelmi csatorna, de akkor is így élvezhetetlenné teszik a mûsort, arról meg már nem is beszélve, hogy az ember inkább elkapcsol arról a csatornáról. Inkább adnák le a reklámokat két mûsor között.
twillight 2011 jan. 16. - 14:36:28
(218/435)
A "Tojásfejek" spec. nekem egyik kedvenc részem.

Az elsõ évadban anno kifejezetten rühelltem, hogy minden részben megmentik a világot az alatt az öt perc alatt amit ott töltenek. Aztán anno többször is meguntam és egy ideig nem néztem a sorozatot, pl. mikor Quinn testvére elõkerl akit nagyon útáltam, vagy mikor már az ezredik rész ment az agycsapolós fickón rágódva. De most újranézve pont azokra a részekre várok.

Maggiet elõször én is utáltam, mert nyilvánvalóan cserekarakter volt, aki csak a létszám miatt került be. Az ismétlésnél viszont már kifejezetten kedveltem. Meglátjuk most mi lesz a véleményem róla.

Az elsõ évadból amúgy a 7. részt bírtam még nagyon (amikor Arturot indítják az elnökválasztáson).

A második évadból eddig csak az elsõ részt bírtam igazán (10. rész, az a misztikus-varázslós rész amiben a Másik Quinn is szerepel); de magát a sorozatot bírom. Egyelõre olyan 7/10.
osoul 2011 jan. 16. - 14:09:46
(217/435)
Az elsõ évadnak is vannak gyengébb részei. Pl. a Tojásfejek, amiben az intellektuális színcserélõt játszák, eléggé gagyi. :)

De nekem azért az a kedvencem az évadok közül, jók a sztorik alapvetõen, és ami nekem bejön, hogy rengeteg a humor. A bevezetõ részen vagy a Szerelem nyarán hülyére röhögtem magam... A másodikban már jönnek a bénaságok, de még mindig akad jó. A mait aki látta, kifejezetten élvezetesnek kell, hogy tartsa. Amúgy azért is fontos a vége, mert a "melyik prof csúszott" kérdés fölmerül akkor, amikor a prof meghal. Az Invázió is jó lesz, az a klasszikus sci-fit követi. Kár, hogy ezek a kromaggok már nem jönnek vissza. Amit a 4. évadban látunk, egy nácinak öltözött torzfejûek által vezetett terror lesz, nem sci-fi. Az évad egyetlen jó sci-fi része az lesz, amikor a csúszócsapdába kerülnek.

Az IMDb-n amúgy ha megnézed az értékeléseket, látványos a visszaesés a Menekülés (Exodus) után. Addig az átlagpont 6.5-8 között mozog, utána kb 4.5-6 közöttiek az eredmények. Nem véletlenül. A rajongók többsége utálta Maggiet, a professzor pedig a kedvenc volt. John Rhys Davies nem akármilyen színész.
twillight 2011 jan. 16. - 13:56:21
(216/435)
Õszintén szólva csak évekkel ezelõtti emlékekre tudok hagyatkozni, és nem tudom mikor volt micsoda, azért is vezetek a mostani adások mellett jegyzetet.
Az imdb-n meg szintén lukas a részlista mint az ementáli, így az se sok segítség.

De az biztos, hogy kissé uncsinak találom a rentgeteg új világot bármilyen folyamatos történetszál nélkül, mint A Másik Quinn, a Kromagok, az Agyszívó Ember stb.
Az egész valahogy most a levegõben lóg, másra emlékeztem.

Amúgy émailag az elsõ évad nem valami fenomenális, ha már szapulni akarunk. Amerika különbözõ korszakai és katasztrófafilmek vannak benne lényegében, ez a második évad meg kicsit erõltetett a szakállas nõkkel és dinoszauruszokkal. És igazából minden rész egy-egy szobában játszódik majdhogynem, így jobbára az elején/végén említés szintjén megjelenõ világocskák hoznak csak némi színt az egészbe.
Persze szvsz. A többit meg majd meglátjuk ahogy szépen leadják.