Téma: Sliders

Mr.Malac 2011 márc. 19. - 14:34:09 Előzmény twillight
(255/435)
ez jó rész
twillight 2011 márc. 13. - 14:29:40
(254/435)
Olyan igazi Asimovos rész volt. Tetszett.
twillight 2011 márc. 06. - 14:35:30
(253/435)
Az új forgatókönyvíró stáb annyival biztos jobb ebben az évadban, hogy a világbemutatást és a szereplõk magánéletét végre sikerül kombinálniuk.

Az anygalos allegóriát Rembrandt szerelmének beteljesülése miatt megbocsátom (és hát a madarak is így tanulnak repülni).
twillight 2011 márc. 05. - 17:01:54
(252/435)
A mosti rész teljesen egyedi volt a sorozatban, mert semmi köze a sci-fihez, ez ugyanis tiszta fantázia (tûzelementálok, ugye).
A legelején viszont a névtelen világba érdekes adalékot sikerült csempészni.

Amúgy nekem nagy kedvencem ez a rész, mert kedvelem a teljesen idegen létformákat, amiknél a megalkotásba némi fantázi is szorult.
osoul 2011 márc. 01. - 20:13:57
(251/435)
Most nézem, szombaton a Belsõ tûz jön, szvsz az elsõ három évad egyik legbénább, legszánalmasabb epizódja, már gyerekként is kínomban röhögtem a kisbetûs történeten, amirõl szólt. Persze az abszolút mélypont a szimbionos lesz, amiben már Maggie lesz a prof helyett (és õ lesz a részben a fõszereplõ).
twillight 2011 febr. 27. - 13:58:08
(250/435)
Kösz az infót. Érdekes.


Ma megint láthattuk Quinn (leendõ) testvérét egy szerepben. Érdekes, hogy itt (sem) áll rokonságban Quinnel.

A rész eleje gyanúsan olyan volt, mint az egyik korábbi rész (amiben Wade-et kergette az erdõben egy másvilági varázsló, csak az álom volt), a történet az Excalibur legendája, viszont a sárkány egész jó volt (a többi special-effekttel együtt), a tûzokádás-effekt meg egyenesen kiváló. És a kelták általi kolonizáció is eredetien lett kitalálva.
topikos8 2011 febr. 27. - 13:49:16
(249/435)
Ez a rész is zseniális volt, Mallory lovag/varázsló.
topikos8 2011 febr. 27. - 11:29:56 Előzmény twillight
(248/435)
Nekem nagyon tetszett a tegnapi rész.

A gueststar Cutter, azaz http://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Steadman emlékének ajánlották, aki a forgatás közben halt meg. (szülei lapja a fiúkról: http://www.kensteadman.com/celebration.asp )
twillight 2011 febr. 26. - 15:53:18
(247/435)
A mai rész gagyi volt, de legalább nem leerõltették a torkunkon az ezotériát, hanem csak eszközül szolgált a történethez.
Viszont ez most bevallottan egy MAd Max utánérzet volt.

Csak azt tudnám ki a fene volt akinek az "emlékének" ajánlották a részt, mert elpazarolták rá a rész lezárását. (nem volt lehetõségem felírni a nevet, szóval ha vki legalbb azt elõ tudná bányászni, megpróbálnám kigoogle-özni)
twillight 2011 febr. 20. - 22:07:27
(246/435)
A Twister hót más volt mint az itteni tornádós rész (azon kívül hogy szerepel mindkettõben tornádó, semmi közös nincs bennük); a Menekülõ Ember is hasonló cipõben jár.
osoul 2011 febr. 20. - 21:41:10
(245/435)
Az új sztájliszt gondolom annak is köszönhetõ, hogy a 3. évadban elköltöztek LA-be Vancouverbõl. Az eddigi hideg, télikabátos, felhõs, kisvárosi fílinget felváltotta egy érezhetõen napos, rövidujjús idõszak, sajnos nagyon sokszor érezhetõen díszletvárosos fílinggel. A lövöldözõs rész, ami az évadot nyitotta, pont olyan helyszíneken játszódik, mint pl. a 4. évad elsõ része. Ja, és mostantól látunk sivatagos részeket is idõnként..

A filmes minta egyértelmû, a tornádós rész is a Twisterre épült, a lövöldözõs rész is a Running Manra (nem láttam, csak ezt írták), aztán jön még Tremors, Anaconda, Dracula, Dr. Moreau. Asszem kb 4 vagy 5 rész nem kapcsolódik filmhez, az egyik a Menekülés, a másik a lézergiroszkópos ahogy te írod :D, a harmadik pedig a tegnapi Õrangyal. Talán pont ezért ezek a legjobbak az évadban.

Az álommesteres rész sem olyan rossz végülis, kicsit összevethetõ az Eredettel, az elefánt pl. mindkettõben elhangzik. Viszont ha jól emlékszem ez az egyetlen rész a sorozatban, ahol sem az elején, sem a végén nem látunk átjárót.
twillight 2011 febr. 20. - 13:48:52
(244/435)
No, mindenki panaszkodott hogy "a 3 évadban csak fimek feldolgozása van". Ebbõl nem tudom mennyi igaz, de a mostani rész - el is hangzik az epizódban - a Rémálom az Elm utcában mintájára készült.
Azért a látvány komoly, és elég sokat is változtattak a koncepción hogy saját legyen. Meg aztán ez már az 5. rész az évadban. A rész abban is új a 3. évadban, hogy most csak 1 világ volt.

Az egyetlen ami már túlmutatott a sci-fi területén itt, mert az érintéssel átadott hallucinogén anyaggal nem magyarázható, az az Ámommesterek (az egyik Elm-rész alcíme ugyanez!) honnan tettek szert telepatikus képességekre.
twillight 2011 febr. 19. - 13:47:04
(243/435)
A stáb úgy tûnik új sytlistot kapott :D Viccesek a frizurák.

Érdekes a világtrend: eddig minden részben 2 világban jártak (persze ma még lehet harmadik, de nem hiszem).

Meglepõ, hogy Arthurot halálos betegnek diagnosztizálják. Ezek szerint már itt tudták hogy kiírják a sorozatból. Viszont így elég nagy deus-ex-machina hogy pont az õ agyát szívják majd le. Egyáltalán: mivel minden valószínûség szerint rákosnak diagnosztizálták, nem kéne az bezavarjon a majdani sejtlopásba?
9/10
fredi60 2011 febr. 13. - 09:47:46 9/10 Előzmény twillight
(242/435)
twillight 2011 febr. 12. - 17:14:31
(241/435)
Na ha már technika, akkor elmagyarázná nekem vki, mi za a "lézergiroszkóp" (de az ultrahangos se kutya)?

A giroszkóp tudtommal egy sebesen forgó nehezék egy rúdon, ami a centriakámilyen erõ miatt stabilizáló szerepet tud betölteni (többek között a rakétatechnológia alapja, amit a 3. Birodalomban alkalmaztak elõször egy USA-tudós szabadalmát hasznosítva a V1 és V2 rakétákban, a sugárhajtású repülõõgépekben stb.), de én csak mechanikus változatát ismerem (illetve tudom elképzelni).

Vagy csak vki agyas akart lenni a stábban, és "stabilizátor" helyett jobban hangzott a "giroszkóp"?
topikos8 2011 febr. 12. - 16:42:05
(240/435)
Ez úgy van, hogy, ha nem csúsznak el amikor a kijelzõ nullához ér, akkor pontosan 29 évre (nem 26-ra!) ott ragadnak a világban, és csak akkor tudnak elcsúszni. De nem tudom, hogy mire alapozta Quinn ezt, lehet, hogy kiszámolta.
twillight 2011 febr. 12. - 14:25:53
(239/435)
Véletlenül nem ebbõl a részbõl használják majd fel a snittet, mikor Quinn + Maggie párosa külön csúszik Wade + Rembrandt párosától (az éjszakai függõvasutas snitt)?

Ja, és pár résszel ezelõtt elhangzott, hogy "ha most nem csúszunk, akkor 26 évet kell majd várnunk". Ezt a titokzatos kijelentést Quinn mire alapozta? Minden részt láttam most, de ezt nem tudom mire alapozta.
osoul 2011 febr. 12. - 11:57:55
(238/435)
A mai rész nagyon jó lesz, nézze mindenki. (Megváltozott koordináták)
twillight 2011 febr. 06. - 14:05:46
(237/435)
Na, a mai részt hívom én látványosnak!

És a téma sem semmi: hová fajulhat a footballhuliganizmus :D
twillight 2011 febr. 05. - 14:52:24
(236/435)
Ez a rész nem tetszett. Egyfelõl volt egy világ, amirõl kaptunk két ici-pici adatot. Aztán egy, amirõl egyáltalán semilyen adatot nem kaptunk! Ráadásul a visszafelépörgõ világból csak úgy juthattak volna ki, ha Quinn lelövi a nõt, hogy megakadlyozza az idõparadoxont!
Ja, és nagyon unom már az "X kolonizálta az USA-t a brittek helyett" világokat.

Egyszóval nem tetszett.

Viszont jól láttam, hogy Quinn testvére szerepelt ezen rész elsõ viágának végén?