Lord Stephen 2008 máj. 29. - 12:34:57
(73/133)
Pedig nem volt régen: emlékezhetnél, h mit írsz...

Én biztos hogy nem mondtam, hogy Te kommunista vagy. Amúgy sem a nácizást, sem a kommunistázást nem gyakorolom. Kevesebb prekoncepció és finomabb szóhasználat. Üdv
Néked is.
Humpy 2008 máj. 29. - 12:28:52
(72/133)
Én biztos hogy nem mondtam, hogy Te kommunista vagy. Amúgy sem a nácizást, sem a kommunistázást nem gyakorolom. Kevesebb prekoncepció és finomabb szóhasználat. Üdv Néked is.
Lord Stephen 2008 máj. 29. - 12:22:19 Előzmény Humpy
(71/133)
Nocsak: szóval ha én szóvá teszem a durva hsz-okat, akkor már kommunista vagyok...
Ezt milyen logikával hüvelyezted ki??
Humpy 2008 máj. 29. - 09:27:53
(70/133)
Kedves chief Brody. Egyik hozzászólásom sem Neked szólt. Ne vedd magadra, inkább foglalkozzunk kiváló filmekkel. Egy másik filmben üzentem Neked, remélem nem fogsz kiborulni tõle... (Csak ironizáltam!)
Humpy 2008 máj. 29. - 00:49:16
(69/133)
Az is elég nagy baj ám, hogy egyesek nagy merészen
'gyûlöletkeltõ, nyiltan gyalázkodó neonáciknak' neveznek másokat. Úgyanígy õket is nevezhetnék 'gyûlöletkeltõ, nyiltan gyalázkodó kommunistáknak'. A kölcsönös sértegetések helyett lehetne inkább többet ironizálni, avagy ignorálni a link beszólókat. Nem kerül semmibe. Végül is stílus kérdése az egész.
10/10
ELog 2008 máj. 29. - 00:44:26 10/10 Előzmény Heathcliff
(68/133)
Én arról a tapasztalásról akartam beszélni, ami beleeszi magát az ember vérébe, húsába, idegrendszerébe, és az eredménye zsigerbõl jön. Nem valami tudat alapú elhatárolódásról. :) - Olvastam egyszer egy másik fórumon valakinek egy érdekes megjegyzését. A téma az volt, hogy ne várjuk el, hogy emberek tizedmásodperces döntési idõk mellett erkölcsi magaslatokat ostromló megoldásokra jussanak. Erre ez a Valaki csak annyit mondott, ha valaki bizonyos normák szerint él, nem kell gondolkodnia, ösztönbõl azokat fogja követni.
5/10
Heathcliff 2008 máj. 29. - 00:37:38 5/10
(67/133)
A Katyn-nál ki lett moderálva az a hsz., amely ezt a mondatot tartalmazta: "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam!" - mert tömeggyilkosságra szólít fel. Szóval van, vagy legalábbis ott volt moderálás :)))Sõt, engem is kimoderáltak, miután a kimoderált számon kérte rajtam, hogy mér' nem oktatom ki, azt válaszoltam, ha csak ez a kívánsága, szóljon, szívesen.... És ez is kicsapta a biztosítékot a moderátornál. :DDD
Lord Stephen 2008 máj. 28. - 22:39:50
(66/133)
Az a baj, hogy nagyon lightos itt a moderálás, a cherry baby, Anteris stb.-féle gyûlöletkeltõ, nyíltan gyalázkodó neonácikat 1-2 ilyen hsz után levélben kéne figyelmeztetni, aztán pedig kitiltani az oldalról. Ha meg újra kezdik más nicken, akkor újra, elõbb-utóbb megunják. Még most is fönn van egy csomó olyasmi, amit már rég törölni kellett volna...
perry 2008 máj. 28. - 19:53:29
(65/133)
Le teccik venni a lábamról :DD
5/10
Heathcliff 2008 máj. 28. - 19:37:49 5/10
(64/133)
:))
5/10
Heathcliff 2008 máj. 28. - 19:37:31 5/10
(63/133)
Bocsánatot kérek, nem ismerem az elõzményeket. Csak a média által sugallt frázisokat, amik csak arra jók, hogy maszatolják és hazudják a valóságot. Természetesen sokkal élvezetesebb benneteket olvasni, mint olyant, aki a filmekrõl nem ír semmit. Nemhogy olyan elegáns és kifinomult véleményeket, mint te és Perry.
perry 2008 máj. 28. - 18:25:37
(62/133)
Engedtessék nekem is meg a hozzászólás.
A magam ironikus módján kezelem cherry baby megnyilvánulásait, ettõl õ rendszeresen kiakad.
Ennek az lesz a következménye, hogy "farkasért"
szokott kiáltani.Magam veszem a fáradságot arra, hogy ha kell 50 hozzászólást elolvassak és ne kiáltsak azonnal moderátorért.
Az õ munka módszere a következõ. Kiválaszt lehetõleg olyan topicot mely moziknál valami lehetõség van a film témájával vagy készítõjével arra, hogy jobboldali identitását mûködésbe hozza.
Ez önmagában rendben is lenne ha :
1. Képes lenne a filmmel kapcsolatban érdemleges megjegyzéseket tenni.
2. Felfokozott gyûlöletét nem kiélni politika szereplõkkel, mûvészekkel, rendfeltartó erõkkel
politikusokkal szemben.
3. Képes lenne azt az iróniát értelmezni ami nem több és nem kevesebb mint egy kis értékelésre vagy értelmezésre való felhívás.
Igazából ez a jó kis magyar társadalmi jog malaca, mi volt elõbb a szóláshoz való jog vagy
a gyûlölet beszéd.
Értelmesebb országokban még erre is képesek voltak , hogy ezt helyre tegyék.
Valamint van szerencsém brody-t személyesen ismerni és elfogultság nélkül mondhatom Heathcliff, hogy az a kérdésfelvetés és impresszió amit vele szemben alakíttattál ki finoman szólva nem állja meg a helyét.
5/10
Heathcliff 2008 máj. 28. - 15:41:04 5/10
(61/133)
Bocsánat, nem erre gondoltam, ez égés: http://www.youtube.com/watch?v=14Ka-hR354M&NR=1
5/10
Heathcliff 2008 máj. 28. - 15:39:37 5/10
(60/133)
Márneisharagudj kérlekalássan. C.B.-nek a modorával van nagy baj, és azzal, hogy nem a filmrõl írt hsz-okat. De a saját személyes tapasztalatát gyûlöletkeltésnek nevezni szvsz szemellenzõsség, sõt gerinctelenség és rossz értelmû lojalitás. Nem mondom, hogy helye volna ezt a témát itt megbeszélni, Sophie Scholl kapcsán; de annyiban hasonlít a film alaphelyzetére, hogy Sophie tapasztalatára az akkori rdsz. is azt mondta:EZ EGYSZERÛEN NEM LÉTEZÕ TAPASZTALAT, ezért a következtetései hamisak.
"Gyõzni fogunk! Mirõl beszélsz te? Azt mered állítani, hogy a német emberek, a német katonák nem ezt gondolják? Ilyen nincs, mindenki lelkes, elszánt és elkötelezett."
Na most ha C.B. beszél egy jelenségrõl, az attól még nem lesz nem létezõ, ha más valaki politikailag inkorrektnek minõsíti. Az attól még valódi probléma marad. Nyilván nem tudjuk megoldani...De szerintem itt mindenki okosabb annál, mint hogy mindent elhiggyen, ami mediálva van. Nem tudom, a köv. bejátszás mennyiben píszí, az biztos, hogy arról szól: gondolkodj el a mediált értelmezéseken.
http://www.tujapont.hu/product_info.php?products_id=20280
Humpy 2008 máj. 28. - 09:41:44
(59/133)
Van itt valahol egy moderátor? Nem igazán okés valakit mószerolni, csak ezért mert beküldött egy képes linket egy olyan oldalról amit nem mindenki szeret...
5/10
Heathcliff 2008 máj. 28. - 05:54:58 5/10
(58/133)
Üvöltõ szelek ihlethette, egyes szám, elnézést. Csak a regényeken érezhetõ, a filmeken már nem. Úgy egyébként mindenkinek ajánlanám az elolvasását, aki assziszi, h. mindig képes moderálni magát :P
5/10
Heathcliff 2008 máj. 28. - 00:26:50 5/10 Előzmény ELog
(57/133)
Kedves Eloq, kapásból elhiszem neked, hogy te sosem csinálnál ilyent. De sajnos a limbikus rdsz. gyakran sokkal erõsebben és gyorsabban reagál, mint ahogyan azt az agykéreg tudatos szabályozása korlátok közé szoríthatná.
5/10
Heathcliff 2008 máj. 28. - 00:10:41 5/10 Előzmény efes
(56/133)
:DDD Kedves Efes, hát ilyesmihez még tényleg nem volt szerencsém :DDD ,mert az Isten nõnek teremtett, nem is próbálkoztam egyéb szereppel :DDD
Tényleg nagyon hülye nevet választottam, mert eredetileg csak a Makra c. filmhez akartam annyit beírni, hogy Kertész Ákos regényét az Üvöltõ szelek ihlethették szvsz. Ehhez a hsz-hoz regisztrálni kellett, és nem jutott eszembe hirtelen semmi, csak a regény, amit éppen olvastam, így írtam be a H-t. Nem akartam többet ide írni, aztán amikor láttam a Bábelt, nem bírtam ki, hogy vmit ne közöljek róla a virtuális világgal. Meg is döbbentem, hogy most már rám ragadt a H. név. Ha tudod, hogyan lehetne megváltoztatni, kérlek, segíts. Persze csinálhatnék egy kamu e-mailcímet is. Talán jobb is lenne, mert ez így tényleg kényelmetlen.
Azér' jól elbeszélgettünk. Egyébként nézz meg legalább egy Buddha filmet, és utána gondold át ezt a karmikus dobálást és a buddhizmus kapcsolatát. Szerintem Buddha maga is ezt javasolná neked: ülj le, nyugodj meg és gondold át, amit mondtál.
SHALOM (azaz béke) veled :)
8/10
efes 2008 máj. 27. - 20:55:02 8/10
(55/133)
Minden lehet.
10/10
ELog 2008 máj. 27. - 19:31:43 10/10 Előzmény efes
(54/133)
[i:c42d5953ba]Miért ne menne le az ember kutyába, ha kutyák csócsálják? Ha kutyák harapnak a nyakadba, neked is vissza kell harapnod, különben annyi. Aki ezt a nevetséges "ha megdobnak kõvel, dobd vissza kenyérrel" szöveget löki, azt még az életben nem dobták meg kõvel. Én amondó vagyok, hogy nyugodtam VISSZA lehet dobni, ha az a karmám, hogy találjak, találni fogok, ha annak, akire visszadobtam, az a karmája, hogy ne találjam el, hát nem fogom eltalálni. Ilyen egyszerû.[/i:c42d5953ba] - Jó nagy téma, lehetne beszélni róla egy darabig. A jelen témától teljesen függetlenül. Csak egy mondat ízelítõül: Lehet, hogy a Te karmád az, hogy eltaláld, pedig nem kellett volna. :)