9/10
dioon 2019 jan. 21. - 16:26:00 9/10 Előzmény mihenike
(407/1547)
Szia! Látom a topik felpezsdült és elvesztettem a fonalat :D rég jártam erre ..
Ha van időm előre nézem,de én is magyar szinkronnal haladok. :)
Őszintén szólva,nagyon össze-vissza van facsarva a történet. Nem tudom miért,de már nem váltja ki azt az izgalmat,mint a cserebere kibukása előtt.
Megnézem,de már nincs az a "feeling".
Sokszor annyira logikátlanul és gyorsan össze van sűrítve a történet,h engem már konkrétan untat. A szereplőket már kibeszéltük,szal sok mindent nem fűznék hozzá,tartom az eddigi véleményem. :D
Sultánnal azóta sem barátkoztam meg. Tehát minden a régi :D
Sokkal de sokkal jobb és tartalmasabb,értelmesebb,logikásabb illetve szerethetőbb történetet is ki lehetett volna hozni ebből az egészből + a színészekből.
Őszintén,Nuran kiírása után már nem olyan szájízzel kísérem...
Kicsit eröltetettnek érzem ezt a hirtelen megjelenő mellékszállakat az "igazság" kiderülése óta.
A mellékfonalakat fellehetett volna vezetni az első évadban,hogy a kibontakozás ne legyen ennyire gyors és idegen.
Ezt a falusi "hagyományokat" őrző családi idillt is nehezen emésztem,pláne,hogy konkrétan mindegyik szégyentelen,anyagias k*rvaként kerül ki. :D
Fülya eszközként használja Bahart,hátha ágyba viszi még Mekkmekk :D
Tulajdonképpen tökéletesen jellemezte és osztotta a véleményemet Efsun Baharnak és a nagyínyű Beyzanak.
mihenike 2019 jan. 21. - 15:48:32 Előzmény dioon
(406/1547)
Szia! nem tudom hol tartasz, ùgyhogy szólj, ha fárasztalak, mert én a Duna Tv tempójában haladok :D
Bahart megtámadta Efsunka késsel... ismét igen abszurd jelenet volt. Addig-addig duruzsolt Baharnak, hogy mekkora lùzer, hogy végül beköltözött a villába és teljesen Hülya meg Fülya hatása alá kerül...
Hasret egyre jobban néz ki, vett házat és még fel is tünt neki, hogy valami nem stimmel Baharral! Megszólaltak az anyai ösztönei...
Müge közben felhívja Efsunt, hogy megadja neki az ùj telefonszámàt!!!! hülye ez?!?
Ezek az ùj szereplök az agyamra mennek :D Hanife, Zeynep, Ganime, Muzzafer... Arda kinézte magának Zeynepet... ààà...
Szultàn, Szali és Efsun valami ördögi tervet eszeltek ki, de még nem lehet tudni, hogy mit...
Ganime ùgy védi/rejtegeti a lányát, mintha porcelánbaba lenne
mihenike 2019 jan. 21. - 13:29:28 Előzmény H Kohut Katalin
(405/1547)
Köszönöm válaszodat, amit Baharról írtál teljesen igaz, jól megfogalmaztad :)
Tényleg, végülis azt sem tisztázták le, hogy Szultán tényleg bent volt a villában és nem csak Hülya képzelödött...
H Kohut Katalin 2019 jan. 21. - 05:04:44
(404/1547)
Efsun megtestesíti azt a tendenciát, ahogyan sokan mások minden törvényt és félelmet felrúgva emelkednek anyagi jólétbe, zsarolva és követelve, eltüntetve az útból azokat, akik lelephezhetnék őket. Ezért népszerű a figurája, mert ez most a természetes. Az ártatlan, jóember, ha szenved, attól nagyobb szívgyengítő erő nem lehet, szabályszerűen megsemmisül mindig, ha szembenéz a számára nem ismert, felfoghatatlan gonoszsággal, míg a bűnös, ha visszakapja néha, megérdemelten bűnhődik. Ebben a filmben a megérdemelt bűnhődésért is bosszút állanak, azt tesznek, amit akarnak mindenkit fenyegetve életellenes merényletekkel. Ha ez kell a tömegnek, amelyik igazi arca megnyilvánul abban, mit szeret, nézzék és csodálják az eszményüket. Nagyon sok hasonló karriert elérő, szép, emberhez fogható életet élő figura szaladgál a világban, akik azt hiszik, hogy céljuk eléréséhez minden eszköz birtokában vannak.
H Kohut Katalin 2019 jan. 21. - 04:48:32 Előzmény mihenike
(403/1547)
Kedves Mihenike! Hullyia tettét meg lehet érteni, hogy felgyújtotta a házukat, hiszen többször őrületbe kergette Epsun a viselkedésével szándékosan. Arról nem beszélve, hogy Szultán Hitchcok film-féle horror ijeszgetésekkel vitette józanul elmeosztályra az anyja hangjának lejátszásával, haja megtépésével. Nem is lehetett nézni.

Egy ember, aki születése óta lemond mindenről, közben tűri a rossz természetét testvérének, akire rá kell hagynia mindent, mert más választása nincsen, lemondóvá válik, beléreked a szó, sérelmeiről nem beszél senkinek. Egyébként is ilyen az igazi fájdalom, megszárad a könny a szemekben és néma. Csodálkoztam, hogy párszor fel tudta emelni Bahar a hangját és szembe szállni Epsunnal, mert ezt, hogy nagyapja pénzéből ő volt a cseléd, ő dolgozott a hazug családra, meg nagyapját is odatemették a kertbe, ahol élt, nehéz feldolgozni. Ez nem egyszerűen jóság, hanem fájdalom. Ezt jól ábrázolta a rendező, úgy látszik, azzal tisztában van, hogyan viselkedik az az ember, akit sok sérelem ért. Bahar egyfolytában meglepődhetett gyerekkora óta a gátlástalanságon, mely ellen semmit sem tehetett, megszokta, hogy őt nem szeretik, bár mindent elkövetett érte. Ugyanakkor Epsun még a fűtéstámogatásban sem segített a saját anyjának, apját meg semmibe sem nézte. Ilyas és Nuran valamilyen bűnbanda részesei lehettek, mindig bűnözésből élhettek Yusuf úr pénzbeli adományai előtt is, végig hazudva leveleiben, hogy Baharnak kell a pénz. Jellemtelen és kétszínű. Az, hogy mekkora sokk lehetett Baharnak, hogy akasztása után tartotta, míg le nem vágták, felfoghatatlan. Az ember ilyen, hallgat, megnémul, képtelen panaszkodásra egész életében, ettől különb a bűnösöktől, akik egyből segítséget követelnek és kapnak is.

Mindenesetre jól megbonyolították most, jövő héten bevonul Epsun ismét a villába Arda feleségeként, amit Hulya már nem fog tudni elviselni. Neki eddig nem volt segítsége a bűnbanda ellen, sőt nem is hittek neki.
mihenike 2019 jan. 20. - 22:23:47 Előzmény LipTep
(402/1547)

Juuuuj elolvastam a következö hetek eseményeit... Efsun gyilkosságba kergeti Ardát majd pénzzel zsarolja ezután pedig arra kényszeríti hogy vegye feleségül!!!! Azt hittem egymásba szeretnek?!?


mihenike 2019 jan. 20. - 20:31:28 Előzmény LipTep
(401/1547)
Az Efsunt játszó színésznönek minden elismerésem, hogy ennyire hitelesen játsza ezt az elmebeteg, gátlástalan figurát... de Efsun Demirci hogy is lehet valakinek követendö példa?! gátlástalan, mindig mindenért màsokat okol... egyszer belerùg valakibe, „5 perc mùlva“ meg elvárja, hogy az a valaki megbocsásson neki... Bahart hibáztatja mindenért és mindig öt akarja büntetni valamiért... „pàr pillanat mùlva“ pedig „Bahar a testvérem, nem tudok nélküle élni“ ...
mihenike 2019 jan. 20. - 20:06:09 Előzmény H Kohut Katalin
(400/1547)
Az után sem nyomoz senki, hogy hogyan égett le a Demirci család háza a Gelinciken?!? illetve arra sem derült fény, hogy annak idején Szultán bérelt fel valakit, hogy verje péppé Ardát... vannak ilyen elvarratlan szálak...
4 évad nekünk 400 rész lesz, ahogy itt többször olvastam...
Bahar olyan bamba, mindenkinek megbocsát mindent...
LipTep 2019 jan. 20. - 12:29:29 Előzmény H Kohut Katalin
(399/1547)
Lesz ott büntetés és bűnhődés a gonosznak. Csak nem úgy ahogy az ember elvárná. Bár aki végig tudja nézni a sorozatot az már nem fog mást várni csak azt hogy végre vége legyen. Óriási csalódás a sorozat második fele az első feléhez képest.
Tutti kifogtak egy új producert vagy rendezőt ( valami igazi hülye vadbarmot ), aki a nézettség növeléséért beújított a baromságaival. Hát fordítva sült el a terve. Mert 3. és 4. évad után ( ha nem még közben ) le is intették a sorozatot. Gyakorlatilag a sorozat második feléből gengszter-maffia sorozatot csináltak és már a logikát is több helyen feláldozták a drámaiságért. Nagy Kár érte.
H Kohut Katalin 2019 jan. 20. - 08:17:23 Előzmény LipTep
(398/1547)
Ez is tükrözi a világ jelenlegi törvényeit, hogy a bűnösök szemesnek, talpraesettnek számítanak, követendőek, egyet tudnak érteni vele, egy szívvel éreznek, így is lehet mondani, míg az ártatlanság már elítélendő, a jóságra egyáltalán nincsen szükség. Efsun egy gátlástalan, szív nélküli beteg, akit el kellene távolítani a tisztességes emberek táborából. Meghaladja az ember tűrőképességét a sorozat nézése. Köszönöm véleményedet, hát akkor nem lesz jó a vége, győztesként kerül ki a rossz, így semmiféle értelmes mondanivalója nincs a sorozatnak.
H Kohut Katalin 2019 jan. 20. - 08:17:23 Előzmény LipTep
(397/1547)
Ez is tükrözi a világ jelenlegi törvényeit, hogy a bűnösök szemesnek, talpraesettnek számítanak, követendőek, egyet tudnak érteni vele, egy szívvel éreznek, így is lehet mondani, míg az ártatlanság már elítélendő, a jóságra egyáltalán nincsen szükség. Efsun egy gátlástalan, szív nélküli beteg, akit el kellene távolítani a tisztességes emberek táborából. Meghaladja az ember tűrőképességét a sorozat nézése. Köszönöm véleményedet, hát akkor nem lesz jó a vége, győztesként kerül ki a rossz, így semmiféle értelmes mondanivalója nincs a sorozatnak.
H Kohut Katalin 2019 jan. 20. - 08:13:04 Előzmény mihenike
(396/1547)
Igen, ott ki kellett volna nyomozni, miképpen került Yusuf úr holtteste a villa udvarába, ez is elmaradt. S most újabb hazugsággal Efsunt kiengedése után ismét elengedik, pedig őrületbe kergetni, zsarolni, gyilkosságokkal fenyegetőzve életellenes bűncselekményeket elkövetni szabadon lehetetlen.
mihenike 2019 jan. 20. - 02:01:42 Előzmény H Kohut Katalin
(395/1547)
Tényleg rengeteg elvarratlan szál van benne! A bírósági tárgyaláson kiborultam idegileg, hogy Efsun kiböki, hogy Nuran Demirci felelös Yusuf haláláért, és 2 perc alatt felmentik Mehmetet meg Hülyát és ki sem nyomozzák, hogy vajon igazat mond-e?!?
Pl Bahar sem mondta el senkinek sem, hogy azért menekült el otthonról, mert kihallgatta Mucella és Sali beszélgetését Yusuf testéröl... még a bíróságon sem mondott semmit...
Müge pasijáról szerintem a forgatókönyvíro egyszerüen megfeledkezett :D
mihenike 2019 jan. 20. - 01:56:28 Előzmény LipTep
(394/1547)
szia :D szerintem a 401 résszel még jövö januárban is menni fog :D haha
LipTep 2019 jan. 20. - 00:22:49
(393/1547)
Egyetértek az előttem szólóval. A sorozat sajnos azt sugallja, hogy nincs igazságszolgáltatás vagy nem működik. Mindig akad kibúvó a büntetés alól. Egyébként török fórumokon is és a Youtube-on is vannak akik hasonlóan vélekednek. Megjegyzem hogy ez a kisebbség.

Valahogy az ott lévő kommentek nagy többsége azt tükrözi, hogy ez is kell ott a népnek.
Százával ( hanem ezrével ) istenítik Efsunt karakterét. Efsun a nagy kedvenc. Egy csomóan még dicsérik is, hogy milyen ügyes és célratörő. Sőt! Vannak olyan személyek is akik egyenesen saját könyvet írnak Efsun további életéről annyira nagyon belevannak bolondulva.

Bahar-ról meg szinte szó sem esik. Mintha a jó karakter Bahar csak egy mellékszereplő lenne vagy benne sem lenne a sorozatban.

SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Megjegyzem, hogy úgy is van befejezve a sorozat az utolsó részben, mintha Efsun lenne az igazi és egyetlen főszereplője a sorozatnak, nem pedig Bahar.

SPOILER VÉGE
H Kohut Katalin 2019 jan. 19. - 20:30:56
(392/1547)
Elírtam a sorozatszámot, 401. részre gondoltam, hogy a rengeteg felesleges szenvedés után akkor valahogyan befejezik, ami valamiféle űrt fog hagyni bennünk és érthetetlenséget az előzmények miatt.
H Kohut Katalin 2019 jan. 19. - 18:01:11
(391/1547)
Elvarratlan szál az is, hogy Muge udvarlója fosztotta ki a villát. Itt senkit soha nem büntetnek, bárkit lehet zsarolással, gyilkossággal való fenyegetéssel megfélemlíteni, mint ahogyan Ardával is el akarnak bánni. Feltételezés szerint a 141. rész körül tisztázódik minden, de ennyi intrika, ami a primitív család részéről fenyegetésekkel, gyilkosságokkal, soha ki nem vizsgálásával lehetséges, ez felfoghatatlan. Ezeknek a sorozatoknak a lényege érthetetlen, sem tanulságuk, sem közölnivalójuk nincsen, hacsak az nem, hogy a hosszú évtizedekig tartó rettegés után talán megkapják a bűntetésüket, vagy meghalnak. Nekem azt mondja a sorozat, hogy nincs igazságszolgáltatás.
H Kohut Katalin 2019 jan. 19. - 17:36:44
(390/1547)
Tavaly szeptemberben anyámnál voltam pár napig. Annyira sorozatfüggő, hogy az esti érkezésem is zavarta, nehogy lemaradjon erről a sorozatról. Én pár sorozatot láttam életemben, mint régebben az Isaorát, Szomszédokat. Ott létem alatt néztem vele, megpróbáltam az előzmények elmondása után bekapcsolódni, majd itthon is nézni kezdtem, kíváncsi voltam, mikor derül ki a két lány cseréje. Azt hittem, ennek kell lennie a tetőfoknak, azután már a megoldás következik. De nem, több titok maradt elvarratlanul, mint az, hogy Sali meg akarta ölni Atest, eltették jó mélyre a bizonyítékát, hogy valaki elvágta a kocsi vezetékét. Aztán ott van a másik szál, hogy Sali fehér autójával ment a nyaralóba, hogy elrejtse Yusuf úr iratait. Mindez a bírósági tárgyaláson sem derült ki, nem is nyomoznak Sali ellen azóta sem. Annyit ártottak az ártatlan, gazdag Attahán családnak, hogy az felérne egy főbenjáró büntetéssel mindegyiküknek külön-külön. Erre a feljelentés miatt, meg minden miatt, amit ők tettek gonoszságból, bosszút állanak mindenkin. Itt egyik sem dolgozott soha, Bahar cselédként élt náluk saját nagyapja pénzéből, míg a gonosz lány hordta az új ruhákat, úgy élt, mint egy királylány. Most is azon törik a fejüket, hogyan tudnak meggazdagodni csalással, mint ahogyan mindent így érnek el és fenyegetéssel, bűnbandává lettek Salival együtt. Már az is furcsa volt, hogy Szultán bosszút esküdött mindenki ellen, aki a saját bűne miatt meghalt testvérének és lányának ártott. Nem szívesen nézem már, kiábrándultam belőle.
LipTep 2019 jan. 18. - 22:19:04 Előzmény mihenike
(389/1547)
Sok sikert hozzá. Ahogy számolom-saccolom kb. szeptemberig fog még tartani. Pláne ha minden részt úgy kezdenek már, hogy megismétlik az előző rész utolsó 6-8-10 percét.

SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Mellesleg elég lett volna belőle 3 normális évad és kész. Pláne ha már az első két évad kimondottan jó volt ( az össze hibája ellenére is ). Erre a 3. évadot jól elcseszték, a 4-ediknek meg már mindegy volt, mert a 3. évadban elkövetett baromságok miatt már nem lehetett rendbe hozni. Állítólag terveztek hozzá még több évadot is, csak a stúdió leintette őket. Nem is csoda, hogy elkaszálták , nem lett több folytatása. Talán nem kellett volna elmaffiáskodni meg ellövöldözni - elgyilkolászni ezt a jó sorozatot.

Úgy agyonbonyolították a sorozat második felét, hogy az hogy Bahar-ról kiderült hogy ő a valódi lánya Mehmet emírnek és Hasretnek gyakorlatilag semmit nem számított a történet szempontjából. Sem az utána lévő feljelentéses meg bírósági cirkusz.

Pedig pont az volt a lényeg már a sorozat legelejétől, hogy mikor fog kiderülni a lánycsere.

Hiába... Egy balfék agyrokkant rendező vagy producer bőven elég ahhoz hogy tönkre vágjanak egy sorozatot, akármilyen jó is legyen az.
mihenike 2019 jan. 18. - 20:33:10
(388/1547)
Itt már annyi SPOILER volt, hogy már azért is végig nézem, mert ezek nagyon elmebetegek :D szegény kis Zeynep most még nagyon tartja magát, illetve erkölcsös...