Téma: Sorstalanság

offtopic
umma 2009 nov. 11. - 19:24:57
(73/133)
Ööööö.....ehhez annyit szeretnék megjegyezni csöndben és halkan, hogy az emberekre a hosszú ideig tartó, ismétlõdõ gyönge ingerek sokkal erõsebbben hatnak, mint egy rövidebb periódusú erõs trauma.
Kertész 80 éves és 14 évesen volt lágerben. Azóta 66 évet élt, és a jellemét, gondolkodását ez a 66 év sokkal erõsebben befolyásolta, mint az akkori néhány hónap.
Hogy hozzak egy másik példát: Wittner Mária azt mondta, nem az az 56-os pár nap csinált belõle forradalmárt, hanem a 13 évi börtön. És még neki is, ezen kívül is rengeteg egyéb élménye volt, ami alakította és formálta, az állami gondozott gyerekkorától kezdve máig.
Szóval Kertész nem egyenlõ azzal a kis sráccal, aki 14 évesen volt. A 80 év minden napja benne van, gondolunk bár róla jót vagy rosszat, ez akkor is igaz.
Petrapetrus 2009 nov. 11. - 14:41:22
(72/133)
Tudtam, hogy ezt valaki elõbb-utóbb berakja ide.
Elég szomorú ezen csámcsogni, de nem mondok semmit...
Petrapetrus 2009 nov. 11. - 13:46:29
(71/133)
Miért? :-)
zs9302 2009 nov. 11. - 13:44:58
(70/133)
Nem. :D
Petrapetrus 2009 nov. 11. - 13:42:26 Előzmény zs9302
(69/133)
Akkor tessék pótolni! :-)
Künge 2009 okt. 06. - 18:25:56 Előzmény 2008
(68/133)
Pedig ezt is a "tudjukik" csinálták, mert nekik önkritikájuk is van minden más mellett.
2008 2009 szept. 13. - 20:57:41 Előzmény Künge
(67/133)
Mégis minek járnék moziba? Ami kell leszedem a netrõl. Van nagy tv meg 5.1 ott a mozi.

Aham szóval van már ilyen film. Érdekes ezeket nem reklámozzák úgy mint a tudjuk kik által készített filmeket.
Künge 2009 szept. 11. - 23:44:42 Előzmény Atis88
(66/133)
"miért lett az élete megfilmesítve és miért tették kötelezõvé a nézését a diákok számára"

A Nobel-díj miatt.
Künge 2009 szept. 11. - 23:42:26
(65/133)
Már csináltak. Látom, te se sûrûn jársz moziba.
offtopic
Ferrer 2009 szept. 05. - 22:14:04
(64/133)
Elgondolkodtató film. Annyit fûznék még hozzá: aki helyesli több millió (de akár 100, mindegy, mennyi) ember módszeres kiírtását faji alapon, az az én szememben nem ember. Ezek a zsidók nem nagyvállalatok igazgatói voltak, hanem legfeljebb kisiparosok !!!

A könyvet amúgy elkezdtem olvasni, hogy roppantul feszélyezett, hogy az elsõ pár oldalban rohadt sokszor ismétlõdik az, hogy feszélyez. =) De tényleg, ilyen durva szóismétlés után hogy járhat a Nobel díj??

Ja, technikai kérdés: Mi az a leblende? Itt írták a topic elején, hogy régimódi, de mi ez? Ha jól értelmezem a szót, azt jelenti, hogy egy jelenetet úgy fejeznek be, hogy folyamatosan bezárják a blendét?
Heathcliff 2009 aug. 04. - 21:40:29
(63/133)
Heathcliff 2009 júl. 30. - 01:04:41
(62/133)
Hát igen. És ráadásul a felelõsségvállalásról szól. Az utolsó monológban pont az önsajnáltatás és bûnbakkeresés ellen emel szót, szerintem ez akkora nagy szöveg, hogy szerintem is méltán lett Nobel-díjas. Pont azt írja, hogy senkire se mutogassanak és mindenki a saját maga felelõsségét keresse, õ a maga részérõl nem akar pusztán ártatlan áldozat lennni, nem hajlandó arra, hogy az egészben, amit átélt, ne legyen semmi szerepe. Ha már átélte, akkor az övé. Hát ha ez nem megható, akkor nem tudom, mi az.
Nagyon örülök, hogy Kertész megírta, hogy nyert, hogy felfigyeltek rá és hogy megfilmesítették.
Aki csak vádaskodik, az még nem vállal felelõsséget, és ezt mindenki nyugodtan önmagára értheti, mert minden egyes embernek meg kell tanulnia, a történelmi környezettõl teljesen függetlenül. Ezért ez a címe, és ez a végsõ tanulsága, ezért lett leírva az egész sztori, ez nem egy politikai pamflet, hanem egy kegyetlen nevelõdési regény, mint pl. az Iskola a határon.
zs9302 2009 júl. 29. - 21:52:19
(61/133)
Látom elég sokan rosszul nézitek, nemcsak magyar, hanem német, és angol is, mellesleg 2,7 milliárd forintból készült.
1/10
Atis88 2009 jún. 16. - 16:50:00 1/10 Előzmény milanomilano10
(60/133)
Nem szemétláda a nézet csak a dolgok mögé lát!
Kertész Imre mint tudjuk zsidó. Ez tény! Innentõl kezdve el lehet gondolkozni miért lett az élete megfilmesítve és miért tették kötelezõvé a nézését a diákok számára. 1 ok: Hülyítik a népet a holokauszt elferdítésével, sajnos ma már a zsidók írják a történelem könyveket és én éppen ezért a 2. világháború témáját a tankönyvekbõl nem teljesen hiszem el. Ürügyként használják fel, hogy a sok lopást, csalást amit szerte a világban elkövetnek ezzel fedjék...
milanomilano10 2009 jún. 14. - 09:15:29
(59/133)
Bocsánat mindenkitõl az off miatt, de ne politizáljunk már itt! Ez egy filmes oldal, és sokaknak hányingere van már az aktuálpolitikától! Ne hozzuk be ide is, ne fertõzze meg ezt az oldalt is!
milanomilano10 2009 jún. 14. - 09:13:45
(58/133)
Erre a mérhetetlenül buta hozzászólásra replikáznék! Mi az, hogy megérdemelték?:)
Tegyük fel, hogy néhány éven belül a szélsõjobboldali szenny annyira elharapódzik, hogy a romákkal gusztustalan dolgokat fog mûvelni a magyar társadalom! Erre jön az általam már egyre jobban tisztelt Amerika (mert aggasztó jelentéseket készít Magyarországról a szélsõjobb miatt), és szépen kiirtja a magyarságot. Akkor sem mondanám azt, hogy megérdemelnétek, mert nem mindenki vall olyan szemétláda nézeteket, mint TE!
1/10
CrazyBoy 2009 jún. 07. - 00:06:40 1/10
(57/133)
Ez egy szörnyû film, semmi mondanivalója csak egy tömör értelmetlen sorssajnálat halmaz. Az egyetlen elõnye, hogy annyira nincs benne semmi, hogy már nem is emlékszem a cselekményre. Kiegészítésül annyit azért 2005 legnézettebb magyar filmje, mert kötelezõvé tették az oskolákban a végigszenvedését a diákoknak. Én is így láttam, és ha nem áll az ajtóba a tanár úgy leléptem volna, mint a sicc, a kényszerbõl dolgok pedig mindig lázadásra késztetnek, azóta Kertész Imitõl és az egész holokauszt cirkusztól hányingerem van, ha ez megérte...

Életem legrosszabb filmje a Sex and the City: The Movie -val holtversenyben.
zs9302 2009 jún. 06. - 21:49:56
(56/133)
Érdekes. Jó film, a könyvet nem olvastam.
mulao 2009 ápr. 07. - 09:44:52
(55/133)
Nagyon régen láttam a filmet és már, nem is nagyon emlékszem.Annyi azért megmaradt bennem,hogy azért nevezhetõ nem annyira jó filmnek, mert kínos érzés nézni.
Az elõzetes jó,az Oscar-díjas,és Nobel-díjas hármas páros összeáll,s valami nagyott csinál.És bejött, a 2005-ös év,legnézettebb magyar filmje volt.Szemétségnek tartom a magyar filmmek lehúzását,lehetõleg nem is csinálom,inkább nem írok ahhoz ami, nem annyira tetszett.
Szerintem a film,nem a könyvvet akartatja elolvastatni,hanem arra számítottak,hogy a regényt (rengetegen megvették?) olvasták,így majd sokan megnézik a filmet. Nem mondok rosszat a filmre,több okból is. Egyrészt,mert magyar,másrészt a vallási témája miatt.
Az csak, jó,hogy fesztivál sikereket tudhat maga mögött a film,díjakkat is szép számmal bezsebelt.Nem emlékszem,hogy Nagy Marcell hogy játszik,de csak nem volt rossz,ha többször is megkapta a legjobb színész díját filmfesztiválokról.Bár biztos választhattak volna helyette mást.És színészi együttes díjat is nyert a film,meg még több mást is.Kisszerepekben több kedvenccem is szerepel a filmben,de nem emlékszem rájuk.Viszont Schell Judit miért ide is?Nem kedvelem. Talán ennyi.Rólunk,keresztényekrõl nem tudom milyen filmet készíthetnének,kívéve Jézusról szólókkat,mert nekem nem rémlik,hogy bármi,hasonló szenvedés vagy szörnyûség történt volna velünk.Gondolom ezért is dolgozzák,dolgozták már fel ennyiszer a Holokauszt-témát.
lavor 2009 ápr. 07. - 09:21:22
(54/133)
Ez a film egy katasztrófa. Emlékszem a készítésekor mekkora ráharapot a sajtó és úgy tálalta hogy ez vmi formabontó alkotás lesz. Ennek hatására kénytelen voltam megnézni, bár az Indul a bakterház óta nem láttam jó magyar filmet(ez lehet hogy az én mûveletlenségem is). Ez a film az alappélda arra hogy hogy ne csináljunk filmet. A fõszereplõ egy nulla, egyáltalán nem tudtam a szenvedésével azonosulni, a képek, a zene és a jelenetek 90%-a hatásvadász. Hihetetlen hogy manapság oda dobnak az ember elé egy zsidós szenvedös sztorit és máris ugranak a birkák. Sokat szenvedtek, nem lettem volna a helyükbe, na de kérem és a többi népírtásról miért nem csinálnak filmet vagy az minket nem érdekel csak a zsidók szenvedései?. A szovjetek több embert öltek meg mint a nácik a gulágokban, mellesleg nem is a nácik nagy ötlete a koncentrációs tábor hanem a britekké. A 19. században ott írtoták az afrikaiakat, az se érdekel senkit?