Téma: Sorstalanság

delight 2007 febr. 10. - 22:21:09
(13/133)
szerintem nagyon jó volt a könyv és a film is,és persze a zenéje is!
sajnálom,h ilyen sok a suttyó akinek nem jött át a lényeg,és így lehúzza a filmet!!!
chhaya 2007 jan. 27. - 21:53:10
(12/133)
nehezen tudnám eldönteni, h a film vagy a könyv rosszabb.. pedig volt szerencsém mindkettõhöz.
Emesee 2007 jan. 02. - 16:26:47
(11/133)
Szerintem ez nagyon jó film!
pernod 2007 jan. 02. - 13:24:38
(10/133)
a könyvet ajándékba kaptam,a feléig jutottam el és leraktam...a filmmel ugyanigy voltam hihetetlen gyenge mindkettõ
eddie 2006 dec. 11. - 10:02:56
(9/133)
Én kétszer láttam eddig. De nem tudom most sem elmondani hogy tetszik-e. Amikor kezdtem beleélni magam a történetbe, akkor mindig jött egy hiba, vagyis inkább illúzióromboló dolog. A lassú áttûnések szerintem a visszaemlékezést próbálják utánozni, ahogy részletekben emlékszik a szereplõ az egészre. Ez még jó. Citrom Bandi jelmondata is tetszett mert az adott neki erõt hogy mindig mondogatta, de talán már tényleg sokszor. Ami nagyon nem tetszett az a vége, nem értem mit akartak kihozni belõle, mert szerintem nem teljesen jön ki a mondanivaló, és a párbeszédek is rosszak. Pl. Gyuri és a csaj közötti a lépcsõn.
A vége unalmas, és ha lett is volna "kedved" sírni, elmúlik ez az érzés.
anitana 2006 nov. 18. - 16:12:56
(8/133)
sztem Nagy Marcell tökéletes volt ehhez a filmhez. De hát lehet elfogult vagyok mivel egy általános suliba jártam vele :D
x-tro 2006 nov. 11. - 11:45:34
(7/133)
A tavalyira, persze. Miért, szerinted melyiket kellett volna? :D Amúgy szóba sem került a belsõbb körökben már...
Idén meg Fehér tenyeret... eb, kutya.

Amúgy meg az Oscar egy show csupán. Nem sok szakmaisága van már annak. De ezt már többen sok topicon kifejtettük, egymástól függetlenül.
x-tro 2006 nov. 10. - 15:47:43
(6/133)
Egyetértek a leblendés dologgal, egy eszköz a sok közül, csak élni kell tudni vele. Az, hogy valaki tiltja, csak õt magát minõsíti. Egy magát mûvésznek tartó tanár sem korlátozhatja tanítványait saját mûvészi szabadságuk kiteljesítésében. ha valaki leblendével akarja tagolni képfolyamát, hát tegye. de jól tegye...

Nem kell mindent bevenni, amit ún. filmes iskolákban oktatnak. Meg egyáltalán, nem kell semmit bevenni...:)
marmyk 2006 nov. 04. - 16:23:10
(5/133)
A leblende is a filmes eszközök egyike. Tiltani nem tiltják. Használják a mai napig. Pl. Jarmusch is. Szép és jó eszköz az. Csak tudni kell használni. Mértékkel. Ez olyan eset mint lassú zenére lassítok. Jó jó csak jó helyen legyen, különben az ember nevet és nem sír. És hogy a magyar filmek rémes mindegyik. Ez meg erõs túlzás. Fõleg az utóbbi években. Született jó pár. Csak nem azok vannak szem elõtt. Sajnos azok nem kerülnek elõtérbe. A fene tudja mért. Ha jól tudom pl. a Taxidermiát 23 országban fogják forgalmazni (elõ kellene kaparnom a sajtó levelet, abban van a szám most nem emlékszem pontosan), plusz a magyar filmek egyre több nemzetközi szemlén állják meg a helyük. El kellene dobni ezt a magyarfilm=szarfilm elõítélet. Csak jó helyen keres magyar filmet és találsz egy párat ami müködik. : D Gyöngyössy Bence filmet elvbõl kerül az ember, esetleg ha nagyon be van rúgva. : D
Newcastle United 2006 okt. 05. - 09:15:37
(4/133)
Rém gyenge. Sajnos ennek ellenére a szakma egy része kötelességtudatból mégis felmagasztalta.
TripleB 2006 okt. 05. - 09:11:59
(3/133)
Életem egyik legrosszabb filmje
Zolkó 2006 okt. 04. - 22:24:18 Előzmény amatõõr
(2/133)
Nekem csalódás volt. De csak egy kicsit. Egy picivel vártam jobbat. Engem is a minden jelent utáni képelsötétülés zavart a legjobban. Sajnos emiatt minden jelenet végét elõre lehetett tudni. És ez tette számomra egy kicsit mesterkéltté is az egészet, és maradt el a katarzisélmény is. Születtek már ebben a témában jobbak is (Schindler, Perlasca).
Kár érte.
amatõõr 2006 júl. 25. - 10:02:29
(1/133)
Érdemes megnézni.
A könyvet nem olvastam, követ rám.
A film viszont nem lett rossz, sõt, akár szuper is lehetett volna, ha lett vona egy társrendezõ, aki kicsit érti a szakmát, meg ha a vágóra a vágás helyett a kávéfõzést bízzák. A képek fantasztikusak, nagyon hatásosak, és szépek, ezekbõl látszik, hogy a rendezõbácsi inkább operatõr. De ami rémidegesítõ, hogy minegyik jelenet végen elsötétül lassan a kép, majd pedig lassan újra világos lesz, ez kb egy hatmásodperces procedúra, amibõl van vagy száz a filmben, aki látta, tudja mirõl beszélek. A másik, ami rémidegesítõ volt, hogy szegény Citrombandival vagy tizenötször jeletõségteljesen elmondatják, hogy "fogom én még a Nefelejts utca pflaszterét taposni", vagy valami ilyesmi.
De amúgy elég profi, a náci tisztek sem törik annyira a németet, mint a többi maygar filmben, adidas cipõt sem láttam egyik foglyon sem, a sokpénzért készült magyar filmek küzül kiemelkedik.