10/10
potter55 2011 ápr. 01. - 18:36:28 10/10 Előzmény convar
(113/173)
Ez igaz. De ez a két évad is jó volt.
8/10
convar 2011 márc. 16. - 20:50:16 8/10
(112/173)
Ezt komolyan kérded? :O :S NEEEM!!!

Semmi köze egyiknek a másikhoz. Az egyik egy amerikai posztapokalitikus akció-scifi James Camerontól, a másik meg egy (mellesleg sztem egy kaptafára, futószalagon gyártott :D) mexikói szappanopera.

Dehát nézd meg az adatlapjukat és meglátod.
8/10
convar 2011 márc. 16. - 20:33:51 8/10 Előzmény potter55
(111/173)
Nincs hát. 10 év elteltével hány sorozatot élesztettek újra?

Bár 2007ben még azt mondta Jessica hogy lehet hogy lesz vmi, õ legalábbis benne lenne :) De mint látjuk, James Cameron nincs, hiszen inkább Avatart forgatott és utána is megmondta hogy köv. projectje is az Avatar lesz, a 2 ill. a 3, egész 2014ig. Úgyhogy felejtõs...
10/10
potter55 2011 márc. 16. - 11:24:50 10/10
(110/173)
Én nem találtam semmit, hogy lesz folytatása. Az IMDb-n és a Wikipédia angol változatán sincs semmi a 3. évadról.
EdinaAngyalka 2011 márc. 15. - 20:24:01 Előzmény convar
(109/173)
Most ennek a sorozatnak ilyen hülyén lett vége, vagy készült 3. évad is, amit majd leadnak késõbb?
8/10
convar 2011 márc. 06. - 00:11:51 8/10 Előzmény tanhu
(108/173)
"...azonban amit a jövõrõl mond, vagy éppen sugall a két évad, illetve a történet valódi vonala, az elsõrangú,..."

Ja, a sorozat alapkonfliktusa, a genetikai módosításokkal járó társadalmi, etikai és morális kérdései nagyon izgalmasak sztem is. És azt érzem, hogy a sorozat most kezd igazán aktuálissá válni, most kezd odaérni a világ hogy ezek valóban bonyodalamakat okozzanak. Ne feledjük, pl. kukorica van már skorpió dnssel, szója lazac dnssel, búza emberi dnssel (!)...persze még "csak" növények...most még.

De az is tudvalevõ, hogy a Pentagon már régóta dolgozik valóban egy "tökéletes katona" projecten. Errõl ennyit.

De hiába, mert ha vkit ez a téma nem érdekel, akkor nem érdekel, és akkor hiába mondjuk neki hogy márpedig jó :) Mert nem arra fog figyelni.
tanhu 2011 márc. 04. - 14:00:08 Előzmény horas
(107/173)
Két dologban is tévedsz.Egy J.Cameron minõség, hát már sajnos régóta nem az lásd. avatar vagy titanic egyik szarabb mint a másik, noha ez a sorozat tényleg jó!A másik tévedésed pedig az, hogy letucatozod ezt az elsõrangú sorozatot.Nem mondom, hogy J.Alba jó benne, vagy hogy jó színésznõ,kivéve a Sin Cityt, de nõnek nem rossz.És korántsem a színészi alakítása viszi a filmet, hanem az erõteljes történet.Pl.Max verekedéseit nem lehet komolyan venni,nem is arra készült azonban amit a jövõrõl mond, vagy éppen sugall a két évad, illetve a történet valódi vonala, az elsõrangú, ahogy a hangulatata is és az Alba féle szerencsétlenkedések,és más gyerekbetegségei felett megéri szemet hunyni.
Kár hogy Cameron egy ideje elfelejtett igazán jó filmet csinálni, de ez még az volt, többszörösen is élvezhetõ, pár könnyedebb limcsisebb rész is akad benne ami belefér, mivel annyira nem nyálas és olykor önmagát is képes kifigurázni.
8/10
convar 2011 febr. 18. - 13:11:02 8/10 Előzmény janoo7
(106/173)
Nm :)
10/10
janoo7 2011 febr. 17. - 09:14:51 10/10 Előzmény convar
(105/173)
Köszönöm a segítséget!:-D
8/10
convar 2011 febr. 15. - 18:27:04 8/10
(104/173)
Apropó, juteszembe, ezek szerint mindjárt utolérsz (vagy már meg is történt). Én a s2e8nál tartok. És hetente ugye 1 rész, tehát csak május 17.ére (esetleg 18.ára :D) várható amikor végzek a sorozattal :D

Ezt csak azért jelzem, mert úgynézki lassan fordul a kocka, és te fogsz várni rám, már azesetben ha vmi témát kívánnánk boncolgatni :)

Persze nyugodtan írhatsz attól még záróvéleményt elõbb is, csak tedd jó nagy spoiler mögé amit kell :)
8/10
convar 2011 febr. 15. - 16:59:14 8/10 Előzmény wukovsky
(103/173)
:) Pedig épp a minap gondoltam rá hogy ha a s2e5höz érsz, nehogy a felénél mérgedben otthagyd az egészet, mert...de akkor már tudod.

Mert én a magam részérõl a "Na azért ezt nemár, gyerekek"-ból fakadó csalódottság lett egyre inkább úrrá rajtam. Ezért számomra egy megváltással ért fel a végén, amikor kiderült hogy

SPOILER

csak álmodta az egészet :D Én nagyon beszoptam az egészet :D

SPOILER VÉGE

Am meg a humora kib... jó a sorozatnak, ja, bár az elsõ évadban néha sok is volt a jóból...de errõl (is) már írtam. De a 2. évadban pont jó az arány. Alecen néha majd besírok :D Nagyon nagy arc, remekül eltalált karakter, de más szempontból is. Õ jóval árnyaltabb, mint a mindig jókislány Max. Ja, és u.ezekért bírom Sketchyt is, sõt még Normalt is :D

A feliratról meg annyit, hogy az 1. évad szinkronosan volt meg, de a 2.kal kapcs.ban én sokáig hezitáltam azon, hogy melyik legyen (mind2re megvolt, sõt megvan a lehetõségem :D). Végül a felirat mellett döntöttem, mert 1. am is kezdtem errefelé tendálni 2. a TSCC-t is szinkronosan kezdtem és feliratosan fejeztem be és gondoltam akkor ezt is miért ne? :)

Csak itt az a baj hogy néha annyit pofáznak hogy alig gyõzöm olvasni, de ha gyõzöm is, sajnos közben nem marad idõm Jessicát stírelni :D De csak ezt nehéz követni, a TSCC-t úgy emlékszem könnyebb volt (sõt, biztos, mert nemrég újra néztem a s2e8at és no problem), a filmekkel meg pláne, persze a filmeknek egész más sodrásuk van ált.ban. De akkor is, sztem csak így éri meg, eredeti hangokkal, és ezt nemcsak a DAre mondom hanem mindenre.
offtopic
wukovsky 2011 febr. 14. - 20:17:09 Előzmény convar
(102/173)
Én a jancsi web sorozat oldarálól kapom, ott van hun meg feliratos is, én a feliratosat választottam.

Nyomom a második évadot.

A halloween-es részen behaltam :P :D

Áhhhh, ekkora humort bele vinni :P :D

A cica lány meg a gyíkember kegyetlen volt :P :D
8/10
convar 2011 febr. 10. - 23:24:42 8/10 Előzmény bebimano
(101/173)
Nemtom te min kapod, én parabolán. És az nem a magyar AXN amit én én kapok.
8/10
convar 2011 febr. 10. - 23:23:43 8/10 Előzmény janoo7
(100/173)
"Amúgy tudja valaki, hogy be lehet-e még valahonnan szerezni ezt a sorozatot eredeti kiszerelésben?:D"

DVD-n tudtom szerint nem kapható, legalábbis amikor én próbáltam nem volt sehol sem volt. Magyar kiadásról beszélek term. Warezolni meg hadd ne kelljen már, tessék góglizni ;)


"Illetve azt szeretném kérdezni, hogy a könyv is érdekelne, csak nem tudom, hogy beszerezhetõ-e, és ha igen milyen nyelven, és honnan? Ha valaki tudna nekem ebben segíti az nagyon jó lenne!:)
Majdnem elfelejtettem!XD Nagyon jó zenék vannak a sorozatban, és elég sokat beszereztem már de még vannak olyanok amik nincsenek meg. Esetleg ha valaki tud egy helyet ahonnan beszerezhetõek, vagy egy oldal ahol megvannak a sorozatban lévõ zenék listája, az is érdekelne.:)"

Ezeket itt megtalálod:

http://darkangelhungary.hu/download.php?list.17
http://darkangelhungary.hu/download.php?list.24

A könyvek pdf-ben vannak meg, mivel nyomtatott magyar kiadás nincs. A zenék meg a sorozatban hallható háttérzenék. Ennyivel tudok szolgálni :)
10/10
bebimano 2011 febr. 10. - 09:54:21 10/10 Előzmény convar
(99/173)
sziasztok
most olvasok pár kommentet,mi a baj a digitv axn-ével itt Kispesten az van
10/10
janoo7 2011 febr. 10. - 09:40:31 10/10
(98/173)
ÉN nézem az AXN-en, és sajnálattal vettem észre, hogy elég rendesen megvagdosták a részeket!:(
Amúgy tudja valaki, hogy be lehet-e még valahonnan szerezni ezt a sorozatot eredeti kiszerelésben?:D Illetve azt szeretném kérdezni, hogy a könyv is érdekelne, csak nem tudom, hogy beszerezhetõ-e, és ha igen milyen nyelven, és honnan? Ha valaki tudna nekem ebben segíti az nagyon jó lenne!:)
Majdnem elfelejtettem!XD Nagyon jó zenék vannak a sorozatban, és elég sokat beszereztem már de még vannak olyanok amik nincsenek meg. Esetleg ha valaki tud egy helyet ahonnan beszerezhetõek, vagy egy oldal ahol megvannak a sorozatban lévõ zenék listája, az is érdekelne.:)
Azért amikor elõször láttam az 1. széria 19. részét, elég nagyot néztem, mikor feltûnt a hasonlóság a Phil nevû szereplõ "érdekes" tulajdonságai, és egy bizonyos Crysis c. játékban szereplõ katonák nem hétköznapi tulajdonságai között.X.D De volt ott még más is, ami koppintás a sorozatból... Aki otthon van a PC játékok világában, az tudni fogja, hogy mirõl beszélek!:)
8/10
convar 2011 jan. 31. - 12:07:33 8/10 Előzmény wukovsky
(97/173)
És ez miért gond? Razzia volt a torrentszolgáltatódnál? :D Vagy fogy a hely a vinyón? :D

Am nemtom tudod-e, folyamatosan, minden nap H-P megy az AXN-en is este 18kor. Ismétlés másnap 8 és 13h :) Febr. 14.tõl fog menni a 2. évad:

http://cspv.hu/tv/?csop=5&het=7&hnap=1

Ja, de "normális", magyar AXN legyen ám, ne román pl. amit a Digitv ad, mert akkor b.szhatod :D
offtopic
wukovsky 2011 jan. 30. - 18:09:49
(96/173)
NOs, mivel még a második évadot nem láttam, ezt most elnapolom, és utána térek vissza rá.

A gond az, hogy még le kell szedni a második évadot :(
8/10
convar 2011 jan. 30. - 14:50:14 8/10
(95/173)
"Melyik kisregényrõl van szó ? :$"

Na neee...a 91. hszben a +++ utáni rész term. Szal akkor még1x: szted ki ill. mi számít embernek? Max, Zack, szal az X-5ösök mik? Milyen társadalmi megítélés jár nekik? Inkább ilyenekrõl beszélgessünk :P ;)

Persze nemcsak Maxékrõl írhatsz, írhatsz Camék hovatartozásáról is, csak akkor válaszd külön a kettõt. Vagy a termis részt amoda is írhatod. De hamár itt tartunk, érdekelne a téma Blade Runner kapcsán is, mert az meg egy 3. esetleges eset a jövõre nézve ;)


"Nem kell idegen géneket bele keverni ehhez.
...
ehhez nem kell macskagént bele keverni :P :D"

De kell. A DAben kell, és nekem csak ez számít. Az a baj, hogy te már megint tudományos értekezést akarsz velem, pedig arra én alkalmatlan vagyok, mivel nem vagyok tudós, nem értek hozzá. Az én véleményem, elképzelésem mindig csak addig terjed és arra való, hogy értelmezni tudjam az adott filmet, sorozatot, stb. Tehát velem csak azon vitatkozhatsz, hogy pl. Maxnél valóban okozhat-e a macska DNS bagzást, vagy hogy nem lett volna-e jobb sas DNS hozzá, de azon nem, hogy egyáltalán kellene-e ahhoz macska DNS, hogy olyan jól lásson ill. úgy tudjon mozogni, mert a faxom tudja :D :P

U.ez van amott az idõutazással, ott is van egy elméletem ahogy sztem mûködik a dolog, ahogy mûködnek a filmek, de ez nem jelenti azt hogy hogy sztem az a valóságban is úgy van/úgy lenne, hiszem nem tudhatom, de te sem tudhatod, mert még Hawking sem tudja.

Remélem értesz már ;) Am nagyon jól elbeszélgetünk mostmár hetek óta, csak kár, hogy ált.ban egymás mellett :D
offtopic
wukovsky 2011 jan. 30. - 08:41:12 Előzmény convar
(94/173)
Melyik kisregényrõl van szó ? :$

Ez csak egy vicces szófordulat azt hittem elõször, hogy a macska génjeim, meg a cápa génjeim.

Nos, ahhoz, hogy a szaglást javítsd elégséges, ha kicsit megnöveled az orr üreget, és a benne levõ érzékelõ receptorok számát. Ettõl egy kicsit maki majmosabb lesz az ember feje, de ez van.

Nem kell idegen géneket bele keverni ehhez.

Úgy vedd, mint egy autó tunningot.

A motor teljesítményét fokozod. Való igaz, hogy teszel bele új alkatrészeket, de az is gén módosítás.

jobb futómû, kaszni merevítés, jobb fékek. VAgyis a gén koktélban megadod, hogy a csontok ruganyosabbak, erõsebbek legyenek, az izomszövetek erõsebbek, a tüdõ hatékonyabb, a vér tartalmazzon össejteket, stb, ehhez nem kell macskagént bele keverni :P :D

Nem, nem mondom ki, mert szerintem Õ volt, de ez csak az én gondolatom, a többieknek meghagyom a felsõbbrendû inteligens teremtõ erõt.

De tény, hogy a világ felépítése, és müködése annyira összetett, és bonyolutl, egymásra utalt, hogy az csak úgy magától nem jöhet létre :P :D