8/10
convar 2011 jan. 07. - 14:08:20 8/10
(53/173)
Január 13.-ától mûsorára tûzi a sorozatot a "sima" AXN is! :)

Napi bontásban, 18:00-tól, utána két ismétléssel (másnap 8.00 és 13:00).

Ezt márcsak azért is lényeges, mert elõször fog egyben, mind2 évad lemenni egy országos csatornán.

Nameg, bár 2010ben végre levetítették a 2. évadot is Mo.-on, azért az AXN-t mégiscsak jóval többen tudják fogni, mint az AXN Scifi-t.
8/10
convar 2010 dec. 22. - 19:55:15 8/10
(52/173)
Én am még csak most végeztem az 1. évaddal :) Elõre szólok, aki még egyáltalán nem látta a sorozatot, annak tiszta spoiler az egész! :D Tehát


SPOILER


De nem is tudom hol kezdjem :D Mondjuk a végén: a csattanó (a "mi történt a lövés után"-ra gondolok) még így is meglepett, pedig fel voltam rá készülve. U.is voltam akkora idióta, hogy a múltkor beleolvastam a 2. évad dvd borítójába...Zack önfeláldozása így is hihetetlen volt. Na nem mintha eddig bármi baj is lett volna vele, én kedveltem a karaktert az elejétõl kezdve a pokróc jellemével együtt. De ez így akkor is ledöbbentõ volt, mennyire szerethette Maxet...És az meg a soros iróniája, hogy Maxet majdnem a saját önnön mása öli meg (csak az a "kislány" már egy X7-es volt ugye).

Az egész évadról: nézzük a pozitívumokat a negatívumokat is külön-külön (mert kritika is lesz, elvégre ez itt nem a reklám helye :)):

Akkor elõször a pozitívumok:

- a "minõség". Nem tudom máshogy fogalmazni. Süt az egészrõl az igényesség (nameg hogy volt is minderre pénz :)), dehogy ez mennyire köszönhetõ magának James Cameronnak, mint szellemei atyának, azt nem merném megtippelni. Mert Cameron ide vagy oda, ez azért más volt mint mondjuk egy Terminator (úgy értem hangulatra, feelingre pl. a DA azért könnyebben emészthetõ). Persze, ha azt vesszük, a Titanicnak még ennyi köze sincs a terminátorokhoz (:D), meghát ez mégiscsak más mûfaj, az film, ez meg egy sorozat, mások az elvárások, más igényeknek kell megfelelni, hiszen a célközönség is változik ezáltal...

- akcióban sincs hiány, de mennyire hogy nincs :) A sorozat jellemzõen nagyon pörög, szinte nincs is üresjárat.

- hát ugye maga a story, ez a tökéletes katonás jelleg. Bejön :) Elvégre én nagy sci-fi rajongó vagyok, szal errõl ennyit :)

- a jellemrajzok is külön dicsérendõk, mert vannak, mindenki igazi egyéniség, egyik sem tipikus sablonkarakter. És az még külön öröm, hogy fejlõdnek is, lásd Lydecker pl. (mondjuk én az elejétõl kezdve éreztem, hogy hálistennek nem teljesen elvetemült a fickó). Zackról nem is beszélve...Vagy ott van Sketchy, aki bár olyan sokat nem változik, de ez nem is baj, mert õ úgy jó ahogy van, bírom a figurát, jó arc :D És én pl. Normalt is megértem, pl. abban hogy mennyire ki tud akadni Maxen. Mert azt ismerjük be, Max nem jó munkásember, hiszen elég gyakran elõfordul, hogy reggel nem megy be dolgozni :D

És bár ide csak lazán kapcsolódik, de azért nagyon örültem, mikor végre-valahára elcsattant az elsõ csók :) (az elsõ igazi, hiszen az, amikor úgy volt hogy Jess Zackkel tart, az nem ért :D) Nagyon itt volt az ideje már :)

- a humor. Ebben is nagyon erõs a sorozat :)

- az alakítások: mindenki jó, de már megint Lydeckert kell kiemelnem, ill. egész pontosan John Savaget :) Ezt a szerepet mintha ráöntötték volna, szinte lubickolt a szerepben, sztem :) Plusz Valarie Rae Miller is megérdemel egy külön pirospontot, mert nagyon hiteles volt egy leszbikus szerepében, pedig tudtommal nem az :) Az egyébként a DA egy elég bevállalós jelenete volt sztem (mind Valerie, mind a készítõk részérõl :D), amikor elcsattant egy leszbosz nyelves az exével :)

- végül, de muszáj megemlítenem a pozitívumok között Jessica Albát magát, gondolom mindenki érti hogy értem :D

Nade azért nézzünk negatívumokat is:

- mindamellett, hogy "mindig történik vmi", az sztem vitathatatlan, hogy maga a történet fõsodra ha nem is egy helyben állt, de igen lassan haladt elõre. Igaz, ezt az adott epizódok tempója, eseményei mindig feledtették :)

- a humort itt is meg kell említenem, mert am néha már sok is a jóból. Néha már erõltetett volt, és agyoncsapta a drámai jellegét egy-egy jelenetnek. 2 példa: amikor pl. Sketchy bajban volt és ultimátumot kapott pár rossz arctól, na akkor pl. sztem nem volt az olyan vicces ahogy Maxék lereagálták, sztem ez nem volt vmi életszerû. Vagy u.ez volt Normallal, amikor elrabolták egy festmény miatt. Azért mégiscsak egy emberéletrõl volt szó, én ilyenkor azért nem viccelõdnék.

- lehetett volna kevesebb klisé is, kevesebb tipikus fordulat, az ilyen "de az utolsó pillanatban..." szitukra gondolok elsõsorban. Nem is tudom Max élete hányszor múlt 1-2 mp-en, vmi fatális véletlenen, vagy azon pl. hogy az utolsó pilllanatban Logan végül csak meg tudta húzni a kart, vagy 1xûen vki váratlan jóindulatán, stb. Ilyenekre gondolok.

Ha az összképet pontozom, akkor azt mondom így az 1. évad után legyen most egy 10/8. Egyébként azt kell mondjam, hogy nagyon megkedveltem a DA-t, abszolút leköt, foglalkoztat, érdekel. És bár még nem lett az abszolút kedvenc sorozat, de a mindenkori top4be máris odaért :)

És nagyon kíváncsi vagyok a 2. évadra, az állítólag már kicsit más lesz, sötétebb...szuper, állok elébe! :)

Röviden ennyi :D
8/10
convar 2010 dec. 02. - 17:07:15 8/10
(51/173)
Hátha vkinek még új: itt egy petíció a 3. évadért. Tudom, mennyi az esélye, de hátha, legalább egy lezáró film erejéig...a Fireflynak pl. sikerült.

http://www.petitiononline.com/save3da/
heedee 2010 okt. 17. - 20:48:39 Előzmény könnycseppek
(50/173)
Szia! Köszi! Így már kicsit egyszerûbb lesz! :D
könnycseppek 2010 okt. 17. - 12:22:52
(49/173)
Szió!:-)
Nálunk nem jön be ez az axn-csatorna, de úgy tudom, hogy kedden és csütörtökön vannak az új részek, vasárnap pedig ismételnek.
heedee 2010 okt. 17. - 11:11:29
(48/173)
Sziasztok!
Sajnos idõzítõvel kell felvennem a részeket az AXN Sci-fi-ról, de még valahogy nem sikerült kiigazodni a sorrenden. Valaki nem tudná esetleg megírni, hogy hogy vannak az ismétlések és mikor adják a héten elõször az új részeket?
Köszönöm! :)
horas 2010 okt. 14. - 11:41:32
(47/173)
Mivel jókat olvastam róla és James Cameron neve szinte garancia a minõségre,plusz meglepetésként ért,hogy Jessica Alba szerepel ebben,gondoltam adok egy esélyt neki -bár egyáltalán nem nézek semmilyen sorozatot,mégis vágyom rá,hogy legyn valami amit követhetek- ...

Hát azon kívül,hogy a fiatal hamvas Jessica Alba impozáns látvány sok jót nem tudok róla elmondani végig se tudtam nézni az adott részt de szinte biztos vagoyk enne,hogy nem lepõdtem volna sápatra a végén.
Tizenkettõ egy tucat.
pleb 2010 szept. 26. - 13:07:24
(46/173)
Még mindig nem tudom elhinni, hogy egy ilyen jó sorozatot töröltek, bezzeg a rosszabb sorozatok meg simán kapnak 7 évad berendelést. Sok kérdés maradt megválaszolatlanul, és a 3. évad is igen jó lett volna. Legalább úgy fogunk mindig emlékezni rá, mint egy remek sorozatra, és egyáltalán nem volt minõségromlás, mint a sok évados sorozatoknál, hogy az utolsó pár évad már minõségileg igen gyatra.
10/10
kekhalal 2010 szept. 17. - 16:00:15 10/10 Előzmény kopu
(45/173)
És ha kell akkor írjatok mert torrenter fel raktam.
kopu 2010 szept. 10. - 23:53:35
(44/173)
Majd 10 éves késéssel de itt a második évad szinkronosan
és benne a fiatal Jensen Ackles.
Judy26 2010 júl. 21. - 07:45:01 Előzmény szekfuandras
(43/173)
Nincs igazad, mert kiderül, hogy Joshua-nak van egy testvére és neki van vonalkódja.
10/10
angelina87 2010 júl. 11. - 23:28:37 10/10
(42/173)
Akkor ez azt jelenti, hogy már a második évad megy?
10/10
szekfuandras 2010 júl. 11. - 13:26:38 10/10
(41/173)
elnézést... nem néztem tovább, nincs benne baki :D
10/10
szekfuandras 2010 júl. 11. - 13:25:14 10/10
(40/173)
A 2. évad 6. részében egy óriási baki... Az elõzõ részekben Joshua-nak nem volt vonalkód a nyakán(mert õ az elsõ, különleges), aztán a 6. részbebn a rendõr mondja h volt egy vonalkód a támadója nyakán...

A véleményem az elsõ évadról... Fantasztikus, minden nagyon jó, szép munkát végeztek Cameron és a többiek :D
A 2. közel sem annyira jó... sok nekem, h ilyen állatokat is beleraktak :S
10/10
szekfuandras 2010 júl. 10. - 02:03:13 10/10
(39/173)
Ez nagyon jó sorozat xD Nem csak azért mert a kedvencem van benne... :D
10/10
10/10
angelina87 2010 máj. 28. - 23:40:34 10/10 Előzmény kekhalal
(38/173)
Tudja valaki, hányadik résznél tartanak?
10/10
kekhalal 2010 ápr. 28. - 18:53:28 10/10
(37/173)
AXN SCI-FI: Csütörtök (Május 13.) 22:00
Csütörtök (Május 13.) 1:00
9/10
RoKKfish 2010 ápr. 13. - 07:39:29 9/10
(36/173)
Nekem nagyon bejött ez a sorozat. Az igaz, kár, hogy elkaszálták és így kissé kurta-furcsa véget ért, de tulajdonképpen csak egy dologban maradt hiányérzetem:

(SPOILER!)

Nevezetesen, hogy nem értünk végére a Sandeman-sztorinak.
Ezen kívül nem tartom nagy gáznak, hogy azzal ért véget, hogy egységgé kovácsolódott csapatként megkezdõdik a nyíltsisakos küzdelem, minthogy azt is elég volt sejtetni, hogy a szerelmesek elõbb-utóbb úgyis visszatalálnak egymáshoz...

(SPOILER VÉGE)

Akárhogy is, ha már nincs harmadik évad, legalább egy moziverziót megérdemelne, amivel nagyjából elvarrnák a szálakat, mint a Firefly/Serenity esetében.
10/10
kekhalal 2010 ápr. 12. - 13:24:42 10/10 Előzmény convar
(35/173)
Szia igen ezt már láttam de nem rossz.
8/10
convar 2010 ápr. 10. - 21:42:59 8/10
(34/173)