Téma: Spartacus

olahmiki1959 2012 máj. 27. - 17:12:03 Előzmény The Man Who Laughs
(14/54)
Kirk Douglas 1960-ban, amikor a film készült, 44 éves volt. Úgyhogy azzal a szöveggel, hogy kissé öreg a szerephez, szerintem mellélõttél. A többi észrevételeddel nagyjából egyetértek.
babrafax 2012 máj. 24. - 22:04:40 Előzmény The Man Who Laughs
(13/54)
Helló,


egyetértek veled,ez a film egy hányadék!Sok felengzõs duma,elspórolt akció jelenetek és durva történelem hamisítás!Több korabeli feljegyzés szerint is csata közben eshetett el és Crassus hiába kerestette a holttestét nem került elõ.Van egy újabb verzió ami sokkal jobb és kidolgozottabb!Azt érdemes megnézni!

Üdv.
The Man Who Laughs 2011 nov. 20. - 19:09:45
(12/54)
Az utóbbi idõszak egyik legnagyobb filmes csalódása volt számomra ez a film. Persze arra számítottam, hogy Kubricknak ez lesz a legkevésbé "Kubrickos" filmje, de nem is ezzel volt a bajom. Egyszerûen unalmas film nagy része (az utolsó 20 perc nagyon). Gondolom az emeber joggal várhatna el egy 3 órás történelmi filmtõl (fõleg ha ennyire adja magát a téma) sok gladiátor harcot illetve csatát. De ezeket szint teljesen sikerült kispórolni a filmbõl (van 1,5 párviadal meg egy 4 perces csata - a többi harc csak említés szintjén jelenik meg, sõt a késõbbi rabszolgák is csak úgy odafutnak a felkelõ sereghez, senki nem vigyáz rájuk. Komolyan a film alapján joggal hihetné az ember, hogy Spartacus és serege szimplán lesétált a tengerig majd vissza Róma felé (egyetlen egy kép van az egész filmben ami megmutatja, hogy ez egy véres háború volt), helyette Spartacus (már-már giccses) szerelmi életét követhetjük nyomon, ami teljesen fantáziátlan és unalmas. Ráadásul Kirk Douglas is kissé öreg már a szerephez és sajnos most színészileg sem remekel. A többi szénész valamivel jobb (Peter Ustinov fõleg), de teljesen háttérbe szorulnak (pl.: Spartacus és Tony Curtis karakterén kivül nincs egy egyéniséggel bíró rabszolga). A zene, a fényképezés és a díszletek azonban nem rosszak. Mondjuk az említett hibákban a munka közbeni rendezõ váltás is részt játszhatott.
Andrew8 2011 ápr. 08. - 23:20:14
(11/54)
Kirk Douglas hívta Kubrickot e filmhez miután Anthony Mann nevû rendezõt kirúgták. De ennyi a 'bûne' A stúdió fogta egyébként s kezét Kubricknak, de szerintem így se lett rossz. Kubrick mindegyik filmje szuper szinte. Egyik legjobb rendezõ volt annó.
Miki1900 2008 aug. 10. - 22:12:44
(10/54)
Valújában Spartacust, a rabszolgavezér a római légiókkal vívott csatákban esett el, míg itt

****szpoiler********
keresztre feszítik
9/10
Tenebra Mors 2008 máj. 30. - 10:59:32 9/10
(9/54)
Eddig nem is tudtam, hogy Kubrick filmje. Nem is nagyon érzõdik rajta. Én sokáig azt hittem, ugyanaz csinálta, mint a Ben Hur-t, mert nagyon hasonlít rá (fõleg a végsõ, Jézusos-póz miatt 8D).
Nagyon tetszett, többször is láttam már. Legalább 3 órás film (gondolom, itt, a port.hu-n az a 83 perc apró tévedés csupán - esetleg, ha két részletben adják le, de szerintem akkor is simán több egy rész, mint másfél óra), de én egy percig nem unatkoztam! Nagyon jól tartják fenn a feszültséget, az izgalmat, s jól van ábrázolva a rabszolgák és a rómaiak viszonya. Persze itt is szinte kivétel nélkül a rómaiak vannak beállítva fõk*csögnek, ahogy általában az összes amerikai filmbe (csak akkor a rómaiak a fasisztákat, a német nácikat, manapság meg az arab terroristákat szimbolizálják), de itt nem annyira zavaró, mint a maiakban. Pl. én tudtam azonosulni a már említett Antonius-szal is, illetve engem mindig is lenyûgöz a római harcmodor, harci ruha, kultúra stb., legyenek bár negatív szereplõk.
Még a szerelmi szál sem zavart annyira, bár azért ez is ilyen "jaj, rakjunk bele ilyet is, mert ezt szereti a nézõ"-féle hollywood-i rögeszme. Jobban tette Kubrick, hogy független filmes lett 8D (nem is tudom, milyen banális baromság lenne az Ûrodüsszeia egy szerelmi szállal... brrrr).
A végsõ csata pedig szerintem minden idõk egyik legjobb csatajelenete. Legalábbis legrealisztikusabb, szerintem. Alakulatok vannak, van késlekedés a parancs kiadásánál, s taktikázás is van. Nemcsak ilyen "jaj, rohanjunk neki hõsi ordítással"-féle patetikus marhaság (mint sajnos a Gyûrûk Urában is - annak ellenére, hogy mégis tetszettek ott is a csatajelenetek).
Nálam egy 9/10-et megérdemel.
Neszfor 2007 jún. 18. - 13:44:51 Előzmény Mákostonhal
(8/54)
Kubrick ez után a film után határozta el, hogy mostantól õ lesz minden filmjének a producere... és õ is lett. Elsõ ilyen függetlenn filmes próbálkozása a Lolita volt, amely egészjól szerepelt a kasszáknál.
verdeleth 2007 jún. 05. - 00:10:33
(7/54)
korrekt kosztümös régi történelmi film álá Ben Hur, Quo Vadis Semmi Kubrickos nincs benne Nem tudom ki a hibás, de sajnos Õ már nem tudja leforgatni még 1x
Mákostonhal 2007 jún. 04. - 17:55:44 Előzmény Neszfor
(6/54)
Így igaz!Kubricknak Kirk Douglas kötötte meg annyira a kezét a rendezésnél,nem hagyta,hogy saját szájíze szerint vigye vászonra.Pedig milyen jó lehetett volna!Szó-szó Kirk Douglas...hát ezek után én se nagyon hinném hogy kedvelem...:)
Neszfor 2007 ápr. 15. - 13:13:02
(5/54)
Kubrick legrosszabb filmje és ezért csakis Kirk Douglas a hibás, nem hinném, hogy kedvelem. Számomra eléggé egyszernézhetõs film.
froko 2007 jan. 15. - 19:57:32
(4/54)
Háháát, ez jó kérdés, valószínûleg valakinek CSAK egy tv filmet jelent.. Pedig nagggggyon jó:)
Newcastle United 2007 jan. 06. - 12:22:26
(3/54)
Szerintem is nagyon jó film, a Ben Hurhoz lehet hasonlítani.
Brambilla 2007 jan. 05. - 21:27:40
(2/54)
Jó kis film. Talán pont azért, mert nem lehet rajta észrevenni, hogy Kubrick rendezte. Nem bírom a stílusát, ami a többi filmjéra jellemzõ.
froko 2007 jan. 05. - 16:08:19
(1/54)
100.szor Antonius, mint Craccus..:)
A Tony Curtis szeretetem miatt ültem le megnézni, de miközben néztem, rájöttem, hogy nem csak miatta jó, hanem a többi szereplõ miatt is, a hadi ügyek tárgyalását nagyon élveztem, én jónak találtam úgy összességében az egész filmet.:)