10/10
rekviemforadream 2009 márc. 07. - 13:09:40 10/10
(42/102)
megunhatatlan 10/10
10/10
offtopic
Anditos 2008 júl. 09. - 10:53:51 10/10
(41/102)
Neked megvannak ezek szerint a régiek is?!
10/10
Anditos 2008 júl. 09. - 10:36:18 10/10
(40/102)
Köszi, igen, ezek az új szinkronok, ezekkel nekem is megvannak a filmek, nekem az eredeti mozifilmes kellene, amit a 80-as években szinkronizáltak. Megvan ugyan kazettán, de félõ, hogy nem sokára elszakad a szalag benne a sok használattól. :-)
10/10
Anditos 2008 júl. 09. - 08:47:27 10/10
(39/102)
Juhhé, megtaláltam (22 év után!!) ki volt a szenzációs szinkronja Luke-nak a Birodalomban! Szatmári György. És közben eszembe jutott a Csillagok Háborúja-beli is: Kassai Károly. És C-3PO-é pedig Szatmári István.

Ha valakinek megvannak ezek a régiek, kérem, jelezze, bármilyen megoldás érdekel! :-)
10/10
Anditos 2008 júl. 09. - 08:34:11 10/10 Előzmény Ezüstliliom
(38/102)
Azok a szép idõk, télleg, milyen izgalommal vártuk a Birodalmat aztán a Jedi visszatért! Nem tudom hányszor láttam a trilógiát, talán százszor is. Szinte kivülrõl tudom a párbeszédeket, mégis, minden alkalommal elbûvöl. Persze már akkor is voltak számítógépes trükkök, de mennyire más látványilag, amikor ténylegesen megépítenek valamit, mondjuk Jabbát, és nem csak számítógépes trükk! Kézzelfoghatóbb, valódibb, hatásosabb.

Az eredeti szinkronnal megvan valakinek? Nekem csak kazettán, agyonnézve, és szeretném jobb minõségben megszerezni, mert szerintem az volt az igazi. Erre gondolok:

Csillagok háborúja:

Han Solo - Csernák János
Luke Skywalker - na, tudom ám, csak most nem jut eszembe..
Leia - Bencze Ilona
Ben Kenobi - Szabó Ottó
Darth Vader - Nagy Attila

Birodalom visszavág:

Han Solo - Téri Sándor (a legjobb!)
Luke Skywalker - sajnos nem tudom, pedig a legjobb szinkronja volt, és azóta sem hallottam ezt a hangot

A késõbbi Darth Vader szinkronoknál az volt a zavaró, hogy sokszor egyszerre vette a levegõt és beszélt. Eredetiben szerintem azért is verhetetlen a hang, mert nem monotonizálta / robotizálta a hangját, mint a magyar szinkronok, hanem normális emberi hangsúllyal beszélt, és ez elég volt, hiszen utána úgyis gépesítették a hangját.
10/10
susan88 2008 jún. 14. - 16:04:31 10/10
(37/102)
Én a Star Wars 4-5-6-on nõttem fel, személy szerint nem szeretem szétválasztani a globális történetet a "szakaszaira.Számomra a 6 rész együtt kerek.Persze két részletben is megállják a helyüket:)

Yoda egyem meg ,mikor már teljesen elmagányosodottan éldegélt évek óta,haláli:)
"Enyém,enyém":)))és közben ütögeti szegény Luke-ot:P:)
10/10
zora 2008 márc. 23. - 23:04:08 10/10 Előzmény efes
(36/102)
Hú de milyen jó !!! A SW5 a kedvencem.Hiába az a legkomorabb rész. De ez fogott meg a legjobban.
A sztorid az olasz képregényrõl tetszett! :-))Én az uncsitesómtól úgy nyultam le a rongyos 6. részt-könyvben-, hogy azt mondtam mikor költöztek, hogy ezt anno,20 éve én adtam neki kölcsön. Elhitte! Bár már rég nem érdekli...A könyv is az ágynemûtartó mélyén volt már legalább 10 éve...
efes 2008 márc. 22. - 18:03:37
(35/102)
Jaja, azért volt valami abban az izgalomban, amit a "nem tudás" okozott. Az égadta világon semmit nem tudtunk elõzetesen a következõ Star Wars-részrõl. Nem volt még internet, a tévében nem voltak mozimagazinok, egyáltalán, oroszul tanultunk...:) A Bélának a negyedik cébõl volt egy szakadt olasz nyelvû Empire Strikes Back képregénye, mert az apja hozta olaszból, de egy csomó lap hiányzott belõle, mert ahányszor kölcsönadta, mindenki kitépett belõle lapokat, de amúgy sem értett senki se olaszul...:)) Aztán a magyar mozikban is bemutatták A birodalom visszavág-ot, és attól kezdve egy generáció mormolta maga elé kínos helyzetekben: Szíííívd magadba az erõt, Szkájvólker. Jó volt.:)
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 22. - 17:24:54 10/10
(34/102)
Persze igazad van. Ha kedvem támad, elõveszem a kazettát, aztán megnézem, de azért...:)
xido 2008 márc. 22. - 17:02:05
(33/102)
az x szárnyúban és egyéb 2személyes hajóban,ahol asztromechanikai droid van,van fordítóablak a pilóták számára...lehet a jedik abból már félig meg is tanulják a "droid-ember" szótárat:))
xido 2008 márc. 22. - 16:59:55
(32/102)
azt írták itt a port-on...hogy a special edition-t adják...vagy a 2 éve kiadott dvd specialspiecial edition lett volna?..mert épp most néztem Palpatine bejelentkezését és még a régi volt,amikor nem cserélték le Ian McDarmid-ra:)
neutroman 2008 márc. 22. - 16:53:10
(31/102)
soha nem értettem honnan tudja luke hogy mit mond r2d2...
vagy ez olyan mint a garfield képregényekben?
parasite 2008 márc. 22. - 16:00:53
(30/102)
nade ez a szinkron! ez a magyar szinkronizálás szégyene. yodának a hangja mint a hakapeszi maki (szuhay balázs†). sajnos darth vadernek sem volt túl jó választás kránitz lajos† és a többiek sem remekelnek. gondolom nem véletlenûl nem került (nem kerülhetett?) rá a dvd-re sem a magyar szinkron.
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 22. - 15:53:50 10/10
(29/102)
Én sem értem. Valami adásidõlyukat tömtek volna be vele? De akkor miért nem az elsõ résszel?:/
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 22. - 15:52:16 10/10
(28/102)
Akkor tessék engem irígyelni!;))) Én minden filmet a hazai premier évében láttam.:P Ó! Azok a régi, szép idõk! (Fúj! Ronda vénlány!:D)
10/10
mikehodges 2008 márc. 22. - 15:41:14 10/10
(27/102)
Sokat mérgelõdtem,hogy mért nem születtem vagy 20 évvel korábban...Boldog lettem volna,ha a fiatal éveimet a 80-as években tölthettem volna el..s egy csomó Isteni filmrõl lemaradtam a moziban:(Magyarországra anno késve jöttek be a filmek,meg sokat be sem mutattak itthon,de akkor is..:)
efes 2008 márc. 22. - 10:46:22
(26/102)
Ha én most tájékozott újszülött lennék, nagyon mérges lennék az RTL Klubra. Felnõttként meg egyszerûen tajtékzom. Mi a jó francért az ÖTÖDIK résznél kell elkezdeni egy sorozatot??????? Ennél nagyobb barbárságot nem tudo elképzelni a televíziózásban.
Hannibal Lecter 2008 márc. 22. - 10:37:10
(25/102)
és még annyit, hogy érdemes lenne azon elgondolkodnia a jelenkori filmkészítõknek, hogy (csak pl most itt a star wars esetében) mennyivel több volt a kevés.Úgy bánnak a CGI-al és az effektekkel a mai filmesek mintha azokkal kellene elmesélni egy történetet, közben meg nem. Szóval mennyire maradandó volt a régi trilógia, jó nem mondom, hogy nem hiányzott az a kis rásegítés 1997-ben, de az pont elég is volt. Komolyan jobban leköt a makett tie vadászok harca, meg a beöltözött ewokok, mint a CGI wukiké.
Hannibal Lecter 2008 márc. 22. - 10:31:00 Előzmény mikehodges
(24/102)
Pontosan így gondolom én is, csak abban tér el a saját véleményem, hogy nekem a Baljós Árnyak tetszett és a II.III. rész is, talán azért mert az elsõ 20 perctõl kezdve nem próbáltam a régi filmet keresni benne. Sajnos ha nem így csinálják meg akkor buknak rajta és ezt elsõ sorban a gyerekeknek kell eladni. Szerintem a Star Wars rajongó tábora (hogy ellenkezzek Lucasal) nem a gyerekek és nem tartom feltétlen jó üzletnek, hogy a legprofibb technikát a filmjeiben promotálja a Lucasfilm. Már elõre félek az Indiana Jones-tól de ha tévedek és abban sikerül a régi hangulatot visszaidézni minimális (sajnos szükséges) CGI-al, akkor a Star Warsból is vissza vehettek volna. Nézem a SW I.II.III extráit, alig volt díszlet stb, azért kék vászon elött végig, na mindegy... Egyszóval az ilyen 10.000BC féle filmektõl rosszul vagyok a régi trilógia pedig filmtörténelem és az is marad!
10/10
mikehodges 2007 nov. 17. - 20:23:42 10/10 Előzmény szklarissz
(23/102)
Nem szentségtörés lenne,hanem világvége!de inkább nem vitázom,mindenkinek a maga szájíze szerint tetszenek a filmek...én biztos hogy nem nézném meg õket..sajnos filmek tekintetében nagyon konzervatív vagyok,s nem véletlenül részesítem elõnyben a régi filmeket.nemcsak mert baromira bejön a 70/80-as évek stílusa,hanem azért is,mert a régi szép idõkben a technika akkozi színvonala miatt is az alkotók sokkal jobban rávoltak utalva a tehetségükre.ma sokkal inkább a pénz,s az effekt orgiák dominálnak,persze a pénz mindig is fontos szempont volt...de ma nem csoda,hogy mért csak kb félévente egyszer megyek moziba,s mért bámulom a régi kedvenceket dvd-rõl...egyszerûen rosszul vagyok a csili-vili,felfújt lufira hasonlító filmektõl,amik felszínén színesek és édesek,belül meg tartalmilag is üres nullák.persze gyakra ellentmondok önmagamnak,mert régen is tömegesen voltak ilyen "lufiszerû"filmek,s nem egyet imádok közülük...:P..de lehet 1szerûen az az ábra,hogy a stílus végett jobban bejönnek a régi mozik,s nem mondom azt,hogy manapság nem készülnek baromi jó filmek,mert vannak hál Istennek...pl:a Faun Labirintusát is az egekig magasztaltam,mikor volt szerencsém megnézni...viszont mikor pár napja elkezdtem megint megnézni a baljós árnyakat,20perc után kikapcsoltam..vagy marhára nem volt hangulatom,vagy nem nekem való abszolut.na ez a film tipikusan az,ami kívül csábító,s tán még élvezetes is lehetne,ha nem lenne a színjátékot,meg a sztorit tekintve,meg stb,stb egy nagy nulla!de érdekes mód pl,a Flash Gordon is ugyanez a kategória,s azt meg imádom!:P:)ki érti ezt?fura fazon vagyok,az tény...nade midenki a maga szája íze szerint ítélkezik:)elnézést hogy sokat fecsegek...:)