Neszfor 2007 nov. 04. - 02:08:30 Előzmény szklarissz
(22/102)
persze az igaz, hogy a történet a folytatásosság (van ilyen szó?) miatt kicsit izé, de hangulat meg úgy az SW világ alakulása szempontjából ez a legjobb rész.

És bár a korral megkopott a technikája, így legalább árad belõle egy kis oldcool hangulat...
zszoltan 2007 nov. 02. - 13:31:18
(21/102)
A Star Wars trilógia története az egyik legjobb mese amivel valaha találkoztam. (Szinte) minden korosztály számára fogyasztható és érdemes alkotás. A sci-fi kalandfilm kategóriának (mindezideáig) 'felülmúlhatatlan' klasszikusai e filmek.

A 'Birodalom visszavág' nagyon jól egyensúlyozva váltogat a cselekményének szálai között, végig fenntartva az izgalmat. Mondanivalója talán picit szétcsúszott, de látványban és akcióban pazar.
Ha el tudnék tekinteni pár zavaró apróságtól, talán még 10/10-et is adnék rá. (Ilyen volt például a robotok - kizárólag vicces - viselkedése, vagy a csillagrombolók manõverezése. Meg a szinkronban is volt pár gyanús mondat.) De még ezzel együtt is mindenkinek ajánlom a megtekintését (természetesen a 4. és 6. epizóddal együtt alkot csak értelmes egészet).

Forma:4 + Tartalom:1
7/10
efes 2007 nov. 01. - 18:54:47
(20/102)
szóba se jöhetne brad pitt. amikor az elsõ(tehát negyedik) star warst forgatta lukács gyuri bácsi, az volt a fõ szempont, hogy no name színészek játszanak. a második rész meg így adott... persze fõleg költségvetési szempontok miatt volt így, de ha most csinálná, és eddig ugye, nem csinált semmi anyagilag kifizetõdõ filmet, akkor most is akárkik játszanának, nem pedig bradpitt. lehet, hogy fenyõ iván lenne luk szkájvólker. :))
encsimencsi 2007 nov. 01. - 18:54:45
(19/102)
Annyira, de annyira szeretem az összeset!! Persze nekem a 'régiek' a kedvenceim. Nekem nem tûnt fel semmi változás a digitális izé miatt... bár lehet h ez annak tudható be h 1 évben csak egyszer látom a tv-ben
szklarissz 2007 nov. 01. - 17:24:16
(18/102)
Star Wars fun birka.
szklarissz 2007 nov. 01. - 16:34:30
(17/102)
Tényleg! Vajon most kikkel játszatnák el a szerepeket? Mondjuk ki lenne Luke? Mondjuk Brad Pitt? :D
szklarissz 2007 nov. 01. - 16:32:01
(16/102)
Mondjuk következetlenségben nem jár elöl az RTL Klub. Az milyen, hogy a TV2-n a Bûbájosokat az utolsó évad közepétõl kezdték újra???
szklarissz 2007 nov. 01. - 16:31:04 Előzmény Neszfor
(15/102)
Sztem egyáltalán nem igaz, hogy ez a legjobb rész. A sztori szempontjából csak köztes a IV. és VI. között. Imádtam az elõbbit, pláne az utóbbit. Ez meg csak annyiból érdkes, hogy itt tanulja ki Luke a Jedi-séget, + megtudja, hogy kicsoda. De hát kinek kinek szájíze szerint.
Azzal én is egyetértek, hogy az elsõ háromnak mint ha semmi köze nem lenne ezekhez. Még ha elkészítenék az eredetik újabb verzióját! Vagy az szentségtörés lenne? Az elõbb, ahogy néztem a jégbolygón a csatajelenetet, azon járt az eszem, vajh hogy festene ez a mai technikákkal kivitelezve.
roppo 2007 nov. 01. - 15:31:07 Előzmény mikehodges
(14/102)
én nekem mind a hat rész remekmûnek tûnik, és azt se állítom hogy Lucas egy fasz mert úgy csinálta ahogy csinálta a filmeket... nélküle ez a film sosem lett volna meg, de mindenki csak azt értékeli hogy nem az Ö "szájvize" szerint lett megirva a történet... Lucas azt csinálta amit ö akart és nem azt amit el vártak tõle a rajongok, mert tudta hogy ez idõt álló alkotás lesz, nem úgy mint a kritikák amik körülötte forogtak... de ez minden mûnél igy van, csak ha már egy korszak váltás történt akkor maradnak fent az igazi alkotások... és Lucas beirta magát a halhatatlanok közé, ha teccik a nektek ha nem... különben meg kiváncsian váróm ti mikor tesztek ehhez csak egy kicsit monumentálisat, ami megmaradna valaki emlékezetébe a rokonaik/barátokoin kívül...

Alá szolgálja... ti mesterien érzékeny kritikus banda....
10/10
Zajac 2007 nov. 01. - 14:33:26 10/10
(13/102)
Mert ez az RTLKLUB... :-)))
Neszfor 2007 jún. 16. - 20:56:31
(12/102)
Na már most ahogy így beleolvastam az elõttem szólok véleményébe, ugyanazt fogom megállaõítani. Ez a rész messze a legjobb a hat közül. Eleve az elsõ hármat ki kéne vágni a francba, mert nagyon ótvarok és lepereg róluk az SW hangulat, meg aztán szerintem a hatodik már kezd kissé giccses lenne, az elsõ meg még kissé kiforratlan. Ez eléggé hülye mondat volt, de gondolom érthetõ, hogy azt szeretném elmagyarázni miért is ez a legjobb rész. MERT.
10/10
mikehodges 2007 márc. 22. - 15:45:21 10/10 Előzmény Newcastle United
(11/102)
Nekem is ez a legimádottabb epizódom mind közül.Méghozzá azért mert igazán érzelmes,lendületes,romantikus,szenvedélyes!Egy felülmúlhatatlan filmzenével,nagyszerû színészi játékkal és párbeszédekkel.Az új epizódokat sajnos ki nem állhatom,mondjuk a sithek bosszuja még egész jól fogyasztható.Meg a régi részek felújításait sem szeretem,amúgysem rajongok a digitális effektekért..csak az eredeti moziverziókat nézem,s csak az eredeti szinkronnal szabad!s nem utolsó sorban,ha megnézzük a stáblistát,kiderül hogy ehhez a részhez volt Lucasnak a legkevesebb "köze",s örülök ennek,talán épp emiatt lett ilyen jó!Éljen Irvin Kershner,mint a legjobb Star Wars rendezõ!
huba1 2007 jan. 11. - 22:12:47
(10/102)
A digitálisan kitisztított képkockákkal semmi bajom!!!!!!!!!!!
huba1 2007 jan. 11. - 22:10:08
(9/102)
Megmondom õszintén, engem kicsit zavart már Lucas stratégiája, a nem tudom hányévenként kiadott digitális változat, kicsi bõvítgetésekkel.
De lehet, Õ csinálja jól.
Már az lehangolt, hogy a szinkron sem volt az eredeti.
Talán Han Solo alias Csernák János maradt meg eredeti szinkronak.
Értem ezalatt, hogy Õt még "rá lehetett venni".
Ja meg Szabó Ottó alias Ben Kenobi.
Jabbát idétlennek láttam digitális mivoltában, valahogy a méretarányok nem stimmeltek a Jedi Jabbával.
Szóval kicsit rontott Lucas ezeken a felújított részeken, mint javított.
Kár volt belenyúlni.
10/10
Wicky 2007 jan. 10. - 17:08:42 10/10
(8/102)
Én még nem olvastam a képregényt,de meg akarom venni könyvben!:)
10/10
Wicky 2007 jan. 10. - 17:04:47 10/10
(7/102)
Én is ezeken nõttem fel:)!Mármint nem úgí mint Te,de a magam idejében!:)
Mostanában megint megnéztem(többször is) és rájöttem hogy ez a kedvenc részem!Habár eddig a Jedi visszatér volt,de valahogy ez most jobban megtetszett!:)
Mind a 3 fõhõs ebben a részben volt a legjobb!
huba1 2007 jan. 10. - 09:51:00
(6/102)
Az "elsõ" 3 rész az igazi.
Én ezeken a filmeken nõttem fel.
Ha a szívemre hallgatok akkor a Jedit jelõlném meg a háromból kedvencemnek, majd a Birodalom és végül a Csillagok.
Vannak kedvenc jeleneteim is, hadd ne soroljam fel, mert ha belemerülnék, akkor talán elmesélném szinteaz egész filmet.
Leia ( C. Fisher ) nagyszerû nõ, szinte az ember az életét áldozná érte.
Han ( H. Ford ) tipikus vagány csávó.
Luke ( M. Hamill ) meg a kis kezdõ.
Jók a karakterek.
Kár, hogy Lucas az új résszekkel, ami idõrendi sorrendben ezek a részek elõtt játszódik felülmúlta a látványvilágot.
Nekem az újak nem jöttek be.
graniti 2007 jan. 09. - 22:19:06
(5/102)
Nekem "A Jedi visszatér" a leg, de lehet, hogy csak az elsõ Starwars-os moziélményem miatt.
Newcastle United 2007 jan. 09. - 10:34:24
(4/102)
Személy szerint nekem ez a kedvenc Star Wars epizódom. Nem találok rá szavakat.:)
graniti 2007 jan. 08. - 22:02:45
(3/102)
Szia! Én ezt a részt képregényben olvastam elõször :) és ezt láttam utoljára a három klasszikus közül. De így is összeállt egésszé nekem.