6/10
zee944 2008 ápr. 01. - 19:47:58 6/10
(77/797)
Ki kell javítsalak. A Rocky-k sikerek voltak, az V. részt leszámítva. Azért, az V. rész miatt valóban szabadkozott. A Rambo III-IV. odaát tényleg nem keresett sok pénzt, de világviszonylatban mind a négy rész kasszasiker. Ezzel együtt többé-kevésbé védhetõ álláspont, hogy elfuserált sz*rok, de kétlem hogy ezt Stallone mondta volna. Az Oscar nekem is tetszett.
6/10
zee944 2008 ápr. 01. - 16:28:26 6/10 Előzmény merkur96
(76/797)
Most látom, milyen fasza kis fasza összefoglalót írtál.

Én is jobban élveztem a Klónok támadását, mint ezt, de nem biztos hogy azért, mert jobb volt, hanem mert a Baljós árnyakból okulva nagyon alacsonyra tettem a lécet.
6/10
zee944 2008 ápr. 01. - 15:13:42 6/10
(75/797)
Én ebben a pillanatban jöttem rá, hogy Fantasztikus négyes és Jessica Alba. Hiába, nem vagyok képregény-fan.

Most már csak azt akarom megtudni, hogy Stallone miért kért bocsánatot...
merkur96 2008 ápr. 01. - 14:52:06
(74/797)
Én nem vágtam, de nem akartam hülyének tûnni :) Szóval nem tudom.
6/10
zee944 2008 ápr. 01. - 13:29:18 6/10
(73/797)
Biztos én vagyok tájékozatlan, de mi az az F4, és ki az a J.A.? Rajtam kívül mindenki vágja?
merkur96 2008 márc. 31. - 23:32:10
(72/797)
Najó, azért, hogy ne csak csesztessük a filmet, mi lenne, ha mondanánk három dolgot, ami tetszett benne?
Nekem:
1. Obi-Wan stílusa elég korrekt, és ahogy egy kritikában írták, valóban betölti félig-meddig a Han Solo által hagyott ûrt, bár Fordot lehetetlen pótolni. Ennek ellenére ez jó pont.
2. A már említett Tarkin-os jelenet. Az nekem nagyon bejött.
3. A zenét hagyjuk, mivel az eddig is mindig remek volt: akkor talán Obi mellett még megemlítem Palpatinet is, az sem volt olyan rossz. Ja, az viszont kiábrándító, hogy ez a szerep is mennyire súlytalanná vált. Amikor a Yoda erõgömbjétõl (vagy mitõl) hátraesik a terem végébe, kicsit veszít a méltóságából, amikor a köpenye a fejére megy át, õ meg egyenesen bepucsít a kamerába. :)))

Nézd meg a képgalériát itt a fórum fölött, ott van anakin, obika, meg a többiek, és az egyik képen ott áll két csaj, tök fura az egész :)
efes 2008 márc. 31. - 21:45:05
(71/797)
Sõt. Még anno, a negyedik(elsõ) résznél még olyat is mondott, hogy kilenc részben gondolkozik, ez a közepének az eleje. :)
merkur96 2008 márc. 31. - 21:41:37
(70/797)
Köszi kuser :). Örülök, hogy egyetértesz velem, és érdekesek ezek a nyilatkozatok, bár bõvebben is érdekelne Lucas véleménye a saját szörnyszülötteirõl (elsõ 3), majd utánanézek. Ja, ha valaki olvassa ezt, a képgalériánál ki az a két csaj???
merkur96 2008 márc. 31. - 19:50:01
(69/797)
Jólvan-jólvan: George Lucasnak jó az egyensúlyérzéke, mivel az elsõ legendás trilógia után sikerült egy tragilógiát is összehoznia. Bár egy kicsit a második résznél kibillent, a klónok atakkolása nem is volt olyan rossz. Lehet, hogy õ is egyensúlyba akarta hozni az Erõt... Na mindegy.
Szóval ez a film 5Z@r. És akik itt dícsérik, nézzék meg a 4-5-6-ot, és utána mondjanak kritikát. Hogy jó? És hogy kiváló? Önálló filmként még elmenne, de hogy egy SW ilyen szinten jöjjön. Azt elfogadom, hogy az elsõ három rész közül a legjobb, de ezzel ennyi! (Nem is a legjobb, inkább a legkevésbé rossz). A végtelen animációk, az újabb meg újabb kacifántos bolygók, rohanás a nagy semmibe, miközben nincs idõ arra ami igazán fontos lenne: az átváltozásra, a szereplõk életére.
Ebbõl a filmbõl én csak annyit tudtam meg, hogy a szuszogó vénember valaha egy hülyegyerek volt, aki valószínûleg milliók halálát okozta ostobaságával.
És hogy zseniális lezárása a történetnek? Na bumm, ez tényleg nehéz volt. Annyira gagyi... Én már azt vártam, hogy a csecsemõ Luke meg Leila mellett ott szülje meg valaki Han Solót. (Számomra túlságosan összeért az egész) Ez is furcsa volt, bár akkor megmozdult bennem mélyen valami, amikor megláttam a csillagrombolóban Tarkin kapitányt... Nem szólt semmit, az arca csak egy pillanatra látszott, de ez szerintem nagyon remek pillanatja a filmnek.
És bocs a kritikáért, de be kell vallanom, egy bizonyos távlatból nézve a film valóban tragikusra sikerült: George Lucas bukott el vele, de talán csak azért, hogy a késõbbi hárommal felemelkedhessen.
Az pedig talán mellékes, hogy a szétolvadó számítógépes lávamezõkkel csak egy valaki dacol: Õ nem más, mint John Williams, aki megint remek zenét kotyvasztott össze a Londoni boszorkánykonyhán. (Nem tudom, kapott-e érte Oscar-t)
Szóval számomra ilyenek voltak a filmek:

SW 1: 6/10
SW 2: 8/10
SW 3: 7.5/10
SW 4: 9.5/10
SW 5: 10/10
SW 6: 8.5/10
goodboy 2008 febr. 25. - 16:19:05
(68/797)
Szerintem ez a legjobb rész. Maga a történet, ami tetszik benne, hogy egy tehetséges ifjú átáll a sötét oldalra és a tehetségét annak a szolgálatába állítja, feláldozva ezzel a családját és mindent.
zora 2008 febr. 25. - 16:14:47 Előzmény Tenebra Mors
(67/797)
Engem erdekel a pszichologiai hätter is. Anno, mikor a 4-5-6-ot neztem -kb 25 evvel ezelött -, a lätvänyon kivül a mondanivaloja is elgondolkodtatott.Ben tanitäsa, Luke reakcioi, mind-mind megmozgattak bennem valamit. Es ennek hatäsära szivesen "elemzem" az embereket. Hogy megertsem tetteik inditekät.Sajnos ezert nem äll az 1-2-3 a legeslegkedvencek között.Ezekben föleg a lätvänyra koncenträltak, nem a mondanivalora. De szerintem erre is alkalmas a film, hogy egy messzi, messzi galaxisban elök eletet, viselkedeset elemzhessük, anelkül, hogy egy mai, konkret helyzetet vennenk alapul.
Bocs, ha hosszu lettem. De ez egy forum. A velemenyeknek, gondolatoknak...
10/10
Science_92 2008 febr. 24. - 21:42:11 10/10 Előzmény sznúp
(66/797)
Sõt, még az elsõ részben is nyilvánvaló volt!
6/10
zee944 2008 jan. 29. - 18:28:25 6/10
(65/797)
A kettõ nem ugyanaz. Ha összehorzsolom a kezem, az is sérülés. Ha tiszta erõbõl ráb@szom a kocsiajtót, az is.
6/10
zee944 2008 jan. 29. - 18:15:36 6/10
(64/797)
Ebbõl a filmbõl messze hiányzik az a mélység, hogy érdemes legyen pszichologizálni. Sõt, még a régi trilógiánál - amit én kb. 100x tartok jobbnak - is felesleges. Mellékesen, Freud egy korlátolt s*ggfej volt, ez már viszont privát vélemény, és nem akarok róla vitázni.
9/10
Tenebra Mors 2008 jan. 29. - 16:45:57 9/10
(63/797)
OFF: Nem, de megtehetjük, mintogy ez egy fórum. Nem kötelezõ elolvasni a hozzászólásokat :P. Szerintem senkinek nem kell, hogy problémája legyen azzal, hogy ha valaki kissé mélyebben beletekint egy filmbe, ahogy itt mi (vagy csak én? XD) tettük. Én nagy rajongója vagyok a SW-nek, úgyhogy én olyan mélyre túrok a film világában, amennyire csak lehet XD.
Aki nem kíváncsi rá, átugorhatja, vagy elfelejtheti, amit írtunk/tam. A fórumozás már csak ilyen...
S ezt nem azért írtam, mert kötözködni akarok, vagy ilyesmi XD (igaz, nem is én kezdtem). Csak a félreértések elkerülése végett és a megnyugtatás miatt.
efes 2008 jan. 28. - 18:05:10
(62/797)
sõt! két esszel zé helyett!...lol
egy normális ember 2008 jan. 28. - 15:27:13 Előzmény Tenebra Mors
(61/797)
Jesszus.... Muszály egy filmbõl pszichológiát csinálni????
9/10
Tenebra Mors 2008 jan. 24. - 17:42:17 9/10
(60/797)
Ja, tanultam egy fél évig pszichológiát egy kurzus keretében, szóval értem, mirõl beszélsz. Nagyon nem akarom megcsillogtatni tudásomat (fõleg annak keretében, hogy 2-est kaptam félévkor anno XD), de a lényegi elemei lecsapódtak.
Anakin szerintem egy hisztrionikus személyiség, sõt, megkockáztatom, mániákus XD. Ez egyértelmû. Ezért is tetszik a karaktere, úgy, ahogy.
Bár az azért eléggé igazságtalan és demagóg a jediktõl, hogy a Sötét Oldalt úgy egészében azonosítják azzal, ami Anakin. Eszerint legalábbis a Sötét Oldalon csakis patologikus esetek állnak... Sidious sem egészen normális, de õ nem mániákus. Hiszen akkor nem tudta volna ilyen szépen átverni a Jedi Tanácsot is.

Amúgy, ha elemeznénk Anakin személyiségét (ami nehéz, minthogy Lucas nem dolgozta ki olyan jól, hogy ennek behatóbb mivoltára lehetõség lenne), valószínû én gyerekkori élményeire vezetném vissza személyiségét (legalábbis én Freud híve vagyok). A rabszolgasors, a korai felnõtté válás kényszere, apa hiánya, majd anyja halála stb. Mind rátettek egy lapáttal arra, ami Anakin-ból lett. Rabszolga volt, el volt nyomva, ez lehet az oka annak, hogy ennyire hatalomvágyó és törekvõ lett. Kompenzálni akarta gyerekkori "elnyomatottságát" azzal, hogy késõbb minél nagyobb rangot akart elérni (pl. mesterré válását sürgeti a III. részben).
9/10
Tenebra Mors 2008 jan. 24. - 16:15:52 9/10 Előzmény zee944
(59/797)
SPOILER folytatása

Én eleve azon vagyok meglepett, így, mindkét trilógiát ismerve is, hogy Obi-Wan-t utálja Anakin meg. Pedig Obi a barátja, és tényleg jóban vannak, kivéve ugye, amikor nem (de a Clone Wars sorozatban is látható, hogy vannak összezördüléseik, de csak úgy, mint minden baráti kapcsolatban). De minden veszekedést leszámítva, szerintem pont, hogy Obi-Wan-nal nem kellett volna ellenségesnek lennie. Bár az is igaz, hogy ha valaki látszólag csalódik a barátjában, az jobban utálja, mint az ellenségét.
Mindenesetre nagyon érdekes, hogy Anakin igazából nem fejti ki utálatát a Tanáccsal szemben soha, még Windu-nak is engedelmeskedik, hûen (jó, persze utánamegy, de szemtõl-szemben nem mer ellent mondani).
Most ebbõl le lehet vonni azt is, hogy õ igazából nem utálta a Jedi-ket, hanem csak fájt neki az igazság, amit néha Obi-Wan az orra alá dörgölölt.

Az viszont való igaz, hogy ha a filmeket nézzük csak, akkor eléggé illogikus, hogyan kezd Obi-Wan és Anakin. Viszont van egy Clone Wars nevû rajzfilmsorozat, ami ugye összeköti a két filmet. Nem kötelezõ persze a filmek megtekintéséhez, de annak ismeretében nekem ez nem tûnt fel, mivel ott békésen "válnak el" Obi és Anakin.
6/10
zee944 2008 jan. 24. - 13:39:12 6/10
(58/797)
Az asszony megmentése sztem jó indok, csak sz*rul vezették elõ. Jobban ki kellett volna dolgozni és érzékletesebbé tenni Anakin vívódását.