Balu64 2015 dec. 23. - 08:33:16
(857/2837)
Jesszusom!
Adhatnál abból az anyagból amit szivsz!...
Ember még ennyi összevisszaságot nem írt még le egy helyre!!! Tizenötször próbáltam nekiesni, de reménytelen volt eljutni a végéit!...
Szuper a cuccod!!!
7/10
T.miska 2015 dec. 23. - 07:44:42 7/10
(856/2837)
Nem volt rossz film, de ezzel kiszúrni a rajongók szemét....szemtelenség! A látvány egyszerûen hibátlan, van néhány egészen menõ jelenet(erdõ,cirkáló roncs!:)
SOILER

Elképesztõ, hogy a 7. rész egy hatalmas montage videóban merül ki...
Halálcsillag, X-Wing a halálcsillag ellen, apa-fiú meeting a semmi feletti folyosón drámával....stb. édes fszom, nagyon felb*sztam maga ezen a nulla kreativitáson...persze biztosra kellett menni értem, de ennyire?
Az erõ elsajátítása az évek alatt párpercesre lett fejlesztve...Uhogy ez tulajdonképpen fejlõdés! :D De ezt meg mégis hogy?

Vegyes érzelmekkel jöttem ki. Még fel kell dolgoznom, bár aludtam rá egyet... Ha lenne fegyverem, "Á"-zva lõnék az ég felé....
10/10
snowcrystal 2015 dec. 23. - 06:52:06 10/10
(855/2837)
Hello!
Ez nagyon jó :-))
6/10
Ljerk 2015 dec. 23. - 05:57:41 6/10
(854/2837)
A fõtéma Darth Vader és társai elõadásában, természetesen fémzeneként tálalva :)
- https://www.youtube.com/watch?v=pPV9NNvtL20
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 23. - 01:00:56 1/10
(853/2837)
Abszolút megértelek.

Asziszem most már lehiggadtam annyira hogy többel is alátámasszam hogy ez NEM JÓ, EZ ÁTVERÉS, mint hogy simán "de hát ez az SW 4!".

Komolyan, a trailerek tökre tetszettek. Volt pár necces rész, volt egy csomó kérdésem, de úgy voltam vele, a mozi majd kitalálja nekem, elmondja, és minden olyan faék-egyszerû lesz mint az Egy Új Remény: van a legkisebb királyfi, a megmentendõ királylány, meg a sötét varázsló akit le kell gyõzni, és kész. Mégis, mit lehet ezen elrontani?
Vagy ott volt az SW 5. A Birodalom visszavágott a kulcsfontosságú szabotázs után, kicsit harcoltunk, kicsit lenyelt az ûr-csiga, majd bedobott a kazamatába a gonosz varázsló. Ja, és "Én vagyok az Apád".
Az SW 6-ban újra összejöttünk, átöleltük egymást, ledzsaltunk a bolygóra felrobbantani az izét, hogy felrobbanthassuk a nagy izét. Hát k*-va bonyolult.

Az 1-3-at most kihagynám a politikai kavarásával, majd egy más alkalommal megmutatom hogy a Jedik igenis gonoszak. Térjünk rá erre a részre.

---------


SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER



Ha visszaolvas valaki én tényleg azt akartam hogy ez jó legyen. Hogy egy szimpla, élvezhetõ, Star Warsos filmet lássak.
Na erre jött a 7 perc után ragequit. Meglátjátok miért:

Rögtön jön a kérdés: miért tûnt el Luke?

Az Elsõ Rendet el tudom képzelni, a Birodalom maradványait összefogta valami fanatikus neonáci állat és megy a valódi diktatúra. Nem az a kis langyos "írtsuk ki a jediket és építsünk zupperfegyvert a hátsó kertben" látványdiktatúra, hanem olyan igazi Harmadik Birodalom a mesebeli emberszappannal meg minden. Szóval nekem jó.

DE. Most van Köztársaság ÉS Lázadók? Hát... oké... Azt is megeszem hogy Leia kormányzóság helyett tovább nyomja a felkelõsdit. Mondjuk. De mit akarnak Luke-al? Miért kell Luke a "béke és szeretet és plüssmackók" világához?

Oké, indulunk a Jakun. Régi szövetséges? Lando? Han nem lehet, õ elvette Leiát. Sok szereplõ meg nem volt korábban. Tuti Lando!

Oké, bolygó az ûrbõl. Nem a felszínt vesszük? Mindegy, távolról közelítünk. Ez biztos olyan "mûvészi" b*szom. Tök szükségtelen, de "õ a rendezõ", had élje ki magát...

Ú! Ú! Izé. Az orra fura volt, de csillagromboló! TUTI csillagromboló! Miért bámulok egy csillagrombolót? Mindegy. Az egy csillagromboló, vagy megeszem a kalapom! Tökre bejön hogy csak az árnyékát látjuk. Király. Lehet. Azért csak óvatosan. Mi lesz ebbõl?

Ezek leszállnak. Hé, ezek birodalmiak. Mármint rohamosztagosok. A Lázadók átvették a klónokat? Öööö... lássuk mi lesz ebbõl... De hogy állva szállnak le.... Nem jó ötlet.

Ú, robi a bemutatóból. Máris? Kell ez nekem? Miért kéne nekem egy FIFA-labda? Útálom a focit. Mûszakilag is problémás konstrukció.

Valakik beszélgetnek a sötében. Aha. Mikor kezdõdik a film? Jaku, Lando (vagy Akbar admirális!)...
Ez Max von Sido. Mit keres õ ebben a filmben? Õ híres. De nem volt plakáton. Hm?
Uhm, "jedik nélkül"? Nem annyi a jedi mint égen a csillag? (Leia + Han => SEX!) És miért nem lehet egyensúly? A sithek kihaltak. 0 sith - 0 jedi = egyensúly.
Uhm. Szóval a pendrive-on van ami Leiának/Lázadóknak kell. Itt k*rvára senki nem "régi ismerõs", de hát f*szom. Ha ez az egyetlen baj a filmmel majd jól elfelejtem.
Gyünnek a birodalmiak idétlen hajóikon. Pont ennyit tudott a 9-es Terv a Világûrbõl. Sebaj, legyünk túl a hülyeségen, fél perc és új jelent jön, új jelenet jön, ne akadja ki...
Jó, aggódtunk egy kicsit egymásért mint Obi Van és Luke... Elmegy. Történjen már valami amit ÉRTEK!
Hm, ha a birodalom balról jön, miért állnak fel a védelemhez körben?
Starship Trooperses kivonulás...
Még mindig nem emésztettem meg hogy a droid neve "bait" (csali/nézõbevonzó termék)...
Jó, VÉÉÉGRE elkotródunk ettõl a rosszul rendezett/írt/stb. helyszínrõl.
Miért szaladgál ez megnézni a gép sérülését? El akarja fogatni, lelövetni magát, vagy szimplán hülye?
Éééés nekilátnak keresni a birodalmiak a pendrive-ot: LÁNGSZÓRÓVAL. Ezek b*zdmeg hülyék.
Max Von Sydo az Attraides-ház romjai közt sétálgat...
"Nálad nagyobb biztonságban lesz - amíg én visszamegyek a totálisan túlerõben lévõ, a tábort masszívan lerohant rohamosztagosok ellen piû-piûzni! Menj amilyen messze csak bírsz - ebben a bolygó méretû sivatagban! Majd visszajövök - ide ahonnan elmentél minél messzebb, miután letöltöttem az életfogytiglant a birodalmi börtönben!" - Anyád.
Jelenetismétlés a SW 4 elejérõl ahol a rohamosztagos megnézte él-e a lelõtt barátja (pont mielõtt bejön Vader). Az ilyen poén egyszer jó, másodszor ugyanaz már nem.
Viszont ez most olyan jel a sisakon?! Ettõl lesz az amit a polcokon láttam, a rohamosztagos aki a sisakján húzza a strigulát hány lázadót lõtt le? Ja, nem. Ez a feka srác lesz, aki elsõ bevetésén sokkot kap a háborútól. Oké, értem, mindegy.
Kibaszott ET/Harmadik Típusú Találkozások belépõ az ûrhajóval.
Aaaah, Kylo Ren! A fickó az új Darth Vader! Õ már csak lesz badass!
Mib*sz? Ezek ismerik egymást? (És komolyan azt hiszi egy ember emlékszik hipertéri számításokra?) Csak én nem ismerek senkit? Mindenki ismer mindenkit, csak én, a nézõ nem? És ez most a Dûne? Jó filmet raktam be? Ez a Dûne? Miért nézem a Dûnét? Én nem a Dûnét akartam nézni, én a Star Warsra ültem le. Miért nézem a Dûnét? Max Von Sido a Dûnében pont ezt a karaktert nyomta, pont ebben a beállásban, pont ezzel a hangsúllyal. Ki a fene Max Von Sido? Honnan ismeri midnenki? Én miért nem ismerem? Miért hagynak ki a filmbõl? Hahó! Rendezõ úr! Vetítõ úr! Lehetne hogy NEKEM, A NÉZÕNEK vetítse a filmet, ne maga maszturbáljon a sarokban az én pénzembõl? Hahó?!? Valaki!

Éééés ez a 7. perc mint kitalálhattátok, itt nyomtam meg a kikapcs gombot elõzõleg.

------------

Na b*zzmeg most látom mit léptettem át:
Kagyló kinyírja Maxot, az egyetlent akit ki lehetett volna hallgatni. Ez hülye.
De neb*ssz, vissza kellett pörgetnem hogy biztos legyek benne: EZ MEGÁLLÍTOTT EGY LÉZERSUGARAT! Hogy a nedves punciba?
És mégis MI LETT A LÉZERSUGÁRRAL miután már nem koncentrált? "Leesett"? (Spoiler: a lézersugár akkor sem megy sehova ha nem fogják Erõvel. Ez kérem jólnevelt lézersugár az Erõ Fényes oldaláról!)
Kötözködhetnék ha ez egy jó film lenne hogy a rohamosztagosok rosszabbul motoznak mint én, de ez nem jó film,így ezeket a ziccereket kihagyom.

Phasma! De miért ilyen a hangja? A Trónok Harcában nem ilyen volt. Na mindegy, nem rossz ez sem. De "Uram, a falusiak" - MIFÉLE falusiak? Nem volt itt falu, csak valami átmeneti sátortábora a Lázadóknak. Ha amúgy jó film lenne ezen hajlandó lennék átsiklani, de így nem.
Az jobban zavar hogy mintha nem lenne olyan magas (Plazma). Késõbb ezt szemmel tartjuk.

Rossz színészi játék (mondjuk rendezési hiba, nem a színészé), és egy kiló robbanás. A robicsek meg még mindig nem jutott 20 méternél távolabb. B*meg egy kerekesszékes anyóka gyorsabb.
És mi a retek az a homok alatt rejtõzõ kutaszdroid? AZ hogy került oda? Ez egy rossz film, tehát következménye nem lesz...

Nem érdekelnek a Birodalmiak. A robot érdekel. A kolbászoljon el valahova, MERT NÁLA VAN A TÖRTÉNET.
Miért nem klón a rohamosztagos, miért egy feka?
Miért nem veheti le a sisakot? BASZOD, SZOMJAS VOLT. Vagy bevetés után megy a körletébe pihenni. Hagyd már lógva, 6 filmen keresztül vártam hogy a rohamosztagosok levegyék a sisakjukat. Nem lehet semmi örömöm?
És miért nõstény a rohamosztagos? Már mindenkit bevesznek rohamosztagosnak?

Na, váltunk mutáns-kapitányra az Alienbõl. A trailerbõl pont ez a rész volt ami nem tetszett. Legyünk túl rajta...
Neki pont a tojás kell. Jó, tojás-GRÁNÁT, de attól még tojás. Miért nem viszi el az egész hajót? Ez is egy titkos pendrive, vagy mi? Rohadt sokat mászkált egy kis vacakért. Sejtettem én hogy ez a Raj-gyerek. A cigány nem pakolt elég vizet a fémlopáshoz. És miért nem állt közelebb a homokfutóval? Miért kellett ez a kowabunga? Mondjuk vicces az MTZ-500-as traktor itt. A film nem lesz jobb tõle, de vicces.
Ez az ELSÕ vitathatatlanul jó kép az egészben, ahogy elzúg a lezuhant csillagromboló mellett. Nem érdekel hogy fizikai lehetetlenség, ez tök jó star wars. 1 mp a 2 órából :( Miért nem ezzel nyit a film?
Aztán kifderül hogy a 20-dekás fémalkatrészt hulladékfémként passzolják el, ami abszolút röhelyes. Minek szenvedett vele? Miért nem vitt többet? Miért nem bérelt egy ipari szeletelõt és teherautókat?

Jajj ne, vicces mellékkarakterek Mósz Ájszlí utcáiról! Mindjárt jön a dinoszauruszsegg is!
ÉS NINCS FELIRAT A KÍNAI BESZÉDNÉL! Miféle ágrólszalajtott marketinges gondolja ezt még mindig jó ötletnek?
És miért nem döfi le a lándzsával a csajt? Rohadt tolvaj, azt érdemli. Én fogtam a robotot, én adom el az áramköreit porlevesért!
--Megjegyzeném hogy a csaj itt NEM beszél a robottal. A robotHOZ beszél anélkül hogy értené a robotot.--

A vágásokkal eddig nincs gond. De most jön Han-kínzása-a-Felhõvárosban.
Miért hívja Kajla "a Lázadók legjobb pilótájának" az ürgét?
A nyilvánvaló nyitóképtõl eltekintve ez egy oké jelenet.

Azt ugye tudjuk hogy napi 3 étkezés szükséges, fõleg porcióból? Namost a csaj rövidesen éhen fog halni.
Btw, itt senkinek nincs NEVE?

Uhm, az addig okés hogy feka-srác besokall és otthagyja a Rendet. De komolyan úgy érzi muszály belekötnie a fõjedibe, vagy akárki is az a Ren? TÉNYLEG? Mitõl lett ilyen bátor? Ki a fene feka-srác hogy ezt így simán megjátssza?
És kétszemélyes tie-fighter? MINEK?
A TÁBORNOKOT? Egy sima engedély nélküli felszálláshoz? Ez megunta az életét?
Ettõl föggetlenül a röpködés (bár pár mp-et vágni kéne belõle a kötélen vonaglásból a tökéletességhez) f*sza jelenet. Amíg eljutnak odáig az szemét (újra kéne írni, ÉN meg tudnám tenni), de a röpködés az csúcs. Kár hogy nem ilyen az egész. Még akkor is ha amúgy kac-kac hogy egy Tie lenyom egy egész csillagrombolót. De ez az egy perc, EZ az amiért fizetnék is.
Btw, tie-vadászok azok RÖVIDTÁVÚ GÉPEK, értsd: nincs hiperhajtómûvük. Ha akarnának se tudnának máshová menni mint a Jakura. Nincs szükségem rá hogy kanálkával etessenek, köszönöm szépen. TUDOM hogy elmennek a robotért. Nem kell a számba rágni.
EDIT: Most hogy nézem át elütésekért jut eszembe: tényleg, Finn-Skandináv csávókám mikor lett megaharcos? HA attól sokallt volna be hogy ártatlanokat lõnek agyon, akkor elhiszem. De õ attól kapott idegrohamot hogy a rohamosztagos-társát látta meghalni. SZ*R RENDEZÉS.

Phazma: varty varty varty
Rosszarcú közkatonáról kiderül hogy tábornok. Wut?
Mitõl robbant fel a tie? Ezeket is plasztikból építik? (Nem mintha számítana, de akkor legalább legyen homoszörny...!)
"Legfõbb Vezérünk"? Snoke?
A fickó most fél, vagy szomjas?

WTF? Honnan szedi a csaj hogy a robi a dzsekit akarja? Ha nem android, terminátor vagy hasonló, ezt a büdös életben nem tudhatja.

Van egy elméletem: a SW-Galaxisban valami kozmikus háttérsugárzás, midiklorián-összeesküvés vagy hasonló miatt mindenki akutt amnéziában szenved, ami miatt mindenki eszetlen gyorsan felejt. Ezért hiszik hogy Luke legenda, hogy a jedik legenda, hogy a sithek legenda - minden legenda.

Uhm, ezek most simán ellopják a Falcont? Amúgy tök megkajálnám, de HOL VAN HAN ÉS CSUVI? Mit keresnek ezen a poros bolygón, hogy a hajó évek óta nem szállt fel? És hogy fognak rá visszakerülni? És miért nincs Han Leiával? Csak nem adta el a hajót! De, waz, eladta. Ne mán...

A kis robot egész szerethetõ. Már ha eltekintünk tõle hogy egy FIFA-labda.

Te, ezek simán lelõtték Phazmát?

Szvsz bírtam Ren(?) kitörését.

Miért akar Raj a Jakura menni? Rajzani?

? A porszívó az Ûrgolyhókból?
Rajta Hannal? WHY? És még azon problémáz valaki hogy mindenki mindenkinek családtagja... Ez kérem akkora orbitális véletlen, hogy ha nincs Végtelen Valószínûtlenség Hajtómûvük, akkor ne kapjon munkát többé a forgatókönyvíró.
Klönben meg hogyan lopták el a Köztársaság Kormányzói Központjából a Falcont? LEHETETLEN!

A parsec még mindig távolság, nem idõmérték.

Hol van Leia?

Miért csempészik Han? A felesége/nõje az Új Köztársaság prominens személyisége, nincs szüksége rá. Leia nem is hagyná. Vagy a Köztársaság biológiai hadviselésben is utazik?
Különbenis fáraszt a jelenet. Lõje már le valaki Han-nagypapát! Komolyan, nem lehetett volna hogy 10 mp Han visszakéri a Falcont, 5 mp míg hiperugranak a Lázadókhoz, 30 mp míg leadják a drótot Leiának, 60 mp míg befut a Rend, szétlövik a lázadó bázist, Han odaadja a fénykardot és LELÖVIK MINT EGY KUTYÁT. Nekem pontosan ennyi nosztalgia elég lett volna a régi karakterekbõl: 30 mp cameo. Kész. Ehelyett itt húzzuk az idõt...
+1: Nem futott jobbra? A "raktárok" (a csápos szörnyek) sima otyghök az AD&D-bõl?
+2: Feka-srácot védi ám a plot-armor...

Uhm, megnyomtam vmi gombot? Ez most a Múmia?
De jól sejtettem: az Új Köztársaság terroristákat pénzel.
Bazz, van nekünk óriás-sith, neo-darthvader, Mr. Elsõ Rend Tábornok, csilivili-ruhás rohamosztagos akinek azért van csilivili-ruhája mert nõ, KÉNE lennie egy rovátkos-rohamosztagosnak de eddig még nem volt, Lüke Eltûnt Szájbaver, Szóló aki még mindig Kanos, Kan-bacca (Han meleg élettársa), feka-srác, raj-csaj - ÉS MOST MÁR EGY KIB*SZOTT FELÉBREDT ÕSI ERÕ IS? Mármint a kib*szott õs-sithnél is kib*szottul õsibb kib*szott erõ? KOMOLYAN? És mibõl "érezted" azt cukiarcom aki a Conanbõl szöktél, vagy ilyesmi? Mégis? Honnan szedted és mit szívsz, mert nekem is kéne!
B*szdmeg, majdnem kezdtem élvezni. Erre jönnek itt ezzel a sz*rral.
Nem b*zdmeg, NEM éreztem SEMMIT!

WARUM volt Mr. õs-sith hologram? Akkor ez duplán átverés, mert:
a) õ nem is olyan nagy, nem is olyan félelmetes, valószínûleg akkor mint yoda, akit felrúgok.
b) bla, bla, bla, õsi erõ, bla, bla, bla, én vagyok az apád, bla, bla, bla EZT MÁR LÁTTUK ROHAGGYÁ MEG Darth Vadertõl a Birodalom Visszavágban a Császárral való diskurzusként. Eskü fel se tûnt volna, és még az angolul-beszélõ-óriás-õs-baktérium-sithet is megeszem HA NINCS KIBEB*SZOTT HOLOGRAMOZÁS. Miért nem lehetett az ott ami: valami nedves, rothadó barlangban lakozó förtenet? Nyamvadék õs-sith valami olyan helyen lakik ahová Luke lemászott a Birodalomban csak sokkal nagyobban - de neeeem, az még a végén jóóó lett volna. Egyszerûen muszáááály elrontani mindent.

Csuvi megint nem csinál semmit...

Oké, szóval Luke-al azt történt amit sejtettünk. Ez nem magyarázza meg mi lett a többi jedivel, vagy hogy miért érdekel bárkit hol veri ki.

"Egy régi barátom majd hazaviszi a droidot" - mibe hogy ez is valaki tök ismeretlen és NEM Lando?

Az oktatás nem jár túl jó helyzetben a nagyralátos Galaxisban...

Hát, ez a kocsmadal nem lesz örökzöld.

Mit mondtam hogy NEM LANDO?

Jaba 2, és a sárga izé is tuti ismerõs valahonnan.

Kajla újabb jelenetben sajnálkozik. Nem baj ha idõnként sajnálkozik, megmittomén, de ne tegye egyfolytában, mert leköpöm. Ha odavágták volna az elõzõ jelenete mellé megszakítás nélkül, semmibajom nem lenne. Senki nem nézte meg ezt a filmet mielõtt forgalomba hozták?

Uhm, mi a gond tulajdonképpen a Sötét Oldallal? 6 film után egyre kevésbé értem. Egybentartják a Galaxist, felszámolják a korrupciót, leszámolnak az Árnyékkormánnyal, betiltják a rabszolgaságot, folyton igazat mondanak... Mi a gond a Sötét Oldallal? Kiváló vezetõk.

Most komolyan történetszálat akarnak csinálni abból "ki ez a jány"? TÉNYLEG ki kell hozni hogy õ valami Õsi Erõ, ami majd jól megbalanszolja a Zerõt, mert õ a Zerõnyerõ?
Mer' jó, a rohamosztagosok nem klónok, de a csajnak muszály Akirának lennie?

----------------

Elnézésta roppant hosszú postért, de meg kellett mutatnom hogy:
- a rendezés csapnivaló
- egy jó perc mellé 2 rosszkeveredik
- a forgatókönyv értelmetlen
- Han túl sokidõt kap
- a gonoszok se idõt, se karaktert nem kapnak, fenyegetést nem jelentenek
- elvileg mindenki mindenkinek "régi ismerõse", de a nézõ senkirõl nem tud semmit, és emiatt elmegy az életkedve.

Még csak nem is az a nagy baj hogy "de hát az alaptörtnetet egyszer már ellõtték". A baj hogy nem tudunkazonosulni a figurákkal, a történet a semmiben lebeg, nincs kapaszkodónk hozzá.
Azért fölösleges az Ébredõ Erõ, mert itt nem "ébred" semmi, régen ébren van, zajlik a party, mi meg lamaradtunk a poénról ezért nem értjük min szórakozik mindenki.
Az Ébredõ Erõnekfel kéne ébresztenie a kíváncsiságot, de ehelyett ledózerolja a nézõt és nem engedi felkelni. Viszont senki nem szeret a padlón lenni.
2/10
Dávid Tislér 2015 dec. 22. - 23:33:39 2/10
(852/2837)
hello
nos megírva életem elsõ kritikáját miután kijöttem a filmrõl egy hatalmas csalódás volt az egész, én meg értem h a Disney és Mr J.J Abrams szeretett volna egy jó filmet a mai közönségnek összedobni és ez lehet h valamennyire össze is jött de az a baj hogy ez nem egy Star Wars film ez a film egy, egy az egyben úra felvett változata a Star Wars Csillagok Háborúja filmnek kicsit több nyállal és még több felesleges jelenettel amiken lehet h egy jót nevettünk épp akkor amikor láttuk(én személy szerint majdnem sírva fakadtam a röhögéstõl amikor megláttam Kylo Ren arcát a maszk mögött konkrétan olyan volt mintha Perselus Piton lézerkardot fogott volna mert megunta a Harry Potterben kapott szerepét).
Én megértem hogy egy filmbe kell egy kis humor néha de a Star Wars sorozatot senki nem azért szereti mert olyan marha humoros tud és szét röhögi rajta az ember a fejét ezt a sorozatot azért szerettük és azért emlékszik mindenki a szereplõk nevére mert megfogták az embert és nem azért emlékszik valaki Dart Vader nevére mert az egyik hisztije közbe néhányszor rávágott egy ártatlan mûszerfalra és ez csak az egyik a felsorolhatatlanul sok közül amit nem értek.
Tudom h ez a film a mostani filmeket szeretné beérni az sikerült, még esetleg meg is üti a mércét egy Alkonyat mellet
de könyörgöm ez a sorozat 30 éve alkotott valamit amire mindenki emlékszik és ezt most a Disneynek sikerült 2 óra alatt lerombolnia bennem az egészet,én szeretem a Star Warsot de ez a nyomába se ér és csak pénz és idõpazarlás volt az egész
1/10
cellasto 2015 dec. 22. - 22:52:01 1/10
(851/2837)
ne sajnáld,mert azoknak van izlésük legalább,akiknek nem tetszett
ez egy tipikus mai elvárások alapján készült film lett

viszont sokaknak ez nem fekszik
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 22. - 22:39:49 10/10
(850/2837)
Helyenként Spoilereres

Át lettünk cseszve ? Ebben igazad van tényleg, a trailer alapján az egész sztoriról a karakterekrõl tök mást gondoltam. Én azt hittem Kylo Ren egy kész sith, egy Vader 2, a négerbõl lesz jedi és Lukeról fog szólni az egész film, akivel kapcsolatban attól féltem , hogy átállt, bár ez nem lett volna logikus a jedi visszatér után.

"2 napon belül vagy nemtom mennyi idõ alatt játszódik a film, de úgy elsajátítja az Erõt, hogy rögtön katonákat manipulál a tudatával"
Hát szerintem szóval manipulálni egyszerûbb, mint leeresztett rostéllyal vakon kivédeni a lézert...:) De Luke az X winget is megtanulta úgy vezetni hirtelen , hogy a Halálcsillagot elpusztította. :) Ha ezekbe belekötünk, akkor nem tudjuk mi az az Erõ, mennyit számít ebben az univerzumban. A 9 éves Anakin(pfejj) is azért tudta vezetni a fogatot 800zal , mert átjárta az erõ(nem a k*baszott midikloriánok!)

Sajnálom azokat akiknek nem tetszett, de én nagyon remélem, hogy ezen a vonalon maradunk. Ne felejtsük el , hogy a régi trilógia óta eltelt több , mint 30 év, ami alatt kaptunk 1 borzasztó meg két közepes filmet(és Lucas a régiekbe is csúnyán belenyúlt) amik teljesen elütnek a 4-6-tól. Kellett egy ilyen részben filler epizód, ami visszavisz minket a kezdetekhez.
1/10
xdm 2015 dec. 22. - 21:52:41 1/10
(849/2837)
Ja és akkor még a csajról nem is szóltam, aki 2 napon belül vagy nemtom mennyi idõ alatt játszódik a film, de úgy elsajátítja az Erõt, hogy rögtön katonákat manipulál a tudatával...lenyomja az évek óta képzett Kylo-t... és zsigerbõl vezeti a millenium falcont. Ez a star wars plázahulladékká silányítása.
1/10
xdm 2015 dec. 22. - 21:42:44 1/10
(848/2837)
Engem az zavar, hogy át lettünk cseszve. Persze van egy réteg, aki nem akarja, vagy nem tehet róla, és tényleg nem veszi észre ezt. Õk simán bekajálják, sõt nekik tetszik. Egyszerûen nem értem. Szóval akkor miért nem veszi elõ a New Hope-ot, és nézi meg azt. Vérlázító, hogy közel 1 milliárd embernek elõadják ezt a mocskot hálivúdból, pusztán azért, mint annak idején james cameron a titaniccal, akart baromi sok pénzt, és világhírnevet, meg elismerést szerezni. Itt ugyanerrõl van szó. Egy tartalmatlan, semmitmondó, gyakorlatilag semmirõl nem szóló film. Nincs benne tanítás az erõrõl, csak amit már láttunk, a poénok bõdületesen primitívek, a karakterek üresek, a new hopeban volt rá idõ hagyva, hogy kibontakozzanak szépen. Itt minden snitt gyors, a jelenetek ugrálnak, finn és a pilóta csak úgy egyszercsak országos cimborák kitudja miért. Meg eleve az, hogy ez a néger finn, hirtelen azt érzi, hogy nem helyes amit tesz.... szóval ne már.... amikor ennyire hülyének nézik a nézõket, az már tényleg mindennek az alja. És emberek milliói veszik ezt be kanyar nélkül. Egy rohamosztagos katona, aki gyerek kora óta erre van képezve átáll? De csak õ egyedül természetesen.... és utána rögtön öli a saját addigi rohamosztagos társait mint a csótányokat...

ez egy kupac szar azt kell hogy mondjam
Hát hol volt ilyen bõdületes ökörség a régi 3 részben? Sehol. És akkor ilyen kommentek, hogy "újra felidézi a régi részeket, és emlékeket" stb., Mivan? Ezek az emberek mit láttak? komolyan nem értem én ezt
10/10
zora 2015 dec. 22. - 21:33:09 10/10
(847/2837)
Nekem mázlim volt. Utoljára kb 1 éve néztem bele SW topicba, így semmit, de abszolút semmit nem tudtam a készülõ mûrõl! (Sem tv-t nem nézek, sem rádiót nem hallgatok, ez is "segített".)
Kb 2 hete tudatosultam azzal, hogy készen van az új rész...
Úgy érzem, jól tettem!
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 22. - 21:30:18 1/10
(846/2837)
Azzal a különbséggel, hogy az A New Hope értelmes volt.

Tudtuk ki a jó, ki a rossz, és ha megmágnesezték a hajónkat, elmentünk lekapcsolni a biztosítékot az elektromágnesrõl.

De itt nem tudjuk ki kicsoda, és lángszóróval túrjuk fel a szalmabálát keresve a rózsaszálat. Komolyan, végig fogom erõltetni magam (csak nem lehet annyival nehezebb mint az Alkonyat-széria!) és részletesen megmondom mi fáj ha így folytatjuk.
1/10
xdm 2015 dec. 22. - 21:07:04 1/10
(845/2837)
Csak az a probléma, hogy itt egy az egyben a New Hopeot látjuk.
1/10
Bodellger 2015 dec. 22. - 20:37:36 1/10
(844/2837)
Erre azért had írjak annyit, hogy, ha nagy elvárásokkal ülsz be egy mozira, mert mondjuk ez esetében nagyon szeretted a régieket, meg pl tetszettek a trailerek, vagy az elõzetes beharangozók róla, akkor könnyebben csalódhatsz a végén, szerintem. Jómagam pl nem örülök, hogy folytatják, és igazából nincsenek is nagy elvárásaim, de könnyen lehet, hogy pont emiatt mégis tetszeni fog valamiért. Majd kiderül.
offtopic
Sz Peter 2015 dec. 22. - 20:35:09
(843/2837)
A fórumok tele vannak ilyenekkel. Volt itt olyan aki letorrentezte - valami f.stalicska minõségben - nem is látta végig de aztán idejött, hogy fikázza. :)
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 22. - 20:22:48 1/10
(842/2837)
vavyan fable? :D
10/10
zora 2015 dec. 22. - 20:13:41 10/10
(841/2837)
SPOILER!!!


Hát, az õ ereiben sokkal mélyebben és kiforrottabban folyik a jedi vér. A nagyapja tanulta, az apja is mester volt - míg Kylo anyja egyáltalán nem volt képzett. Én emiatt gondolom, hogy könnyedén megértette ezeket a nyelveket.
Kíváncsi leszek, a következõ részben kiderül-e, ki volt Rey anyja. Lehet, õ is jedi-tanítvány volt. Akkor meg hatványozott a tudása. Még ha nem is volt tudatában.
10/10
zora 2015 dec. 22. - 20:09:43 10/10
(840/2837)
Alapjában véve egyetértek veled (fõleg az 1-2-3 bénaságait látva), és én is félve ültem be tegnap a moziba. Emiatt ért pozitív csalódás, mert mindaz, amit az új háromban utáltam, itt nem jelent meg.
Számomra is a IV, V, VI maradnak az etalon! Emiatt csatolom hozzájuk most a VII-et is.
8/10
Towner 2015 dec. 22. - 20:07:47 8/10
(839/2837)
Sokat olvastam itt de még senki sem taglalta: Rey hogyan értette amit a vuki "beszél"? (Õk mostantól valószínûleg egy csapat) Nagyon úgy fest hogy Rey mindent tud. (ahogy valaki itt írta az emberi fül számára érthetetlen droid prüntyögést is vágja) A többi talányra se biztos hogy jön valaha válasz..
1/10
Bodellger 2015 dec. 22. - 20:03:10 1/10
(838/2837)
Igen, de hangsúlyozom, hogy nem szokásom így cselekedni. Jómagam Excelben és IMDbn vezetem a listámat és ott szoktam értékelni csak a filmeket. Mindkét helyütt tudok változtatni a pontszámokon, ha esetleg másképp gondolom késõbb. Itt a Port-on nagy ritkán egy-egy írok egy véleményt, miután láttam a filmet és akkor a pár soros reviewt követõen odaírom, hogy 10 skálán milyen lett számomra. Na, most amikor megtudtam, hogy folytatják az SW-t, felkúrtam az agyam és adtam egy 1-est, aztán utána néztem, hogy itt nem is lehet változtatni a csillagon, hogy korrektebb pontot adjak, majd ,ha megnéztem :D Úgyhogy most már így marad :D ( Hogy miért kúrtam fel az agyam? Mert az SW úgy volt jó, ahogy, nem tudnak még egy olyan jót készíteni én meg nem vagyok híve az erõlködött, pénzsóvár próbálkozásoknak.