Balu64 2015 dec. 21. - 22:04:13
(797/2837)
Igazad van, kétségtelen! Én egy átlagos filmfogyasztó vagyok, de 79-ben ugyanúgy vártam a Csillagok háborúját, mint bárki más.
Órisái dolog volt itt a vasfüggöny barátságtalanabb oldalán. Akkor már két éve bemutatták a világban, de hozzánk akkor jutott el. De könyörgöm, mai szemmel nézve szinte megmosolyogtató. Ennyit fejlödött a filmipar... És ez "összes ujságiró lefizetés"-teória milyen már?... Meg tudja valaki tippelni hány filmes ujságiró lehet a világban???... Mindegyiknek küldtek egy csekket, hogy csak jót irjon?:... Honnan tudták kinek kell küldeni, és hova, és mennyit?...
8/10
Towner 2015 dec. 21. - 21:39:28 8/10
(796/2837)
BÁTORITÁSKÉNT: Több mint egy éve olvastam valahol egy filmes mogul (sajnos nem emlékszem ki volt) nyilatkozatát, aki olvasta a következõ három film forgatókönyvét (tervezetét), és valahogy úgy fogalmazott hogy a 8-ik és fõleg a 9-ik rész zseniális lesz. Errõl a hetedikrõl egy árva szót sem említett. Remélem igaza lesz...
8/10
Towner 2015 dec. 21. - 21:15:43 8/10
(795/2837)
Megnéztem. Vegyes felvágott. Tetszett is meg nem is . Az Új Reményt anno feliratosan láttam moziban kisiskolásként, azóta vagyok rajongó. Eredeti nyelven is meg kell néznem és olvasni kell a regényt is, mert az elõzményeknél a regények sokkal súlyosabbak voltak mint Lukas filmjei. Látvány, poénok rendben voltak, de miért kell egy harmadik halálcsillag (bolygó) miközben már az elõzõ kettõ sem vált be. Filmzene örült vagyok, így nagyon vártam Williams 83 évesen mit tesz le. Tudni kell hogy a rendezõé a döntõ szó, ha ö nem akar szép melódiákat akkor az nem lesz. Na de így is ragyogó lett (youtube-on meghallgattam az albumot)) Fõleg a mai filmzenék szinvonalához képest, mivel a filmzenék színvonala sajnos sokat esett az utóbbi években. (szerencsére kivétel mindig van, csak nagyon ritkán)

Jeffrey Katzenberg a Kis Hableányal (óriási siker) élesztette újra anno a Disney-t. Tudta hogy egy törékeny kislányért izgulnak leginkább a nézõk, az mindig tuti siker. (ezt mire alapozta: Hófehérke, Hamupipõke,-késöbb is bevált a a recept: Aranyhaj, Jégvarázs) Rey-rõl jutott mindez eszembe aki nagyon tetszett, és a nem túl nõies SW-be új életet fog lehelni…
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 21. - 20:51:48 10/10
(794/2837)
"-A zene. A régi dallamok felidézése persze oké, de minden más felejthetõ. Még az elõzménytrilógia is adott legalább két baromijó zenét, de ez az új film semmit. Mintha nem is szólt volna zene a film alatt."

https://www.youtube.com/watch?v=65As1V0vQDM
Szerintem ezzel itt is megmutatta John Williams, hogy miért õ az egyik legjobb ma élõ zeneszerzõ.
1/10
xdm 2015 dec. 21. - 20:51:26 1/10
(793/2837)
Ugyanazt? Pont nem ugyanazt. Te valami fogalmi dugóba keveredtél. Ugyanazt kaptuk, nem ugyanazt vártuk.
Te tudtad, hogy a New Hope-ot fogod látni? lófaszt
Az mai szemmel sem tûnik gagyinak, ebbõl látszik hogy nem vagy sw fan.
1/10
xdm 2015 dec. 21. - 20:48:23 1/10
(792/2837)
Akkor mi értelme volt leforgatni ezt? Nyilván a pénzkeresés.
Menyhért Lakatos 2015 dec. 21. - 20:46:42
(791/2837)
Egyetértek szebben nem is írhattad volna tucatfilm sõt még egy minimális spiritusz sincs a filmben vagy valami értékelhetõ,lefagyva jöttem ki a moziterembõl de nem csak én az emberek 90% láttam az embereket azt írnak a kritikusok amit akarnak amédia befolyásolva van az emberek arca nem hazudik a moziterembõl kilépve nem tudjuk szépíteni nagy csalódás ez van zúgolódunk.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 21. - 20:42:50 1/10
(790/2837)
a másik meg,ha a régiek nem készülnek el,most nem beszélgetnénk ebben az ébredõ fos topicban :)
Menyhért Lakatos 2015 dec. 21. - 20:41:49
(789/2837)
Nem hiszem hogy bárki is a mostani gyerkõcök közül ragasztgatni foglya Boyega képeit egy füzetbe vagy Kylo Ren fotóit.
petrolkos87 igaza van nincs meg az erõ kétértelmû :) gyakorlatilag semmi nincs a filmben ami megfoghatna bárkit is még egy 8 éves gyereket sem egy kategória Hulk,Thor, és társaival szerintem a gyerkõcök hamar elfelejtik bár nem fogják mert a médiából ezt folyik ezt kell nézni parasztvakítás szégyeníti az elõzõ részeket semmit mondó.Biztos van olyan akinek tettszett de az csakis egy teljesen elvetemült lehet aki nem látja a fától az erdõt, emeljetek ki egy dolgot a filmbõl ami figyelemre méltó jaa nem fog menni.....
Sz Peter 2015 dec. 21. - 20:28:20
(788/2837)
Ha ezt a filmet láttad volna gyerekkorodban, ennek a képeit ragasztgattad volna a füzetbe.
5/10
-csengõzoli-- 2015 dec. 21. - 20:19:00 5/10
(787/2837)
Attól,hogy te igénytelen vagy, másoknak még lehetnek elvárásai.
3/10
petrolkos87 2015 dec. 21. - 20:13:36 3/10
(786/2837)
Félre értesz, nem ugyan azt az élményt vártam. Egyáltalán nem. Folytatást vártam. Az SW-nak nagyon jó a története. Ami mind a 6 rézben meg van. Ebben viszont minden volt, csak történet nem. Ez a film nem szolt semmirõl.
1/10
cellasto 2015 dec. 21. - 20:09:28 1/10
(785/2837)
ekkora baromságot is rég olvastam
a régieknek megvan a sztorija,jók a szereplõi,baromi jó a hangulata a zenéje pedig unikum..

itt meg csak a látvány volt meg..kicsit kevés egy SW-filmhez szerintem
Balu64 2015 dec. 21. - 20:06:12
(784/2837)
Jézusom!... Lehettél vagy 9-10 éves! Hogy várod ugyanazt az élményt "vén fejjel"???...
Én úgy ültem be a filmre, hogy tudtam mit várok. Szerintem teljesen vállalható a dolog, a mai technikával mindent bedobtak amit lehetett.
A 38 évvel ezelött forgatott elsõ epizód mai szemmel tûnik irtó gagyinak!
3/10
petrolkos87 2015 dec. 21. - 19:51:20 3/10
(783/2837)
Teljesen egyet értek én is. Lehet van akinek tetszett, de nekem egy fájdalmas és óriási csalódás volt ez a film. Gyerek koromban az újságból kivágott képeket ragasztgattam a füzetbe, rendeget SW legóm, figurám van, könyvek, újság cikkel, ezzel nõttem fel. Bárki, bármit mond, volt egy eredeti hihetetlen jó trilógia, majd jött egy elõzmény trilógia, akár hogy is sikerült akkor is elõzmény történetet mutat be. A mostani pedig nem eredeti, nem elõzmény, ez egy újraforgatás, egy utánzás... 23:32 órakor a mozi elõtt sorakozva elõttem 2 rajongó arról beszélt, mekkora szerencse hogy a VII film lesz, nem pedig az eredetit forgatták újra nekünk, végre itt VII. film, amikor kijötte akkor gondolom olyan fejet vághattak mint én. Kaptunk, egy modern, szuperhõsös, poénos szokásos filmet, aminek éppen nem Új Stat Trek, Bosszúállók, vagy éppen Halálos Iramban 6 volt a címe. A címe mindegyiknek más... de ugyan arról szolnak...:(
2/10
vilhelm 2015 dec. 21. - 19:40:36 2/10
(782/2837)
teljesen igazad van
Sz Peter 2015 dec. 21. - 19:32:16
(781/2837)
"Aki mást mond hazudik lehetetlen volt élvezni a filmet"

Milyen jó neked, hogy tudod ki mit gondol. Te vagy az Matt Parkman? :)
8/10
Anyacs 2015 dec. 21. - 19:15:06 8/10 Előzmény Tóth-Zágon Móni Sári Joci
(780/2837)
Ezzel teljesen egyetértek. Ugyan volt benne egy-két (szerintem) ügyetlenül fûzött szál, a sztorit elég jól folytatták. Nem igazán tudom, vajon mit vártak? Ez egy folytatás, túl sok eredeti dolgot, ami menden klisétõl mentes beletenni nem igazán lehet. Belekötünk a fénykard formájába, stb. Nem vártam többet egy jó kis szórakoztató mozinál, amitb megkaptam.
Menyhért Lakatos 2015 dec. 21. - 18:48:46
(779/2837)
Ez meg mi volt??Nagy SW rajongó vagyok a film hatalmas csalódás nem az év csalódása mint film egész életem legnagyobb filmes csalódása.Nem hiszem el hogy ijen kritikákat kap hogy jó... szuper... itt mindenki le van fizetve az összes kritikus.Bármely hozzászólás itt vagy kritika alatt vagy imdb-n mind csak csalódotságról írnak elképesztõ milyen szinten pénzel hogy meg lehet venni az oldalakat kritikusokat hogy pénzt keressenek hogy jót irjanak egy filmrõl..A film 0 pontos SW rajongóként.A párommal néztem a moziba õ még egyik részt sem látta direkt nem nézettem meg vele az elõzõeket mert kíváncsi voltam a véleményére vajon elfogultság nélkül milyen véleménye lesz, kétszer majdnem elaludt a moziban iszonyatosan rossz film volt régen látott már ilyen semmitmondó jellemtelen filmet és úgy mardosott belül hogy nem tudok vele vitatkozni mert igaza van.A moziból kijövet sokkban voltam hogy elvett 2 órát az életembõl majdnem "sírtam".Este nem tudtam aludni megszégyenítették a kedvenc filmem.A film 99% másolja az új remény csak rosszabb történettel roszabb színészi játékkal olyan volt a film mintha egy SW paródia lenne :((((
Könyörgök minden SW rajongónak aki még nem látta ne nézze meg mert az életkedve is elmegy :( Bár szerintem minden rajongó elment a moziba és zombiként jött ki.Aki mást mond hazudik lehetetlen volt élvezni a filmet a kritikusok oldalak le vannak fizetve hogy nyomják elõre a filmet a bevételek miatt.
Sz Peter 2015 dec. 21. - 18:04:58
(778/2837)
SPOILER

"legyõz egy képzett Jedit?"

Milyen képzett Jedit? :)