1/10
xdm 2015 dec. 27. - 23:34:36 1/10
(1117/2837)
nem nagy durranás.... ja. Ezen az alapon... És akkor ezek az érvek, hogy nem nagy durranás. Rómeó és júlia sem az. És akkor lehetne most kurvahosszú listát állítani, a "mi a nem nagy durranás, de mégis szopja a közönség" sztorikról.
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 23:34:10 2/10
(1116/2837)
"mert önmagában az sem egy nagy durranás"
Önmagában, folytatás nélkül, az a film majdnem megdöntött minden korábbi bevételi rekordot. (csak az Elfújta a szél elõzi meg az infláció korrigált bevételben)
http://www.boxofficemojo.com/alltime/adjusted.htm
Ha ez nem az akkor semmi.
eIemes 2015 dec. 27. - 23:27:41
(1115/2837)
a 2001 ûrodüsszeiát tízszer láttam.
az ûr jelenetei mai szemmel nevetségesek és bénák.
a star wars ma sem nevetséges.
hülyeség, hogy látható határvonal nélkül a hangárban sisan nélkül lehet mozogni
orbitális hülyeség, hogy hangja van az ûrhajónak, és a tie vadász hangja undorító.
de nem nevetséges.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 27. - 23:25:37 4/10
(1114/2837)
Én ezzel nem vitatkozom. Sokkal többet vártam én is az Ep7-tõl. Nem látványban, azt letojom. Sokkal inkább történetben, mert ez bizony egy remake. De az Ep4 csak azért jobb, mint ez, mert az az eredeti. Jól írta valaki: ha nincs a folytatás, elsüllyedt volna az is, mert önmagában az sem egy nagy durranás.
1/10
xdm 2015 dec. 27. - 23:21:17 1/10
(1113/2837)
Ugyanolyan ? Már miért kéne ugyanolyan szemmel nézni? Egy 77es filmet??? Nyilván idõ telt el azóta, és a technika óriásit fejlõdött, lásd avatar. Pont az a lényeg, hogy az akkor új volt, de ezek a mostani CGI fosok nem újak. Nincs egyediség már vagy 30 éve, csak a koppintás, meg a folytatás stb.
És ha az az érv, hogy most ezzel a New Hope-ot akarták remakelni, akkor kurvára mellélõttek, mert ez minden tekintetben szarabb, kivéve látvány. Bár szerintem a látvány sem az az odabaszós kategória, hiszen 4 db tie fighter küzd 3 db x wingel, azért ettõl ne kelljen 2015ben hasraesni.
1/10
xdm 2015 dec. 27. - 23:15:51 1/10
(1112/2837)
2001 space odyssey 1969-es.

A new hope 1977-es. Szóval egyáltalán nem volt új az ûr látványa, sokkal inkább a környezet, amit lucas felépített.
eIemes 2015 dec. 27. - 23:12:56
(1111/2837)
" hiszen a látvány nem volt akkora nagy truváj"

de igen, nagy truváj volt :)
eIemes 2015 dec. 27. - 23:11:20
(1110/2837)
"az új remény, egy szörnyen gyenge film"

filmmûvészetileg az, és ma, Coelhó kötetektõl roskadozó polcokkkal a hátunk mögött a filozófiáját is annak látjuk.
de akkor, 1977-ben
1. a kivitelezés minõsége pont azt adta, amit a felnõttek elvártak egy rájuk szabott tündérmesétõl
2. VOLT BENNE filozófia, amit Paolo Coelho is lelkesen nézett (fiatal felnõttként) és sokat merített belõle.
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 23:11:18 2/10
(1109/2837)
"Faék egyszerûségû, százszor látott sztori, de hihetetlen szép kivitelezés"
Senki sem vitatja ezt.
És az egész olyan környezetbe helyezve, és olyan formában megmutatva, amilyen még nem volt. Egy új világ nyílt meg.
Ennyi a siker titka.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 27. - 23:10:24 4/10
(1108/2837)
Azt szögezzük már le végre, hogy EZ a TE véleményed. Az enyém meg más. Képzeld, bármennyire is szeretem és bármennyire is hozzátartozik az életemhez, én sajnos már nem tudom ugyanolyan lelkesedéssel nézni, mint egykoron. Felnõttem, változom. Ennyi.
Nem azt mondtam, hogy rossz, hanem azt, hogy már nem a filmélményeim etalonja, dacára annak, hogy kamaszkoromban annak tartottam. Ma már látom a hibáit is.
1/10
xdm 2015 dec. 27. - 23:04:45 1/10
(1107/2837)
Te mennyi hülyeséged összehordasz itt...
Avatárt az SW ep4.hez.... gratula. Pont, hogy a sztorira mentek az emberek az sw, esetében, hiszen a látvány nem volt akkora nagy truváj, persze jó volt akkoriban, de nem az volt a legfontosabb. Van egy univerzum, amit létrehozott lucas, ezt köpték most homlokon ezzel a fossal.

Az SW ep4 new hope, a mai napig nézhetõ és semmi baj nincs vele, sõt. Van elég sok gagyi, ami technikailag még alatta van annak is. Ezt szögezzük már le végre.
eIemes 2015 dec. 27. - 23:04:42
(1106/2837)
"kipörög az ûrbe az eredeti elsõ verzióban is benne volt-e"

igen, és ez akkor (gyerekfejjel láttam) bosszantott is.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 27. - 23:03:48 4/10
(1105/2837)
Te sem tudod objektíven értékelni, mert te sem tudod már szûz szemmel megnézni.
Hát, van, akinek mindig ez lesz a csúcs, van, akinek idõvel megkopik.
De ez semmit sem változtat azon a tényen, hogy szerves részévé vált az életünknek. És ez nagyon jó.
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 23:02:22 2/10
(1104/2837)
Összefoglaló arról amit Lucas elõször írt. Ez még nem volt forgatókönyv, csak durva vázlat. (zárójelben az én megjegyzéseim)

dátum:
1973. május 25.

Ûrcsatával kezdõdik
(egy nagy ûrállomás körüli harc - a késõbbi Death Star, de itt még a történet elején van. Késõbb itt már a csillagromboló van ugye, hogy a Death Star csata a film végére kerülhessen)
A történet háttér leírása következik (ez a késõbbi híres legördülõ szöveg)
a történet: Egy hercegnõ menekül akit üldöz a gonosz Birodalom, egyik tábornoka védelmezi és vezeti a menekülõ csapatot
(a tábornok neve Luke Skywalker)
Két birodalmi bürokrata lezuhan a bolygóra, miután elmenekülnek az úrállomásról ahol dúl a harc
(õk lesznek késõbb Artu és Thripio)
Belebotlanak Luke Skywalkerbe, aki farmernek álcázza magát és a hercegnõt.
A kis csoport elindul a terepsiklóikkal az ûrkikötõbe, hogy találjanak egy hajót ami elviszi õket egy biztonságos bolygóra
Egy birodalmi õrjárat megállítja õket
(de itt még nincs Jedi agykontroll)
Az úton megtámadják õket
Egy templom romjaira bukkannak, ahol lázadók tinédzserek vannak
(ez lesz késõbb a Yavin 4 lázadóbázis, csak itt még tinédzserek a lázadók)
A fiatalok csatlakoznak a tábornokhoz és a hercegnõhöz
Az ûrkikötõ városában betérnek egy kocsmába, ami tele van idegen lényekkel
Kötekedõk fenyegetik az egyik lázadó tinédzsert, de öreg Skywalker tábornok lekaszabolja õket egy lézerkarddal
(a Mos Eisley kantin)
Kapcsolatba lépnek a lázadók mozgalmával
(késõbb ez változik Han Solora és Csubira?)
Birodalmi kém jelenti õket
(õ az ormányos walkie-talkieba beszélõ lény)
Tûzharcban feljutnak a hajóra
Elhagyják a bolygót
(Mos Eisley menekülés)
Útközben megállítja õket egy ûrõrjárat, és harcolniuk kell
(ez késõbb a Halál Csillagról menekülés utáni harc jelenet)
Megjelennek új ûrvadászok és az egész csata elhatalmasodik
(ez lett késõbb a Yavin-i csata)
A hajó megsérül a csatában és elrejtõznek egy aszteroidában
(ez már birodalom visszavág)
Az aszteroida lezuhan egy bolygóra a hajójuk teljesen tönkremegy. (A bolygót itt Yavinnak hívják)
(Hanék elmegy a Bespinre)
A csoport szétválik, Luke és a hercegnõ egy városba tartanak "Jet-stick"-en.
(jedi visszatér-es birodalmi robogó)
Egy nagy szõrös idegen figyeli õket
(egy Vuki, aki a filmben már Ewok, mert Lucas egy Vukit késõbb kiemelt ugye Csubinak, és kellett valami más)
Idegen lények elfogják õket. Lándzsáik vannak.
(az Ewokok)
A tábornok megöli a vezért mikor az rátámad, de a többiek elfogják és egy sziklamagaslatról bedobják egy forrongó tóba. De õ esés közben megkapaszkodik és nem esik bele.
(ez alakul át Jabba megölésére, és a Sarlacc körüli harcra. Luke is megkapaszkodott miután belökik a Sarlacc szájába)
Közben a hercegnõt és a két bürökratát az Idegenek (itt még a Vukik) átadják a birodalmiaknak
A tábornok elõkerül, akirõl azt hitték meghalt, így az idegenek istennek hiszik, megadják magukat, és csatlakoznak
(A Thripio isten jelenet, és az Ewokok csatlakoznak a felkelõkhöz a Jedi visszatérben)
Az idegen elvezeti a tábornokot egy farmra ahol a lázadók már várják õt.
(az Ewokok települése a filmben, ahol találkoznak újra Leiaval)
A farmon van egy öreg akinek van egy Vuki felesége
(Han és Csubi eredetileg házasok voltak :D)
Megmutatja a tábornoknak hogy hol õrzik a hercegnõt. A tábornok és csapata megtámadja a közeli birodalmi bázist
(a pajzsgenerátor jelenet az Endoron)
A hercegnõ nincs ott, elvitték a birodalom központjába, a város-világ bolygó Alderaan-ra. A lázadók és a tábornok kis vadászgépekkel indulnak, birodalmiaknak álcázva.
(Shuttle Tydirium, Jedi visszatér)
Harcok árán sikerül kiszabadítaniuk a hercegnõt a börtönbõl.
(Star Wars - Halál Csillag börtönblokk)
Elrepülnek a bolygóról, megérkeznek oda ahová az elején indultak, nagy ünneplés.
(Star Wars - Yavin 4 ünnepség)
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 27. - 23:00:57 1/10
(1103/2837)
már kb ötvenedszer olvasom,hogy mai szemmel milyen gagyi a klasszikus trilógia..
nem unjátok még?
legalább volt normális sztoria és NORMÁLIS karaktert alakító színészek

hiába próbáljátok lehúzni,az a három film unikum marad amíg világ a vlág...
4/10
csincsilla72 2015 dec. 27. - 22:59:46 4/10
(1102/2837)
Az Ep4-nek a fõ erõssége a különleges és új látványvilág volt, nem a történet. 77-ben baromi nagyon szólt. Nézd meg, ugyanaz, mint az Avatar. Faék egyszerûségû, százszor látott sztori, de hihetetlen szép kivitelezés. Erre mentek be az emberek, nem az indiánregényre.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 27. - 22:53:17 4/10
(1101/2837)
Egyetértünk. A klasszikus sorozat sem nagy durranás, ha mai felnõttként, szûz szemmel nézed. Annak idején azért rajongtam érte, mert gyerek voltam, és mert nem jött ki évente még egy tucat übergigamegalátványos katasztrófafilm, fantasy vagy sci-fi. Ma elveszne közöttük.
Ami pedig a színészeket illeti, egyedül Solo karaktere volt igazán élettel teli, Fordnak köszönhetõen. Hamill nem egy színészóriás, de szinkronizálni nagyon tud. Carrie Fishernek pedig az elsõ két részben lényegében egyféle arckifejezését láthattuk csak. Õ viszont remek forgatókönyvíró és stand-up comedysta lett idõvel.
És még egy apróság: ha még egyszer leírja valaki, hogy Kylo Ren a fõgonosz, fejbelövöm magam egy szaloncukor-akasztóval. Ren nem más, mint egy elkódorolt Jedi-tanítvány, aki kicsit rá van fixálva nagyapára, de majd elmúlik. Még csak nem is Sith. A következõ két részben majd láthatjuk, hogy Luke a hajánál fogva visszaráncigálja a mamihoz, illetve opcionálisan végez vele. A fõgonosz a hologramos Gollam, akit majd nyilván meg kell találni, likvidálni, helyét sóval behinteni.
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 22:45:07 2/10
(1100/2837)
*** SPOILERES ***

"nem sokan bíztak a filmben"
Nem sokan bíztak egy sci-fi fantasy filmben! Ez elõtt a film elõtt ugyanis nem hozott sok pénzt egy ilyen típusú film a stúdióknak. Már ha visszahozta egyáltalán a befektetett pénzt. Ez volt a bajuk.

"ha õszinték akarunk lenni, az új remény, egy szörnyen gyenge film, már mint a történet"
Ezt nem mondhatod komolyan. Ebben a filmben minden benne volt ami kell. Néhány kis hibától és egy nagyobbtól eltekintve úgy jó a történet ahogy van. Teljesen kerek egészet képez az elejétõl a végéig. A késõbbi részek kicsit belekavarnak Vader és Tarkin kapcsolatába, de ez talán magyarázható azzal hogy Tarkin volt az egyik uralkodóhoz nagyon közeli személy, aki fontosságban szinte egyenrangú Vaderrel.

"És a történetet is érzõdött. Van egy császár, aki fel se bukkan és õ a fõgonosz"
Nem fért be a filmbe. Így is két órás lett, ami akkoriban nagyon hosszúnak számított. Ja és akkor még nem volt fõgonosz. Az uralkodó nem volt Sith Lord! A Birodalom Visszavágra lett az. De ez nem is fontos A New Hope szempontjából.

"ember várja, a Luke és Darth közötti harcot"
Eszembe sem jutott.

"és Vaderrel történik, ami történik (azt nem tudom, hogy kipörög az ûrbe az eredeti elsõ verzióban is benne volt-e"
Benne volt.

"Azért ti is érzítek, ha nincs 3 év múlva a Birodalom, ez így baromi kevés lenne, befejezetlen"
Nem, mert a történet arról szólt hogy meg kell menteni a hercegnõt, és eljuttatni a Halál Csillag terveit a lázadókhoz, hogy elpusztíthassák azt a fegyvert ami a biztos pusztulást hozná a lázadókra. Viszont Lucas többet írt, így természetesen folytatni szerette volna amit elkezdett, így megteremtette erre is a lehetõséget.

"ahhoz képest elég ad hocnak tûnt az egész, - Leia és Luke testvérek, de csókolóznak, Luke-t körbejárja az erõ, de Leiát nem,..."
Errõl már írtam itt, ami megmagyarázza (HSZ 1117-ben)

"Hiába a legenda, hogy Lucas több részesre tervezte..."
Nem legenda. Tény. Illetve hogy pontosak legyünk nem több részesre tervezte, csak rájött közben hogy az anyag sokkal több mint egy film. Ki is keresem a legelsõt neked, mert régebben amikor olvastam a nulladik durva vázlatot, ami még a teljes anyagot tartalmazza, persze kibontás nélkül csak nagy vonalakban, és mind a 4 forgatókönyvet, készítettem jegyzeteket, hogy átlássam.
2/10
MattColors 2015 dec. 27. - 22:11:19 2/10
(1099/2837)
Nyilván nem... Egy "Kék Laguna 2" filmnél abszolút nyerõ is lehet... De nem egy SW-nál...
KurtWagner 2015 dec. 27. - 22:03:32
(1098/2837)
"és ha megnézed Ford akkori castingját (csak az övé van meg), ez nagyon rá is fért."

Nem csak az övé van meg...
de mielõtt egyébként hasra esnénk az új reménytõl, hogy milyen jó film volt. ha õszinték akarunk lenni, az új remény, egy szörnyen gyenge film (mondom ezt, hogy szeretem). Az új remény attól jó, hogy van egy Birodalom visszavág (amit egyébként Lucas, amíg nem tudta meg, hogy a rajongók a legjobbnak tartják, a leggyengébb résznek titulált) és a Jedi visszatér. Különben mindent lecsupaszítva, tényleg gyenge, már mint a történet (a technikai újítás, a karakterek, meg a hangulat az nem). Hiába a legenda, hogy Lucas több részesre tervezte, ahhoz képest elég ad hocnak tûnt az egész - Leia és Luke testvérek, de csókolóznak, Luke-t körbejárja az erõ, de Leiát nem, és Vader nem érzi meg stb, stb - nem sokan bíztak a filmben. Lucas igen, meg Spielberg is, de mások nem nagyon, de ez édes kevés. Én kitalálhatok egy történetet, ami szerintem isten király, de ha a nép és ezért a kiadó sem kajálja, megszoptam. És a történetet is érzõdött. Van egy császár, aki fel se bukkan és õ a fõgonosz, a felületes szemlélõ, ha nem hangzana el többször, hogy a császár, így meg úgy, azt is hihetné, hogy Tarkin az, hisz még egy Sith-et is pórázon tart (ahogy Leia fogalmazott), és õ meg is hal. Van egy fogva tartott hercegnõ, megmentik, mester meghal, ember várja, a Luke és Darth közötti harcot, de ez nem jõn el, felrobbantják a halálcsillagot, amin meghal a császár pótló Tarkin és Vaderrel történik, ami történik (azt nem tudom, hogy kipörög az ûrbe az eredeti elsõ verzióban is benne volt-e, vagy késõbb a folytatás fényében helyezték-e be, azt tudom, hogy Lucas akarta azt a jelenetet, de hogy mikor rakták bele.... és jóval a felújított verzió elõtt, gondolom a behelyezést). a jók gyõznek és mindenki happy. Azért ti is érzítek, ha nincs 3 év múlva a Birodalom, ez így baromi kevés lenne, befejezetlen. Olyan, mint egy sorozatnál a pilot epizód. Jó, meg amiatt szeretted meg a sorozatot, de utólag visszanézve, a sorozat fényében már látod a hibáit. Szóval én még semmit sem írok le.