eIemes 2015 dec. 27. - 20:52:03
(1097/2837)
Igen, ez is hiányzott, ami a régi, elsõ starwarsban talán még takarékosságból került bele: magvas beszélgetések hangzottak el a szereplõk között (annyira, hogy egy tehetségtelen ezoterikus szerzõ ezekbõl a párbeszédekbõl merített inspirációt komplett írói karrierjéhez) -- de ezek a magvas mondatok a filmek névjegyévé váltak, akár jedi mesterektõl akár sith lovagoktól hangzottak el.

"A félelem a sötét oldal kapuja. A félelem dühöt szül, a düh gyûlöletet, a gyûlölet pedig kínt és szenvedést. Benned nagyon sok félelmet érzek."

Ezek nélkül nem is igazi Star Wars egy star wars film. Most nézegettem -- a Klónok támadásában sincsenek ilyen idézetek, talán ez is szerepet játszott abban, hogy szinte semmire nem emlékszem abból a filmból.
eIemes 2015 dec. 27. - 20:41:23
(1096/2837)
Finnel az a probléma, hogy rémült arcot vág.
Már az elsõ trailerben is.
Akkor kaptam az elsõ facepalmot, az elsõ félmásodpercben, ahogy feltûnt.
Áááááááááááá. Amit csinált, az egyszerûen Mr. Bean belépõje.
Nem akarok emlékezni rá, mert annyira szánalmas, hogy nevetni sem tudok rajta.
3/10
medallon 2015 dec. 27. - 20:33:32 3/10
(1095/2837)
Igen... ez egy nagy csalódás csak a jó marketingnek és a rajongók nagy vágyakozásának köszönheti sikerét.

Maga a történ elmegy bár nem egy párbeszédben gazdag filmre számítottam J.J.tõl ez meglepõ fõleg hogy karakterek sokszor ügyetlenek ez a "darabozott" "dadogó" mozgás és arckifejezés, vontatott történt, vagy ami a statisztákon pl klónok sosem lépnek egyszerre vagy a nyitott szájjal történõ nézés bambulás.......

1-2 helyzetkomikum kivéve nem megmaradt pozitív élmény

Ezek után nem várom a folytatást
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 27. - 20:10:50 1/10
(1094/2837)
Hú drágaszágom.

Tudatlan barátom, most eláruljuk hogy a SW 4-6 blockbuster-költségvetésen készült. Ezen röhögött fél holivúd, mert volt benne minden: ûrhajó, kalózok, varázslók - képtelenségnek tûnt hogy visszahozza az árát. A Lucas eredeti forgatókönyvét háromszor írták újra míg elnyerte végsõ formáját, és ha megnézed Ford akkori castingját (csak az övé van meg), ez nagyon rá is fért. Lucasnak nagyon jó alaptörténete volt, és zseniális marketingje, de nagyon kellett mellé a segítség.

Az meg hogy "nagy színészek" - meg kéne tanulni hogy a Nagy Nevek nem feltétlen Jó Nevek. Nézd meg az Alient. A Nagy Nevek ott voltak, de Ripley szerepére egyik sem volt alkalmas.
Nem mintha a Swviiben "Nagy Nevek"-et béreltek volna. A feka-srác egyetlen (jelentõs) dobása az Attack on the Block volt, a csajnak meg hogy csöcsös hullát játszott az egyik helyszínelõkben. Ren-t megadom nem volt rossz casting (a rendezés tette tönkre és a sminkes is bejátszott), de mondj még egy szereplõt rajtuk kívül. No-name pilóta? No-name idõutazó náci? No-name CGI-lény? Gwendoline Christierõl nem is szólva, aki lehetõséget sem kapott bármi értelmeset csinálni (plusz egy ilyen beugrószerepre nem lehetett olyan drága, filmes karrierje kimerül a Trónok Harcában jórészt, amúgy modell).

Kiló vívódását ELRONTOTTÁK. Rendkívül sokat veszített a karakter azzal hogy nem Solonál vette csak le a sisakját, és sikerült abszolút hiteltelenné tenni egy tökéletesen kiszámítható, hosszú jelent végi sírással. A fénykardozásról nem is szólva. Nagy lehetõség volt a karakterben amit mind elhibáztak.

Rey-el szintén nem a színésznõ a baj (kívánok neki sok szerepet), hanem megint a RENDEZÉS. A csaj a végére maga a Deus Ex Machina. EGY dolgot szabadott volna tudnia, és az az hogy nem tud Ren belépni a gondolataiba. A végén a fénykardozásnál szét kellett volna rúgnia Rennek a s*ggüket, majd Solo (akit már halottnak hittünk, mert a Rend túlerejével szállt szembe a lerohant Lázadó-táborban hogy Rey és Finn elmenekülhessen az én verziómban - persze no fõgonosz) beesik a Falconnal (SW 4-végi érzés feltámasztása, de a Falcon most LEZUHAN), megpróbálja visszatéríteni Rent, meghal, de EZZEL ad lehetõséget Reynek elmenekülni, aki majd kap képzést Lükétõl. De neeeem, a film rendezõje buta, vagy nemtörõdöm, vagy valami.


Finnel a probléma nem az hogy "túl vicces", mert nem az. A "mert fekete" hülyeséget meg csak a rasszista bojkott mondta. Senkit nem érdekel hogy fekete, DE
- a film ELEJÉN kéne szólni hogy clone trooper =/= stormtrooper, mert a mozijáró nem nézte a "gyerekeknek készült" animációs sorozatokat (a Klónok Háborúja amúgyis jórészt nézhetetlen, és hát kinek van pont olyan elõfizetése ahol pont adják is ezt és õ pont ráér alkalmanként nézni is?)
- a fickónak szólni kéne hogy ne rettegjen már annyit
- a fickónak szólni kell hogy ha szomjas, akkor ne meneküljön, hanem legyen szomjas
- a karakter alapból ott el van rontva hogy nem attól sokall be hogy kivégzik a foglyokat/falusiakat (elvileg ott nem egy lázadó tábor kellett volna legyen abban a verzióban amihez a szöveget írták, hanem egy falu, amit MIVEL ALACSONY VOLT A KÖLTSÉGVETÉS (vagy mert a rendezõ hülye és nem tud koordinálni) lecseréltek egy Lázadó karavánra - és a rendezõnek nem túnt fel a látvány és szöveg közti ellentmondás!), hanem Finn már attól rohamot kapott hogy látta egy BAJTÁRSÁT meghalni. Ha Finn karakterének alapja hogy nem bírja a vért/halált, akkor a következõ pillanatban NEM lõdözhet ész nélkül rohamosztagosokat!
- a karakternek hiányzik a motivációja, de annyira hogy a film közepén az lenne a logikus ha egyszerûen kiírnák. De a geek-szerû Abrams "Han Solo"-i fordulattal visszahozza. Csakhogy ami mûködött az SW 4-ben, mert Luke és Han barátok voltak, mert Leia tetszett Hannak, mert azért Han is belátta hogy a Lázadók célja üdvös, mert Han látta mire képes a Halálcsillag - az itt nem mûködik, mert Finnek NINCS OKA visszajönni. Nem szimpatizál a Lázadókkal, sem a Köztársasággal, folyamatosan hangoztatja hogy nem kíván harcolni (pláne nem a Rend ellen), nem vonzódik se kölcsönösen se egyoldalúan Reyhez, Han sem marasztalja (ha ez számít) - innentõl kezdve a fickó egy nulla.
- egyéb problémák: a fickó most a takarító-személyzet tagja, vagy rohamosztagos? (eredeti szöveget megnéztük, szó szerint ilyen padlósúroló kellene legyen a film 2. fele szerint) Az sem tiszta miért kell a forgatókönyvben maradnia, mert semit nem tesz hozzá a történéshez, csak - megint a semmibõl - bekiáltja hogy "Heil Force!". Csak tudnánk milyen alapon. És egyébként mit is csinál míg Han és Csuvi felrobbantja az Endort/generátort/nem tudom mit mert a pajzsot már kiiktatták, és a vadászgépek fogják szétlõni a hõkivezetõ-alagutat (a'la SW 4. Csak míg ott "számos ügynöknek kellett meghalnia" és egy egész filmnek eltelnie az infõ leszállításához, itt a s*ggükbõl elõhúzzák - az eddig ISMERETLEN!!! - Giga Halálcsillag No. 3 teljes gyári tervrajzát, és 1 mp alatt meg is találják a Gyenge Pontot)?
eIemes 2015 dec. 27. - 19:18:08
(1093/2837)
képzeld el, hogy valaki az episode 7-et nézi azzal a szemmel, ahogyan te az episode 1-et láttad.

"mi a fasz?"

na kb ezt az érzést kaptam a két mozijegy áráért.
pozitívum, hogy vidéki kismoziban még a 3D jegy is olcsóbb.
ValeK 2015 dec. 27. - 19:02:57
(1092/2837)
a régi sötét oldal mától az új rózsaszín oldal :D
eIemes 2015 dec. 27. - 18:54:16
(1091/2837)
(igazából általában semmi gond nem lenne vele, csak nem EBBEN a filmben kéne. nem itt van a helye.)
2/10
MattColors 2015 dec. 27. - 17:50:30 2/10
(1090/2837)
Neeeeee!!! :D Az a szomorú, hogy kinézem diznibõl és esélyes, hogy burkolt búzát csinálnak a fiúból... Persze ezt dalban átadva a nézõnek. Lassan tényleg az jön. De akkor szerzek egy lézerkardot és felvagdosom az ereim.
eIemes 2015 dec. 27. - 16:23:37
(1089/2837)
"Ha a Stúdió a bevételek felét lenyúlja, az gáz. Lehet így van, nem tudom. El tudom képzelni."

Nem-nem. A bevételek felét a mozihálózatok tartják meg. Termek bérlése, takarítása, vetítõgépek, személyzet stb.
eIemes 2015 dec. 27. - 16:18:44
(1088/2837)
szóval a "film" egy nagy videójáték- és ajándéktárgy-reklám lett... annyira, hogy a film már elveszett benne.
6/10
giggs985 2015 dec. 27. - 16:13:59 6/10
(1087/2837)
Ez szánalmas volt öreg...
eIemes 2015 dec. 27. - 16:13:42
(1086/2837)
ha még az is kiderül, hogy (a tolerancia jegyében) meleg... hát....
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 27. - 15:29:09 1/10
(1085/2837)
így van,ford csak véletlen kapta meg a szerepet,mert lucas teljesen ismeretlen arcokat akart(ford játszott lucas elõzõ filmjében az american graffitiben)
õ segített a castingban(a szereplõ jelölteknek olvasta vissza a válaszokat)
aztán meggyõzte lucast,hogy adja neki ahan solo szerepét
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 27. - 15:26:06 2/10
(1084/2837)
Mark Hamill igenis jó színész, de erre a szerepre rá is ment a karrierje. Mint rajongó csak néztél dokumentum filmeket a Star Wars-szel kapcsolatban, mert én többször is hallottam, hogy Stúdiók és rendezõk, nem akarták Luke Skywalker-t (nem pedig Mark Hamill-t) a filmjükbe.
Az egyetlen új színész rajtuk kívül Carrie Fisher volt. Az 1 db.
Illetve már Harrison Ford sem volt új színész, de majdnem úgy járt az American Graffiti miatt, mint Mark Hamill a Star Wars miatt, mert mint azt sokszor és sokan elmondták, Harrison Fordnak nem volt munkája, és ácskodott éppen, ha jól emlékszem Coppolának, aki a szomszéd stúdióban castingolt.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 27. - 15:22:28 1/10
(1083/2837)
most õszintén:

kit érdekel,hogy csak ford lett késõbb sikeres?
a klasszikus trilógia úgy kerek ahogy van és azokkal a szerplõkkel

szerintem maradj a youtube-on a szánalmas elemzéseiddel,de elõtte tanulj meg beszélni és ne nyávogj olyan vontatottan..

na téma off (veled legalábbis)
mjstc 2015 dec. 27. - 15:17:10
(1082/2837)
Nekem mindenem az eredeti trilógia, imádom mind a hármat, de nem véletlen, hogy Harrison Ford-on kívül egyik új színész sem tudta megvetni a lábát a filmiparban (de szólj ha tévedek légszi!). A személyes sértegetésre pedig nem tudom mi szükség van, amikor csak egymás véleményérõl van szó egy filmmel kapcsolatban.
2/10
jani-wan 2015 dec. 27. - 15:17:01 2/10
(1081/2837)
Akárhogy gondolkozok is rajta, arra jutok mindig hogy szerintem is õ az egyetlen jó casting az újak között. Habár lehet hogy Phasma kapitány vagy hogy a csudába hívják, szintén jó, csak ez a filmbõl sajnos nem derül ki, mert az õ karakterét szerintem nagyon nem sikerül kihasználni.
mjstc 2015 dec. 27. - 15:13:45
(1080/2837)
De meghallgatnám a te benyomásaidat is, hogy neked miért nem tetszettek, mert az lemaradt valahogy a kommentedbõl. Annyi volt eddig az állításod hogy Rey-t eltalálták, amiben nincs vita köztünk.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 27. - 15:12:18 1/10
(1079/2837)
nabazz....
erre nem írok semmit,de ezért amit itt kapni fogsz :d

komolyan fárasztoak már ezek az ujonan beregisztrált ajnározó taknyok..
de hogy még az eredeti trilógiát is lehúzzák..hányinger
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 27. - 15:12:03 2/10
(1078/2837)
Ó, sorry. Azért a hangsúlyból azért le kellett volna jönnie hogy irónia. Így meg azt hittem nem csak hazug vagyok hanem buzi is.