metan 2015 dec. 23. - 16:50:07
(877/2837)
Ez ott hibádzik, hogy ötlet összegyûlt már 38 éve tengernyi, csak elsõ dolguk volt kikúrni az ablakon, mert "õk sokkal jobban tudják okosok".
Hát ezért aztán megérte....
teglazsolt1 2015 dec. 23. - 15:03:10
(876/2837)
Kösz, erre voltam kíváncsi. Ráadásul az IMAX-ben szinkronos, amit általában kerülök.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 23. - 14:29:51 10/10
(875/2837)
"Az új karakterek hangja (angolul néztem) egyszerûen rossz. Fõleg a birodalmiak (First Order or whatever), meg ez a Kylo gyerek. A színészi játékuk is rossz.
Akárki is volt a castingos, ki van rúgva."

Nekem tetszettek. Leiában viszont tényleg nem volt élet. Horváth Charlie megirigyelte volna azt az italos hangját. A régiek közül egyedül õt volt rossz látni így.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 23. - 14:23:16 10/10
(874/2837)
Csak egy jelenetet vettek fel IMAX kamerával. Én a 2d-t támogatom eredeti hanggal minden film esetében.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 23. - 13:34:58 1/10
(873/2837)
jó kritika tényleg
én meg sem próbálkozok ilyennel,mert nem tudok így fogalmazni :D

egyébként neked lehet az egyik legszarabb érzésed ezen a fórumon,mert ényleg kened-vágod az egész SW-univerzumot
általában ha szar egy ilyen film,a legnagyobb fanok csalódnak a legjobban :/
7/10
kahnforver 2015 dec. 23. - 13:23:52 7/10
(872/2837)
Valami szörnyû dolog történt. Egyszerre milliók kiáltottak fel és vége. Az erõ halott. A gyerekkori álmaink halottak.

R.I.P Star Wars
1/10
xdm 2015 dec. 23. - 13:06:59 1/10
(871/2837)
Pontosan.
Meghalt Mátyás, oda az igazság.
Meghalt Vader, oda a sötétség.
Innen szerintem nagyon nehéz lesz fordítani. Õszintén szólva engem már nem is érdekel nagyon mit fognak ez után kihozni ebbõl...a disney dönt úgyis, szóval igényes tartalomra ne nagyon számítsunk.
teglazsolt1 2015 dec. 23. - 13:02:56
(870/2837)
Sziasztok.

Érdemes IMAX moziban nézni?

Valódi 3D vagy csak a parasztvakítós?
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 23. - 12:53:35 1/10
(869/2837)
Errõl van szó. Rendes értékelés. Amitõl a FRISS filmnél eldöntheti a nép elmenjen-e érte moziba. nem azok az egymondatos tetszik/nem tetszik.

És bár sokmindenben nem értünk egyet (nekem ez tetszik, neked az nem tetsik és fordítva), a végén mégis valami hasonló konklúzióval zártunk.
Én részemrõl köszönöm hogy beírtad ezt mind.
7/10
kahnforver 2015 dec. 23. - 12:32:34 7/10
(868/2837)
Most nem azokhoz a tinédzserekhez, vagy 5-10 év közötti gyerekekhez szólok, akik megkaptak egy lebutított új remény utánzatot,amivel szerintem teljesen kielégültek az igényeik.

Gyerekek! Mondjuk ki. Nem ezt vártuk. Forgatókönyv nulla. Színészek nulla ( kivéve talán a kis csajt).
Egy pénzlehúzás volt a mai fiatalság értelmi és fantázia világához lebutítva.
Köze nem volt a 4-5-6 részek szintjéhez. De még a Baljós Árnyakat sem múlta fölül.

Remélem a következõ rész lesz az amire oly sok éve várunk. 10.7-es :(((((
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 23. - 12:30:53 1/10
(867/2837)
Azt én is írtam. A film az elsõ óra után(!) csak eljut odáig hogy megállapítsa "no clones". Csak ugye el kellett volna olvasni. És nem a szalmabábot pofozni hogy "ennek is csak az a baja hogy nem klónok, oszt' ezér' írni két képernyõnyi reakciót...".
Pfff.
1/10
xdm 2015 dec. 23. - 12:20:04 1/10
(866/2837)
Igaz
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 12:19:08 2/10
(865/2837)
Nagyon vártam már végre a Jedi visszatér utáni idõk megfilmesítését a régi szereplõkkel. És végre megnézhettem.
És utáltam. Aludtam rá egyet. Egyre jobban utálom. Istenem, a Jar-Jaros régi szép idõk. Na jó annyira nem.
De tényleg, MI VOLT EZ? MI EZ AZ EGÉSZ? Az biztos hogy NEM EZT VÁRTAM!

*** SPOILER ***
(és sorry, de hosszú lesz)

Ez egy sikertelenül átírt IV. rész?
Rohadj meg Dizni!
Sajnos az egész történet egyértelmûen egy Csillagok Háborúja újrairat, laposabb, sokkal gyengébb kiadásban.

2D-ben láttam és egyáltalán nem hiányzott a 3D.
A képi világ így is jó lett. Mondjuk a légi csata biztos sokkal jobban néz ki 3D-ben, de 2D-re is elég jól megcsinálták.

Negatív hogy vannak nem igazán Star Wars fílinges helyszínek. Pl. lázadók bázisa, Luke szigete.

Az új karakterek hangja (angolul néztem) egyszerûen rossz. Fõleg a birodalmiak (First Order or whatever), meg ez a Kylo gyerek. A színészi játékuk is rossz.
Akárki is volt a castingos, ki van rúgva.
Kivéve a lányt. Õ jó.

És hol van a ZENE?
A STAR WARS ZENE! Nagyon sokszor hiányzott. Mi van, elfogyott a költségvetési keret és nem maradt pénz a zenekarra Dizniéknél?

Nekem már a kezdés sem tetszett. Beúszik a Csillagromboló de lószar sem látszik belõle? Árnyékromboló!
A IV. részben 40 évvel ezelõtt (!) jobban megoldották ezt. Az lélegzetelállító a mai napig, ez meg ... SEMMI.

Azért voltak jó dolgok. Ezt elõre is veszem, mert sajnos dominál a rossz.
Tetszettek olyan részletek mint a lezuhant Csillagromboló és félig betemetett Lépegetõ, amik a lezajlott háborúra utaltak. Itt még azt hittem jó lesz a film. Hiba volt.
A Millenium Falcon király. Jók az ûrhajók. De ez mondjuk ez a minimum.
A Rohamosztagosok hosszú évek után végre el is találnak valakit!
A "birodalmi" oldal jobban be van mutatva.
Humoros, jól eltalált jelenet is van, mikor pl. a "lófejû maszkos gyerek" õrjöng és a két rohamosztagos inkább visszafordul. Az nagyon laza. Vagy amikor a lány eldobatja az õrrel a fegyverét. :D

Viszont a légicsata látványos volt ugyan de nagyon kevés. Messze messze nem olyan epikus mint a IV-ben. Vagy a VI-ban. De tényleg, hol volt a sok ûrhajó? Néhány (13-at számoltam) X-szárnyúval támadtak. Ennél még a 4. részben is több X-szárnyú ment a Halálcsillag ellen a Yavinnál (fõleg a CGI és Adywan változatban). Nem is beszélve az Endori csatáról. Na az epic. Ez meg....
A "csodapilóta" meg egy vicc. Az már túl sok volt.

Új Halálcsillag? Halálbolygó! Halálcsillagbolygó!
Ez is mi a sz*r? Még nagyobb, szuperlézerizével többcélpontot egyszerre lelövõ bolygóhalálcsillag ami leszívja a napot?
Tényleg csak erre futotta a Dizni brainstormingból?
A Sötét oldal és a birodalom maradványa szánalmasra sikerült.

És miért beszélnek egyesek droidul? Eddig Thripio fordított. Az volt az egyetlen szerepe az állandó nyavajgáson kívül. Talán elment beépíttetni az új piros karját, és nem volt aki fordítson, hát gyorsan megtanultak droidul?


A karakterek:
Csubi jó volt. Hozta magát.
Leia kevés. Ez egy semmi. Nem volt benne élet.
Thripionak piros a karja? Miért? És kit érdekel? És miért csak ennyi a szerepe, hogy piros a karja?
Artu helyett Kisgömbõc. Azért õ elég jó volt, de Artu jobb volt régen.

Han jót alakított. Annyira hogy nélküle az egész egy nagy nulla lett volna. Kár hogy végre sikerült megöletnie magát. Gondolom legalább is hogy õ akart meghalni, csak anno Lucas nem volt halandó rá hogy megölje, hát Disney most megölte. Rohadj meg Dizni. De legalább valami hõsi Falconos önfeláldozós jelenet lett volna, nem ez a ...
Nem lehet egyébként hogy pont egy kipárnázott med-centerbe esett? Mondjuk mindegy mert felrobbant a Halálcsillagbolygó.
Han Solo halott. Rohadj meg Dizni.

Legalább van Luke Skywalker megint.
Ja nincs. Elbujdokolt Hawaii-ra! MIÉRT?
Méghogy Luke fõszereplõ. 10 másodpercig van a filmben!
Mondjuk nem volt nehéz dolga megtanulni a szöveget. Egy betût, annyit nem mondott. De legalább neki volt annyi esze hogy valami szép helyre ment, nem úgy mint Obi-wan, aki a sivatag közepén egy kunyhóba költözött.
Az utolsó jelenet azért elég erõteljes. Legalább az ha már más nem.

A rohamosztagos gyerek valahogy nem illett sehogy sem a képbe. És nem azért mert fekete. Egyszerûen nem mûködött. Lando is fekete és azonnal mûködött a karaktere.
És mit csinál fénykarddal a kezében? Ne szórakozzunk már! Ráadásul kardozik a másik rohamosztagossal! Meg a "maszkos lófejûvel".
Persze érdekes ötlet, már csak azért is mert eredetileg a rohamosztagosok kardoztak, nem a Jedik, de könyörgöm, az törölve lett anno, mert nem is olyan jó ötlet! Pláne nem a "maszkos lófejû" ellen kardozni.
Szerintem ráadásul egy teljesen kihagyható erõltetett karakter. Eddig. Már ha túlélte.

A fõszereplõ lány
Õ nagyon jó. Tényleg el van találva. Gondolom õ lett volna eredetileg Luke testvére az alaptrilógiában, amit Lucas átírt egy tollvonással, mikor elege lett az egészbõl és be akarta már fejezni. És gondolom ez lehet az oka hogy õ az egyetlen jó új karakter. Mert a többiek ...

Supreme Leader
Ez a "Voldemort/Gollam" még talán jó is lehet, de nehéz lesz jó öreg Palpatine nyomdokaiba lépni. Õ nagyon "badass" volt.

Kylo/Ben Solo?
Õ kellene hogy Vadert helyettesítse, mint fõ félelmetes gonosz? A Lófejû gyerek? Ne már! Übergyenge. Az angol hangja is gáz, pláne ha elkerülhetetlenül Vader-hez hasonlítjuk. Legalább a gagyi maszkot ne vette volna le. Csak rontott vele az egészen.
És tényleg ekkora amatõr? Kardozik a rohamosztagos néger gyerekkel? Komolyan láttam lelki szemeim elõtt hogy "nagypapi" forog a máglyán. Õ egy legyintéssel a peremvidékig röpítette volna fekacsávót, ez meg ott bénázik a hülye kinézetû kereszteslovag kardjával.
Messze a leggyengébb karakter az összes filmbõl a gonosz oldaliak közül.

Csodapilóta
Wedge Antilles pótlék, aki jobban repül mint bárki valaha, az összes valaha létezett galaxis történetében. Ilyen nincs! Ez mellé nem is kell több pilóta. Elküldik egyedül az egész birodalmi flotta ellen, és ez elintézi õket 10 perc alatt félkézzel. Komolyan, mi a f*szom ez? Egy Jedi nem repült így mint ez a nóném bohóc. Emberek ez nem videójáték, ez film!
Solo repült jól, a csaj repült jól! Ez már nem normális.
Menj anyádba Dizni!

A nem is tudom kicsoda Disney mese típusú kocsmárosné teljesen hibás, értelmet, fölösleges karakter. A fénykardot meg ennél jobban is meg lehetett volna találni.

Kalózok
A skót meg a kínai? Ez már hogy a f*szomba Star Wars-os? Dizni elmentek ti a p.csába, de tényleg.

Lázadó tiszt a Heroes c. sorozatból
Nem õ tehet róla de engem zavart.

Öreg a film elején, aki odaadja a térképet
Õ kicsoda? Úgy éreztem hogy valami fontos tábornok lehetett vagy ilyesmi, de aztán semmit sem tudunk meg. Csak úgy ott volt.

Króm trooper
Semmi értelme nem volt.

"Birodalmi" parancsnok
Egy jellegtelen, rossz hangú, birodalmi "náci" fõnök, aki Hitleri beszédet tart a karlengetõs csapatoknak?
Na az a legalja.
Istenem, hová süllyedtek.


A lány, Han és a kis robot gyakorlatilag a hátán vitte a filmet, pedig a történetnek kellene a filmet elõre vinnie. Ami nem is új, mert egyszer már meg lett csinálva egész jól, de hát nem azt kellett volna elbarmolni.
A fantázia teljes hiánya jellemzi a filmet.
Ez volt a legvárósabb film nagyon rég óta, de a következõ meg már nem érdekel. Ilyen sem volt még. Még a Phantom Menace után sem.
Az ERÕ nem hogy nem ébredt fel, de halott.
Disney megölte.


(és most nekiállok elolvasni a HSZ-eket, hogy mennyire vagyok egyedül ezzel a véleményemmel)
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 23. - 12:00:38 1/10
(864/2837)
amennyire emlékszem,yoda azon meditált,hogy ki törölhette a camino bolygót az adattárból.
1/10
xdm 2015 dec. 23. - 11:43:02 1/10
(863/2837)
Azt én sem értem mi baj a Sith-ekkel. A jedikkel viszont nagyon sok van. Kezdve az elsõ résszel, amikor kuki gon jin simán otthagyja a rabszolga anyját vadernek, meg egyáltalán szarnak magasról a rabszolgákra. Persze ennek örül vader, hogy otthagyhatja azt a córesz helyet, de a mutterhez visszamegyek és felszabadítalak rész borítékolható volt, hogy úgyse sikerül. Aztán a köv részben, amikor a vader mészárolja a buckalakókat joda felszisszen meditálás közben, de persze semmit se tesz az ügyben. Obi wan felhívja a figyelmét jodának a klónhadseregre, erre az a szöveg, hogy: " majd meditálok rajta" kösz szépen.
Az elsõ 3 részben joda lószart nem csinál, se a jetik. Mondjuk az elsõ 3. rész irgalmatlan rosszra sikeredett sajna...

Viszont ez is, hogy Luke lelép... Miféle jedi az ilyen? Ez forgatókönyv? Ez az ötlettelenség megnyilvánulása.
SpencerBarnes 2015 dec. 23. - 11:28:49
(862/2837)
És pont ahogy lentebb valaki megjegyezte, hogy attól még hogy sajnos valóban divat lett fikázni, az azért nem
azt jelenti, hogy akkor most minden filmnek tapsolni kell.
Én is azt írtam, hogy a VII, és az utána következõ részek pont a fantázia szárnyalása miatt lettek olyanok, amilyenek,
mertek új dolgot felmutatni, vagy ahogy lentebb szintén megjegyezték: "Egy Anakin életét felvonultató sorozatot, tele drámával, politikával, cselszövéssel, harccal, ármánnyal és szerelemmel.Hát ezek közül az új részben szinte semmi sem volt."
Pont erre írtam azt, hogy SAJNOS semmi újat nem láttunk ebben a részben.
AZ meg hogy valaki azt írta, hogy el vagyunk kényeztetve mert 20 éve mekkorát ütött volna ez, Õõõõ hát ilyen erõvel
20 éve a Norris filmek is hatalmasat ütöttek, ez nem kiinduló pont.
Ha meg bulivúd úgy érzi úgy se tudnak elõállni egy újabb katarzissal, mert kimerült az ötlettár akkor nem kell megcsinálni, elõg lett volna a 6 rész.
SpencerBarnes 2015 dec. 23. - 11:19:15 Előzmény Atesz1987
(861/2837)
"Te milyen "új" dologra gondoltál? Ez egy történet folytatása. Ha "új" lett volna, akkor meg az lenne a bajod."
Semmiképpen se az SW4 klónozására...
7/10
kid joe 2015 dec. 23. - 11:05:45 7/10
(860/2837)
Két fõ bajom volt a filmmel:
SSSSSPPPPPPOOOOOOOIIIILLLLLEEEEERRRRRRRR

1. Nekem elsõsorban ez egy vígjáték volt, és nem Star Wars film. Az elõzõekben mindig megtalálták a finom humormennyiséget, ami tökéletesen illik ehhez a világhoz, na itt most jóval túllõttek a célon. Kb a Galaxis õrzõihez tudnám hasonlítani, csak abba illettek az ilyen jellegû poénok, itt nálam kiölték az SW hangulatot.

2. A jedi mítosz összeomlott bennem. Eddig õk voltak a bölcs, okos, morális vezetõk, akik hosszú hosszú úton jutnak el eddig, és a fénykard használatáig. Itt meg két nincstelen is azonnal hibátlanul bánik a lézerkarddal, a kiscsaj ráadásul le is gyõzi a gonoszt úgy h elõször fogja ilyen fegyvert. Értem én h átjárja az erõ meg ilyenek, de azért na...

Emellett még voltak gondjaim, pl a két fõgonosz, Piton professzor (látom nem csak nekem ugrott be egybõl õ) és gigagollam, a fénysebességgel landolás, a hidas jelenet drámaisága, ami teljesen drámamentes volt (részben az elsõ pont miatt), Captain Phasma totális jelentéktelensége, csak h néhányat említsek.

Maga a moziélmény viszont tetszett, a két fõszereplõvel is minden rendben volt, különösen Rey karaktere tetszett (és BB 8-nél se sem cukiskodták túl a dolgot szerencsére), de tutira róla is kiderül majd ezer szállal kötõdik a Skywalkerekhez. Gondolom az elsõ részhez való hasonlóságok sem a véletlen mûvének köszönhetõ, ilyen szempontból pedig Jurassic Worldre hajaz, de nekem bejött. Meglássuk mi lesz a saga vége.
5/10
magicvoice 2015 dec. 23. - 10:13:25 5/10
(859/2837)
Tegnap láttam, és így még kevésbé értem a hatalmas felhajtást és a dícsérõ kritikákat. Az egész film leginkább egy nyugdíjasotthonba szervezett esztrádmûsorra hasonlít, ahol fellépnek a régi arcok is, és a mûsor az elsõ részbõl megismert és azóta unásig ismételt történet feltupírozott változata. Ennél még a Szenes Turné is izgalmasabb és szórakoztatóbb. Talán az egyetlen üde színfolt a Reyt alakító lány volt.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 23. - 09:20:46 10/10
(858/2837)
Ezt valami szakemberrel kéne megbeszélned inkább. A klónos részig olvastam. Ehhez annyit fûznék hozzá, hogy a rohamosztagosok, már a IV-ben sem klónok voltak.