Spunk Ransom 2016 márc. 01. - 20:20:25
(2337/2837)
"félelmetes, igazi mókamester" Ezt most hogy is érted? Ha mókamester, hogy félelmetes? Ha félelmetes, hogy mókamester? Most vagy egyik, vagy másik.
Mert ilyen alapon Kylo Ren is simán félelmetes, miközben néha hisztis. :)
Spunk Ransom 2016 márc. 01. - 20:18:19
(2336/2837)
Még most is azt mondjátok..2,5 fél hónappal a bemutató után, hogy nem szeretik a magyarok (és a világon) ezt a filmet? Nálunk éppen most nyomta le az Avatart nézõ számban és bevételben is. ;-) Most már azt sem lehet mondani, hogy kíváncsiságból elmentek sokan, de egyébként szarnak találták. Ezt kérem szépen, folyamatosan újra nézik az emberek. Tény!

http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/03/01/a_star_wars_7_lenyomta_az_avatart/
1/10
Torolt Felhasználo 2016 márc. 01. - 11:47:32 1/10
(2335/2837)
Csak annyit, hogy Gríviusznál bár minden rossz abban ahogy megcsinálták (hülye köhögés,, senki nem fél tõle mert fullCGI, a rendezõ meg töketlen), DE:
- egyszerre több fénykardot használ. Ilyet még nem láttunk.
- FULL KIBORG. Még Darth Vader is csak egy amputált kis senki hozzá képest, aki egy ShadowRun full-cyborg (kb. csak az agya szerves). Az azért eléggé meglökte az Expanded Universe-t.

De mit tud felmutatni Kájló? Semmi újat.
1/10
sawyerx 2016 márc. 01. - 11:19:59 1/10 Előzmény Spunk Ransom
(2334/2837)
Darth Maul: pár mondtad, durva kinézet, balta arc, semmi háttérinfó, profi harctechnika, hidegvérû és hû bérgyilkos - mûködik

Gunray: a rejtélyes sith nagyúr békaképû helytartó bábja, hataloméhes, korrupt, sunyi kis dög - mûködik

Sebulba: alja agresszív korcs, kötekedõ tuskó, a fogatverseny ásza - mûködik

Watto: az univerzum zsidója, kapzsi, pénzéhes, a kecskét megb*szná két forintért - mûködik

Dooku gróf: stílusos, vastag tárcájú, tapasztalt Jockey Ewing, egy üzleti érdekbõl háború robbantó áruló - mûködik, a halála elég gyors volt a III. rész elején, de sztori szempontjából igen fontos

Jango Fett: a klónok hidegvérû atyja, stílusos, jó harcos - mûködik

Grivous - õt sajnos annyira nem tudták elmélyíteni a pörgõ cselekmény miatt, de kinézete szintén félelmetes, igazi mókamester, de még az egészséges filmes poénok oldalán - mûködik

kylo ren: Darth Vader koppintás, nincs egyéniség, nincs "karakterfejlõdés", ostoba emós kinézet, szopós malac sírás-rívás-bömbölés, nagy szavak a szájába rakva, amik ezáltal nevetségessé válnak, mindenhol pont akkor és ott megjelenés, üres fenyegetõzés, bénázás.


A "középsõ" trilógia gonoszai és ez a bohóc... Tényleg kár jönni Anakinnal, mert Anakin elengedhetetlen volt a sztoriban, hiszen az õ életérõl szól az egész. Ellenben Kylo Ren miért fontos cselekmény szempontjából? Miért pont ugyanúgy akarják feltüntetni, mint Vadert? Miért kell szappanoperát csinálni? Ez mind visszavezethetõ oda, hogy egyáltalán miért kellett megcsinálni így ezt a filmet?
Anakint igenis élveztem nézni, hogy válik a kis szarosból az, aki. Az elsõ részben irritáló volt a kis pufi kölyök? Igen, mert egy annyi idõs gyerek ilyen, mit kellett volna, hangyákat égetnie nagyítóval, hogy fúúú, már itt kezdett gonoszkodni? 10 évvel késõbb heves és nem tudja helyén kezelni az érzéseit, kifakad párszor, de ez nem ilyen dizni-színvonal, nem összecsapott, nem ledarálja fél percben, tudnak bánni a csenddel, nem kell a nézõ képébe belemondani, hogy "én most nagyon mérges vagyok", a zenével és arcjátékkal kifejezi. Meg a fénykarddal. A tatuini események azok, amik megtörik azt az ártatlan kis Anakint, akit 10 évvel korábban megismertünk. Zokog-gyötrõdik, mindezt hitelesen. Aztán ugye jön a csábítás, jön a setét oldal, levágja Windu mester kezét, innentõl pedig nincs megállás. Szerintem egyébként a felelõsségre vonás miatt lépte meg, hogy Palpatine mellé áll, Padme halálának beetetése önmagában még nem lett volna elég neki - de ezt nem tudhassuk'. És a III. rész a felétõl emiatt is hátborzongató: a vidám, pozitív kisfiú-nagyfiú egyszer csak végleg azzá válik, aminek töredékét korábban láttuk, és õ lesz a tisztogatás kegyetlen vezetõje, még a rettegett fekete páncél nélkül. Fura belegondolni, milyen lett volna Vader "sima emberként", nem összeégve, sima köpenyben, szerintem egy jó színész és az eredeti trilógia készítõi ugyanilyen nyomasztóvá tették volna. No és aztán, a végsõ sokkolás a Mustafar üzemében lezajló kakaskodás. Megnézném, mit reagáltak a szülõk, mikor a Baljós árnyak után úgy gondolták, beülnek a kisgyerekkel a III. részre. Na az számomra egy orgia volt, mikor A Sith-ek bosszúja végén minden egybekapcsolta a két trilógiát, ilyen érzés az ébredõ erõ és A jedi visszatér között nem volt, nem Lucasék hibájából. És ne hasonlítgasd már a jelenlegi szereplõket a régiekhez, mert 1.) ezzel csak alátámasztod, hogy koppintás az egész 2.) a régiek ezerszer jobbak voltak ;-)
1/10
Torolt Felhasználo 2016 márc. 01. - 10:00:58 1/10 Előzmény jani-wan
(2333/2837)
Bizony, lehet vásárolni a szavazatokat. Mégis, mit gondoltál?
És mégis, vajon miért nincs odaírva konkrétan mi és mekkora a súlyozási érték? Ha simán a pro-accok lennének akkor azt azért elárulnák ;P
eIemes 2016 márc. 01. - 09:14:03 Előzmény jani-wan
(2332/2837)
ezt csak most néztem végig (az utolsó képet nyilván poénnak szánták, de hülyeség), nagyrészt viszont pont azokat a dolgokat veszi sorra, amelyen mi is kiakadtunk.
Spunk Ransom 2016 márc. 01. - 08:08:29 Előzmény _Uhu_
(2331/2837)
A rizsát a "star wars univerzum szabályainak felrúgása"-ra értettem. :) Ez a vesszõparipája a hatereknek.
Spunk Ransom 2016 márc. 01. - 07:50:36
(2330/2837)
Rizsa.
3/10
_Uhu_ 2016 márc. 01. - 00:39:53 3/10 Előzmény jani-wan
(2329/2837)
Ez jóóó! :)
Csak egy paródia, de az a szomorú, hogy még ebbõl is látványosan kiderül, mennyire komolytalan a története és mennyire röhögve rúgja fel, mind a SW univerzum, mind a józan ész szabályait a SW 7...
eIemes 2016 febr. 28. - 18:27:05
(2328/2837)
van olyan, hogy imdb pro, õk a "komoly" tagok, lehet, hogy azoknak a szavazatát nagyobb súllyal veszi figyelembe.
2/10
jani-wan 2016 febr. 28. - 17:09:26 2/10
(2327/2837)
Kiszámoltam Excellel, nincs 1 perc az egész.
az átlag: 8.34060822898032
ezt már lefelé kell kerekíteni, így matematikailag 8.3 a helyes pontszám.

DE, ezt is találtam:
http://www.imdb.com/help/show_leaf?votes
"Although the raw mean and median are shown under the detailed vote breakdown graph on the ratings pages, the user rating vote displayed on a film / show's page is a weighted average..."
"Different votes may have different weight when they're used to calculate the final weighted rating..."

Magyarul aki fizet az a magasabbat kapja?
eIemes 2016 febr. 28. - 15:37:58
(2326/2837)
végülis Jabba és Leia ... kapcsolata már a zoofilia egy sajátos formája volt, ahhoz képest a homoszexualitás egészen szelíd :) de remélem, a tolerancia megáll ezen a szinten, nem szeretnék az SW9-ben pedofil vagy koprofág betétekkel találkozni, a tolerancia jegyében.
eIemes 2016 febr. 28. - 15:35:38
(2325/2837)
a 8.4 valami kerekített érték, a ranking-ban a sok egyforma pontszámút a kerekítés miatt már nem látható századok szerint rakja sorba, és ott megy lefelé.

az, hogy az egyik helyen 8.4 a másikon 8.3, szerintm az esetleg eltérõ kerekítési szabály miatt lehet, valószínûleg nem ugyanaz az ember csinálta a két veboldal programozását.

de ezt csak úgy mondtam.
1/10
cellasto 2016 febr. 28. - 15:02:41 1/10
(2324/2837)
érdekes,az info oldalán 8.4,a top 250-ben meg 8.3
szerintem megy lejjebb is
Spunk Ransom 2016 febr. 28. - 14:22:27
(2323/2837)
Akkor elég rég nem jártál az imdb-n, mivel nagyon régen 8,4-en áll. Több, mint egy hónapja sehova sem mozdult. Úgy néz ki megállapodott itt. :)
eIemes 2016 febr. 28. - 12:05:09
(2321/2837)
off

csúszik hátrafelé a film az IMDB topilstáján.
Zsul 2016 febr. 27. - 22:31:25
(2320/2837)
Személy szerint nekem nem Kylo karakterötletével van a bajom. Abból indultak ki, hogy ébredõ erõ... szóval, hogy Luke kivételével mindenki halott.... újra kell tanulniuk a szereplõknek az Erõt! Legyen akár sötét, vagy jó. Ez idáig rendben van nálam! A probléma a forgatókönyv primitívségében és a kivitelezésben van. A forgatókönyv primitívségét most tegyük félre, kiveséztük már. Maradjunk annál, hogy Kylo figuráját hiába találták ki, hogy haladó, tanuló legyen, ha rosszul lett kivitelezve! Gyermeteg lett! Nem az a lényegi különbség, hogy Vader egy kiforrott mesterként tûnik fel a vásznon, Kylo meg csak tanuló! A lényegi különbség, hogy Vader karakterét jól megcsinálták, jól vászonra vitték, Kylo pedig fércmunka! Ez a lényeg! Hálivúd úgy érzi, hogy mostanában megteheti, hogy jó Univerzumba csomagolva vacakot nagy reklámmal eladhat, és mégis lesz bevétel! S igen, mégis lesz bevétel.:)
eIemes 2016 febr. 27. - 11:44:57
(2319/2837)
Ne aggódj, Disney filmekben gyakran fakadnak dalra a szereplõk.
Spunk Ransom 2016 febr. 26. - 22:35:43
(2318/2837)
Hilarious! :DDDDDDDD