3/10
csincsilla72 2017 dec. 18. - 12:05:03 3/10
(194/594)
A Disney már egy másik generációnak tolja a filmeket. Annak a generációnak, aki az elõzõ 6 filmet sorban egymás után letolja. Õk már nem agyalnak egy-egy rész között, nincsenek teóriák, nem nézik meg százszor az egyes részeket, csak fogyasztják szépen sorban a monitor elõtt. Ez a generáció a Marvel-filmek szuperhõsein nõ fel, ahova
minden baromság belefér, csak elég látványos legyen. Itt már nincs filozófiai megközelítés, nincs igény arra, hogy egységes rendszert alkosson a történet. Lehet marhaság, logikátlanság, karakter-idegenség, fõ, hogy 5 percnél tovább ne tartson egy-egy akció nélküli jelenet, mert bealszik rajta. Ez a generáció - tisztelet a kevés kivételnek - nem olvas irodalmat, nem ismeri a csendes szemlélõdést a történet közben, a lassú átélést, a rácsodálkozást. Nem tudja belülrõl nézni, megélni a történetet. A két órás akciófimek erre nem tanítják meg. Mi kiöregszünk, a következõ filmnél már meg sem vesszük a mozijegyet, megõrizzük a saját SW univerzumunkat, amibe csak azok a történetek férnek bele, amit szívesen nézünk vagy olvasunk vissza.
Ezek a filmek nem nekünk készülnek, nem szempont, hogy mennyire utáljuk õket. Ha a kasszáknál jól teljesítenek, akkor pipa, nekik már megérte.
Én nem vagyok akkora fan, hogy emiatt egy világ dõljön össze bennem, de azért csalódás, hogy Lucas EKKORA stricinek adta el a saját gyerekét. Nem Lucast hibáztatom, mert nem az én gyerekemet gyalázza, hanem a stricit. De hát a világ már csak ilyen: a pénz beszél.
1/10
amaurote 2017 dec. 18. - 11:06:51 1/10
(193/594)
A fénysebességes rombolás egy kiváló példája annak hogy a Disney tudatosan és tervezetten trollkodja szét az SW-t...
Félelmetes hogy a nézõk 90%-a simán bevesz minden ilyen trollkodást, hiszen "sok pénzt hozott a film, nem érheti kritika". :D:D:D
5/10
Angyalka3 2017 dec. 18. - 09:18:52 5/10
(192/594)
Annyira reménykedem benne, hogy majd én is így érzek a második után! De még egyszer nem fizetek érte, az biztos. Sajnos nélkülem is eszeveszett bevételt produkál majd és a készítõk azt hiszik, hogy ez így teljesen rendben van. Pedig nincs.
5/10
B4lukapit4ny 2017 dec. 18. - 08:22:44 5/10
(191/594)
Tegnap megnéztem újra a filmet... Amit elsõre gáznak tartottam, most nem tûnt annyira annak. (SPOILER!!!! azért a Leiás rész még mindig nem tetszik + szerintem Finnek is meg kellett volna halnia) Szóval valahogy összeállt a dolog. Most azt mondom, hogy ez egy jó film lett, olyan 7,5/10. Az ébredõ erõnél + az 1-2. résznél mindenképpen jobb.
2/10
jani-wan 2017 dec. 17. - 22:46:41 2/10
(190/594)
OFF

1. A katona nem kérdõjelezi meg amit parancsnok azt mond. Ez alap minden katonaságnál. Kivéve ha olyan a parancs esetleg. De itt a parancsnok maga intézett mindent, a beosztott nem szólhat bele. Legfeljebb késõbb megkérdezheti hogy ez mi volt.
Ez nem hiba.

2. Mert csak a fõhõsöket látjuk akiket nem jó ötlet megöleti sem a film elején, em a film közepén. Sem semmikorr, ha nem akarjuk hogy meghaljanak. Sajnos ez ilyen.
Azt nem tudhatjuk hány Ewok-ot öltek meg. Azért pár halott volt a filmben. És persze ezt gyerekeknek is csinálták szóval ezzel kicsit spórolni kell, így "Cukimacikat" nem ölünk. Mint Csubi most megsütötte a kis "cukiizét". A fejemet fogtam.
Szóval nálam nem hiba.
És ettõl még a rohamogszatogosok terrorizálnak mindnekit. Nem kell ahhoz szétlõni embereket. Elég félelmet kelteni. Az meg lejött a képernyõrõl.

3. Nem tudom. De bármilyen sisak van rajtad, ha valaki így fejbevág azt kurvára megérzed. Amerikai focisták védõsisakot hordanak és a fej ütközést betiltották a sok agysérülés miatt. Néhányan meg is haltak késõbb. Film is készült errõl Will Smith-szel mint fõszereplõ. De most is elõfordul idõnként véletlenül, és nem egyszer hordágyon viszik el a játékost.
Sisak nem sisak, ha fejbe vágnak egy tompa kemény tárggyal annak komoly azonnali hatása van. Ja és nagyon fáj :)

4. Az hülyén néz ki szerintem is.
De nem feltétlenül logikátlan. Pajzsa nincs a Lépegetõnek. Lehet hogy ahogy orra esett, a páncélzat nem fedett be teljesen mindent, és valami kritikus rész vált szabaddá, amit a Hósiklók szétlõttek, így az egész felrobbant.

5. Nincs pajzsa a Lépegetõnek. Nagyon erõs páncélzata van.
Idézet, Birodalom visszavág, forgatókönyv, Luke mondja:
"That armor's too strong for blasters"

6. Mert tök mindegy merre mennek, a birodalmi flotta könnyedén elvágja az útjukat, mert sokkal gyorsabban odaérnek bárhová az ûrben, mint a Lázadók a légkörben.
Tehát semmi értelme más felé menni, a birodalmiak úgyis ott lesznek, és itt legalább van Ion ágyú támogatás, illetve egy darabig a pajzs véd, azaz az egyenesen fölfelé a legjobb esély.
Egyébként ezt itt valamelyik Star Wars topikban kitárgyaltuk részletesebben.
Hogy miért egyesével? Talán mert a hajók a barlanghangárokban voltak, és a kanyonban csak két hajónak volt helye egyszerre.

7. Mit mondhatnék akkor, amit mások nem mondtak?
Legyen tervezési hiba. Sokszor elõfordul.
Ugye a hivatalos verzió hogy nem gondoltak kis vadászgépes támadásra egy ekkora állomás ellen. Teljesen hihetõ.

8.
Ez zavaró. Sokan szóvá is tették, és teljes joggal. De ettõl nem lett a film rossz.
Egyébként lehet hogy kifogytak az aranyérmekbõl, és ezüstérmet nem akartak adni mert az gáz lett volna :P

9. De a Lázadók nem tudtak bemenni nem igaz? Ha Csubi nem szerzi meg az AT-ST-t soha nem jutnak be. És legyünk õszinték a kislépegetõ megszerzése elég valószínûtlen esemény.

10. Nem épült fel 4 év alatt. Kb. félig lett kész, csak már mûködött a fegyver. Az elsõ meg azért épült sokáig, mert ilyen fegyver nem létezett korábban, nagyon sokáig tartott a fegyvert megtervezni, és a kívánt specifikációkkal megfelelõen mûködtetni.
Errõl szól a Catalyst, ami a Rogue One elõjátéka.
És mivel az elsõnél ezt már megcsinálták a második már gyorsabban megy. Ahogy ez általában lenni szokott.

11. Nem tudok olyan rajongóról aki ezt ne utálná.
Ez egyébként nem logikátlanság, hanem gyenge forgatókönyvírás. De ez megint nem az ami a teljes sztori rovására megy, inkább jelentéktelen, de zavaró hiba.
Mint például hogy szóvá lett téve a TFA-ban hogy Han sosem lõtt Csubi fegyverével. Apróság. A TFA sem ezért überhulladék.

12.
Csak megtaláltad a végére az egész Star Wars univerzum (ami az 1-6) legnagyobb logikai hibáját. Reméltem nem lesz közte. :D
Gondolom ha Lucas-nak 1976-ban lett volna végtelen pénze, a megszerezhetõ legjobb segítõi, és sokkal több ideje, mint most Disney-nek, akkor valószínûleg jobban megírta volna.
De az volt a helyzet hogy le kellett tennie valamit az asztalra akkor amikor adtak neki pénzt. Azt is csak annyit ami éppen megmaradt a 20th Century Fox-nak arra a költségvetési idõszakra.
Nem kellett volna a közepén kezdeni a trilógiát kényszerbõl, jobban ki lehetett volna dolgozni a részleteket hosszútávra stb...
Ezekkel a feltételekkel úgy látta hogy a legjobb esély egy ütõs mozira a 9 rész középsõ 3 része. Na erre volt egy meglehetõsen rövid ideje kidolgozni.
Sõt még azt is közölték vele, hogy odáig tart a film hogy Leia-t megszüktetik a Halálcsillagról. A végsõ csatát a stúdió egyszerûen kihúzta, és Lucas sumákban rakta be a filmbe.
És persze akkoriban még nem voltak akkora elvárások, mint ami idõvel kialakult a nézõkben.
Ehhez képest csinált olyat amit még senki sem látott.
Szóval igen hiba, nagy hiba, mivel nem volt meg a folytatás, az elsõ film idejében de a körülmények sajnos ezt talán magukban hordozták.
Ellenben most minden körülmény adott volt a lehetõ legjobbra. Ehhez képest csinálták ezt a két hulladékot.
Egyébként arra az esetre ha a Csillagok Háborúja nem lett volna siker, Alan Dean Foster megírta a fapados folytatást, Splinter of the mind's eye címmel. Na az egy gagyi. A lényeg már csak az volt hogy valamennyire kövesse az Star Wars eseményeket, és a már meglévõ filmes kellékek ebben felhasználhatóak legyenek.
Szerencsére elég jól sikerült a 4, így a még csak nagy vonalakban létezõ Birodalom visszavág követhette.
És akkor a nagy vonalakat értsük úgy, hogy például a Bespin felhõváros lett volna a Birodalom fõvárosa Alderaan néven, ahonnan a hercegnõt megszöktetik Luke-ék.
Szóval vegyük figyelembe a körülményeket a megítélésnél.
Most a körülmények ideálisak voltak. Nincs mentség.
És felmerül végül a kérdés, hogy ez olyan nagy logikai hiba, ami miatt az egész trilógia értéktelen szarrá degradálódik, mint mondjuk az utóbbi két Disney alkotás?
Nem.
A probléma nem igazán az ha vannak kisebb nagyobb logikai bakik, hibák, amik fölött az ember hajlamos szemet hunyni, hanem az ha a karakterek szarok, az dialógusok szarok, a karakterek közötti interakciók szarok, ha a film egy már megteremtett keretek közé nem illeszkedik be, ha a karakterek viselkedése bizonyos szituációkban teljesen érthetetlen, stb... Ahogy ez már részletesen a TFA topikban anno ki lett vesézve.
4/10
Mpytyu2 2017 dec. 17. - 22:40:52 4/10
(189/594)
SPOILER

Sajnos már megint hanyagolták a logikát, ha egy hajóval tönkrevágták a birodalmi hajót, és csak 1 ember halt meg, mi a tökömért bombázzák õket, ha elég csak fénysebességre kapcsolni abba az irányba?

SPOILER
Teddy Daniels 2017 dec. 17. - 22:28:26
(188/594)
Ma néztem meg én is, sajnos többet vártam.

SPOILER

Rey eredetét így magyarázni, na az volt a legnagyobb csalódás, márpedig Jedi csak úgy nem lehet akárkibõl.
Kylo Ren volt jó ebben a részben, Luke halála meglepett, gondolom õ azért halt meg mint Yoda, lejárt az ideje.
Leia-ra gondoltam, de ezek szerint õ még a következõ részben valamennyit játszani fog.
Hiába a látványos effektusok, összességében sokkal-sokkal többet vártam.
6/10
bulletproof90 2017 dec. 17. - 21:21:35 6/10
(187/594)
Amit ezek a vásznon produkáltak.. te jó ég, hát próbálom elfelejteni, mintha nem is létezne ez a film. Rémálmomban sem gondoltam, hogy csak egy ilyen erõtlen, értelmetlen katyvaszra futja majd. Most komolyan, ki volt az, aki erre a forgatókönyvre rábólintott? Mi történt a kreatívokkal? Kik dolgoztak ezen? Láttak ezek egyáltalán Star Wars filmet, vagy bármi mást, ami SW? Miért van az, hogy a 90-es és a 2000-es években annyi zseniális Star Wars könyv meg játék jelent meg, amelyek egyenként is tökéletesen beleillettek a SW univerzumba? Ha 10-20 éve lehetett mélyre ható, összetett, logikus, epikus, intelligens szorit gyártani, amit az eredeti trilógia rajongói is imádtak, akkor ma miért csak egy ilyen semmit mondó zagyvaságot kapunk?
Abrams nagyon rossz úton indította el ezt a trilógiát, de még a 7. rész is vállalhatóbb volt mint ez. Nagyon szomorú vagyok.. De most fogom magam és elõveszek pár Timothy Zahn regényt, hogy újra visszarepülhessek az igazi Star Wars univerzumba..
rekszem 2017 dec. 17. - 20:38:12
(186/594)
Ma néztük meg, a film alatt jól szórakoztam, de számos dolgon a fejemet is fogtam. Miért csak a nõk lehetnek jó parancsnokok?Ki volt Snoke? Miért kellettek bele a poénok? Hogy lehet az ûrben bombázni? Minek kellett bele Leila? Másrész jó volt Kylo Ren karaktere és vívódása, jó volt, hogy sok korábbi hülyeséget megpróbáltak valahogy helyretenni, jó volt, hogy a felkelõket is bemutatták, mint akiknek a saját szemszögükbõl igazuk van, de közben fegyvereket vesznek õk is és elintézik a dezertõröket.
sacaold 2017 dec. 17. - 20:18:30
(185/594)
Csatlakozom mezovirag74-hez részemrõl is nagy csalódás. Nem ezt vártam és kaptam. Ez az eröltetett humor, Luke érdekes halála ( megöregedett és meghalt vagy mi..?! ) Vagy a Luke a szigeten egy furcsa lény tõgyét feji és azt issza..?!! Hát... ezen még a kis jedi lánynak is kikerekedett a szeme.! :)) Leila élve maradt, pedig a színésznõ ( mély fájdalom ) nincs közöttünk. Hogy fogják kiírni a többi részbõl ..? Egyébként mindenki az õ halálát várta. A visszarepülése az ûrhajóba az ûrbõl mint SUPERMAN...?! Egyszerûen döbbenet. Sajnálom a stábot és a rendezõt is.. Viszont várom a Han Solo mellékepizódot. Remélem azt nem szúrják el !!
10/10
Pali58 2017 dec. 17. - 20:04:20 10/10
(184/594)
Én most néztem meg. Nekem tetszett. :)

Fordulatos film, lekötött az egész vetítés alatt. A szereplõk jobban adták a karaktereket, mint korábban. Természetesen egyértelmû a párhuzam a Birodalom visszavággal, de ez nem feltétlenül hiba.

Az emberi történelem is így mûködik: a folyamatok kilendülnek az egyik irányba, majd az ellenkezõ irányba. Aztán a kettõ eredõjébõl jön egy újabb egyensúly, amelybõl újra kilendülnek a dolgok az másféle irányba, hogy aztán megjelenjen annak a visszája is.

A film egyik kulcsüzenete szerintem a \"számoljunk le a múlttal\", szabaduljunk meg a régi dolgoktól: a Galaktikus Birodalomtól, akár az Elsõ rendtõl is, a Köztársaságtól, a Jediktõl.
Luke is nagyjából erre a következtetésre jut, és Yoda is ezt erõsíti azzal, hogy hagyjuk a francba a könyveket, amit már senki se olvasott el.

Itt egy vadonatúj kezdet indulhat el a régi szereplõk nélkül, pont ez adja Luke távozásának értelmét, ahogy Snoke-tól, mint fõgonosztól is búcsút mondhattunk.

Igazán érdekes lesz majd a 9. rész, hogy mit kezdenek az alkotók ezzel a viszonylag \"tiszta lappal\". Nyilvánvaló, hogy felnõ majd egy újabb generáció, ennek elõképe a film vége a sztorit mesélõ gyerekekkel, és a csillagokba nézõ sráccal. Lehet, hogy a 9. részben 30-50 évet is ugranak majd, vagy akár többet.

Az Erõ áthatja a Galaxist és áthatja a filmet is, ez most már nem csak a megszokott \"mitologikus hõssé\" vált karakterekrõl szól, hanem az Erõ evolúciójáról.

Lehet azon veszekedni, ezt a részt is fikázni, ahogy itt bele-beleolvastam a korábbi kommentekbe, de ennek mi az értelme?

Az egyes részeket felesleges összehasonlítani, egyenként kell nézni õket, önmagukban. A filmkészítõ technika is fejlõdik, az egyes részek alkotói mind beleadják a saját elképzeléseiket, és jól van ez így.

Ma már más mese kell, mint 15-20 évvel vagy többel ezelõtt.

Ebben a filmben vannak elgondolkoztató üzenet a mának is - szerintem.

A mi világunk is most pont egy hasonló köztes állapotban van. Például Európa - akár így, akár úgy - már nem lesz az, ami volt ezelõtt 10-15 évvel. Hol van már a rendszerváltás?
Ez ma már nem igazán érdekel senkit. Már történelemmé vált.

A Star Wars univerzumban is már történelemmé vált a Jedi-kor, a Köztársaságtól a Galaktikus Birodalomig, illetve azt azt felváltó Elsõ Rendig.

Jól mutatja ezt a végsõ párbaj Luke és Kylo között: Kylo a múlt árnyával küzd, neki ugyanúgy le kell zárnia a múltat - õ mondta, de láthatóan nem tette meg. A múlttal való leszámolásnak szánta a leszámolást Luke-kal, de hát így pont nem lehet leszámolni azzal, csak erõsíteni lehet a múltbeli hõsök mítoszát.

Próbáljuk meg így szemlélni a filmet, engedjük magunkhoz az üzeneteit - mert több is van -, kiszakítva a puszta sci-fi világból. :)
4/10
mezovirag74 2017 dec. 17. - 19:44:00 4/10
(183/594)
Nagyon nagy csalódás volt!!! Mintha a Star Wars filmek karikatúrája lett volna...!!! Gyenge, fájdalmas poénok, no történet, semmi katarzis, se füle se farka film, ami túl hosszúra sikerült... Szomorú vagyok, nem ezt vártam... :-(
5/10
caseyjones 2017 dec. 17. - 19:43:51 5/10
(182/594)
" Annyi ötletük volt azért, hogy nyírjuk ki a régi 3 fõszereplõt (Solo, Luke, Leia) ebben a sorrendben részenként, ezzel elõteremtve egy új trilógia (ep. 10-11-12) lehetõségét."

Leia (még) nem halt meg a sorozatban. Bár Carrie Fisher hirtelen halála miatt valószínûleg a következõ részben meg fogják lépni az õ halálát a készítõk.
5/10
andreas_ka 2017 dec. 17. - 19:40:04 5/10
(181/594)
A legnagyobb probléma ezzel az egész új szériával, hogy a Disney-nek és a Lucasfimnek (Lucas nélkül) láthatóan semmilyen értékelhetõ kreatív ötlete nem volt a filmek folytatására. (Nem mintha persze Lucas-al lett volna... talán azért is adta el az egész franchise-t...)
És ez elég nagy baj, mert szerintem az SW a jól mûködõ kreatív ötletek és a színvonalas látványvilág tárháza kellene hogy legyen, szerethetõ karakterekkel.

Annyi ötletük volt azért, hogy nyírjuk ki a régi 3 fõszereplõt (Solo, Luke, Leia) ebben a sorrendben részenként, ezzel elõteremtve egy új trilógia (ep. 10-11-12) lehetõségét.

Amíg az elsõ (a sorban 7.) film legalább szerethetõ új karaktereket hozott (Rey, BB-8 talán Kylo és Poe) viszonylag jól sikerült SW nosztalgia faktoros háttérrel, ezen kívûl nem is volt több erénye. Addig az új 8. rész semmi mást nem tesz, mint hogy minden egyes új szereplõt és karaktert teljesen érdektelen lélektelen ámokfutásba küld ezáltal lerombolva mindent, ami mûködött az elõzõ részben.
A problémám még az egésszel az, hogy az összes új ötlet és a csavarnak szánt lehetõségek áldozatai lettek egy rosszul és zavarosan megírt forgatókönyvnek, emiatt a történet érdektelen és sehová sem halad.

Talán az elsõ SW film, ami valószínû nem kerül a filmes gyûjteményembe.

nálam: 5.5 a 10-bõl.
1/10
ardian 2017 dec. 17. - 19:02:03 1/10
(180/594)
Egy értelmes folytatást tudok elképzelni: Luke vagy Leia vagy Han felébred és kiderül, hogy álmodta az egészet... utána jöhet vmi jó történet. :-)
1/10
ardian 2017 dec. 17. - 18:24:42 1/10
(179/594)
Nagyjából egyet értünk.
Mi is többen néztük a filmet, a férjemnek, lányomnak tetszett, mi a fiammal csak ültünk a végén, és mondtam, hogy még emésztenem kell... A férjem szerint azért, mert mi elfogult rajongók vagyunk. Lehet. De ha megpróbálok elvonatkoztatni az SW világától, akkor sem üti meg a közepes sci-fi színvonalát sem.
A legfõbb bajom nekem más, mint amit eddig sokan soroltak (bár többnyire egyetértek, de nem akarom ismételni, ezért jöjjön az én problémám):
SPOILER:
1, A sztorit itt befejezték. Hogy lehet ezt folytatni? Luke, a legfõbb remény meghal (és nagyon egyetértek azzal, aki pár napja írta, hogy tök értelmetlen a halála, mert zseniális húzás az ott-sincs-harc, lehetne hogy mindkettõ életben marad és a nézõ várja az újabb összecsapást, vagy hogy luke tanítja még Rey-t), a lázadók a végére vagy tízen maradtak (egyébként azt sem értettem, hogy egy galaktikus birodalomban miért kell 300-400 embert életre-halálra üldözni, hát nem mindegy, ha pampognak egy kicsit? Súlytalanok...), Reyrõl megtudtuk, hogy egy senki, a fõgonosz meghal, igazából a rossz oldalon sincs markáns vezetõ, voltaképp ki irányít itt és miért harcolnak egymással?
2, Ja, persze, a fegyverkereskedõk állnak minden mögött... Hát, nem. És ha próbálnak a mának szólni és kiszólni, akkor sem. A fegyverkereskedõk jól élnek a háborúkból, de nem õk csinálják, hanem a politikusok. Bevallom, hogy az elõzménytrilógia nem a kedvencem, de Palpantin hatalomra jutásának bemutatása zseniális. Akkor is, ha volt honnan koppintania Lucasnak, mert történt ilyen a Római Birodalomban és Hitler idejében is.... Ehhez képest, most a galaxis irányítás nélkül sodródik, a sötét (?) oldal is töketlen, a lázadók sem érdekelnek senkit... akkor minek nézzük a csete-patéjukat?
3, Bár általában vevõ vagyok rá, hogy megértsem a gonosz motivációit, de nekem egy kicsit sok volt a jók sem biztos, hogy jók, a rosszak sem biztos, hogy rosszak. Az SW ugyanis egy szép mese. Ami a jó és rossz harcáról szól, épp ezzel varázsolt el nemzedékeket, mert az embereknek szükségük van a mesékre.
4, Érteni vélem, hogy mi akarnak a végén sugallni, hogy a remény hal meg utoljára, amíg vannak kisfiúk, akik álmodoznak, addig nincs veszve semmi, na de, könyörgöm, NEM MARADT több 10 embernél, nincs fegyverzetük, hajójuk, hadseregük, pénzük. Ennél a SW eddigi részei jóval realistábbak voltak, mese ide vagy oda....

Hogy ne legyek igazságtalan, néhány dolog, ami tetszett:
1, Az erõ új értelmet nyert (legalábbis nekem) Rey víziója alatt. Az jó rész volt.
2, Luke és Kylo párharca a végén, az nagyon ott volt, kár, hogy pont a trükk értelmét lecsapták Luke halálával.
8/10
kenadra 2017 dec. 17. - 18:06:30 8/10
(178/594)
"Ha meg valami egészében sz*r, akkor a hibák felértékelõdnek. Lásd Ébredõ Erõ."
Valóban, csak én épp ezt mondtam, hogy ez a film az Ébredõ erõvel ellentétben nem volt egészében szar, sõt jobban tetszett, mint az elõzménytrilógia bármelyik része. Így nekem a hibák többsége még elment (egy-két kivételt leszámítva, de ezeket már korábban leírtam, hadd ne ismételjem magam).

""régi trilógia ... a nyilvánvaló logikátlanságaik"
Mire gondolsz pontosan? Hátha mégsem mind az."

Oké, ez innentõl igazándiból OFFTOPIC, mert másik három filmrõl van szó. Elõre szeretném leszögezni, hogy én szeretem a régi trilógiát, szóval nem szidni akarom õket, de ettõl még azárt látja az ember a hibáit. Szóval csak random egy pár:
1, A Tatooine-on Obi-wan elmetrükköt alkalmaz az egyik rohamosztagoson. Ez tök oké, de a többiek miért hagyják, hogy továbbengedje õket? Mmint most komolyan, ott vagy rohamosztagosként, végighallgatod a társaddal a párbeszédet: "Nem ezeket a droidokat keresik." "Nem ezeket a droidokat keressük" stb. ÉS NEM CSINÁLSZ SEMMIT? :D
2, Úgy általában a rohamosztagosok: az elsõ film elsõ jelentén kívül, ahol még nagyon badass-ek, gyakorlatilag soha senkit nem találnak el. Oké az elsõ filmben még meg tudom magyarázni, ha nagyon szeretném, hogy persze mert a nyomkövetõ volt a lényeg. De utána? Tényleg még az ewokokat sem? Tényleg ezek a fickók tartják terror és elnyomás alatt a galaxist? :D
3, Mire jó a rohamosztagosok sisakja, ha Leia (aki azért valljuk be, nem egy izompacsirta) egy faággal le tudja õket ütni? És tényleg, az ewokok kövekkel dobálják õket, és ettõl valamiért elesnek, elájulnak, meghalnak stb...
4, Attól, hogy felborul egy lépegetõ, miért lehet rögtön sugárvetõvel felrobbantani? Volt az alján egy pajzskikapcsoló gomb, és ráesett, vagy mi?
5, Ha a lépegetõk pajzsa csak a sugarakat hárítja el (szigonyvetõvel meg lehet õket lõni), akkor miért nem lövik inkább rakétával a lábukat? Nem lenne logikusabb, mint körbe-körbe röpdösni körülöttük?
6, A lázadók egy rohadt nagy bolygóról bármilyen irányba elmenekülhetnének. Miért pont a birodalmi flotta felé mennek? És miért egyesével? Hogy könnyebb legyen egy-egy hajójukra össztüzet zúdítani?
7, Miért van a halálcsillagon egy lyuk, ami nyílegyenesen a fõreaktorhoz visz? A hiperûrugrás megy, de egy reaktor hûtését még nem sikerült máshogy megoldani? Tényleg? (légyszi ne ezt az egyet ragadd majd ki, tudom, hogy a fanok ezerszer és ezerféleképpen próbálták menteni a menthetõt, ettõl függetlenül ez egy gagyi, már-már videojátékos megoldás)
8, Miért nem kap Chewi medált Han és Luke mellett? Õ csak háziállatnak volt velük?
9, Amikor az Endoron az ewokok rátámadnak a rohamosztagosokra, miért szalad mindenki szanaszét, és hagyja ott a lázadók kezében a bejáratot? Nem az lett volna a fõ feladatuk, hogy a pajzsot védjék, ami a készülõ új HCS-ot és az uralkodó életét hivatott megóvni?
10, Apropó HCS2 - hogy a túróba építették fel 4 év alatt (? - ebben most nem vagyok 100%-ig biztos) akár csak félig-háromnegyed részig, ha az elsõhöz több, mint 20 év kellett?
11, Hogy lehetett Boba Fettet, aki elvileg a legbadassebb fejvadász a galaxisban (bár ebben amúgy nem tudom, miért van konszenzus, amikor gyakorlatilag semmit nem tudunk meg róla a filmekben), véletlenül hátbavágni, és ezzel kinyírni?
12, Ha a megmaradt két jedi célja Luke felkészítése volt, Obi-wan miért nem tanított neki semmit 20 évig? Yodát úgy kellett rábeszélni, mert mire odakerült, már túl öreg volt. Akár el is vihette volna Yodához, amikor kb 10 éves volt, titokban simán kiképezhették volna.

Így hirtelen ennyi jut eszembe, de biztos lehetne még egy halom ilyet találni benne. És mégegyszer: szerintem ennek ellenére az eredeti trilógia zseniális, én nagyon szeretem mindhárom filmet. De attól, hogy valamit szeretek, még látom a hibáit. :)
A régi trilógia nekem a fentiek ellenére pont azért tetszett, mert olyan sztorija és hangulata volt, ami magába szippantotta az embert, és nem csak arra a két órára, amíg a filmet nézte, így ezek az esetenként oltári nagy bakik nem voltak (nagyon) zavaróak. Én ennél a mostani filmnél is ezt éreztem (ellentétben az elõzménytrilógia egy jelentõs részével, az Ébredõ erõvel, és a Rogue One-nal), leszámítva azt az egy-két jelenetet (pl. Leia röpködését), ami tényleg kiszakította az embert belõle egy rövid idõre.
1/10
István Pityu Herczeg 2017 dec. 17. - 16:33:32 1/10
(177/594)
Feminista trágya.
5/10
Angyalka3 2017 dec. 17. - 16:13:19 5/10
(176/594)
Aludtam rá egyet, mondván nem olyan rossz ez, összeáll éjszaka a kép. Nem állt össze. A rész legnagyobb hibája, hogy az összes többi résszel és még Az ébredõ erõtõl is eltérõen nem mesél el egy történetet, még ha az egy nagy sztorinak is csak az egyik része. Nincs benne fogódzó, kiindulás és végpont. Bumm bele, lövöldözzünk, harcoljunk, közben Rey és Kylo Ren is egyhelyben topog és Luke sem tesz hozzá túl sokat a sztorihoz. Ráadásul ki is purcan a végén, hogy még kevésbé tehessen hozzá majd érdemben az utolsó részhez. Az összes többi rész után úgy jöttem ki a moziból (vagy kapcsoltam ki a videó lejátszót gyerekként :)), hogy van egy történet, eleje és vége, ami még nem a teljes sztori vége, de nyugodtan tudtam várni mit hoz a következõ. Most úgy jöttem ki, hogy WTF?! Csalódtam, legalább mesélt volna el valamit a rendezõ. Sajnos azt érzem, hogy ez most annyira el lett rontva, hogy a IX. rész sem fogja tudni helyrehozni. Bár a remény hal meg utoljára... 5/10
10/10
tik1 2017 dec. 17. - 14:01:10 10/10
(175/594)
Mert akkor nem lett volna ez a történet ha kilövi 1 perc alatt :)
/persze egyébként igazad van /