2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 23:30:52 2/10
(414/594)
"Egy másik állításod, amit maga Lucas cáfolt meg szintén mutatja, hogy nem csak az igaz, amit TE elképzelsz ebben az univerzumban, az a Palpatine és Windu eset. Lucas elmondta többször is, hogy nem hagyta magát P. ott Windu nyert és csak szerencséje volt, hogy Anakin megérkezett. (elmondja a III. részhez készült a Blu-ray extrák között megtalálható filmes kommentárban"

Ez megint valami amibõl az tûnik ki hogy csupán felszínesen figyeltél.
Lucas az ég világon nem cáfol meg semmi ilyesmit. Ki is jegyzeteltem, amennyire ezt tudtam.

"This shot where Anakin walks through that little entry chamber, is one of my favorite shots cause the whole thing is a matte painting.
Okay, well this sequence always started out with Mace overpowering Palpatine, and then Palpatine uses his powers to try to destroy Mace, and Mace deflecting his rays with his lightsabre. It .... always was that Anakin cut the lightsabre out of his hand, but this part where he pretends to lose his power, and being weak is something that been added later. Cause this is the .... it moved the plot where Anakin turns, ... this moment right here.
And you see it is now it's is very ... that he wants him to go on trial, so he can pump him for information on how to get these powers."

Soha egy szóval nem említi, hogy Palpi nem hagyta magát, ahogy te állítod. Azt mondja Windu fölébe kerekedik. (mert hagyja? - errõl késõbb)
Majd azt mondja, hogy Palpi eljátssza hogy elvesztette minden erejét. (ami nyilvánvaló abból hogy azonnal miután Anakin levágja Windu kezét, Palpinak visszatér az összes ereje)
Majd jön valami nagyon lényeges:
"Mert ez viszi elõre a cselekményt" (!) KULCSMONDAT.
Ezután annyit mond hogy Anakin életben akarja tartani (nem szó szerint ezt mondja, de ez az értelme), hogy megtanulhassa hogyan mentheti meg Padmét.

Továbbá, tudjuk hogy Palpatine célja Anakin áttérítése, amihez nem elég a "bugyutácska" szöveg amit Yoda elõadott Luke-nak, hanem az kell hogy olyat tegyen amit nem lehet visszacsinálni, és ezáltal "más ember lesz". És ennek nagyon rossz dolognak kell lennie.
Ezt bizonyítja az is hogy Luke dühbõl küzdött Vader ellen, de nem történt semmi. Akkor történt volna ha megöli az apját! Az visszafordíthatatlan, és megváltoztatja az embert. Erre próbálta Palpi rávenni. Ugyanennek tette ki Anakint is. Csak õt képes volt olyan helyzetbe kényszeríteni ahol választania kellett Padmé élete és Windu élete között.
Látszólag Palpi nagy kockázatot vállalt, de azt is tudjuk hogy tökéletesen ismeri Anakint. Õ irányította szinte egész életében, így valójában igen kicsi volt a kockázat. Mint a Jedi visszatérben ahol rávette Luke-ot hogy sújtson le rá, úgy hogy õ közben látszólag teljesen védtelen volt, és semmit sem tett hogy megvédje, magát. Ami ráadásul azért is sokat mondó mert közben tudja hogy Vader meg akarja õt öletni Luke-kal. És Vader mégsem képes rá.
Persze lehet mondani hogy túlzott önbizalom, de valójában egy hajszálon múlott hogy nem Plapi jött ki jól minden egyes esetben. És ez azért elárulja hogy pontosan tudja mit csinál.
Végeredményben az is eléggé sokatmondó, hogy az események ilyetén alakulásával pontosan azt érte el ami a célja volt, ráadásul elég nehéz megmondani hogyan máshogy tudta volna Anakint ennyire a kétségbeesés szélére hajszolni.
Mert ha Palpi megöli Windut, akkor mi van? Valószínûleg Anankin megpróbálja letartóztatni, amibõl semmi jó nem sülhet ki számára.
Én ezt mindet foglaltam össze abba az állításba hogy valószínûleg Windu esélytelen volt.

Nos ez a különbség a felszínes megfigyelés, és az között ha a szavak, cselekedetek események, motivációk, célok kontextusba azaz összefüggésbe vannak helyezve és úgy vizsgálva, nem pedig külön-külön.
És egyszerûen nem értem, hogyan lehet így értelmezni azt amit Lucas mondott, ahogy te leírtad.
Azt sem mondta hogy Palpinak szerencséje volt. A közelében nem járt egy szava sem.
2/10
offtopic
jani-wan 2018 jan. 05. - 22:53:23 2/10
(413/594)
OFF

"Ha a te mondatodhoz szeretnék hasonlót írni, akkor elkönyvelted, hogy az új SW csak rossz lehet, ezért keresel rá neked és a TE általad elképzelt univerzum szerinti válaszokat"
Elméletileg ez lehetséges.
Csakhogy azért nem igaz, mert míg amikre ezt mondtam, azok nem állják ki az ellenpróbát, míg amiket én mondok azok általában igen. Mivel én miután megalkotom a véleményem, megnézem a "másik oldalról" is, hogy megállja-e a helyét, az ellenérvekkel szemben. Persze csak az értelmes ellenérvekkel szemben. Ezért például sokszor nem szólok hozzá valamihez amihez hozzászóltam volna, de rájövök hogy valójában nem tudom. És mielõtt leírok valamit, ellenõrzöm is hogy amit mondok az úgy legyen.
És ezért csupán lehetséges, mint feltételezés, de nem igaz ha az ember tüzetesen megvizsgálja.
Összefoglalva, én nem a kiindulóponthoz igazítom a választ, hanem a mindent amit csak tudok figyelembe veszek. Ezért van hogy úgy tûnik hogy tudálékos vagyok. (tudom én azt)
2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 17:48:32 2/10
(412/594)
"Szerintem elég suta így érvelni."
Nem az.
"A Lucasfilm és a Disney egyetlen kritikust sem fizet le, ha megtenné Hollywoodban óriási botrány lenne"
:D
Na ez a suta érvelés.
Csak sajnos a tények meg azt mutatják hogy olyan mértékû az eltérés a fizetett kritikusok és az írástudó nézõk túlnyomó többségének véleménye között, hogy az nyilvánvalóvá teszi, hogy amit a kritikusok írtak az egyszerûen nem a valóság. Pláne ha elemezzük irományaik tartalmát, akkor ez teljesen nyilvánvalóvá válik. Errõl is írtam korábban. Keresd ki nyugodtan.
2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 17:39:01 2/10
(411/594)
"Aki magában a filmre azt mondja, hogy rossz az valószínûleg nem igazán ért a filmgyártáshoz és a filmekhez"
Aki meg azt mondja hogy jó, az meg ért hozzá. Nyilván ebben van logika. Hofi is megmondta. Ha nincs akváriumod akkor buzi vagy.

"még a legvehemensebb kritikusok nagyobb része is belátja"
Kik?

"biztonsági játék... de 10 év után az volt az elsõ film, persze, hogy azt akartak játszani"
Már megint. Megvan ami a filmben volt, azt veszed kiindulópontnak, és kitalálsz hozzá egy magyarázatot, amit elhiszel.
De most komolyan. Mégis mi az hogy "persze"? Mégis miért nincs értelme olyan filmet csinálni ami nem REMAKE? Nem számít! Csak jelentsük ki hogy ez így a legértelmesebb megoldás. Kész.

"Hübrisz"
És ettõl hülye minden "birodalmi"? (TUDOM HOGY NEM ÍGY NEVEZIK MÁR DE NEM ÉRDEKEL)
Palpatine legnagyobb gyengesége az elbizakodottsága volt, ahogy Luke is megmondta. Mégsem volt hülye! Ezek meg azok.
2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 17:27:21 2/10
(410/594)
"Az eredeti szabályok? Mik azok?"
lásd: TFA fórum
2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 17:26:52 2/10
(409/594)
És látod mégis vannak akik szerint ez nem vicc, sõt pont így a legjobb, és az is értik miért volt elkerülhetetlen Luke halála. :)
2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 17:24:33 2/10
(408/594)
"Amit látsz az csupán egy látványelem a filmvásznon"
Ehhez képest a filmben, amikor kívülrõl mutatnak egy hipertérbe lépést, egyértelmûen látszik, hogy van egy gyorsuló szakasz,
"Amit látsz az csupán egy látványelem a filmvásznon"
Mint a Star Trek-ben is. Pont ugyanez.
Lényeg hogy elég szarul nézne ki, ha annyit látna a nézõ hogy ott van valami aztán minden átmenet nélkül semmi sincs ott. Ezért van a LÁTVÁNYELEM. Minden más magyarázat logikátlan belemagyarázás. Mint annyi minden más esetén.
"Innentõl kezdve viszont mondhatjuk…"
... hogy nincs innentõl kezdve.
De ha ez lenne a legkisebb gond a filmmel, egy szót nem szólnék. Legyen így oszt jónapot.

"De ilyen például az is, hogy amikor levágják egy Jedi kezét, miért lesz harcképtelen"
Nem lesz. Miért lenne?
"akkor a saját lézerkardját miért nem tudja mozgatni az erõvel?"
Már miért ne tudná?
2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 17:08:47 2/10
(407/594)
"Úgy, hogy közben Luke újra elkezdte használni az Erõt, ami benne van a filmben."
Nem az számít hogy ez benne van a filmben, hanem az hogy ez hülyeség. Mert ez alapján nem kezdi. Te mondtad, Yodát és Obi-want nem látja. Mint mester kudarcot vallott (bla-bla). Nem változott semmi. Azaz nem kezdi. Semmi oka nincs rá.

Egyébként meg mi az hogy Luke elvágja magát az erõtõl?
Mégis hogyan?
"The Force is an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together."
Ettõl egyféleképpen tudod elvágni magad.
Meghalsz.
"...ezáltal Yoda sem tud vele beszélni"
Szerintem meg tud ha villámot tud szórni akkor azzal beszél akivel akar. Persze itt az a hülyeség hogy nem szabadna hogy villámokat szórjon. Úgyhogy Disney saját dugába dõlt megint.
2/10
jani-wan 2018 jan. 05. - 17:02:58 2/10
(406/594)
"A sebesülést még mindig fenntartom, mert ... ha bármelyikünket meglõnének"
Amit mondasz az hogy Kylo megsérült, majd használta az Erõt, majd nem tudta hirtelen használni, majd megint tudta, csak mert ha bármelyikünket meglõnének pontosan ezt tenné? Azért ez elég komolytalan.
Meglepõdött? És akkor lebénul, vagy mi? Ez mégis hogy a francba ölte meg Luke minden tanítványát, és majdnem Luke-ot is. Akkor nem lepõdött meg?

"ezért szuper vagyok abban amiben az apám is az nem igazán jó indok a való életben sem"
De teljesen jó indok, mert a Star Wars-ban pontosan ez a helyzet. "The Emperor knew, as I did, if Anakin were to have any offspring, they would be a threat to him." Szóval itt is tévedsz.
"a PT mindent túlmagyaráz az OT sem magyarázta agyon a dolgokat"
Annyit magyarázott el mindegyik amennyi a történethez szükséges volt.

"Korábban Obi-Wan is mikor megjelent az ágakat, vagy indákat õ is tudta mozgatni, szóval ez nem új."
Arról beszélek hogy ha ezt látja mindenki akkor hiába vágja el magát Luke az ERÕ-tõl.

"az író tölti meg személyiséggel"
De ha az író szar akkor szarul csinálja, és nem neki kellene. Mint most. Szar is lett.

"Mark Hamill"
Csincsilla már megválaszolta. Ha elõbb ezt mondta, aztán azt, akkor megmondták neki mit gondol hivatalosan.
És nyilván a valós gondolata a kritikus, és nem fordítva.

"Mindegyik elvonul és legalább 20 évig semmit"
Mégis mit tudtak volna tenni?
Összehasonlítod Luke-kal, de teljesen más eset. Luke-nak nincs ellenfele, és szabadon szervezheti a Jedi rendet, Yodát és Obi-wan meg végigkergették volna a galaxison a birodalmiak, ha bármivel próbálkoznak.

"Amúgy, ha nézzük a PT-t, ha Windunak majdnem sikerült"
Ha jobban megvizsgálod akkor kiderül hogy valójában Windu esélytelen volt. Palpatine eljátszotta csupán hogy legyõzték, és kiszolgáltatott helyzetben az élete forog kockán, hogy döntésre kényszerítse Anakint, miközben tudta hogy nagyon jó esély van rá hogy nem fogja feláldozni Padmét.
Igen ketten együtt valószínûleg legyõzték volna, de Anakin számára az már nem volt elfogadható megoldás, hogy Palpatine meghal, márpedig õ nem adja meg magát.

"Ha nincs a droid és Leia Ben sosem megy felkeresni Luke-ot"
HSZ 305

"Itt szintén, ha Rey nem megy megkeresni, nem ad újra reményt a Lázadóknak"
És miben reménykednek mind a nyolcan, vagy hányan maradtak?
Komolyan egy vicc az egész.

"Attól nyeri vissza a reményt, amit Yoda mond neki a beszélgetésük során, valamint a visszajátszott Leia üzenet és Leia is segít neki megtalálni újra a helyes utat"
Elvágta magát a világtól, így nem beszélhetett Yodával, és nem érdekli Leia üzenete sem. Ha érdekelné nem ment volna el a világ végére hogy ne találja meg senki.

"érthetõ emberi döntés"
Nem az.
"több rosszat szabadítottam a világra mint jót. "
A férges alma esete. Nem az õ hibája.
HSZ 289

Egyre inkább az a helyzet hogy megint ott tartunk, mint sok más ember esetén, hogy az összes teóriád kiindulópontja, hogy amirõl szó van az jó a filmben, és ahhoz próbálsz magyarázatot igazítani, és ha találsz egy bármilyet, az neked már jó is, anélkül hogy átgondolnád rendesen.
domo.robi 2018 jan. 05. - 15:31:59
(405/594)
"Aki magában a filmre azt mondja, hogy rossz az valószínûleg nem igazán ért a filmgyártáshoz és a filmekhez, mert még a legvehemensebb kritikusok nagyobb része is belátja, hogy filmes szemszögbõl egy nagyon jól rendezett, vágott stb. filmrõl van szó. "

Bár ilyen egyszerû lenne... De nem az. A film egészében látható az operatõri munka és a komputergenerált látványvilág. Ezt nevezhetjük egész jónak. De a forgatókönyv és a rendezés tele van hibákkal. A film elõtt Rian Johnson és Quentin Tarantino beszélgetnek telefonon:
RJ: Te, Quentin, lenyúlhatnám a Ponyvaregény katyvaszos történetvezetését?
QT: Persze, Rian, hiszen közkincs. Csak arra vigyázz...
RJ: Köszi, Quentin, csá! <<<katt>>>
QT: ... hogy kell egy jó forgatókönyv, és jól felépített karakterek, hogy ez mûködhessen...

Sajnos Rian nem hallotta az utolsó mondatot, és bevállalt egy olyan gyenge forgatókönyvet, amin még a hasraütés-szerû ötletek is csak javítanának:

1. Mi lett volna, ha a dramaturgiailag igen gyenge "hátrálok a hajóval, de jönnek a försztorderesek, és kergetnek" történet helyett valami fordulatos hajós üldözés van? Ott volt a Kapitány és Katona, lehet onnan ötletet meríteni, de egy egyszerû "ide térugrok, utánam jönnek, oda térugrok, ott is megtalálnak, kifogytam a pajzsból és az ötletekbõl, ellenük fordulok" történet is jobb lehetett volna.
2. Persze ebben az esetben a visszaszámlálós, kaszinós betét teljesen kimaradt volna, Finn és Rose egyáltalán nem kellett volna, így a politikai korrektség patikamérlegén mérve kimaradt volna az afroamerikais, ázsaiais és az állatok felszabadítása PC üzenet.
3. Leia nyugodtan megfagyhatott volna az ûrben. Aztán eljött volna érte valami erõlélek, és szépen elviszi a túlvilág fényesebbik oldalára. Így Kylo Ren az anyját is megölte volna, ami sose hátrány, ha egy igazi gonoszt akar a rendezõ bemutatni.
4. Dramaturgiailag hiányzott, hogy Kylo Ren durván megsebesítse Reyt. Nem kézlevágás, de esetleg valami odaszúrok a lézerkarddal, a nõ összerogy, és az ellenállás egyik hajóján (bolygóján) kezelik, amíg fel nem épül a IX. részben. Snoke megölése után is simán belefért volna ez.
5. Snoke kegyetlenségét jól bemutatta volna Snoke házi fajgyûjteménye, ahol kitömött lények lettek volna vitrinben, és ezt mutogatta volna Rey-nek, valami hülye monológ kíséretében az életrõl és az erõrõl. A háttérben kitömött ewokok és Jar-Jar látszódhatott volna... Minden rajongó 10 pontra értékelte volna ezt a filmet.
6. Ha már lúd, legyen kövér, Csubakkát is kibelezhette és kitömhette volna az öreg Snoke. Több hasznot hajthatott volna mártírként, mint a halott Han Solo ex-sidekickjeként. Ahol a sült porg belefér, ott ez is mehetett volna.
7. Kylo - nagyapja nyomdokain haladva - nem csak duzzogott volna egész nap, hanem új droidot is építhetett volna, amely gyors, és valami ritka kristály miatt még méteres villámokat is lõhetett volna. Nem erõhasználat, kristályhasználat. A droid kinyírta volna Artut, és fejbelövi C-3PO-t, aki innentõl örökre elhallgat. Újabb 10 pontos értékelés a rajongóktól. Kylo gonosz droidját a IX. epizódban majd kinyírhatják, amin Kylo bepöccen, és öldökölni kezd.

Stb.

Egy brainstorming nem ártott volna a fogatókönyv írás elõtt/közben/után...
Roberto DiCapribogyó 2018 jan. 05. - 13:28:28
(404/594)
Biztos vagyok benne, hogy rengeteg ember van, akinek nem teszik ez a film, fõleg a fanatikus rajongók táborában és a jelek szerint te közéjük tartozol. Én nem tartozom közéjük, ebbõl kifolyólag val.szeg. nem ismerem olyan behatóan, alaposan a Star Wars univerzumot, mint te, kvázi ebben jobb vagy. Ami másrészt itt most kapóra jött nekem, mert tudtam élvezni a filmet - nem zavartak az ilyen-olyan ellentmondások az eredeti részekhez képest tapasztaltakban, mivel részben észre se vettem õket - és jól szórakoztam a moziban.

Ne told fel idegre, végül is ez csak egy film:).
1/10
tintatomi 2018 jan. 05. - 12:30:53 1/10
(403/594)
Azok, akik elszántan védik ezt a borzalmat, miért teszik? Mindenki tudja, hogy ez a film rossz, lehet hazudni másoknak, meg saját maguknak, nem lesz a film jobb ettõl. Lehet lefizetni a kritikusokat, lehet lefizetni az IMDB oldalt és a többit, az igazi rajongóknak ez a film nem tetszik, de amúgy sem tetszik egyetlen jóérzésû embernek sem, akinek az agya nagyobb egy gombostûnél. A mai agy mosott degeneráció véleménye-akik okostelefonnal a kezükben pottyannak a világra-meg senkit nem érdekel.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 04. - 23:14:11 3/10
(402/594)
"Az mennyivel egyszerûbb, logikusabb és ahogy Mark Hamill szerint is életszerûbb, ha Luke nem adja fel, tovább képzi a Jedi lovagokat, majd visszaállítják a Lázadó Szövetséggel a Galaktikus Köztársaságot, ahelyett hogy itt bohóckodnak azzal, hogy megmentsenek "8 db" lázadót, a legnagyobb élõ Jedi mester életének árán.
Ja ha már megmentés. Láthatóan csak idõt akarnak nyerni, de ahhoz Luke-nak nem is kellene meghalnia, mert elég ha kiküldik a nagypofájú pilótát viccelõdni a Kylo-val, és addig simán meglépnek."
Eleve érthetetlen, hogy mi a francnak üldöznek egyáltalán egy öthajós "flottát" az univerzumban. Vicc az egész. Luke halála pedig végképp értelmetlen.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 04. - 23:11:41 3/10
(401/594)
"Volt egy eredeti SW univerzum, ami mûködött, de ahogy tágul ez a világ, ellentmondásokba ütközik, ami hol az egyik, hol a másik embert zavarja."

Tágíthatták volna az univerzumot az eredeti szabályok megtartásával és értelmes, ötletes történettel is. De ez utóbbi nincs. Próbálkozás sem volt rá.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 04. - 23:09:01 3/10
(400/594)
Látva az eredményt Hamillnak csak jobb ötletei lehettek.
Bérelhetõreklámfelügyelet 2018 jan. 04. - 22:22:09
(399/594)
"Szólt a Disney, hogy tõlük kapja a fizetését, úgyhogy a kritikai megjegyzéseit megtarthatja magának. Szóval "belátta", hogy az irány logikus és ésszerû.:-)"

Majdnem szóról szóra ezt mondtam az asszonynak!

Bár nem tudom, hogy Hamill hogyan képzelte el Luke-ot, valószínûleg szerencse, hogy Johnson nem hallgatott rá.
Bérelhetõreklámfelügyelet 2018 jan. 04. - 22:12:16
(398/594)
"A Hipertér az egy másik tér, és az átlépéshez nem kell gyorsulni semennyit sem. És nem is a "normál" hajtómûvet használod hozzá. Ha megvannak a szükséges adatok a "navi computerben" csak megnyomod a gombot és másik térben vagy. Amit látsz az csupán egy látványelem a filmvásznon."

Ehhez képest a filmben, amikor kívülrõl mutatnak egy hipertérbe lépést, egyértelmûen látszik, hogy van egy gyorsuló szakasz, amikor még normál térben halad az ûreszköz. Ugyanezt támasztja alá, amikor Pl. a Falcon kabinjában elmosódik a csillagos ég (és amitõl annak idején tátva maradt a szánk, ugyanakkor fizikai szempontból teljesen hülyeség).
Nos ez a szakasz pont elég arra, amit a lila hajú nagyestélyis hölgy tett.
Innentõl kezdve viszont mondhatjuk, miért nem készítenek vagy már rég készítettek volna, olyan rakétafegyvert, amit egyszerûen fénysebességre gyorsításkor belelõnek egy ellenséges hajóba, flottába.
A hipertér utazás egy jó példa a Star Wars univerzum homályosan definiált fogalmaira. Nem a logika számít, hanem hogy a szerzõ dramaturgiai szempontból mit lát jónak.
Ezért nem érdemes különösebben nagy vitát csapni róla.
De ilyen például az is, hogy amikor levágják egy Jedi kezét, miért lesz harcképtelen. Luke a Bespinen OK, mert még kezdõ volt, de Dooku, a villámokat, tonnás alkatrészeket megmozgató Jedi mester! Ha érintés nélkül hajigál egy fél villamosnyi sci-fi kellék kütyüt, akkor a saját lézerkardját miért nem tudja mozgatni az erõvel? Mert, akkor nem tudta volna Papatine megkísérteni Anakint. Az írót a dráma érdekli.
Volt egy eredeti SW univerzum, ami mûködött, de ahogy tágul ez a világ, ellentmondásokba ütközik, ami hol az egyik, hol a másik embert zavarja.
2/10
jani-wan 2018 jan. 04. - 21:22:51 2/10
(397/594)
:)
Általában ez így mûködik.
2/10
jani-wan 2018 jan. 04. - 21:21:34 2/10
(396/594)
"Sem Kylo, sem pedig Snoke nem Sith"
Korábban már felmerült a dolog, szóval itt egy újabb jó példa, hogy mi is konkrétan a szõrszálhasogatás.
Mert pontosan ugyanaz a kettõ, csak más az elnevezés. Az új elnevezés tök értelmetlen, és értelmes magyarázat sem lett rá két film alatt. Sith és kész. Mindenki érti. Egyébként is idézõjelben volt az hogy Sith.
Szõrszálhasogatás.

"Kylo ott többszörösen meg volt sebesülve"
Ezt hagyjuk. Rég ki lett tárgyalva. De azért hogy ne érje szó [alaptalan vádaskodás] megint a ház elejét.
Kylo-nak meg kellene éreznie a lányt az ERÕben, mikor az elkezd koncentrálni. Ezután "normális esetben" nem sok végkimenetel lehetséges. Kylo vagy "elengedi" a kardot, a lány ellen fordul, és még messzebb hajítja mint korábban, amit meg tudott ugye csinálni annak ellenére hogy hú de sebesült, meg fáj a hasa és leesett a vércukra, vagy mit tudom mit magyaráztak még bele egyesek hogy miért bénázik, vagy ugye lebénítja a lányt mint azt korábban tette valakivel, vagy még erõsebben a kardra koncentrál és simán megszerzi, mert õ az erõsebb.
Persze lehet hogy a forgatókönyvíró úgy érezte hogy az a normális viselkedés ilyenkor ha a Fõgonosz arra gondol hogy "nézd már de szépen röpül ez a lézerkard, úgyhogy hagyom a is fenébe, mert hülye vagyok, különben is most inkább valami másra koncentrálok, meg nekem van már úgyis egy szuperpöpec kereszteslovag kardom", és csak áll bambán és bámul mint vakegér a fülesbagolyra.
Ergo sebesülés nem jó indok.

"Erre csak annyit, hogy nem mindenki ugyanolyan. Valaki gyorsabban tanul, valaki lassabban ez alapvetõen adottság..."
Gondolom te ezt komolyan is gondolod. És egyáltalán nem érdekelnek közben elemi Star Wars dolgok. Mint például hogy:
autodidakta módon ezt nem lehet megtanulni, pláne nem "5 perc" alatt (megjegyzés: AZ 5 PERC IDÉZÕJELBEN VAN AZÉRT MERT NEM PONT ANNYI, CSUPÁN ÉRZÉKELTETI A NEVETSÉGESEN RÖVID IDÕTARTAMOT)
Lehet gyorsabban de Luke minden idõk legerõsebb erõhasználójának a fia, Rey meg egy SENKI, akit nem az ERÕ hozott létre. Mégis milyen értelmes oka lehet hogy gyorsabban tanul mint bárki valaha, és miért nincs ez két filmen keresztül elmondva a nézõnek?

"Luke elvágta magát az Erõtõl, ezáltal Yoda sem tud vele beszélni..."
???
És akkor most hogy beszélt vele mégis?
És fel tud gyújtani egy templomot, amit mindenki lát?
Ne csak próbálj valamit megmagyarázni, legyen értelme is.

"Hamill csak egy színész, akinek szintén meg lehet a véleménye..."
Jobban mint bárkinek a világon Lucason kívül. Õ volt az aki beleélte magát, aki a leginkább ismeri a lelkivilágát. Szóval õ NEM csak egy színész.

"Ám de, ha rendesen meghallgatjuk..."
Nem igazán. Amiket én láttam/olvastam ott azt mondta nem ért egyet semmivel Luke-kal kapcsolatban, de el fogja játszani, és megtesz mindent, mert ez a dolga.

"OT-ben Yoda meg Obi-Wan sem jeleskedett abban, hogy megpróbálja megakadályozni az Uralkodó hatalmának terjedését"
Nem tehettek sokat. Sem Yoda sem Kenobi nem tudták legyõzni az uralkodót, és õk voltak a legerõsebb Jedik akik megmaradtak. És nem csak a PT-bõl tudjuk. Onnan lehet tudni hogy megismerjük õket, és tudjuk hogy megtették volna ha képesek rá.
Mi az hogy ugyanúgy viselkednek mint Luke?

"... aki visszanyerve a reményt segít a Lázadóknak a Crait bolygyón"
Miért? Mitõl nyeri vissza azt a reményt? Nem lesz semmis ami miatt ilyen reménytelen lett. Jött egy csaj aki tanulni akart, mire õ "elzavarta". Na ettõl nem jön vissza senkinél semmiféle remény.
Az mennyivel egyszerûbb, logikusabb és ahogy Mark Hamill szerint is életszerûbb, ha Luke nem adja fel, tovább képzi a Jedi lovagokat, majd visszaállítják a Lázadó Szövetséggel a Galaktikus Köztársaságot, ahelyett hogy itt bohóckodnak azzal, hogy megmentsenek "8 db" lázadót, a legnagyobb élõ Jedi mester életének árán.
Ja ha már megmentés. Láthatóan csak idõt akarnak nyerni, de ahhoz Luke-nak nem is kellene meghalnia, mert elég ha kiküldik a nagypofájú pilótát viccelõdni a Kylo-val, és addig simán meglépnek.
Az egész teljesen értelmetlen amit Disney csinál.
1/10
cellasto 2018 jan. 04. - 21:20:27 1/10
(395/594)
hihi,
imadom ahogy szivatjátok ezt a sok hirtelen feltûnt "rajongó"-t :D

ez olyan, int amikor lucas azt mondta, hogy striciknek adta el a gyerekét, aztán másnap már az egekbe dícsérte a diznisedõ erõ-t :))