9/10
BruceStark 2018 jan. 10. - 00:25:36 9/10
(434/594)
A KotOR II fõszereplõje elvágta magát az erõtõl.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 09. - 20:33:56 3/10
(433/594)
"Amit az itteni utolsó kommentek kapcsán észrevettem nagyon sokan itt apródarabokra szedik a filmet, ami nem baj, de ha így nézünk egy filmet, bármelyik SW filmet az összes tele lesz hibákkal, a filmes szakmában dolgozom 3 éve, szóval tudom, hogy tökéletes filmet lehetetlen készíteni."

Ahhoz képest, hogy a filmes szakmában dolgozol, alapvetõ hibák nem zavarnak...
Nem hiszem, hogy nem lehet megérteni, mi a fõ problémánk. NEM a CGI, NEM a technikai kivitelezés, nem a színészi játék, nem a cukiságfaktor vagy a humor. Hanem a jól megírt, ellentmondásoktól mentes, a korábbi részekkel konzisztens történet hiánya. Itt kellene, hogy kezdõdjön a jó film. Nem tökéleteset vártunk, hanem értelmes, az elõzményekkel összhangban álló alkotást. Ennyi.
1/10
cellasto 2018 jan. 09. - 17:41:59 1/10
(432/594)
Újabb nicken ugyanaz a baromság…
Nem unod még?
9/10
GrRob 2018 jan. 09. - 17:01:36 9/10
(431/594)
Tegnap este sikerült másodszor is megnéznem a filmet, így már úgy érzem, hogy egy kiforrott véleményt írhatok le. Az utóbbi napokban olvastam itt a vitákat, véleményeket, ezért úgy döntöttem regisztrálok és magam is megosztom a véleményemet.
Ötéves koromban szerettem meg a SW filmeket, sosem felejtem el az élményt, amikor elõször láttam az Egy új reményt és A Birodalom visszavágot édesapámmal és a bátyámmal. Rongyosra néztük a kazettákat, eljátszottuk a jeleneteket, szóval minden, amit egy SW rajongó kisgyerek imád. Aztán jöttek az Elõzmények, amiket akkor még szerettünk, de felnõttfejjel visszanézve rájuk egyszerûen nem voltak jók, sem a színészek, sem a karakterábrázolások, sem a rendezés, sem pedig a túlzásba vitt CGI.
Tíz évvel a III. rész bemutatója után örömmel ültem be megnézni, mit csinált a már Kennedy által vezetett Lucasfilm Ltd. és nem kellett csalódni. Már akkor látszott, hogy a kezdõhang ugyanaz, mint az elõzõ két trilógia esetén, de valahogy a hangulata mégis jobb volt, mint bármelyik 1999-2005 között készült filmnek. Aztán eljött 2017 és megérkezett a VIII. rész Rian Johnson rendezésében, és be kell, hogy valljam, magával ragadott. A film képes volt újra olyan érzelmeket kiváltani, amelyre csak a IV. és az V. rész volt képes eddig.
De miért is tetszett annyira a film:
o Johnson úgy bánik a karakterekkel, ahogy senki más eddig a SW univerzumban, Rey, Kylo Ren és Luke karaktere is remek ívet, történetet kapott, a színészek játéka (eredeti nyelven láttam mind a két alkalommal) miatt mindhárommal könnyû azonosulni és együtt érezni. Hamill talán legjobb alakítása ez, bár nem láttam minden filmjét. Nem panaszkodhatunk Poe és Finn miatt sem, mindketten megkapták a leckéjüket a filmben az õ karaktereik is nagy kihívásokkal szembesülnek.
o A film központi témája- tanulni a kudarcainkból - számomra egy nagyon pozitív üzenet, valamint remekül is sikerült kivitelezni. Yoda jelenete pedig talán az egyik legjobb a filmben, Hamill úgy játszott, mintha megint az a fital fiú lenne, mint amikor megismerkedik kis zöld barátunkkal.
o A lassú üldözésre épülõ történetszál II. világháborúra emlékeztetõ megoldásai és végsõ kimenetele nagyon jó volt.
o Tetszettek az erõs nõi karakterek (nem, nem vagyok feminista), Holdo, Rey és Leia is remek volt a filmben.
o Luke magyarázata az Erõrõl, és Luke történetének végsõ állomása. (a végsõ jelenet a bolygólyán annyira szép visszautalás kalandjainak kezdetére)
o Örültem, hogy Rey egy senki és, hogy Snoke csak egy lépcsõ volt, hogy Kylo karaktere kiteljesedhessen.
o Remekül koreografált párbaj az õrséggel.
o A kaszinó végül a film egyik legfontosabb üzenetének a helye lesz (remény), valamint tetszett a klisének számító, bár SW-ban eddig meg nem jelenõ háború-üzlet üzenet is.
o A zene ismételten csodálatos, ami nem is meglepõ ennyi év után, valamint a film hangzásvilága is fantasztikus. (Dreadnought kilépése fénysebességbõl és sorolhatnám..)
Ami kevésbé tetszett:
o Nem mindegyik poén volt igazán jó, de sajnos ez minden SW filmben így van.

Összességében kisebb hibáival együtt is remek film, ami igazán a karakterekrõl és az õ fejlõdésükrõl szól. Nagyon sok érzelmet képes kiváltani a film ebben a 2,5 órában, amelynek egy perce sem volt unalmas számomra, és a végére újra sikerült ötéves kisgyereknek képzelnem magam. Nem megyek a részletekbe így is nagyon hosszúra nyúlik az iromány, de a kis utalások is mutatják mennyire okosan átgondolt, megírt film ez.

Amit az itteni utolsó kommentek kapcsán észrevettem nagyon sokan itt apródarabokra szedik a filmet, ami nem baj, de ha így nézünk egy filmet, bármelyik SW filmet az összes tele lesz hibákkal, a filmes szakmában dolgozom 3 éve, szóval tudom, hogy tökéletes filmet lehetetlen készíteni.
domo.robi 2018 jan. 08. - 21:23:08
(430/594)
A hétvégén valaki felnyitotta a szememet. Az összefüggéstelen történet, és az egymáshoz nem illeszkedõ részletek a mostani tizenévesek számára készültek. Nekik nem fontos, ha egy film nem koherens, elég ha hasonlít néhány facebook poszt egymásutánjára. Nem a filmet látják, hanem a 100-200 egymás utáni jelenetet. Mivel minden jelenet szép színes, valamit mond, valamit mutat, ezért élmény szinten felér egy tweet-tel, vagy egy új poszttal a fácsén. Ez a rész kb. 100-200 önálló posztnak felel meg, amit a fiatalok habzsolva fogyasztanak - öcsém, micsoda menõ ez a rendezõ, 100-200 új posztot tolt egymás után Star Wars témában! - az idõsebbek viszont viszolyognak. Mert õk könyveken nõttek fel, igénylik és fogyasztják is a több száz oldalas irományokat, és oda tudnak figyelni egy témára 5 percnél tovább is...
3/10
csincsilla72 2018 jan. 08. - 20:42:00 3/10
(429/594)
30 év semmi az emberi agy fejlõdésének. Tökmindegy, hogy R2 vagy BB, a csipogás az csipogás. A SW világában a csipogó robotok üzeneteinek dekódolásához számítógép kellett. Eddig...
3/10
csincsilla72 2018 jan. 08. - 20:35:33 3/10
(428/594)
Én közvetlenül a rendszerváltás után jártam egyetemre és akkor még kötelezõ volt valamilyen filozófiai tárgyú kurzusra jelentkezni. A marxizmus-leninizmus alapkérdései már nem volt népszerû, helyette sokan jelentkeztünk a"Tudományos-fantasztikus világnézetek" speckollra:-). Komoly film- és könyvlistát kaptunk, egyéni elolvasásra és megtekintésre, majd kiveséztük. Na, ott nagyon sokat beszélgettünk arról, hogy mitõl lesz konzisztens egy történet. Egyik-másik itt olvasott érvelést nagyon gyorsan visszadobták volna. :-)
Ezt is tanulni kell, gyanítom, hogy irodalomórán ma már nem nagyon van igazi mûelemzés. Maximum megtanulják a tanerõ véleményét, de önálló gondolatok nem támadnak a fejekben.
2/10
jani-wan 2018 jan. 08. - 19:09:59 2/10
(427/594)
"ember-gép kommunikáció sem változhatott"
N E M !
Van az ésszerûségnek egy határa.
A csipogás az csipogás. Ennyi millió év alatt egy ember nem tanult meg madárul. Viszont az emberek 30 évvel ezelõtt is meg tudták volna tanulni kezelni a mostani mobiltelefont viszonylag hamar. A kettõnek semmi köze egymáshoz.

Ami Hant illeti nyilván õ sem beszél perfekt vukiul, de megérti a mondanivaló lényegét, mert van benne érzelmi és értelmi töltés. De egyetlen esetre nem emlékszem így hirtelen hogy Csubi valami komplex dolgot mondott volna Hannak, mint amiket a droidok csipognak.
Sõt van olyan eset mikor Han sem érti. A Jedi visszatérben mikor az Endoron Csubi a húst a csapdán megtalálja, Han is csak kérdezgeti: "What? What Chewie?"
2/10
jani-wan 2018 jan. 08. - 18:57:11 2/10
(426/594)
Rájöttem :)
És egyetértek.
2/10
jani-wan 2018 jan. 08. - 18:55:29 2/10 Előzmény piszkosfred77
(425/594)
Köszi.
Lehet hogy nem, de nem is célom megváltoztatni a véleményüket. Nagyon sok ember számára, hogy mi tetszik neki és mi nem, az nagy mértékben, vagy teljesen szubjektív, mert nem képesek, vagy nem akarnak objektív módon gondolkodni.
Ha valaki mégis hajlandó közülük meghallgatni és mérlegelni annak a mondanivalóját azt aki egyszerre szubjektív és objektív módon alkot véleményt, azzal lehet beszélgetni szerintem.
Persze van sok olyan aki azt sem hiszi el hogy õ gyújtotta fel a házat mikor kezében az égõ gyufa. Velünk nyilván nem lehet értelmesen beszélni, mert õk szinte nyomban átmennek személyeskedésbe. Az ilyen teljesen értelmetlent nyilván sehogy sem lehet meggyõzni semmirõl észérvvel.
De az meg zavaró ha írogatja a sok hülyeséget.
És akár így akár úgy, de nem zárható ki hogy olyat hallok amire nem gondoltam, akár azoktól is akinek tetszett a 7-8.

Az biztos hogy sose nézem meg a 7-8-at. Az I-et valahogy megvágom és lesz hat jó filmem.
Csak azt sajnálom hogy ezután már az antológia filmek is nagy valószínûséggel szarok lesznek, pedig szívesen megnéztem volna egy Kenobi filmet, amit Ewan McGregor is elvállalna.
https://www.youtube.com/watch?v=WgqEx9aIfCQ
A Han Solo filmmel már a megjelenés elõtt bajok vannak, úgyhogy sok reményt nem is fûznék hozzá. A rendezõt is kirúgták. Lehet hogy annak a feminista picsának nem tetszett hogy férfi a fõszereplõ?
Kovács kolléga 2018 jan. 08. - 18:35:20 Előzmény AMG68
(424/594)
A PC elemeket Lucas kezdte, a Disney csak folytatja. Lando Calrissian és Mace Windu négerek voltak, és akkor még egy szót sem szóltam Darth Vader hangjáról. Jango és Boba Fett (illetve az összes klónkatona) óceániai bennszülött fizimiskával bírt, de a Puerto Rico-i és suriname-i keverék Bail Organa sem volt fehér ember. Emellett Padmét egy bevallottan zsidó származású színésznõ játszotta
2/10
jani-wan 2018 jan. 08. - 18:31:04 2/10 Előzmény BruceStark
(423/594)
Meg. Már jó régóta.
De nem játszottam vele. Majd talán egyszer.
És hogy jön ez ide? Az egy játék.
Kovács kolléga 2018 jan. 08. - 18:30:56
(422/594)
BB csipogását például azért érthetik, mert egy másik modell, ráadásul közben eltelt harminc év. Hasonlítsd össze, hogy harminc éve milyen volt egy mobiltelefon, illetve milyen most, és meg fogsz lepõdni. Vagy a Galaxisban megállt az idõ és semmilyen technikai fejlõdésnek nincs helye, valamint az ember-gép kommunikáció sem változhatott?

Ami Han Solót illeti, ne felejtsük, hogy nem volt egy szellemóriás és szerintem nyelvzseni sem, vagyis ha õ megtanulta értelmezni a vukik morgását, akkor erre mások is képesek lehettek, ha huzamosabb idõt töltöttek együtt a szõrmacival. Egyébként pedig A Sith-ek bosszújában egy egész vuki hadsereg szerepelt és emlékezetem szerint minden további nélkül lehetett velük kommunikálni.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 08. - 15:58:06 3/10
(421/594)
Izé, ez nem neked ment. De mindegy, úgyis értik, akinek szól:-)
3/10
csincsilla72 2018 jan. 08. - 15:57:31 3/10 Előzmény jani-wan
(420/594)
Hogy csak egyetlen példát mondjak az eredeti szabályokra: Arthu csipogását nem értik. Thripio fordította, ha nem volt egy számítógép a közelben. BB csipogását viszont már igen? Mi a különbség?
És nem, most ne jöjjön Csubakkával senki sem, az egy speciális eset. Han érti, más nem. Hogy õ hogy tanulta meg, nem tudjuk, de nem is lényeges.
Stance 2018 jan. 08. - 00:15:11
(419/594)
halál unalmas sztori, röhejes 70 iq-s karakterek, a párbeszédek szürke ötven árnyalata színvonalúak, tele van közhelyekkel az egész, a poénok szarok. a fiatal, új generációnak biztos tetszik, akik nem tudják mi az az SW, meg az agy nélküli embereknek, akik mindegy mit néznek, amit eléjük tesznek megeszik \'mert tökjó\' alapon.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 07. - 23:47:57 3/10
(418/594)
Ez a lényeg.
Tényleg teljesen felesleges magyarázni a film logikai buktatóit olyanoknak, akik ezt nem érzékelik. Ha nekik tetszik, egyék. Kissé elszomorító, de tekintetbe véve, hogy nagyon sokan fizikailag nem bírnak végigülni és végignézni egy kétórás filmet az ipari mennyiségû kóla benyelése után, az állandó ki-beszaladgálás miatt úgyis mindegy, mit tesznek eléjük, mert a fele lemarad. Ennek a nemzedéknek jó lesz ez is.
Mi meg eltöltjük az idõt a másik hattal, ha SW-ra támad gusztusunk.:-)
9/10
AMG68 2018 jan. 07. - 16:01:26 9/10
(417/594)
Sok mindent olvastam elõtte, kicsit aggódva ültem be a filmre, de végül jól sült el a dolog. Az elõzõ rész kifejezetten nem tetszett, a szereplõk csetlettek-botlottak, bénák voltak a karakterek, fõleg Kylo. Ebben a részben helyükre rázódtak. Jók voltak a csatajelenetek és egyáltalán nem volt a köztes rész sem unalmas. Nekem több fordulat nem hiányzik, talán a menekülõs rész volt egy kicsit ötlettelen és zavaros. Sajnos megjelentek a kötelezõ pc elemek: afro, ázsiai szereplõk eröltetése, sóvárgó gyerekek, állatok, de talán még elviselhetõ mennyiségben.
9/10
BruceStark 2018 jan. 06. - 23:14:17 9/10
(416/594)
"Egyébként meg mi az hogy Luke elvágja magát az erõtõl?
Mégis hogyan?
"The Force is an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together."
Ettõl egyféleképpen tudod elvágni magad.
Meghalsz."

KotOR II megvan?
piszkosfred77 2018 jan. 06. - 13:58:56
(415/594)
jani-wan, le a kalappal a kitartásod és tájékozottságod elõtt, de sosem fogod meggyõzni azokat, akiknek tetszik ez az új disney-wars. Akinek 10 év szünet után elég volt egy gyatra remake (VII), és úgy gondolja, hogy ez a tuti, amikor gyakorlatilag megkötések nélkül bármit lehetett volna csinálni, azt hogy akarod meggyõzni? Akinek tetszenek ezek a nagyon gyenge új karakterek, melyek között nem egy teljesen lényegtelen a történet szempontjából is, azoknak hiába érvelsz.
Mint ahogy azt sem lehet már megváltoztatni, amilyen irányba elvitte ezt a disney. El kell fogadni, hogy ezek a részek már a marvel filmeken felnõtt, a logikai bukfenceken túl sokat nem gondolkodó korosztálynak készülnek, hisz õk a jövõ vásárlói. Nekik pedig tetszik, hát nézzék, fizessenek. Mi meg majd nézzük az eredeti Lucas-féle 6 részt. El kell ezt engedni. Mindenkinek megvan a maga Star Wars-a, amit kedvére nézhet :)