Téma: Super 8

8/10
pointman 2011 júl. 14. - 10:25:12 8/10
(111/271)
Nekem nagyon tettszett a film. Ilyenre számítottam tehát nem volt nagy meglepetés. Engem nem zavartak a gyerekszínészek sõt egész jót tett a filmnek. A látvány is nagyon jó volt, a történet is, és a színészek is. Ajánlani tudom azoknak akik szerették J.J. Abrams eddigi filmjeit és Spielberg régi sci fijeit.
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 23:56:34
(110/271)
Ja.
zsocc112 2011 júl. 12. - 12:04:22
(109/271)
Istenem .... nem vagyok sci-fi rajongó , nem is olvasok túl sokat.A vonat jelenet után kinyomtam ....
Fölösleges magyarázkodni, aki már 3-4 éve vár valami emészthetõ mozit (mint én) az tudja mirõl beszélek ....
Klisék tömkelege , giccs tenger, ez egy sz*r E.T recoop csak itt egy csapat kölök van a színtéren.
10/10
reenike 2011 júl. 11. - 18:42:57 10/10
(108/271)
Nekem ez a film nagyon tetszett:)és a végén is megértettem a lényeget, amirõl sokan panaszkodnak,hogy az el lett cseszve.Sokan olyan durván szidják ezt a filmet pedig szerintem azért nem rossz film, mégha valakinek nem is a stílusa, igazán megérdemelhetne pl 7.5 pontot itt nem pedig 6.5 pont azért ennél a pontnál ez a film sokkal jobb, mert én már láttam elég sok filmet életemben, de ez nem tartozik a rosszak közé.
8/10
PivarnyikKrisz 2011 júl. 11. - 08:13:57 8/10 Előzmény Ford Mustang
(107/271)
Igen,meglepõ.
Ford Mustang 2011 júl. 11. - 00:35:22
(106/271)
Csak most nézem, hogy az egyik munkatárs 10-et adott. Ez is ritkaság. Csak azt nem értem, hogy ennél sokkal jobb filmeket meg lepontoznak a sárga földig.
8/10
PivarnyikKrisz 2011 júl. 10. - 23:40:31 8/10
(105/271)
Hát végre ezt is megnéztem. Mondjuk elég sokáig vártam vele,de ez mindegy. Elõször is azért mentem el rá,mert a port.hu 10/10-et adott rá,ezért kíváncsi voltam mi is ez. Kellemesen csalódtam. Nekem nagyon tetszett,hogy a filmben filmet forgatnak, és annak a technikájáról is beszélnék. Attól,hogy gyerekek a fõszereplõk,egy kicsit féltem-nem is tudom miért-,de ezzel sem volt gond,sõt elég jók voltak. Tetszettek a szereplõk egytõl egyig. Volt benne pár zene ami tetszett,engem ez mindig feldob. A sztori szerintem rendben volt,ahogy a kivitelezés is. A dagi gyerek nõvérebe kegyetlen jó bõr!:) Apropó tetszettek a szövegek is a filmben.
Összességében megéri megnézni, sci-finek sci-fi,de nem a befos*tós fajtából,abszolút nem.
A 10/10 erõs túlzás,a 10/8 reálisabbnak tûnik.
Kovács kolléga 2011 júl. 08. - 06:47:48 Előzmény tanhu
(104/271)
A Campbell Black-regény komolyságát hagyjuk, mert az egy utólag összegányolt valami, amit a forgatókönyv alapján csináltak.
Amúgy ha valaki a párbajjelenet után szerette volna otthagyni a frigyláda-filmet, akkor az szerintem nem normális.
8/10
95k-717dk 2011 júl. 07. - 19:01:58 8/10
(103/271)
Jó a film, de jobb is lehetett volna.
fmaci38 2011 júl. 05. - 17:33:34 Előzmény tanhu
(102/271)
azért ezt a gyenge eresztést a jurassic parkkal ne keverd össze, az film ez meg szar. a látvány sem mellékes egy filmnél nem kell lefikázni egy filmet csak azért mert látványos. de ez még az sem. spilbergnek agyára ment az ufmánia, nem bír kitörni belõle. meg a gyerekkori érzések amivel alaposan visszaél, lehet hogy pedofil? mindenesetre igaz, régen még volt egy két jó filmje, ahogyan megöregedett úgy lett egyre szarabb, ez a film is katasztrófa.
tanhu 2011 júl. 04. - 22:06:00
(101/271)
Na ennél a két jelenetnél hagytam ott a filmet, komolytalan fárasztó és nagyon erõltetett,ami miatt csak évek múltán voltam képes megkedvelni kizárólag Ford miatt,aki valóban jó mint Indiana Jones.No de hol van ez a Campbell Black regény komolyságától és izgalmaitól a fasorba se... De említhetném a M.I.t is amit Ian Watson tökéletesen megírt, a hülye fakezû giccsgyáros szpilberg meg csinált belõle egy rá jellemzõ hatásvadász szemetet, össze is vesztek rajta rendesen, mondjuk nem csoda.én Chrichton helyében is seggbe rúgtam volna...
Két ilyen pokolian jó könyvbõl illetve egy világbajnok forgatõkönyvbõl vétek ilyen szarokat elkövetni.Akinek meg jó így avval nem szállhatok vitába.Hisz a Jurassic Parkból a filmbõl éppen az hiányzott ami a regényt olyan torokszorítóan érdekessé és izgalmassá tette maga a káosz elmélet és annak fokozatos folyománya.Aki meg a látványon örömködik, annak bármi bejön,akár egy semmitmondó térhatású leporelló...
tanhu 2011 júl. 04. - 21:55:53
(100/271)
A bevétel nem értékmérõ az csak a producert érdekli a nézõ az FILMET akar, nem azt hogy mennyit hozott konyhára a cucc...Nem is értem mindig evvel jönnek sokan, hogy ezért jó(?!),- ami tudott csak reklámkampány kérdése- a film mert ennyit meg ennyit fialt dezsõben, na és attól még lehet egy nagy rakás gyomorforgatóan bûzös ürülék...
Kovács kolléga 2011 júl. 04. - 21:53:36
(99/271)
A Jurassic Park a mûfaj egyik legjobbja, a budis jelenet pedig vetekszik Indiana Jones és az arab kardforgató "párbajával".
tanhu 2011 júl. 04. - 21:49:56 Előzmény Kovács kolléga
(98/271)
Aki a 80-as években járt moziba az filmet is láthatott,még szpilbergtõl is, akkor még igen, és ezek nem felmelegített és összelopott szarul összefércelt dollármilliós élvezhetetlen retrószutykok voltak.A patiszon meg inkább hasonlít egy kõköcsögre mint színészre,persze idõvel még színésszé is érhet, volt már ilyen pl. Leonardo Caprio... a herry pottyeren kívül az a Daniel hülye gyerek domborít másban is hm?
tanhu 2011 júl. 04. - 21:36:14
(97/271)
jah az más...bár inkább mégsem jurassic park, na az a film a budis erõltetett poénkodással egy életre elvágta magát,bár rejtély, hogy hogyan lehetett egy ilyen valóban remek regénybõl ilyen fost készíteni erre is csak szpilberg képes höhöhö
Kovács kolléga 2011 júl. 04. - 21:21:15
(96/271)
Nem elfogult a lista, hiszen a közönségszavazatok alapján állt össze.
tanhu 2011 júl. 04. - 20:48:20
(95/271)
A földkerekség egyik legnagyobb lángesze Madách Imre, a mûve pedig Az ember Tragédiája mindent ver.Csak ugye nem angolszász....)))Gaiman is zseni és mindenki más még Nolannal egyetemben.Viszont egyikük sem engedte, hogy mûvükbe logikai ökörségek keveredjenek vajh miért is?!....
tanhu 2011 júl. 04. - 20:45:14
(94/271)
Ez a lista felettébb elfogult. Hol vannak olyan alapmûvek mint a Casshern, a Johny Mnenomic,a Blade Runner,A naked Lunch,A Ghost in The shell 1-2,A cowboy Bebop,A samurai fiction,a szexmisszió,A Children of nature, Gattaca,és még folytathatnám a sort.Ez a super 8 meg csak azért lenne jó, mert összelopkodta egykori filmslágerek, legtöbb gegjét,és ezt nem is tagadta. ezt a poént már eljátszották egy szintén hasonlóan rossz filmnél a Forrest Gumpnál is, és ott is érzékelni lehetett, tudható volt honnan ollóztak, de ott se jött össze a dolog csak aszkert kapott?! Ami egy olyan díj már jó ideje ami eléggé komolytalan...
Akinek ez tetszik annak az avatár is bejön, vagy bármi más sületlenség ami csillog és villog...
tanhu 2011 júl. 04. - 20:27:28
(93/271)
Nem a lopás a baj.Ha figyelmesen olvastál volna akkor ez ki is derülhetett volna...Hisz számtalan jól sikerült, vagy remekmû is született "lopásból", de jóktól,vagy a legjobbaktól lopni,és szart szülni belõle ez minõsíthetetlen.Senki szája nem habzott.Viszont így hogy megtudtam, hogy az adott illetõ követte el a loszt nevezetû bosszantóan középszerûen emészthetetlen giccsbitchet noha a fent nevezett opuszból egyetlen részt szenvedtem végig,többet képtelen lettem volna...pedig általában három résznyi esélyt kap egy sorozat,ez nem kapta meg teljes joggal... így már nem csodálkozom,hogy ezt tette le amit...
tanhu 2011 júl. 04. - 20:18:37 Előzmény xhege
(92/271)
Senki nem stresszel.Ezt honnan vetted, ha valaki véleményt mond,mellesleg jogosan az miért stresszelne?A Memento valóban jó,a fûrész 1-3ig szintén.Ez azonban a szjúpö ejt nem és ez szomorú,hisz még a színészpalánták is remekül játszottak, az egész mégsem lett az ami lehetett volna.Az ember nem stresszel, csak a rászánt idejét sajnálja,és szerintem ez jogos,noha teljesen stresszmentes, csak elszomorító tény...