Téma: Super Size Me

offtopic
meszag 2008 okt. 14. - 12:16:15
(45/225)
Na ugye, hogy ugye. Jó az öreg a háznál:)
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 14. - 12:15:06
(44/225)
Nemá'!
Bár, ha belegondolok, hogy akár már az elsõ vh. idején is lehetett, akkor nem biztos, hogy nagyot tévedek. A Pepsi meg nagyon fiatal a riválisához képest.
offtopic
meszag 2008 okt. 14. - 12:13:41
(43/225)
Rosszul tudod aranyom! Elõbb volt itt a coca
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 14. - 12:10:50
(42/225)
Ne izgasson, de már a hetvenes években is! :)
Ha jól tudom, de az is kizárólag Pepsi lehetett. Mert az imperialista Coca-Cola tiltott volt.
offtopic
meszag 2008 okt. 14. - 12:09:02
(41/225)
NA ez nagyon jó! Ennyit már rég vigyorogtam. :D
hecsedli 2008 okt. 14. - 11:17:30
(40/225)
'a mekiben is zsírral sütik ki a húst és ez okozza a legnagyobb gondot.' hmmm. a (szín)hús és húspép közötti különbséget nyilván nem mindenki veszi észre. Ezeknek aztán annyi. hja kérem, aki még olvasni sem tud...
a bevitt + zsírt pedig igenis le lehet dolgozni egyeseknek, csak nagyon sok RTL Klub, TV2, Cola meg egyéb élvezeti cikk kell hozzá. az önálló gondolkodás súlyos következményekkel járhat...
offtopic
hecsedli 2008 okt. 14. - 11:03:04
(39/225)
bocs, helyesen Donald Rumsfeld. Az USA 13. és 21. hadügyminiszetere volt, két különbözõ elnök ideje alatt. Sok bûn száradhat a lelkén...
hecsedli 2008 okt. 14. - 10:56:54 Előzmény Z
(38/225)
Hasznos tartalom van az általad ajánlott linkben:
"Az aszpartam története elõrevetítette azt az új korszakot, amelyben az élelmiszer- és gyógyszer-engedélyezési eljárások többé már nem a fogyasztók, hanem a gyártók érdekeit szolgálják." Ez így van, akkor is, ha egyesek, sokan vannak, ebbõl sem értenek semmit.
Amit pedig Robert McNamara nyilatkozott, (vajon mikor?) nem lep meg. Én azzal számolok h egymást közt így beszélnek a vezetõ államok legbefolyásosabb politikusai - napi szinten! Akik pedig ezt sem értik meg, azokra bizton számíthatnak választások idején. Hiszen tképpeen errõl is szól a történet.
Úgy tudom az aszpartam engedélyeztetését végül Donald Runsfeld személyes fellépésével érték el. A választásokon aztán igazán nem nézik, kinek milyen az IQ hányadosa. Még megérhetjük h ingyen fognak Coca Cola-t, rágógumit és minden más hatékony tudatbefolyásoló szert tartalmazó 'élelmiszert' osztogatni - akár millió számban, hetekig. Nem kell ehhez nagy fantázia. Az elmaradott országoknak még annyira sincs védekezõ mechanizmusuk, mint nekünk európaiaknak.
offtopic
meszag 2008 okt. 14. - 06:39:40 Előzmény udii
(37/225)
:QQQQQ. NEm mintha izgatna, de a 80-as években már rég volt kóla. :D
udii 2008 okt. 13. - 22:25:55
(36/225)
Az véletlen volt, hogy rád nyomtam a választ, srry :)
udii 2008 okt. 13. - 19:29:59
(35/225)
Amikor ezeket írtam nem feltétlenül rád gondoltam, azomban ha megnézed az én elsõ hozzászólásomat, senkit nem fikáztam és nem kérdeztem meg hol dolgozik, és miért van itt, csak arra kértem nézzen utánna a téves információinak !!! Leírtam a témával kapcsolatos véleményem, mint ti/õk. utánna kaptam személyes megjegyzéseket, nyilván erre reagáltam, ha nem haragszol.
udii 2008 okt. 13. - 16:00:05
(34/225)
Annyira meg vagyok hatva, hogy ennyire aggódtok az egészségem miatt, "nagy" amerikai emberek "nagy" mondásaival akarjátok bizonygatni igazatokat. Köszönöm szépen , el tudom dönteni magamtól is hogy mi a helyes nem kell okoskodni. Ez a szandi gábor akinek a "mûvét" belinkelted, egy kicsit utánna néztem, hát ír õ mindenrõl, pl hogy mi lesz 10millió év mulva,pereskedik mindenkivel, õszerinte minden szar ugy ahogy van. Nem is érdemel a csávó több szót, inkább a tudományos és szakemberek által megfogalmazott cikkekre hagyatkoznék. A másik ami nagyon idegesít, állandóan azt keresitek vajon mivel foglakozik a másik, húúú biztos pézt kap érte, hogy ideír..., én megiszom a heti kis kólaadagomat, és az is igaz, hogy a gyorséttermekbe is bejárok havi 1-2 szer, de a hozzászólásaitok alapján tuti ti vagytok betegek, csõlátásban és agysorvadásban szemvedtek. Keressétek fel ezt a nagyszerû dokit, biztos tud segíteni :) (beutalni a pszihiátriára)


Nem egy ismerõsöm halt meg rákban kb a 80-as évek vége felé, kóla vagy más aszpartám-ot tartalmazó készítmények még csak nem is voltak MO-n,de ha lett volna sem itták/ették volna, kizárt, hogy attól haltak volna meg.De olyan eccerû ujjal mutogatni a másikra, hányok az ilyen embrektõl. Inkább az autók károsanyag kibocsátására kéne sokkal jobban odafigyelni meg a dohányzásra, a kátrány sokkal veszélyesebb anyag, azt kéne betiltani.

Részemrõl offolom a topicot.!
offtopic
meszag 2008 okt. 13. - 10:22:00
(33/225)
Csak nem, bár nekem is feltûnt, hogy eltûnt a fehér héjú tojás...
offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 13. - 10:19:55
(32/225)
Egyébként van elképzelésem, hogy végzik a dúsítást, csak az a kérdés, valóban megteszik-e, és ha igen, akkor minek? (A tyúkot tápoltatják vele.)
Én csak annyit tudok tojásügyileg, hogy a szabadban, saját belátásuk szerint kapirgáló és zöldet csipegetõ tyúkoknak van nagyon szép színû, és jó ízû tojása. Bár, mostanában gyanúsan sok szép sárgájú tojás van, lehet, hogy már festékszínezõt is etetnek csóri gyári tyúkokkal...
offtopic
meszag 2008 okt. 13. - 10:18:59
(31/225)
Tudod, akit lehet, azt etetik is rendesen. A legtöbb reklám amellett, hogy szájbarágós és bugyuta, még felháborító szemétségeket is tartalmaz. Nem tom ki mondta, hogy ez aztán a hülyeség csimborasszója, a bútortisztítóm valódi citromot tartalmaz, az üdtõn meg mesterséges aromát és ízfokozót :
pozsizsuzsi 2008 okt. 13. - 10:14:02
(30/225)
Hát én elõször kõvé dermedtem, aztán röhögõgörcsöt kaptam, utána meg mélyen elszomorodtam... :(
offtopic
meszag 2008 okt. 13. - 10:03:35
(29/225)
Én ezt is hülyeségnek tartom, de lehet én vagyok gyári hibás. A tojásban az van eredendõen, ami. Hogy végzik a dúsítást? Nem tom. Egyébként E vitamint se kell feleslegesen szedni, mert túlzásba víve kárt okoz. Ha meg csak megmutatták a tojásnak, akkor minek? Ja, hogy drágább legyen. Én már rég lejöttem a falvédõrõl... Anyukámnak volt sok himzett falvédõje. :D
offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 13. - 09:37:11
(28/225)
Láttam olyan 10-es tojásosdobozt, amire azt írták, hogy E-vitaminnal dúsított. (?!?)
offtopic
meszag 2008 okt. 13. - 09:28:09
(27/225)
Nem tudom, honnan idézted, hogy a legtöbb betegség neurológiai eredetû, de biztos vaggyok benne én is.
Megtapasztaltam magamon is. A mûkaja fogyasztás biztos, hogy elvesz, azaz hozzátesz sok rosszat az élet kilátásainkhoz.
Én bosszankodás helyett inkább jókat szoktam röhögni a sok sznob, bár sztem inkább gyügye mekibe, ll, más gyorskajáldában étkezõkön, ill. gyors/mûkaja fogyasztókon. Hamár úgy hozza rossz sorsom, hogy nem tudok otthon étkezni, fõzni, akkor sem választom azokat, és erre nevelem a családomat is.
A baj csak az, hogy már az alapélelmiszerek minõsében sem bizhatsz meg.
10/10
Z 2008 okt. 13. - 02:13:13 10/10
(26/225)
Kedves udii! En amondo vagyok, hogy szived joga annyi mesterseges anyagot magadba tolteni, amennyit szeretnel. Ha elfogadsz tolem ennyit, akkor olvasd el a lenti cikket is. Szerintem sokkal objektivebb es szakszerubb az altalad bekuldottnel. Persze ha fizetett lobbista vagy, akkor elnezem neked a kavarast; Ha ANTSZ-es vagy, akkor nincs mit tenni, ez a munkad es hiszel benne. Ha viszont ingyen csinalod, akkor rosszul menedzseled magad.
Na itt egy szakszerubb cikk (ezt nem a nutrasweet finanszirozta :) ):
http://funyiro.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=437&Itemid=175

S ne feledd a biztonsagi tudnivalokat (kulonosen azert, mivel a metanol, ami szinten az aszpartam bomlastermeke, degenerativ sejteket eredmenyez):

Biztonsági tudnivalók

A rákos betegek, különösen a bõrrákban szenvedõk nem szedhetnek fenilalanint, mivel a rákos sejtek ezt használják üzemanyagként növekedésükhöz.

Terhesség és szoptatás ideje alatt szedése nem javasolt.

Mivel stimuláló hatása is lehet, nem ajánlott azok számára, akik pánikbetegségben szenvednek.

Fenilketonuria (PKU) esetén alkalmazása nem javallott.

Mivel a fenilalanin növeli a vérnyomást, nem javasolt azok számára, akiknek magas a vérnyomásuk vagy szívpanaszaik vannak



Ezt meg csak ugy, mert szep es oszinte:

Robert McNamara (az USA volt külügyminiszterének) sajtónyilatkozata: „Drákói intézkedéseket kell foganatosítanuk a népesség lélekszámának csökkentése céljából, ha kell, a lakosság akarata ellenére. A születési arányszámok csökkentése elégtelennek bizonyult, ezért a halálozási rátát kell növelnünk. Hogyan? Csakis természetes eszközökkel: Éhínséggel és betegséggel.”

a folytatast pedig Ghislaine Lanctot: Az egészségügyi maffia c. konyveben talalod.