fenegyerek18 2009 márc. 03. - 19:32:27
(86/166)
Dr Genyának teljes mértékben igaza van! Azért nem ismerik fel mert felvesz egy szemüveget? Hát ez nagyon ratyi! Ettõl függetlenül a film nézhetõ!
Szabibéby22 2009 febr. 09. - 16:15:57 Előzmény Semprini
(85/166)
Ettõl függetlenül elég sok mindent tudtál írni (negatívumot) a filmrõl, (amit pl. én nem is tudtam) pedig nekem tetszett. Most a költségvetésre gondoltam!
Egyébként Spacey szerintem sem új játszott mint akinek van oscarja... Ha a korábbi részek sem tetszettek akkor már ezt sem kellett volna megnézned, azt hiszem! Én biztos nem néztem volna meg olyan film folytatást, ami nem jön be!
Mindegy! Ha lesz folytatás, nézz mást a moziban...
3/10
Semprini 2008 nov. 07. - 20:41:22 3/10
(84/166)
Hát ez valami félelmetesen gagyi volt! Nekem már az eredeti Superman sem tetszett, de az még 78-ban készült, CGI-trükkök még nem voltak, tehát látványben természetesen sikerül felülmúlnia a régi epizódokat. Viszont egyéb vonatkozásban elég tré. Jó, persze, a Macskanõ vagy Daredevil még ennél is gyengébb volt, de ha a sikerültebb képregényfeldolgozáskhoz hasonlítjuk, akkor siralmas. Kis túlzással azt lehet mondani, hogy a film legjobb jelenete a fõcím, ahol egy kis virtuális ûrsétát tehetünk, s közben szól John Williams eredeti fõtémája, ezután már csak gyengébbnél gyengébb jelenetek sorjáznak. Mire ment el a 260 millió dolláros rekordkötségvetés? Mert annyi akciójelenet nincs a filmben, ami ezt indokolná. A sztori sablonos, de a legtöbb képregényfilm az, viszont nem emlékszem, mikor láttam ennyire gyenge fõgonoszt a vásznon, mint az Oscar-díjas Kevin Spacey Lex Lutor szerepében. Bõdületesen színtelen, jellegtelen, pitiáner figura. A többi szereplõrõl sem tudok sok jót mondani, különösen zavaró volt Kate Bosworth Lois Lane-ként, és Parker Posey ki tudja hanyadik ellenszenes mellékszerepében. Sajnos a befejezés is pocsék, már ha ezt befejezésnek nevezhetjük egyáltalán. Szóval remélem, nem készül több rész, vagy felõlem készüljön, én biztosan nem nézem meg...
10/3
8/10
beatrix555 2008 okt. 18. - 12:38:54 8/10
(83/166)
Egész jó film. Már azt hittem, hogy unalmas lesz, mert láttam már elég sok superman filmet, de mégsem. Tényleg egész jóra sikeredett.
Szabibéby22 2008 szept. 17. - 15:11:56
(82/166)
Szerintem jó film, van egy-két rész amit hanyagolnék belõle (mert "lelassítja" a produkciót), de akkor is jó film!!! :)
Brandon Routh pedig kitûnõ választás volt! Ideális Supermannek! Magas, erõs, jóképû... egyszóval: aranyos :)
1/10
Dr.Genya 2008 aug. 20. - 13:05:23 1/10
(81/166)
Egyszerûen halálra idegesít hogy egy szemüveget felvéve nem ismerik fel.
Pláne a nõje,aki Kentnek meséli milyen szerelmes Supermenbe.Feladom.
9/10
Les 2008 aug. 11. - 22:40:11 9/10
(80/166)
Szeretem Superman filmeket. 9/10 :)
1/10
Dr.Genya 2008 aug. 11. - 21:02:24 1/10
(79/166)
Csalódás,45perc után feladtam a harcot.
10/10
tomato33 2008 máj. 24. - 15:14:29 10/10
(78/166)
vicces gyerek vagy:)
sushi 2008 ápr. 22. - 21:24:26
(77/166)
végre megnéztem a 228. feldolgozását a szupermennek:)nem számítottam se többre se kevesebbre itt ott erõltetetnek tûnt például superman beszédstílusa elég fura volt:)a kisrác tetszett mindig azt vártam mikor küld valami természet felletti dolgot...egyébként egyértelmû volt hogy ki az apja...néhol talán kicsit az animáció gyengus volt...de egyébként teszett:)ari volt clark kent...
9/10
g413qi2 2008 ápr. 22. - 20:24:18 9/10
(76/166)
Kb. 15 perc telik el a filmbõl, amikor Lex a Magány Erõdjében bekapcsolja a kristályokat, ami kivetíti Brandó-t.
Heyy 2008 ápr. 06. - 20:54:02 Előzmény sipka
(75/166)
Azér nem ismerik fel, mert ez csak képregény! :P Ne várj komoly logikát, csak élvezd. :D
szilvus19 2008 ápr. 06. - 20:23:29 Előzmény sipka
(74/166)
hihihihi ez jó poén volt.
bár szerintem Ben Affleck-en még egy mûtét sem segitene.
sipka 2008 ápr. 05. - 09:34:43
(73/166)
Én már írtam ide. (Bár nem hiszem, hogy ez bárkit is érdekel :)
Csak azt gondoltam megemlittek egy olyan dolgot, amely engem már baromira idegesít...
S ez nem lenne más, mint Clark Kent álcája. Hiszen Superman-nek nincsen maszkja, vagy valamilyen flancos álarca. Szabadon megmutatja a pofikáját mindenkinek, aki éppenséggel kíváncsi rá :)
S ezt nem tudom, fölfogni, hogy egy SZTK-s szemüveg, meg az a lelapuló, zsíros haj, hogy tud elrejteni egy egész arcot!!!! Szóval ez egy akkora marhasság!! Hogy-hogy nem ismerik fel?! Na mindegy.

UI: Be is szúrok egy képet, amin egy híres ember látható... Csak egy kicsit átalakitottam :DD (S most nem a rajztehetségemet kell kiértékelni!! :)
Szóval a kérdésem a következõ: Ki is látható a képen?
(Remélem nem okozok hosszú álmatlan éjszakákat a fórumozósoknak :DDD
Platypus L.K. 2007 dec. 18. - 13:52:07
(72/166)
Stinky, konyorgom... epp errol beszeltem az elobb, de most kicsit kifejtem:

A Smallville szandekosan van ilyenre megcsinalva, a sztoriban az elteresek nem "bakik" vagy "baromsagok", hanem azok a torteneti szalak, amelyek szandekosan elkulonitik a Smallville-t az igazi Superman-mitosztol. Valoban vannak olyan pontok is a sztoriban, amikkel az egyezest akarjak mutatni (pl. kepregenybol ismert szuperhosok bemutatasa, stb.), de az leginkabb csak poen. A Smallville-ben epp az a jo, hogy az egesz mitosznak egy olyan ujraertelmezeset latjuk, amelyik az eredetibe termeszetesen nem illik bele, de ez nem baromsag! Ez egy szandekos torekves, amellyel egy alternativ Superman-vilagot mutatnak be, Clark Kent eletenek egy variaciojat, es eppen ezert nem kell mindennek ugy pontosan ugy tortennie, mint ahogy az igazi Supermannel tortenik.
A Smallville csak egy variacio, egy masik lehetoseg a tema bemutatasara.
Platypus L.K. 2007 dec. 12. - 16:14:21
(71/166)
Nekem sem, csak masok emlegetik itt annyira... En is csodalkozom, hogy a Smallville a viszonyitasi alap sok embernek, pedig teljesen mas kategoria.

Hogy a Smallville mennyire B kategorias? Ezen lehetne vitatkozni... De inkabb ne tegyuk :) Ami az elonye, hogy nem kell feltetlenul a Superman-mitoszhoz kotni. Amikor a Smallville-t nezem, eszembe sem jut, hogy o lesz majd egyszer az a kek harisnyas repulo szuperhos, akit a filmekbol es a kepregenybol ismerunk. Teljesen onallo stilusa es tortenetvezetese van, a nevek es a helyszinek csak "eszkozok", es szerintem teljesen el lehet vonatkoztatni az igazi Supermantol.

u.i. a Lois&Clark cimu szupertrubadurhos-sorozat, na az tenyleg B kategorias... a Smallville jobban megall a sajat laban.
Platypus L.K. 2007 dec. 11. - 14:56:13
(70/166)
Egyebkent nagyon erdekes, hogy milyen sokan hasonlitjatok hozza a Smallville-t... Eddig a Smallville volt az, amit igyekeztem onallokent kezelni. Azt nem azert neztem, mert Superman van benne, hanem mert alapjaiban egy nagyon jo es izgalmas sorozat. Az a sorozat valoban ujraertelmezi a mitoszt!
...EZ nem.
Platypus L.K. 2007 dec. 11. - 14:48:29
(69/166)
Csak sajnos nehez nem osszehasonlitgatni, elvegre egy folytatasrol van szo...

Es valoban: ha valaki nem latta meg az eredeti Superman-filmet, es ebbol a filmbol ismeri meg a "mitoszt", annak biztosan sokkal jobban tetszik.

De sajnos van viszonyitasi alapunk (kinek mi, nekem peldaul az eredeti Superman-film), es ettol fuggenek az elvarasaink a filmmel kapcsolatban.
Platypus L.K. 2007 dec. 11. - 14:42:05 Előzmény Asys
(68/166)
Miert van az az erzesem, hogy te egyaltalan nem vagy Superman-rajongo? :D
Es ha alapbol bajod van Supermannel, akkor mit vartal el egy Superman-filmtol...?
Asys 2007 dec. 01. - 09:27:36
(67/166)
Ja,õt állandóan madárnak nézik,nem csoda...Nála még Amerika Kapitány is jobb...