Téma: Superman

John Dunbar 2011 júl. 11. - 19:04:44
(11/31)
Nekem személy szerint az egyik legkedveltebb moziélményem volt anno. És néha (évente egyszer), amikor leveszem a polcról és rákezdi a fõcímzenét, bizony nagyon jó érzéssel tölt el, hogy ezt a mesevilágot ilyen jól sikerült felépíteni.
ceia 2011 máj. 08. - 17:52:22
(10/31)
Ez nem sci-fi, inkább csak fantasztikus film. A sci-fi jelentése ugyanis tudomány-fantasztikum, és ebben nem sok tudomány van :P
The Man Who Laughs 2011 márc. 10. - 22:38:44
(9/31)
Superman (r.: Richard Donner - 1978)

Igaz nem ez volt az elsõ képregény film, de kategoriájában roppant úttörönek számít hissz elötte olyan adaptácíók kerültek a nagyvászonra mint pl. az Adam West fémjelezte Batman filmek és a gagyibbnál gagyibb Marvel adaptácíók amik csupán a két dimenziós karakterekrõl és azok pofozkodásairól szóltak és az egész csupán a gyerekeknek szánt matiné program volt. Donner monumentális alkotása volt az elsõ ami mélységet adott a figuráknak (igaz a képregényfilm csak a 89-es Batman, de még inkább a Pókember filmek után vált igazán népszerûvé). Illetve valószinüleg a 80-as évekbeli sci-fi hullámhoz is hozzájárult a Star Wars mellett.

Persze ehhez kelletek az olyan kiváló szinészek mint Christopher Reeve, Marlon Brando illetve Gene Hackman) illetve egy remek író aki az alapokhoz hûen de érdekesen, szivvel-lélekkel (persze egy enyhe gics és naivitás azért érzödik de ez nem zavaró) és egy csipetnyi humorral (ami szerencsére nem olyan slapstick baromkodás mint a folytatásban ahol azaz egy dolog zavart nagyon) képes elmesélni a világ legnagyobb hõsének születését (bár a végén lévõ idõ visszatekerést már túlzásnak éreztem) . (Mario Puzo -Keresztapa- munkája). John Williams pedig mind ehhez hozzá adott egy kiváló film zenét ami minimum annyit emel a filmen mint egy évvel az elött a SW esetében. Persze a speciális effektek felett el járt már az idõ (modellek és vetített háttér) de ezeken kivül a film szerintem a mai napig megállja a helyét (remek példa erre a Pókember sikere ami kvázi ugyan ezt a történetet meséli el csak modernebb köntösben). Igazából a fentebb említett filmvégi megoldáson kivül csupán az zavart, hogy Lex Luthor föld alatt bujkálló bünözõ zseni ahelyett hogy milliárdos, vállalat vezér ("Metropolis elsõ embere") és bünözõ zseni lenne.

8/10
offtopic
lilahagyma 2011 febr. 04. - 19:02:44
(8/31)
indiai Superman és Spiderwoman együtt repül, táncol és énekel: http://www.youtube.com/watch?v=qHv61Sm39ug&feature=related (kegyetlen jelenet, emberpróbáló végignézni)
vlad90 2010 szept. 11. - 18:23:15
(7/31)
Nekem annyira nem tetszett. Elszúrták Lex Luthor karakterét. Nem érezni benne, hogy egy világot uralni képes szuper zseni, azzal az idétlen cinkosával pedig...
Andy3 2010 aug. 05. - 18:03:55
(6/31)
Nagyon nagy film, látszik, hogy képregény-feldolgozás! :)
dominoizzy 2010 ápr. 21. - 11:17:15
(5/31)
hát csak ennyi a véleményem: e film után, ki ne lenne szerelmes superman-be?
10/10
toshiba321 2010 jan. 20. - 16:15:26 10/10
(4/31)
hatalmas film nekem tetszett
kissavoy 2009 márc. 24. - 19:24:17
(3/31)
Hatalmas film! Mindenkinek ajánlom!
9/10
Isti08 2008 aug. 09. - 22:28:54 9/10
(2/31)
Ez egy fantasztikus látványos élvezetes film. Kitûnõ hangulatú a filmre pedig 9 pontot adnék
10/10
Sean Connery 007 2008 márc. 06. - 08:54:03 10/10
(1/31)
Az biztos, hogy ez a film örökre beírta magát a klasszikusok közé. Bár Superman csak a képzelet szülötte, az az ember szerint szükség van hõsökre. Akár léteznek, akár nem léteznek. Christopher Reeve egyébként jól megformálta a karakterét. Az életútja ismeretében nyugodtan mondhatjuk, hogy õ Superman. Nyugodjék békében.