perry 2008 febr. 27. - 19:58:46
(166/646)
Jah, lehetett volna 130 percben is vége, meg a 2-s villamos.
Zempy 2008 febr. 27. - 19:29:42
(165/646)
Miért pongyola és elfuserált??????
Charmmy 2008 febr. 27. - 16:46:43
(164/646)
végre sikerült megnéznem, már nagyon kiváncsi voltam rá mert Tim Burton a kedvenc rendezõm, és három olyan színész játszik ebben a filmben, akiket a kedvenceim közé sorolok (Johnny Depp, Helena Bonham Carter és Alan Rickman). Hát mind a négyen hozták a formájukat, ez az egyik legjobb burton film amit valaha láttam. a látványtervezés egyértelmûen megérdemelte az oscart, nagyon szép volt. és valahogy a sok vér sem volt egyáltalán undorító, vagy túlzás.
-SPOILER-
A vége, amikor Johnny Depp meghal, és a vére folyik a felesége arcán, az a jelenet, egyszerûen gyönyörû.
Vinogradov 2008 febr. 27. - 15:58:23 Előzmény Redfield
(163/646)
Abszolút mértékben...

***SPOILER***

Itt a happy end nem csak borzasztó lett volna, hanem Tim Burtontõl meglehetõsen alacsony szintû megnyilvánulás is...
Ennél még mindig százszor jobb volt ez a finálé - ebben egyetértünk...

Mellesleg a magam részérõl a kérdéseket nyitvahagyó, intelligens befejezéseket kedvelem leginkább, de ez is rendben lett volna, csak ne sikerült volna ilyen hiteletlenre, pongyolára, elfuseráltra...
perry 2008 febr. 27. - 15:42:40
(162/646)
Kikérem magamnak, én csak a zongoristára lövök :)
Dius 2008 febr. 27. - 10:16:55
(161/646)
Hihetetlen, hogy sorra mindenki lelövi a film végét. Még jó, hogy ma fogom megnézi úgy, hogy tudom, hogyan fog végzõdni..... :( :(
Zempy 2008 febr. 26. - 15:20:11
(160/646)
Bizony ez egy igen egyéni, különös atmoszférájú film. Csak dicsérni tudom. Profi smink, látvány (meg is kapta az Oscart), fényképezés... a dalok is veszettül jók, bár kevésbé fülbemászók a megszokottnál, de az nem is illett volna annyira ehhez. Igaz kicsit sokalltam a gyakran nem sokat mondó dalokat, de még belefért. A színészek mind kitettek magukért, Depp fõleg pazar, Rickman is elsõrangú negatív ellenfél. A befejezés pedig szerintem ritka jó lett, le a kalappal, szerintem semmi gond nincs vele! Én csak bámultam, hogy milyen jól sikerült lezárniuk a sztorit;

***SPOILER***

szerintem érezhetõ is volt, hogy nem lesz ebbõl happy end, hiszen az egész filmben szikrája nincs a boldogságnak. Nem tudom, aki ezt becsmérli, annak mi baja, de meggyõzõdésem, hogy így sokkal emlékezetesebb marad, mintha boldogan élnének halálukig!

Egy szó mint száz: igen színvonalas, bátor munka, ilyet eddig nem láthattunk. Az egyéniség és a kissé különc ábrázolásmód egyre inkább kiveszik Hollywood-ból, Burton mégis mert a saját szájíze szerint egy hihetetlenül eltalált, groteszk ám mégis döbbenetesen különös hangvételû mozit csinálni. Éppen ezért megérdemli a figyelmet és elismerést.
perry 2008 febr. 26. - 14:31:25
(159/646)
Ajj én a filmrõl írtam kritikát, legalább is azt hiszem :).
10/10
bree-gee 2008 febr. 26. - 13:55:49 10/10
(158/646)
SPOILER

Nem is nagyon lehetett volna happy endet elképzelni, hiszen nem élhet boldogan tovább, aki ilyen tetteket követ el!

"Nézz rám, Mrs. Lovett,
Nézz magadra -
Nem, mind megérettünk a halálra!
Még te is, Mrs. Lovett,
Még én is.
Mert a bûnösök életének-
kurtának kell lennie."
Redfield 2008 febr. 26. - 13:43:59
(157/646)
Jó, de remélem abban egyet értünk, hogy a fõszereplõk sorsa mindenképp így volt jó, erre az útra kellett terelõdnie.

***SPOILER***

Elvégre is nem akarunk happy end-et, ahol mindenki boldog és táncol, tragédiának kellett lennie.
Vinogradov 2008 febr. 26. - 13:22:09
(156/646)
Na, erre még reagálok, csak most nincs idõm az a baj.
Egy rám vonatkozó szavad sem igaz, de amúgy jó kis kritika, részben marhára egyet is értek veled.
De most búcsúzom, mert rohannom kell...

Viszont: ami késik, nem múlik.
Csak ehhez, most össze kell szednem magam, mint Berzsenyinek a Kölcsey-féle kritika után (arra valami négy évig készült Dani bá, asszem - neked nem kell ennyit várnod).
Na, ezt majd még kifejtem...
Vinogradov 2008 febr. 26. - 13:15:40
(155/646)
Nem értitek, hogy mirõl beszélek...
Persze hogy nem, talán nem votlam elég egyértelmû:
szerintem folyhatott volna tízszer több vér is, lehetett volna harmincezerszer naturalisztikusabb is, én azt sem bántam volna (sõt!) - könyörgöm, horrorokon és Tarantino-n, meg a Pengén - stb., stb... nõttem fel! - talán ezért is lett elegem kicsit a mûfajból.
De a film hibája nem a véres befehezés, hanem, hogy nincs ott mögötte az a mélység, ami az egész film alatt megfigyelhetõ.

Ilyen szempontból pl. a Dexter címû sorozat legrosszabb része is messze fölülmúlja ezt a befejezést - persze rossz példát hoztam, mert ott nem folyik olyan sok vér - annál több végtagdarabka forog gyilkos- és rendõrkézen.
De mindegy is, most nem ez a lényeg.
Legfõképpen ez az egész befejezés marha PONGYOLA volt, összecsapott, trehány, néhol a Holló 3-at is alulról súroló bénázás.
Ez az, ami kivágta nálam a biztosítékot.
Van A-kategóriás naturalizmus és vérengzés (Tarantino), és van C-kategóriás (mint például ez a finálé...)

Végezetül: Burton nem a fizikai horror ábrázolásával rontja el a filmet, sõt, azzal jelentõsen meg is dobhatta volna, hanem azzal, hogy feladva a cselekményt, puszta gyilkolászássá degradálja az egészet...
Mondom, ez egy horrorban abszolút élvezhetõ, sõt imádom is, különösen a nyolcvanas évekbeli zombifilmekben az ilyen befejezéseket, de ez szerintem Burtontõl - ebben a formában - nagyon alacsony, sõt, meglehetõsen primitív teljesítmény befejezések terén.

Egyébként nem gyermekmese (habár Burton minden filmje igazi mese - persze bizonyos értelemben!) - és az intellektuális horror, nem azt jelenti, hogy nem repkednek benne fejek, végtagok és nem szakadnak át ilyen vagy olyan fõerek, hanem azt, hogy a kis rendezõi/színészi erõfeszítés befektetésével, könnyen kiváltható félelemreakciók mellé, valami többet vagy érdekesebbet is kapunk, esetleg valami teljesen újszerû élménnyel is gazdagít minket, amely a félelem új rétegeit tárhatja fel.
Na, , már kezdtem patetikus lenni, úgy hogy be is fejezem.
10/10
nihilke 2008 febr. 26. - 13:07:39 10/10
(154/646)
Ezért az alakításért én gondolkodás nélkül Johnny Deppnek adtam volna az oscart, nem hiszem, hogy ezt bárki jobban meg tudta volna csinálni, és nem is jut eszembe senki, aki jobban illene ebbe a szerepbe, Helena Bonham Carter szintén tökéletes választás volt szerintem. Nekem sárga hajú Johanna hangja nem igazán tetszett, meg Rickmané sem, bár azon meglepõdtem, hogy tud énekelni:) A sztori nem nagy szám, vagyis, ha nem musical lett volna, akkor nyilván izgisebb és vhogy teljesebb lett volna, de ez így szerintem tökéletes volt:) + ennyi fröcsögõ vér kell bele, hamár egyszer démoni borbély;)
9/10
baghyra88 2008 febr. 25. - 22:16:38 9/10
(153/646)
Öhm, Beadle visszaszívva. :D
9/10
baghyra88 2008 febr. 25. - 22:13:49 9/10
(152/646)
Oké, akkor én is hozzászólnék a témához. Nekem a csöpögéssel semmi bajom az égegyadta világon. A történettel sem, lévén, hogy musical adaptációról beszélünk, ami nagyjából fix korlátok között mozog mind zenei, mind tartalmi szempontból. És mint tudjuk, azért a világot kötött kézzel megváltani nem lehet. Imígyen tekintve a történetre, amit lehetett kihoztak belõle. A háttér kellõképpen borzalmas, a színek hm... szerintem gyönyörûek, bár ez a jelzõ itt egy kicsit abszurdnak hathat. Színészileg mindenki hozta a formáját, én úgy éreztem. Például Depp és Rickman duettjén kellemesen meglepõdtem. Szépen hangzottak együtt. Kellemes élményt hagyott hátra az a szám, még akkor is, ha a második verzió úgy ért véget, ahogy. Rickmanbõl nem néztem volna ki ilyen hangot, bár az is tény, hogy Depp is nagyon meglepett. Akit nem éreztem annyira jónak, az Bonham Carter volt. Nem a színészi alakításával volt bajom, az nagyon ott volt. A jelleme is pontosan beleillett a képbe, csak éppen a hangok nem mindig szóltak úgy, ahogy érzésem szerint kellett volna nekik. Lehet, hogy ezúttal Burton elfogult volt egy picit. (Nagyot nem von le az élvezeti értékbõl, de azért néha picit zavaró.)
Egyébként a történettel magával eléggé tisztában voltam, köszönhetõen az angol Wikipediának, és meglepve konstatáltam, hogy mintha némi szereplõ hiányozna (Beadles testvérek -õk nyomoznak az éjjeli bûz miatt). No, persze elképzelhetõ, hogy én néztem félre valamit. Vagy csak szimplán dramaturgia szempontjából így jobb volt. Viszont a fiatalok szálát jó lett volna csak utalás szinten elvarrni. Ja, visszavonom, végülis, az megtörtént némi árnyak és kísértõ rémálmok formájában.
Összességében véve, én azt kaptam, amit vártam. Hangulat és befogadó készség kérdése csak, hogy élvezi-e valaki ezt az abszurd, véres, rémesen édes történetet.
kts5 2008 febr. 25. - 16:50:48 Előzmény bree-gee
(151/646)
Gondoltam, hogy véres lesz, de azt nem, hogy mindent muatatnak. Mondjuk az jó volt benne, hogy groteszkül csinálták, énekegetve meg ilyenek XD
Vikke 2008 febr. 25. - 16:03:20 Előzmény farkaskitty
(150/646)
Nem bírtam ki, hogy az Oscar elött ne láthassam ezért felutaztam Gyõrbe és megnéztem; és nem bántam meg.
Amellett, hogy a jól megszokott "börtnstílus" minden szépségét újra kiélvezhetjük még dob rajta egy nagyot, hogy egy musicalt nézünk ami számomra külön öröm.Zenéje egyszerre fülbemászó és a hideg kiráz tõle :). A hangulatvilág egészen egyedülálló tényleg hihetetlen profin megszerkesztett. A színészekben nem kellett csalódni, teljsen profi együttmûködés. Johnny Depp (akirõl nemtudom elképzelni, hogy lenne olyan karakter amit nem tud megformálni)a dühöngélõ bosszúéhes õrültet is zseniálisan eltudta játszani,Helena Bonham Carter hasonlóképpen jól formálta meg az álmodozó,mindenre elszánt szerelmes nõt(ha kell gondos anya /Charlie és a csokigyár/,dögös boszi /Harry Potter és a Fõnix rendje/ vagy éppen zombi szörnyszülött /Frankenstein/). És persze itt van még Alan Rickman és Timothy Spall is akikre igazán ráillett a karakter (bár õk az általam eddig látott filmekben negatív hõsként szerepeltek úgyhogy ez már berögzült volt). Sacha Baron Cohen dalocskája pedig elég erõsre sikeredett, megállja a helyét. És persze minden tisztelet Burton mester és a nagyszerû Stephen Sondheim elött. A befejezés tökéletes: mindenki megkapja az elégtételt.
8/10
Az itt található kritikát pedig ajánlom, és jót nevettem rajta :) : http://www.gyoriest.hu/cikk/53277/sweeney_todd_-_a_fleet_street_demoni_borbelya
perry 2008 febr. 25. - 14:48:28
(149/646)
Imádom amikor elszabadulnak az indulatok és kulturált csevejben fortissimóba csapnak át:).
Érzékeny lelkületû romantikus filmeken pityergõ alanyok tényleg ne nézzék meg. Az, azért elég moly fing hozzáállás , hogy ezek a szerepek és az õket alakító színészek haloványak. Max. a maszkjuk mivel Burtontol megszokott vésztjosló feketében tartott mozija - meg jegyezem ez horror, így stilárisan jól is jön ez a képi világ - így adekvát képileg. A film akkor kezd színesedni mikor érzelmek generálódnak Johanna és a fiatal tengerész kettõse, vagy Todd és felesége egymásra találása. Természetesen ezen kívül is vannak színek a filmben:)
Annak ellenére , hogy anno a musical nagy bukás volt New Yorkban tényleg zseniális a történet és abszolut egyedi a zenei világa. Közelebb áll
a Mahagony vagy a Koldusopera zenei világához.
Talán nem túlzok ( bár szeretek ) Van némi Brecht-i "bukéja" A Sweeney Todd-nak.
Az meg tök felesleges , hogy más musicalokkal hasonlítsuk össze, ugyan is nem mûködik. Vagy is max önmagához hasonlítható a téma unikális volta miatt.
Amint etikai kérdést csinálunk az ölésbõl akkor értekeznünk kellne a bosszú õsi voltán és finom európai lelkünket felkészíteni arra, hogy bizony volt szemet - szemért és fogat - fogért
a világtörténelemben, nem beszélve a ma is létezõ vendettától.
Bizony kérem, vannak emberek akik ".. akik önként dalolva....." teszik és mint itt meg is kapják érte büntetésüket. Azért csak a míves musicalokról mondhatjuk el , hogy izgalmasan nyúlnak az élet és halál valamint a sorsszerû tragédiák kérdéséhez.
Persze ez a musical nem görög tragédia, ez csak egy jó thriller musical mozi.
Aki meg azt mondja , hogy Alan Rickman halovány ebben a filmben az gondolkozzon el rajta , hogy ki tud jobbat kihozni ebbõl a szerepbõl.
Hogy, már Johnny Depp-rõl ne is beszéljek. Ugyan is Todd-t már mint egy kész pszichopata gyilkost kapjuk kézhez, és nem mint a keresztény legényegylet irgalmas szamaritánusát.
Helena Bonhem Carter pedig az enervált és pénzéshes de szerelemre vágyó piteárúsnõ összes fekete - fehér színskáláját megcsillogtatja.
A Sweeney Todd a a végletek musicalja lehet tagadni, útálni és rajongani érte. Egyet nem lehet tenni, szó nélkül elmenni mellette.
Redfield 2008 febr. 25. - 14:41:17
(148/646)
Egy dolog, hogy LEHET különbség a kettõ között, és megint egy másik, hogy kötelezõnek kell lennie. Mindannyian tudjuk, hogy a Sweeney Todd erejét nem a vérfürdõk adják meg, azt viszont nem vagy hajlandó elismerni, hogy Burton nem csinált magából hülyét a brutalitás megjelenítésével sem. Szerintem ugyanis vannak dolgok, amiket nem lehet szép csendben, a dolgok mögött elsiklatott kamerával bemutatni, fõleg egy ilyen tragédiát, ha azt akarjuk, hogy ereje is legyen. Én továbbra is fenntartom, hogy gyerekmese besorolású intellektuális horrornak nem lett volna olyan jó, mint ha elhagyta volna a naturalisztikáját. Burton-nek nincs szüksége a patakvérre, ebben egyet értünk, de azzal, hogy hozzá nyúl, nem rontja el a filmet.
10/10
Vivi233 2008 febr. 25. - 14:33:22 10/10
(147/646)
Ez a kedvenc filmem!!! A vége jó ahogy megírták!!!Alan Rickmen és Johnny Depp nagyot alakítottak, fõleg a hangjukkal!!!Ez az év legjobb filmje az én vleményem szerint és mindenkinek ajánlom!!!!!!!!!!!