3/10
kgyuri0 2009 okt. 25. - 18:58:11 3/10
(256/296)
A kedvedért meg fogom nézni még egyszer ezt a részt. Nekem nem ez volt a benyomásom. Igaqz ez a film vége volt, s lehet, már eléggé teli volt a buxám vele, még akár igazságtalan is lehetek, amikor a "vizuzicsatát" nem tartom hatásosnak s érzékletesnek.
Azért úgy vélem, eredeti szándékod a lebunkózásom lett volna, hogy én még a Zádor féle pofonról sem tudok, de hát ez láthatólag nem jött be, így elkezded erõsítgetni, hogy a küzdelem milyen realistán lett megörökítve. Meglátjuk, eldöntjük!
3/10
kgyuri0 2009 okt. 25. - 18:16:02 3/10
(255/296)
Ha neked lejött(a meccs története, hogy ki kinEk hogyan,milyen ügyesen... stb, az nem szomorú, csak éppen hihetetlen.S nem is igaz!

Ha egy valódi vizilabdamérkõzést így közvetítenének, akkor minden nézõ méltán ki lenne akadva, a reportert pedig méltán elküldenék melegebb éghajlatra.
3/10
kgyuri0 2009 okt. 25. - 18:10:51 3/10 Előzmény Karthauzi
(254/296)
Hát persze, hogy Karthauzi mester a hunyó ebben is!

Csak arra emlékeztem, hogy valahol valami gyûlölködõ gép a Napfény ízét emlegeti. Most végre rákerestem, persze, hogy Karthauzi:
“Jó film, a kgyurik, vagy más fanyalgó idegenérzelmû kritikusoknak, akiknek csak a napfény íze jó film ne dõljetek be.”

A film egy rakás sz*r, ahogy többször megindokolva kifejtettem,
de érdemes elmerengeni ezen az elmebajnokon:
Én egyetlen egyszer említettem a Napfény ízét és annak rendezõjét, SzabóI-t, ott is oly módon, hogy gúnyolódtam rajta, ui Szabó engedményt tett a hollywoodi ízlésnek s az amcsi típusú közönségnek, amikor azt a filmet azzal kezdi, hogy a család õsének, a kis zsidó szatócsnak a pálinkafõzõ üstje fölrobban és ehhez akkora égtelen detonációt rittyent, hogy az bármelyik hollywoodi sz*rnak is díszére válna, pont ezért írtam, hogy ha a mi nagyeszû Vainánk Szabót kérte volna föl rendezõnek, az se lett volna ezerszázalékos biztosíték. De talán azért mégis jobb lett volna, hiszen azért Szabó csinált már jó filmet is.
Én ezt írtam, ez ennek az anyaszomorítónak így “jön le”. A mondatok, a szavak értelme?! Édes anyanyelvünk használata?! Áh, egy ilyen fasisztoid hõbörgõnek esze ágában sincs ilyesmivel bibelõdni

Az a tanulság, kedves barátaim, hogy ne zsidózzatok, mert az a pici szép eszetek is elhagy a nagy gyûlöllködésben, ami esetleg még megvolt.
3/10
kgyuri0 2009 okt. 25. - 01:11:19 3/10 Előzmény Atemi
(253/296)
kedves Atemi,

Csak a pontosítás végett, a film elején nem az orosz himnusz ment, még csak nem is a szovjet, hanem a Varsavianka címû munmkásmozgalmi dal. Egyébként a maga nemében gyönyörû darab.
Sziluett2 2009 okt. 24. - 20:58:12
(252/296)
Azzal nincs semmi baj, ha valaki szerencsét próbál és disszidál.
Én azokat nem nézem semmibe, akinek az unokája már nem beszél magyarul. Az sem tudja, hogy mit jelent magyarnak lenni. A zsidókat annyiban tisztelem, hogy õk bárhova is vetõdtek zsidók maradtak.
Kertész tudott könyvet írni sorsáról. De azok közzül, akik disszidáltak 56-ban, hányan öregbítették hazánk nevét.
3/10
kgyuri0 2009 okt. 24. - 19:40:52 3/10
(251/296)
Kedves sziluett2!

Ahogy nincs a filmben vizilabdameccs, csak összefüggéstelen és zagyva képgaléria vízben kapálózó sportolókról, ugyanúgy nincs benne informácó arról, mi történt itt 56-ban, csak orbitális piff-puff és tüzijáték összefüggéstelen és zagyva képgaléria városi harcokról.
„Ennek a filmnek nem arról kell szólnia, hogy minél több statiszta vérezzen el a Parlament elõtt”
Érdekes, hogy hiába olvastad el a hsz-om(elolvastad?) nem jött le, hogy ebben bizony egyetértünk, nekem már így is túl sok volt, és kevés a lényegi!

A nickedrõl jut eszembe, hogy ahhoz kicsit is hasonló orbitális giccset, mint amikor a pár(Dobó&Fenyõ)sziluettként látható az alkonyi fényben s porban, még soha sehol nem láttam. El sem igen tudtam ilyet képzelni, bizonyos értelemben mint magyar és az 56-os forradalom tisztelõje, kikérem magamnak!
Döbbenetes, hogy Bereményi, akit mégis csak fémjelezhetne, mondjuk az Eldorádó, és Eszterhas, akit pl a “Telling lies in America”, képesek voltak ekkora szekérderéknyi bullshithez adni a nevüket, Elrettentésül Bereményi ügyben: Ennél még a Hídember is jobb.
3/10
kgyuri0 2009 okt. 24. - 19:09:28 3/10 Előzmény kgyuri0
(250/296)
Mivel nem szeretek tévedni, kényszeresen szoktam önellenõrzést tartani, Egy dologban nem tévedek, a véleményem a filmrõl lesújtó, részletkérdésekben persze a tévedés jogát okvetlenül fönntartom.
Miért is gondolom én, hogy a „Rákosit a Dunába” jelszó utólagos kitaláció? Lehet, hogy tévedek? Ílye formában rákerestem a Google-ban, igen sok helyen úgy tartják, ez 56-os eredetû, meg kell azonban mondjam, a Google értelemszerûen nem korabeli dokumentumok között keres, azt pedig, hogy mostanában van ilyen nézet, nem kétlem, nyilván ebbe a filmbe se a forgatókönyvírók önálló ötlete hozta be. A Wikipédián a „Az 1956-os forradalom jelszavai” szócikkknél persze szerepel, amikor a forrás után néztem, a Korányi G. Tamás eredeti irományát nem tudom leemelni a polcról, az interneten behívható „(3)” forrás azonban ezt a jelszót csak szögletes zárójelben tartalmazza a többi után(http://www.rev.hu/sulinet56/online/szerviz/dokument/jelsz23s.htm).
Ez objektív tényadat: ezzel a jelszóval valami nem stimmel.
Szubjektív dolog a további:
Én 9 éves voltam akkor igen mély benyomásokat gyakoroltak rám az események, jól emlékszem, erõsen meg voltam fázva, anyám sietett haza Budára, és mesélte, a Margit-hídon szembe jött a Pestre vonuló tüntetõkkel, képzeljem el. Emlékszem az izgatott örömére, aztán a budai hegyre fölhallatszó fegyverropogásra, az állandó rádióhallgatásra, az ujságokra, majd nov 4-én hajnalban a fõváros másik végébõl fölhallatszó lánctalpak csörgésére ébredtünk, majd jött a félelmetes fegyverropogás, a pincében töltött napok, az elkeseredett tehetetlen düh és szomorúság, nem volt biztos, hogy élelemmel, fûtéssel kihúzzuk a telet. Arra, hogy „Aki magyar, velünk tart” , konkrétan emlékszem.Más jelszóra nem. Azóta kb 12-20 különbözõ visszaemlékezést olvastam, hallottam, ez egyikben se szerepelt.
El is tudom képzelni, hogy ez nem volt jellemzõ, akkor még közel volt a kor, amikor ténylegesen emberek kerültek a Dunába, ezt az akkoriak izléstelennek gondolhatták zömével, még Rákosira is. Ahogy közmondásos, hogy kirakatti tálcán gyûjtött pénzadományt nem loptak el, a forradalom a tiszteség jegyében keletkezett, lehet, hogy ebbe nem fért bele a rasszizmus, ahogy a bûnözés sem.
Részletkérdés, amiben a tévedés jogát föntartom. A 429-ben fölsoroltam kifogásaim 2. pontját, hogy ilyen dunás jelszó nem volt hirtelenjében legalább akkora de nem túl jelentõs kifogással lehet pótolni. A Rádiónál nem vetettek be vízágyút, az ui. nem állt rendelkezésre az egész magyar karhatalomnak akkor. Errõl éppen idén 23-án a Dunatévébõl lehetett tájékozódni, ahol is KopátsySándor akkori fõv. rendõrkapitány mesélte el, hogy errõl tájékoztatta Szerovot a hozzánk érkezõ akkori KGB fõnüköt, aki hirhedetté vált a továbbiakban. Erre is igaz az ottani megjegyzésem: nem izléses és kegyeletromboló a mai „forradalmárokat” visszavetíteni.
Sziluett2 2009 okt. 24. - 17:32:21
(249/296)
Nem értem. Kifejtenéd? Persze tisztelet a kivételnek, mert tényleg vannak remek orvosok is idehaza.
Sziluett2 2009 okt. 24. - 17:13:20
(248/296)
Szerintem biztosan voltak olyanok, akik benn elvoltak a kisszobában, míg mások kinn harcoltak az oroszok ellen.
Annál is inkább, mert ilyen a magyar.Benne van a vérünkban. Kiszolgáltuk az osztrákokat, a törököt, majd az oroszt. Most jönnek a zsidók csak várjuk kivárni.
A történelem tanárom mindig azt mondta, hogy ha ki megyünk is külföldre, ott is csak dolgozni kell és még ráadásul nem is vagyunk otthon. Az orvostan hallgatók már nem így gondolkoznak, csak akkor nem tudom miért a mi adónkból tanulnak. Na mindegy.
A vallás tanárom meg el volt ájulva a Napfény íze filmtõl. Már lassan ott tartunk, hogy nekünk kell bocsánatot kérni azért, ami a zsidókkal történt. Ja az már meg volt. Egyik közjogi méltóságunk megtette, csak pontosan nem tudom, hogy ki volt.
A hadi fogságba elhurcolt õseinkért, a Don-kanyarban meghalt katonákért, 56 áldozataiért ki fog bocsánatot kérni.
Jó film ez. Örülök, hogy Vajna családja akkoriban kiment az USA-ba, mert nem születhetett volna meg ez a film. És õ tett is a nemzetért valamit. Nemúgy mint azok a kivándoroltak, akiknek az unokái már nem is tudnak magyarul. Szégyen.
9/10
awxdful1 2009 okt. 24. - 15:32:18 9/10
(247/296)
Dobó Katától eltekintve (aki ebben a filmben szörnyen játszott) nagyon jó, megindító film!
wim 2009 okt. 24. - 14:45:00
(246/296)
Nem számítottam nagy durranásra, de még annál is gyengébb volt, nem is érdemes rá szót vesztegetni. (D.Katát szegényt már jól elszidták elõttem, mi tagadás, nem való ebbe a filmbe. Kamasz lányom azt hiszem, lényegre tapintott, amikor megjegyezte:"úgy beszél, mint egy diákszínjátszós".)Mégis volt értelme odacsalni tini lányaim a tévé elé, hiszen minden történelemóránál és otthoni mesélgetésnél jobban megindította a fantáziájukat. Eredmény: elhatároztuk, hogy megnézünk együtt még egy-két hasonló témájú filmet,ennél vsz. jobbakat. A kisebbik (13) éves azóta egyfolytában kérdezget és szörnyülködik. Summa summarum: szidhatjuk a filmet, de tény, hogy sokakat épp ilyennel lehet megszólítani, sõt felrázni. Persze, halivúdi stílben lehetett volna jobbat is csinálni. De azok a nagy robbanások meg tüzek - hú, azokat szerettem...
10/10
Karthauzi 2009 okt. 24. - 13:55:55 10/10
(245/296)
Jó film, a kgyurik, vagy más fanyalgó idegenérzelmû kritikusoknak, akiknek csak a napfény íze jó film ne dõljetek be. Az a bajuk, hogy ez a film nem a szadesz-zsidós mai "elit" mûve, és hogy valódi -ma is aktuális kérdéseket feszeget. És bizony néha olyan válaszokat ad, amik nekik nem tetszenek. Például az „menjünk el innen” Csányira az a válasz Fenyõ részérõl, hogy mi itthon vagyunk, nekünk ez a hazánk, nekik kéne inkább elmenni.

Az „Aki magyar velünk tart”, „Nagy Imrét a kormányra, Rákosit a Dunába” igenis, hogy 1956 október 23 jelszavai voltak. Persze tudom, hogy ezek a jelszavak már eleve távol tartanák a kgyurikat ma is, hiszen egy magyargyûlölõ zsidót (Rákosi Mátyást) akarnak a Dunába lõni, és hát nem a zsidókat szólítja meg az „aki magyar velünk tart”.
A másik:
„Itt a Szabad Európa rádiója, a Szabad Magyarország Hangja, a 13, 16, 19, 25 és 31 m-es rövidhullámon” Ez hangzott el, szó szerint. Késõbb, a 70-80-as években már tényleg nem így mondták, de 56-ban így hangzott el, archiv hangfelvételen lehet hallgatni.

Jellemzõ, hogy kgyurinak az volt a szimpatikus, hogy Csányi nem énekelte a himnuszt. És igen, õ is jól játszotta a szerepét. Annak a magyarnak a szerepét, aki már annyira megelégelte, hogy idegenek gyûlölködnek felettünk, hogy inkább letagadja, hogy magyar, és megpróbál mondjuk amerikaiként érvényesülni Amerikában. Talán mindig könnyebb neki ott, mint abban az országban, amit Magyarországnak hívnak, de a magyarokat elnyomják.
fekagabi 2009 okt. 24. - 13:14:17
(244/296)
A filmzene alatt nem egy "zeneszámot"értettem,hanem ZENÉT!Amit zeneszerzõ komponál,és 50-60-70 muzsikus ad elõ karmester segedelmével.Olyat,ami színészek játékától függetlenül,magában is libabõrössé tesz,fõleg ha a filmre épül. Ezt értem zene alatt!Pl:Ennio Morichone,bármit csinált minden világsiker lett!
Más,a filmben van egy jelenet amikor dobálják a molotovokat meg lõnek,a másik jelenetben meg 3 utcával arrább egy lakásban megtisztálkodva ülnek egy asztalnál és,ultiznak!Mi ez????Ezek teszik a FILMET nevetségessé!Miközben ez egy egyáltalán nem nevetséges történet.Komolyan mondom,ha összeszednek 10 vagányabb srácot akárhonnan az utcáról,hitelesebben eljátszották volna a forradalmárokat!
Sziluett2 2009 okt. 24. - 11:34:22
(243/296)
Kgyuri0 nincs igazad, lehet, hogy a film hagy kivetni valót maga után. De semmi sem lehet tökéletes.Szerintem nagyon jó a forgatókönyv. Csak szemezgettem, de egy külföldi ezekbõl tényleg megtudhatja, hogy mi is történt 56-ban.

Például, hogy a világ, amikor Magyarországnak lett volna szüksége segítségre zárt ajtón kopogtatott. Persze arról senki sem beszél, hogyha nem lett volna Mo. már egész Európa törükül beszélne napjainkban.

Arról nem is beszélve,Amit "Karcsi" mond "Tibinek" (Csányi Sándornak):

- Itthon vagyunk és nem nekem kell elmenni. Pont errõl szól az egész.

Nem is beszélve a Márai idézetrõl.

Ennek a filmnek nem arról kell szólnia, hogy minél több statiszta vérezzen el a Parlament elõtt.
10/10
Atemi 2009 okt. 24. - 08:56:10 10/10
(242/296)
Elég sok negatív kritikát olvastam itt, pedig szerintem nagyon jó film. A színészekben sem látok kivetnivalót.
Zeneileg pedig szerintem sokkal többet mondóbb, hogy az orosz himnusszal kezdõdik és a magyarral zár, mintha írtak volna vmi számot csak a film kedvéért.
3/10
kgyuri0 2009 okt. 24. - 00:19:10 3/10
(241/296)
Állítólag volt egy 2006-os magyar féldokumentum film(„Olimpiának indult” címmel) a melbourni olimpiáról. Úgy tûnik az Internet alapján az hiteles volt, így méltó 56-hoz s a melbourni olimpiához.
Ez, amit ma láthattam, nudli.
Akciófilmnek dögunalom, mûvészfilmnek ezer sebbõl vérzik.
Ha már Vaina annyira „adózni akart” a magyar 56-nak, nem ezt a tkp. no name leányzót kellet volna rendezõnek fölkérnie, hanem,mondjuk SzabóI-t. Az sem 1000%-os de talán biztosabb(a “Napfény íze” elején a kataklizma szerû fölrobbanása a kis zsidó szatócs házi pálinkafõzõjének kevés bizakodásra ad okot.)
A legtöbb probléma a hitelességgel van.
Mi itt éltünk, jól ismerhetjük a valódi eseményeket, de mit kezd egy külföldi. Nem annyira aféretájékoztatás a baj, de mrggyõzõdésem, hogy a pontatlanságok, tömörítések tévedések garmada a semleges nézõ számára is hitelrontó és gagyi hatást eredményez.
Csak jelzésszerûen néhány: 1.A SzER soha nem jelentkezett úgy, hogy: “Itt a szabad Európa rádiója”, mindíg így modták: “Itt a Szabad Európa rádio” apróság de megmagyarázhatatrlanságában is jellemzõ – Mint amikor Medgyessy föltette a kokárdát – a zakója jobb oldalára! Elképesztõ!; 2. Nem hiszem,hogy az 56-os tömeg azt skandálta volna: „NagyImrét a kormányra, Rákosit a Dunába!” Ezt a Dunába-dolgot a történelemben elõször Gyurcsányra találták ki, nem izléses és kegyeletromboló a mai „forradalmárokat” visszavetíteni; 3. Keverték a megtorlást a késõbbi puhadiktatúrában dívó ügynökbeszervezésekkel: Mi az, hogy Csányi „aláírt bármit”, ezt az aláírást onnan keverték ide. A különben remek Hauman is kissé hiteltelen lett a "nevek" furt firtatásával, ha valakit úgy kaptak el, mint Dobót, akkor nevek bemondása nélkül is megnézhette magát. ez anakronisztikus.
„Személyi ügyek: A.) Meglepett Dobó két tulajdonságas: 1. föltûnõ és zavaró csúfsága; 2. Nem kevésbé föltûnõ és zavaró tehetségtelensége. Bûnrossz, fõleg, ha kinyitja a száját. B.) Fenyõ rokonszenves hiteles sportoló szépfiú, az öccsét alakító fiú kiválasztására még rá kellett volna szánni nem kevés idõt, ez a nyálas mafla kölök nem kelti Fenyõ testvére benyomását, s igen visszataszító szereplõ.

Hogy valami jót is írjak, Fenyõ mellet Csányi is kiváló volt. Pl föltûnt, hogy egyszer sem énekelte a himnuszt(sem a tüntetésen, sem az eredménykirdetésnél, ez egy nagyom is gyakori életszerû férfi tipus. Bravó!)
far vik 2009 okt. 23. - 23:19:34
(240/296)
Színésznõs = nekem: kilóg a szerepbõl, nem hiszem el neki, "alakít". Nem tartom jó színésznõnek, és ezt a szerepet gondolom Vajnának köszönheti, de itt elhittem neki a belsõ kényszerbõl forradalmárrá lett (a forradalmár szerepet magára erõltetett) mûegyetemista lány karaktert.
Ney marsall 2009 okt. 23. - 23:18:54
(239/296)
Nagyon jó film.Persze a vizilabdázók nem vettek részt a forradalomban, de nagyon jól át lehet élni a filmen keresztûl a 1956-os forradalom és szabadságharcot.
Elsõ megnézésre is mélyen megérintett a film, és azóta is így van.Ez a film 10-es skálán 15-ös.
fekagabi 2009 okt. 23. - 23:06:20
(238/296)
Elõször láttam a filmet,és nem tetszett!Leszámítva az utolsó pár percet a végébõl.Gyenge volt a rendezés,a vágás kritikán aluli(amikor beleélhetné magát az ember a jelenetbe,már átmenet nélkül egy másikban találja magát),hiányoltam egy olyan betétdalt a filmbõl ami végig kíséri,ami majdnem egyszintû egy himnusz-al!Tessék megnézni egy csillagok háborújának milyen zenét csináltak!!!Borsózik az ember háta tõle.És az csak egy kitalált történet.De ez olyan mint egy gyenge B kategóriás film,komolyan mondom.Csalódás volt ez a film!Dobó Katáról meg annyit,ez a szakma nem neki való.
Sziluett2 2009 okt. 23. - 22:48:42
(237/296)
Far vik! A színészet pont arról szól, hogy el tud-e játszani egy kitalált szerepet vagy nem. Mi az hogy színésznõs? Dobó Katával az volt ebben a filmben a bajom, hogy mintha neki csak egy szerep lett volna. Míg Szávai tényleg ott van a toppon.