far vik 2009 okt. 23. - 22:22:01
(236/296)
Valahogy úgy hozta a sors, hogy most láttam elõször. Nem volt ez rossz film. Dobó Katáról: Épp az tetszett benne, hogy nem színésznõs volt, hanem épp, hogy el tudtam képzelni annak az öntörvényû és családi gyásszak terhelt egyetemistának, aki egy adott pillanatban jó értelemben bekattan és a látott módon viselkedik és cselekszik. Ami nem tetszett, az pont a néhol fellelhetõ amerikaias íz volt. Amúgy szerintem a filmbõl is lejön az, ami a ma emberének is a hozzáállásából - a mai napig nem fogható tisztán, hogy mi történt, a eseményekben benne élõ ember szemével. úl gyors volt minden, gondoljatok bele, tkp. két hét alatt lement minden, utána már csak a megtorlások és embervadászat volt hátra.
Sziluett2 2009 okt. 23. - 22:15:33
(235/296)
Szávai Viktória jobb lett volna Dobó Kata helyett. Nagyon jó színésznõ.
Sziluett2 2009 okt. 23. - 22:02:52
(234/296)
Egy kicsit sajnálom, hogy Beethoven Egmont nyitányát nem hallottuk a filmben, úgy lett volna kerek a történet.

http://www.youtube.com/watch?v=v2E8bhDHESk
10/10
Amane 2009 okt. 23. - 22:00:28 10/10
(233/296)
Szép film volt. Egész életûen ábrázolta a történteket, az is jó volt, hogy egy ilyen kis szerelmi szál is helyt kapott a történetben. Elvégre nem azon volt a hangsúly, hanem a történelmi eseményen. Nekem nem volt bajom a Dobó Katával, szerintem jól játszott. Nem volt kiemelkedõ, de jó volt. Fenyõ Iván úgyszintén jó volt. A mostani magyar filmek közül ez a legjobb. Igaz, már sokadjára láttam, de a Márai idézeten még mindig megtudok hatódni. A Himnusz is üt a végén. Szép film.
Daderth 2009 okt. 23. - 21:57:58
(232/296)
Hejj, de szeretem ezt a filmet.
10/10
pikemen 2009 okt. 23. - 21:57:42 10/10
(231/296)
Négy éve láttam, akkor nem hagyott nyomott bennem, ma este a könnyeimmel küszködtem. Természetesen 10/10 ezek után. Zseniális.
Sziluett2 2009 okt. 23. - 21:57:21
(230/296)
- Itthon vagyunk és nem nekem kell elmenni. Pont errõl szól az egész.

„Nem érti ez a sok ember,
Mi áradt itt meg, mint a tenger?
Miért remegtek világrendek?
Egy nép kiálltott. Aztán csönd lett.
De most sokan kérdezik. Mi történt?
Ki tett itt csontból, húsból törvényt?
És kérdik, egyre többen kérdik,
Hebegve, mert végképp nem értik
Õk akik örökségbe kapták:
Ilyan nagy dolog a Szabadság?”
10/10
Karthauzi 2009 okt. 23. - 21:56:04 10/10
(229/296)
Lehet vitatkozni mindenen, de azaz igazság, hogy sok mindenféle dolog megfilmesítésére volt pénz Magyarországon, csak éppen az 1956-os forradalom megfilmesítésére nem volt pénz... Egy külföldi producer elkészítette. Vajon miért neki kellett?
És sikerült igazán lelkesítõen ábrázolni, igazan felemelõ a végén a himnusz. Kevés ilyen film van. Sajnos.

http://www.youtube.com/watch?v=J-aNyup1iIo&feature=PlayList&p=ED982D96E345308C&index=0&playnext=1
zgabor121 2009 okt. 23. - 21:50:20
(228/296)
:D

Engem nem zavar, hogy ki játssza a szerepet.
A történet a lényeg.
Csak azért kérdeztem, hogy ti kinek adnátok oda, mert néhánynak nem tetszik Dobó Kata.
bumpee 2009 okt. 23. - 21:33:38
(227/296)
Egyébként Ónodi Eszterrel, az elõttem szólóhoz hasonlóan, én is egyetértenék.
Kowaxos 2009 okt. 23. - 20:56:39
(226/296)
Lövik õket tankkal, és beszaladnak a kapualjba csókolózni. Ez igen...
zgabor121 2009 okt. 23. - 17:39:24
(225/296)
tornyitom
nem kötelezõ ezt nézni, lehet mást is nézni, hallgatni

bumpee
ha nem Dobó Kata, akkor ki az aki eljátszotta volna a szerepet, kinek adtad volna a szerepet?
bumpee 2009 okt. 23. - 17:28:10
(224/296)
Csak ezt a tehetségtelen, egyarcú Dobó Katát ne tolta volna bele apa! Dobó Kata mint fõszereplõ! Röhej.
aurora89 2009 máj. 13. - 04:45:36
(223/296)
Tudja valaki hol lehet ezt a filmet angol felirattal megkapni? (ha jol tudom angol szinkron nincs, de ha tevedek, javitsatok ki!) Par hetig most Magyarorszagon leszek, es szeretnem megvenni, hogy itt Amerikaban megmutassam par embernek. Szoval ha valaki tudja hol lehet kapni, dobjon meg egy privat uzenettel!
Koszike
mulao 2009 ápr. 01. - 01:44:02
(222/296)
Fû, mit is mondjak a mai napon, errõl a filmrõl?
Én annak csak örülni tudok,hogyha tetszik a népnek,meg dícsérik, meg, minden! Szóval senki ne sértõdjön meg az én véleményemen!!!!!!!!!Pedig én, védem a magyar filmeket!
Szerintem elég gyenge lett,bár amúgysem rajongok Goda Krisztina munkáiért. Dobó Kata helyett, bárcsak kerített volna a rendezõnõ egy ismeretlen,de tehetséges színésznõt!
Szerintem Dobón érezni,hogy játszik,nem is mindig a legtermészetesebb,meg sírni se tud.Ráadásul nem néz ki jól,smink nélûl, meg, minden.Szerintem.
Fenyõ Iván jó választás volt,mert ismeretlen volt.És õ szerintem hiteles a szerepében,a karakterét is megjelenítti.Bár talán néha õ se annyira természetes.Az a baj,hogy nem is illenek össze,egyszerûen nem jó.
Gesztesi nélûl nem lehet ekkora horderejû filmet csinálni,unalmas,de asszem,hogy jól játszik.Csányiról azt tudom mondani,hogy kivételesen legalább, nem fõszerepet játszik.És lehet,hogy jól is játszik,mert nem tudni kit játszik,és nem is derûl ki.Az egy, nagyon jó ötlet volt,hogy Szávai Vikinek szerepet adtak.Nagyon jól játszik,csak szerintem a karaktere van elrontva,mert már,annyira szimpatikusnak akaták beállíttani,hogy ettõl unszimpatikus lesz.
Személyeskedvencem,Bánsági viszont,nagyszerû a fiára féltékeny anya szerepében,jó ötlet volt szerephez juttatni.
Jordán Tamás is jó,jó ötlet volt neki is szerepet adni.
Haumann Pétert szerintem ide is bevenni, nem kellett volna,de tényleg jól játszik.Bánságival együtt megkapták a Legjobb magyar nõi ill. férfi mellékszereplõ díját.
Aztán kik vannak még? Mellékszerepekben legalább ismeretlenek vannak,azt nem rontották el.
De szerintem az egész film gyenge,egeltalán nem derûl ki belõle,hogy mi volt ez az '56.Bár lehet én ezt úgy mondom,hogy nem éltem akkor,s nem tudomhatom mi történt.Azt is jól kitalálták,hogy legyen, egy mondat a mondanivalója.Meg valami,amivel egy romantikudrámává írták át.A fiú megtanítja a lányt élni,a lány pedig megtanítja a fiút hinni valamiben.Ez minek ide? Azt tudom,hogy kell bele a szerelem,de akkor is.Magyarul, nekem nem tetszett.Ennek a filmnek az a "küldetése",hogy a TV2 minden évben leadja október 23.-án.Csak már valami 3 éve csinálják,unalmas kezd ez is lenni.Remélem,hogy egyedül vagyok a nem tetszéssel!
Gézengúz3 2009 febr. 04. - 17:10:10
(221/296)
Hali!
A film egész jó lett volna, ha nem Dobó Kata a fõszereplõ... Hihetetlen szar alakítást nyújtott.
7/10
Lovag Úr 2008 nov. 26. - 18:56:02 7/10
(220/296)
Itt van néhány pozitívum és negatívum:

+ Az eddigi leg hazafiasabb magyar film.
- A magyar vizilabdások (nemtom' a nevüket) oroszokat játszanak.
+ Dobó Katát kinyírják (igaz, hogy nem mutatják, de szép tûlük.)
- Jordán(folyó) Tamás - aki amúgy nem látott keresztvizet - túléli az eseményeket.
+ (Pi)Csányi Sándor az áruló, mázli, hogy nem õ a fõhõs.
- Túl kevés a csatajelenet.
+ Antikommunizmus. Az alapból jó dolog.
- Nem hiteles történelmileg.
10/10
caomilla 2008 nov. 22. - 14:43:59 10/10
(219/296)
Nekem tetszett. Fenyõ itt jobban bejött mint a 9 és fél randiban.
Vinogradov 2008 okt. 29. - 21:26:19
(218/296)
Ezt úgy értsd, hogy:
***SPOILER***
1. A filmben szereplõ csapat csak Joe Eszterhas bácsi fejében létezik.

2. Melbourne elõtt a magyar felnõtt férfi vizilabda válogatott 1955 nyarán játszott utoljára a Szovjetunióval - vmilyen formában a film elején bemutatott akar az a meccs lenni.

3. Tök mindegy, hogy mit írnak ki a filmben, mert, ha megfigyeled, a filmidõben az események nagyon szoros egymásutánban követik egymást - vagyis a szóban forgó mérkõzés a "Szabadság, szerelem" szerint kb. 3-7 nappal lehetett 23-a (így kevesebb, mint két hónappal az olimpiai döntõ!!!) elõtt...

Itt már annyi a fikció, hogy nem is érdemes belekötni...

Már emiatt is halott az egész sportfilmes vonulat, úgy ahogy van, de még ráadásul gyenge és elcsépelt klisékkel és a már emlegetett indokolatlanul sok bazmegolással, valamint annak a kis tudásnak is az összezavarásával járult hozzá a filmhez, ami a magyar átlagemberben a vízilabdasporttal kapcsolatban élt.

(Mindettõl függetlenül persze az egyes jelenetek itt is profin voltak fényképezve és kivitelezve + a vége kétségtelenül szépre sikeredett (köszönhetõen az ügyes megkomponálásnak, és a Márai idézet hatásos "bedobásának")...)
1/10
offtopic
Miki1900 2008 okt. 29. - 19:41:53 1/10
(217/296)
"észreveszem, ha valamilyen témában hiányos a tudásom "

észreveszed? tényleg?
én vettem észre hogy hiányos a tudásod, te féltél bevallani a sznobságod miatt.
észreveszed, ja. most! mikor már 6x-ra mondom hogy az a lényeg, és eg ymásik oldalon 2 hónappal utána. és te álideológikus, farizeus képpel másról beszélsz, úgy, hogy azt hiszed okosnak túnsz.