yguri 2006 nov. 05. - 19:28:32
(36/296)
én most néztem meg a filmet és szerintem jól sikerült. Persze van egy jó pár negatívum is de arról most nem szeretnék írni :) Összességében jó volt a film, érdemes megnézni. A szereplõk jók voltak, én egy kicsit hiányoltam a "régi Budapest látképét". Másrészt az olimpia jeleneteit egy kicsit felszültebbé tehették volna egy-két jó vágással, közelítéssel, lassítással... ez nem is pénz kérdése lett volna. Filmnek sztem elég jó, de ha vkit az 56-os események érdekelnek akkor az inkább olvasson utána, minthogy ez alapján szûrjön dolgokat! köszi
Mayyaa 2006 nov. 04. - 18:08:46
(35/296)
Én holnap nézem meg a filmet,a téma rendkíwûl érdekes,a "kritikák" is jól hangzanak:)azt hiszem csalódni nem fogok!majd meglátjuk...(:
Noncsa 2006 nov. 04. - 15:10:15
(34/296)
plussz
Noncsa 2006 nov. 04. - 15:09:13
(33/296)
én is 23-án láttam, nekem nagyon tetszett, igazinkább a szerelem volt a középpontban, a valós akkori politikai helyzetet most sem nagyon mutatták szerintem, de az biztos h. egy nagyon jól megcsinált és összehangolt film, én csak dobót cseréltem volna le...
de az a Fenyõ mosoly! :D
Vidi 2006 nov. 04. - 02:52:08
(32/296)
Irígy magyar ember lévén meg "kellene" említeni a negatív oldalait is a filmnek, - mint például hogy a Dobó-Fenyõ duó valljuk be nem éppen nyújtott nagy teljesítményt, és akkor finoman fogalmaztam... mondjuk a Csányi rendben volt, egyetlen párbeszédbõl lejött, hogy Fenyõ Ivánkának van még mit tanulnia tõle, ég és föld volt a különbség - de én ezt most nem teszem meg (bár már megettetem :)) ), és örülök hogy az elõttem szóloknak se nagyon jutott eszükbe a kritizálás :)

Le a kalappal a szerelmespár elõtt is azért! :)
Mégegyszer hatalmas THX mindenkinek akinek bármi féle érdeme van a filmben!
Vidi 2006 nov. 04. - 02:43:15
(31/296)
Sziasztok!
Én ma (azaz tegnap) este néztem meg, és még nem tértem magamhoz. Pedig fura, mert a film kb. másfél órájánál az volt az érzésem, hogy ez "csak" egy korrekt kis filmecske, de aztán... meg a vége... az egészet mássá tette így visszagondolva. A himnusz mikor elkezdõdött, a lányt vitték kivégezni, a másik meg az olimpiai arannyal a nyakában... még most is kiráz a hideg, és folyton erre a jelenet(ek)re gondolok,hihetetlen... Teltházas elõadás volt, aminek nagyon örültem, bár azt kicsit sajnáltam, hogy itt a taps elmaradt... mind1, összességében, szuper lett az egész, fõleg ha azt is hozzávesszük hogy magyar film, még nagyobbat dob rajta, hisz nem vagyunk az ilyesmihez hozzászokva.

Persze készült már sok hasonló kaliberû produkció, sõt, nyílván még jobb is, de ez a MIÉNK!!!!
Köszönjük!
marmyk 2006 nov. 01. - 08:46:48
(30/296)
oki, : ) az alábbi 3 filmet pótold, megéri :)
Pálma 2006 nov. 01. - 08:17:16
(29/296)
igen.. lehet h igazad van persze tuti van más jo film is.. de azok közül amiket én láttam eddig ez votl a legjobb magyar film :) a nagypapám még él, itt lakik velünk, és szota ezeket mesélni.. hogy télleg igy votl.. még az a verekedés is.. :)
marmyk 2006 nov. 01. - 08:12:24
(28/296)
Fúúú így hirtelen két magyar film, Taxidermia és a Fehértenyér. Ami mostanában készült. A Fehér tenyér megy az Oscar-ért versenybe. Nem mondanám hogy semmit nem ér. Tudom ez most kötekedés. De szerintem kicsit meggondolatlan kijelentést tettél. De még ott van Az élet vendége - Csoma-legendárium címû film is. Ez három darab magyar film. Ami bõven van olyan jó mint a Szabadság, Szerelem. Mellesleg hogy minden úgy történt ahogy a filmben volt. Háááát ide egy nagy kérdõjel. Ez azért film, ami úgy készült, hogy „megvegyék” az emberek. Szóval azért megkérdezném az öregeket. Nagyapáink inkább tudnának mesélni róla. Bár tutti ott is lennének „legendák”.
Pálma 2006 nov. 01. - 07:37:27
(27/296)
szerintem is nagyon jo volt.. én sem értettem soha h mi volt itt... mert ahogy a suliban tanuljuk.. az szörnyû... de így! :) minden más!!! és minden ide íróval egyetértek! nagyon tetszett a film!! a többi bármilyen film semmit sem ér emelett. és ez nem egy film volt tele kitalációval, hanem minden de minden így történt.
jucimagic 2006 okt. 31. - 19:26:37
(26/296)
Sziasztok!
Én most jöttem a moziból, ma néztem meg másodjára a filmet. Ezzel el is árultam, hogy nagyon megtetszett. Jótanács, hogy nem lehet beülni éhesen, idegesen, és tele mindenféle, nem odaillõ gondolatokkal. Nagyon rá kell hangolódni a filmre, ha megnézi az ember. Ha ez sikerül, szerintem nagyon meg tudja érinteni az ember lelkét. Az már más, hogy a lélek melyik részét. Kinek melyik... És Dobó Kata ismét alakított, le a kalappal! Nagyon pozitív csalódás ért a filmmel kapcsolatban.
Leen 2006 okt. 31. - 18:53:47
(25/296)
Én is láttam filmet: fantasztikus! Még több ilyet! :)))
Szijuka 2006 okt. 28. - 21:57:49
(24/296)
Én 23-án láttam a filmet, és nagyon tetszett. Akkor külön jó hangulata is volt. Utólag is az, de 23-án...És szerintem nem mondhat rá senki semmit, mert remekül megcsinálták!!! csak rossz volt, hogy a HP-n, vagy bármelyik amerikai semmin többen vtak!
xtro 2006 okt. 28. - 16:41:58
(23/296)
A kiváló azért nagy túlzás. Mindössze arról van szó, hogy nálunk eddig csak külföldi produkciók esetében tapasztalt szakmai professzionalizmussal készült el egy mozgóképipari termék. Elsõsorban Hollywoodban és Londonban tanult tehetségeinknek köszönhetõen. Egy viszonylag normális és nézhetõ film a rengeteg szar után.... de ettõl nem fog a világ felfordulni, az biztos.
kispalissaci 2006 okt. 28. - 16:33:51 Előzmény dzsungelnyuszi
(22/296)
phûûû senkinek egy rossz szava sincsen...lehet h tényleg egy kivló darab? Holnap megyek és megtekintem
dzsungelnyuszi 2006 okt. 28. - 13:15:29
(21/296)
Szerintem is gyönyörû film! Eddig nem tudtam elképzeli, hogy miért disszidált ki olyan sok magyar külföldre 56-ban. Most már tudom. Mert ahogy még anno a középsuliban tanultuk, egyáltalán nem tûnt olyan "nagy" dolognak ez az egész. Persze, eddig is az volt, de most hogy láttam a filmet, vizuálisan is el tudom képzelni, sokkal jobban megértem.
Nagyon jó film, csak ajánlani tudom mindenkinek! Nekem az tetszett a legjobban, hogy Karcsinak és Tibinek is igaza van, hogy az egyik ki akar menni külföldre, mert nincs itthon senkije, és a másik meg maradni akar, mert itthon van a családja, a szerelme. Nagyon jó indokokat, érveket mondtak, és mindkettõnek igaza van! És anno az emberek is így gondolkoztak, ezért mentek ki annyian.
Végig történik valami a filmben, az utolsó percig. Bár azért vannak benne egy-két filmes "trükk", hogy pl. Karcsi csak úgy semmi nélkül simán visszamehet a csapathoz. De ennek ellenére is kiváló film, nagyszerû színészekkel! Csak gratulálni tudok a készítõknek! És ajánlani mindenkinek!!!
balazsele 2006 okt. 26. - 13:03:23
(20/296)
Én tegnap láttam a moziban, egyszerûen fantasztikus film volt! Hiteles, megrázó és abszolút nem unalmas! Annyira peregnek az események, észre se venni, hogy eltelt a két óra. A végén persze mindenki megkönnyezik, és nagyon szép, hogy a Himnusszal fejezõdikbe, illetve a csodálatos Márai-idézettel. Nagyon jó magyar film, mindenkinek csak ajánlani tudom! Sztem 2x is meg lehet nézni nyugodtan, annyira szép. Siessetek a jegyek vételével, mert teltházzal megy mindenhol! Hasonló jó történelmi film a Honfoglalás lehet, és a Sacra Corona.
vasarelli 2006 okt. 26. - 12:26:24
(19/296)
Megdöbbentõ, megrázó és megható... Csak ajánlani lehet! Végre egy magyar film, amibe nem sajnáltak pénzt fektetni, és amerikai mércével nézve is profi alkotás lett! Gratula mindenkinek, aki hozzájárult a készítéséhez!
vizinyúl 2006 okt. 25. - 08:22:19
(18/296)
Az elmúlt évek legpozitívabb csalódása volt...
dean1 2006 okt. 25. - 00:14:39
(17/296)
Nagyon klassz a film, hát ilyen magyar filmre nem sajnálom a jegy árát amikor kijövök a moziból! Andy Vajna megint feladta a leckét a dilettáns magyar filmkészítõknek hogyan kell nézhetõ filmet készíteni, persze tisztelet a kivételnek. :)

<a target="_blank" href="http://videa.hu/play.php?v=23HCNbckQNrN6fSV" title="http://videa.hu/play.php?v=23HCNbckQNrN6fSV">videa.hu</a>