twillight 2011 febr. 22. - 21:36:53
(66/86)
Hm, a Nagy Reccs az valójában a Gnab Gib, azaz az az alternatíva, mikor a gravtiáció legyõzi az Õsrobbanás energiáját, és minden visszazuhan a szinguláris állapotba. Vagy nem?
sanjust 2011 febr. 22. - 21:04:30 Előzmény Karipapa01
(65/86)
nem gondolom ,hogy ilyen egyszerû.Ugyanis a tágulás gyorsulva történik,namármost a gyorsulás nem lehet különbözõ más más objektumokra.Mert ha igen ,akkor lehet hogy van olyan hely is ahol nem gyorsulva tágul ,hanem pl lassulva ,ami ellentmondana az eddigi méréseknek.Másrészt az õsrobbanás elött minden egy gombostûfejben volt benne ,tehát egyforma sebbesséággel kell szétrobbanni mindennek.
Az persze lehet ,hogy a sötét anyag késõbb valahogy a gravitációval mégis befolyásolja az egyes térrészek tágulását,pl fékezi ,ugyanúgy ,ahogy a Nap maga mellett tartja a bolygókat,dehát abból semmilyen visszaszámítása nem jogos az õsrobbanás helyének.
Másrészt ez a gravitációs hatás egyre gyengülni fog a tágulás elõrehaladtával ,amíg minden még az atomi kötések is fel nem szakadnak .ez lesz a nagy reccs,
10/10
kompikotró 2011 febr. 09. - 10:12:41 10/10 Előzmény Io
(64/86)
A világegyetem önmagában csodálatos és engem lenyûgöznek a képek amiket látok ebben a mûsorban!
A fejlõdésre szükség van,csak az a baj,hogy ahol az ember eddig megjelent (földrõl van szó),mindenhol csak pusztított és nem látnám azt sem,hogy az eddig véghez vitt fejlõdés a föld javát szolgálná!
Szóval az én véleményem az,hogy az univerzum többi résztvevõjének addig jó, amíg ekkora leküzdhetetlen távolságok vannak naprendszerek/galaxisok között és nem tudunk csak úgy beülni egy gépbe "hódítani,gyarmatosítani..."
Mindent a szemnek,semmit a kéznek! :D
Io 2011 febr. 06. - 09:30:09 Előzmény kompikotró
(63/86)
Tény, hogy nem vagyunk biztonságban. Azért kell kutatni, kísérletezni, fejlõdni, hogy növeljük a biztonságunkat.
A jövõt nem ismerhetjük. Bár én a magam részérõl úgy gondolom, a nagy reccs közelébe nem fogunk járni. Valahol félúton kitörlõdünk az univerzum történelmébõl. De lehet, hogy tévedek. :)

Ha anno így gondolkodtak volna õseink: minek járjon az agyunk, a lényeg, hogy van kaja, bunda, éljük világunk, akkor nem lenne pl kerék, és most járhatnánk gyalog. :)

Nem tudhatjuk, mit hozunk még ki a fizikából. Lehet tényleg valóság lesz a Star Trek.
Io 2011 febr. 06. - 09:20:29 Előzmény Árpád
(62/86)
:)
Jó, hogy mondod, lehet én is az leszek. Idõben kell szólni, cseppet halasszák le.
Karipapa01 2011 jan. 26. - 16:42:52 Előzmény makailaci25
(61/86)
Ez így igaz, mert ha a világegyetem tágul, logikusan a tér tágul és akkor a benne levõ objektumok is egyre távolabb kerülnek egymástól. Ez viszont kizárja az ütközést. Ha viszont mégis van galaktikus ütközés, akkor ez azt jeleni, hogy az egyik galaxisnak nagyobb a sebessége, mint a másiknak. Ebbõl az következik, hogy több ütközést megvizsgálva vektorosan ki lehetne jelölni a térnek azt a részét, ahol a nagy bumm létrejött. Na erre a pontra lennék kíváncsi! Csillagászok hajrá!
10/10
Árpád 2011 jan. 25. - 20:49:17 10/10
(60/86)
Ha négy milliárd év múlva ütközünk az Androméda köddel az nekem nem lesz jó, mert számításom szerint pont éjszakás leszek. Tuti, hogy nem fognak pótlékot fizetni arra a napra.
bender 2011 jan. 20. - 20:32:55
(59/86)
SPOILER:
A világ nem omlik össze magába, csak tágul, és tágul, és tágul ...
10/10
pulsedriver ™ 2011 jan. 18. - 22:47:25 10/10
(58/86)
Mindig is érdekeltek a világ ürrõl készített dokumentum filmek!Nagyon profin meg tudják csinálni!
A K-PAX pedig egyenes lenyûgözõ!
Kevin Spacey játéka kiváló,a film mondandója meg elgondolkodtató!
10/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 09. - 20:40:12 10/10
(57/86)
Nekem meg volt, de túl is adtam rajta, nekem uncsi volt maga a Film.:(
10/10
neoforce 2011 jan. 09. - 20:31:56 10/10 Előzmény kompikotró
(56/86)
Hát sokkal bonyolultam ez téma mint amit te kifejtettél
szerintem nem pénz kidobás ez a fejlödéssel jár hogy mit tudunk vagy mit nem a világegyetemröl!!
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jan. 09. - 17:48:40
(55/86)
Miért, mit mondott?
10/10
medve54 2011 jan. 01. - 18:38:34 10/10 Előzmény NANU..! NANU..!
(54/86)
Hát én nem nagyon értek az ilyesmihez, de a Voyagert 1977-ben indították, és akkor még lehet, hogy nem gondolkodtak erre.
10/10
kompikotró 2010 szept. 05. - 15:24:44 10/10
(53/86)
Szeretem ezt a sorozatot leginkább a világegyetem sokszínûsége ami lenyûgöz benne!
Ami viszont a létezésünket illeti szerintem értelmetlenül sok pénzt és energiát pazarolnak olyan dolgokba ,amivel meg akarják magyarázni a megmagyarázhatatlant...mivel lesz nekünk jobb,ha rájövünk a nagy reccs,meg nagy bumm elméletek megoldására? Felesleges keresni a választ a puszta létezésre,mert ezt soha senki sem fogja tudni definiálni...Csak mosolygok amikor a nagy bumm-ot is egy lufival demonstrálják,de a kérdést nem teszik fel maguknak,hogy az a "lufi" miben van,hogy került oda egyáltalán miért van???
A csillagok,vagy galaxisok közötti ûrutazás is csak fikció marad a jelen embere számára...a galaxisunk bejárásához is kevés a fénysebesség a "féreglyuk" elméleteket sem bírom megérteni,mert számomra a legrövidebb út a mai napig, két pont között az egyenes!
Persze lehet matekolni,meg elméleteket gyártani,de mi még a saját bolygónkon sem vagyunk biztonságban nem még a világûrben...
No azt hiszem jól elkeveredtem a témában :D
Mindenesetre aki teheti nézze ezt a mûsort,mert sok érdekes van benne! :)
tiborz007 2010 szept. 05. - 12:10:00 Előzmény NANU..! NANU..!
(52/86)
Csak így gondolom.
Viszont nem hiszek a nagy "reccs"-ben, mert, ha folyamatosan tágulunk, mitõl fordulna meg a folyamat?
De, minél többet tudunk annál kevesebbet értünk.
A túlfújt lufi nem jó példa, mert mikor szétdurran még gyorsabban elkezd tágulni.
Hogy mi van a színfalak mögött, egymillió év múlva megmondom, már, ha megérem
10/10
NANU..! NANU..! 2010 aug. 31. - 01:47:45 10/10 Előzmény NANU..! NANU..!
(51/86)
Tegnap néztem a "StarWars II." és mikor Obivan bajba kerül a bolygón és elfogják, majd Anakin és Amidala a segítségére siet és mikor odaérkeznek a bolygóhoz, azt mondja Amidala, hogy „ott füst száll fel, ami valami gyárból száll fel” és a füst takarásába szállnak le... :(
Na ezt csak azért írtam le, mert végig futott az agyamon, hogy mi van akkor ha az idegen civilizációk a bolygójúk felszíne alatt élnek és a gyáraik is a felszín alatt helyezték el és a füstjeivel és gõzeivel, egyúttal álcázzák is ezzel a bolygólyukat, így aki messzirõl kémleli a universumot és ha meg is találja a bolygót, nem lát mást, mint füstöt párát... stb :(
Így megoldották azt is egyúttal, hogy a messzeségbõl kémkedõ szemek elõl rejtve maradjanak... ?:(
nikoXXX 2010 aug. 16. - 06:49:54
(50/86)
En is nezek mindenfele univerzumrol szolo tudomanyos musort a musorok cime nem talal,mert romaniaba vagyok es itt angolul van,roman felirattal,a roman resz miatt 99%-osan ertem,amit nem ertek azt magyarul se ertenem.Az ember tudasa nagyon csekely a vilagmindenseg megertesehez,mint ahogy 2000 eve a csilagoknak isteneket rendeltek... barmi lehet az igazsag,kb ojan mintha a hangya ki akarna talalni hogy mi a hold (a tavolsag es meret miatt,az embernel kb a legkozelebbi csillagnak felel meg).
Az en elmeletem az hogy az egesz univerzum folyekony anyagban talalhato,akvarium szeru anyagban,volt a nagy bumm az anyagok terjedni kezdtek,nem olyan folyekony mint a viz hanem mint a mez vagy meg surubb.Aztan hogy mi van azon tul az mar teljes fantasztikum.Szerintem a sok huje nuklearis bombak helyett valami modszert kene keressenek hogy el lehessen menni tavol a bolygotol,mert a mai tudomany ojan mint egy 1 eves gyerek alig tud jarni de megis a Fold masik felere kivankozik,igy van ez az emberiseggel alig tud "jarni" az urben es maris a vegere akar menni,szerintem ahoz hogy 1 ev alatt kijussunk a naprendszerunkbol kell kb 100 ev,ahoz hogy 1 ev alatt az galaxisbol 1000 ev.... szerintem az emberiseg meg fejletlen s ha UFOK jonnenek es ellenseges szandekkal ugy kiirhatnank minket bolygostul,az ember max fegyvere az atombomba ami semmit sem erne ....
9/10
Shapira 2010 aug. 05. - 19:52:45 9/10 Előzmény mpowr
(49/86)
Én is szeretem ezt a sorozatot, mert nagyon tanulságos, látványos, érdekes, igényes, de az igaz, hogy epilepsziás rohamot okozhat - mostanában ki is van írva az egyes epizódok elé...
tiborz007 2010 aug. 01. - 11:14:58 Előzmény NANU..! NANU..!
(48/86)
Téves, mert a voyager, még nem hagyta el naprendszerünket
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 27. - 01:54:34 10/10
(47/86)
Arra gondolok, hogy ott volt a Voyager ugye, ami már elhagyta a naprendszerünket, arra miért nem tettek ilyen fényképezõt és annak a kép alapján, most lehetne a felmért csillagunk és bolygónk képével összevetni a többi csillagokéval, és már lehet, hogy rég találtunk volna valami hasonló csillagot és bolygót... ?:(