5/10
Newcastle United 2007 jan. 07. - 17:47:27 5/10
(6/46)
Nekem nem tetszett, de szerintem nézd meg az este aztán eldöntöd.
moxika 2007 jan. 07. - 17:04:31
(5/46)
akkor most jó vagy nem jó ez a film?
som-pet 2007 jan. 06. - 18:18:59 Előzmény x-tro
(4/46)
egyet értek.
annyiban kiigazítalak, hogy a Cápa zenéjét nem Schrifrin szerzette, hanem John Williams, természetesen. Schrifrin fõként bûnügyi filmekhez írt zenét, pl. Bullitt, Piszkos Harry, Osterman-víkend, de legismertebb szerzeménye a Mission Impossible fõtémája.
marabu 2006 dec. 25. - 16:00:30 Előzmény Newcastle United
(3/46)
Mindkettõtöknek köszönöm. Megspóroltatok nekem két órát ... :-)
5/10
Newcastle United 2006 aug. 30. - 10:48:56 5/10
(2/46)
Sajnos nem olvastam Wilder regényét és nem is igazán sikerült kihámoznom a film értelmét. Valamit akart mondani, de hogy pontosan mit... Valami hiányzott belõle.
x-tro 2006 jan. 03. - 10:21:09
(1/46)
Téves döntések "állatorvosi lova" ez a film:
1., az amúgy nagy nevû Lalo Schrifrint (pl. Cápa) megbízni a zene szerzésével. Írt is rendesen, tökéletesen szituáció-, kor- és hangulatidegen zenét dögivel, amelyet a rendezõnõ kontroll nélkül be is tett mindenhova. A film és Th.Wilder regénye egyaránt a barokk tombolása idején játszódik a spanyol gyarmaton, Peruban, a barokk zeneirodalom márpedig igen bõséges, a gyarmati szerzõket tekintve is. Egy barokkos filmben miért szól nyálas romantikus zene?
2., Régen láttuk Robert de Nirot végre játszani és beszélni, nemcsak pofákat vágni. Mellette más kiválóságok is kitûnõek, Kathy Batestõl Harvey Keitelig. Ám a világhíres színésznõ szerepére miért kellett betenni azt a bájoska, de tökéletesen tehetségtelen kiscsajt. Szerepe szerint neki kellene mozgatni az egész cuccot, de ehelyett õ csak néhány helyes, de üres mosollyal ajándékoz meg minket. Színházi nagyjelenete kifejezetten kínos. A többi méltán névtelen mellékszereplõ is nagyon gyenge, a nevesekhez képest a távolság óriási.
Végül 3., az egyik gyártónak, a de Niro féle tribecának meg kellett volna vétózni Mary McGuckian rendezõi megbízását, ugyanis látható a végeredménybõl, az ír rendezõnõnek halvány segédfogalma nincs mirõl szól a regény. Szorgalmasan-szolgamódra lekövette szinte szószerint Th.Wilder regényét, dehogy az mirõl szól, azt sajnos nem tudjuk meg.
Egyszóval el van ez a film cseszve nagyon.