2/10
Gaba-baba 2009 márc. 15. - 16:22:38 2/10
(74/154)
Sajnálom az elvesztegetett idõt,amit erre a szörnyen rossz filmre pazaroltam.
1/10
drágaságom 2009 jan. 14. - 21:40:32 1/10
(73/154)
:) szóval, amíg az egyik (Florentino) már 50-nek nézett ki õsz hajkoronájától, addig Fermina még mindig fiatal 30 évesnek. A következõ jelenetben pedig õ öregedett meg nagyon hirtelen, míg Florentino ugyanolyan maradt, mint az elõzõ jelenetekben. Ez nekem nagyon feltûnõ és vicces volt. Remélem így már érthetõ :)
1/10
drágaságom 2009 jan. 14. - 19:18:41 1/10
(72/154)
Szerintem is rossz film. Sokkal többet vártam tõle. A regényt, igaz nem olvastam, nyilván jó. Hiszen maga a történet nagyon szép. Szeretem az igazi és különleges szerelmekrõl szóló történeteket. De a színészi játékok abszolút nem támasztják alá azt, amit képviselnek. Ki volt mondva, hogy különleges kisugárzása van Florentinonak, de ez egyáltalán nem látszott. Milyen jellemtelen és csúnya lett már idõs korára?! Szeretem Javiert, tehetséges színész, el tudta volna játszani a sármos vénkecske szerepét, de mégsem sikerült. Fermináról is ki volt mondva, hogy milyen különleges nõ, de semmi extra nem volt. A képek szépek, lehetne jó film is. De nagyon irodalmi az elbeszélésmód, a színészi játék pedig GAGYI! Nincsenek egyéniségek, és ezért csak egy színes, unalmas film lett.
Ráadásul egymástól teljesen különbözõen õszültek. Az idõszervezés szempontjából is teljesen kusza.
Nevetséges!
1/10
Laurinnyó 2009 jan. 10. - 12:47:10 1/10
(71/154)
Ez a film borzalom!!!
pirosaranyka 2008 dec. 10. - 23:27:54
(70/154)
egyreszt a megjegyzest nem kell ilyen komolyan venni,masreszt nem feltetlenul neked szolt,mert neked tudom,hogy v a n szived.:)

amugy az en maszek velemenyem az,hogy az igaz szerelmet soha nem lehet 'elengedni'.lehet nelkule elni,de elfelejteni nem lehet es nem is szabad...
pirosaranyka 2008 dec. 10. - 10:48:33
(69/154)
kimaradt egy 'a' betu...ez a tortenet stb.
pirosaranyka 2008 dec. 10. - 10:47:10 Előzmény anngeel
(68/154)
"Betegesen szerelmes"

ezt a kifejezest eletemben eloszor hallom/olvasom...
hogyan lehet egy szerelem 'beteges'?? szerintem sehogy.

ez tortenet elbuvolo kronikaja egy igaz,tiszta,valodi szerelemnek.akit ez a film (vagy a konyv) nem hat meg,annak nincs szive.:)
Verion 2008 nov. 16. - 20:04:48
(67/154)
Nem sokat kell filozofálni rajta:ebben a kategóriában szerintem ez most a csúcs.
---------Iszonyatosan jó film.------------
A könyv is nagyon jó volt és a film legalább ilyen jó.Filmes szempontból persze vannak gyengéi de ebben a filmben az hogy mi történt sokkal fontosabb mint az hogy hogyan.
F.Jimmy 2008 okt. 13. - 12:00:04 Előzmény 21lexan21
(66/154)
Látszik, hogy nem olvasta a könyvet. Ott minden karaktert hitelesnek éreztem. Én viszont még nem láttam a filmet, de félek, hogy csalodás lesz. Eleve a szereposztás: Ariza alapjában véve gyenge, vesztes tipus és csak makacs érzelme a túlélés és késõbbi sikerei forrása. Hát J. Burden minden, csak ez nem ...
anngeel 2008 okt. 12. - 17:56:51 Előzmény yannfan
(65/154)
nem tudom olvastad e akönyvet, de Florentino ott sem egy túl szimpatikus figura, legalábbis számomra.Betegesen szerelmes. Hiába utasítják vissza többször is, egyszerûen nem lehet levakarni, amit lehet egyesek romantikusnak tartanak, de szerintem idegesítõ. És mikor a "szerelme" özvegy lesz szinte rögtön lecsap rá, és elkezd neki udvarolni. Ki-ki döntse el, hogy ez mennyire rámenõs. Egyébként a filmet nem láttam, csak a könyvet olvasta, de emlékszem, hogy ez a karakter egész idõ alatt idegesített.
yannfan 2008 okt. 11. - 20:32:18
(64/154)
Nekem az a furcsa ebben a filmben, mint ahogy a könyvben is, hogy számomra tulajdonképpen az egyetlen unszimpatikus figura maga Florentino Ariza...A filmben az öreg Florentinot játszó Javier Bardem egyszerûen zseniális, de kicsit szatíros figura...én megijednék, ha egy ilyen arccal szembetalálkoznék az utcán...Egyébként nagyon jó film és jó a zenéje:)Asszem még párszor megnézem:)
21lexan21 2008 okt. 08. - 13:48:31
(63/154)
sziasztok,

szerintem ez a film csodás lehetett volna, de jól elrontották. a szereplõk hiteltelenek, fõleg azért ,mert nem spanyolul beszélnek, holott az lett volna a természetes.
a sminkek borzasztóak, nem sikerült az idõ múlását jól ábrázolniuk.
és lényegében nem jön át a sztori. a pasi rögeszmésen hiszi, hogy a nõ élete nagy szerelme, minden alapot nélkülözve. a nõ meg visszautasitja, elküldi, és még ezek után sem esik le neki, hogy amit valósnak hisz az csak önáltatás. ez nem egy elsöprõ szerelmi sztori, legalábbis a film alapján.
nagyon elnyujtották az egészet, a korrajz majdnem totál hiányzott.

az egyetlen, ami megborzongatott az a zene volt, az tényleg jól sikerült. éljen shakira.

de a többi az mehet le a wc-n.
9/10
Ginivere 2008 okt. 01. - 14:59:06 9/10
(62/154)
Csak egy érdekesség annak, aki szereti Márquez-t...Most olvasom az "Azért élek, hogy elmeséljem az életemet" c. önéletrajzi regényét. A Szerelem a kolerai idején történetének nagy része a szüleirõl szól. De fel lehet fedezni az életrajzában a Száz év magány kis történeteit, szereplõit is. Annak, akinek tetszett a film, a regény, ajánlom Márquez többi regényét is, különleges, magával ragadó hangulta, nyelvezete miatt. Ezek azok a regények, amikre évek múlva is emlékezni fogunk, és szerintem a film is ilyen volt, kisebb hibái ellenére is.
slacio 2008 szept. 15. - 23:43:34
(61/154)
A film egynek elment: a történet elfogadható, a szereplõk gyengék (a smink miatt hiteltelenek) a zene jó volt, a katarzis elmaradt.
10/10
bikkmakkk 2008 aug. 17. - 21:32:47 10/10 Előzmény June87
(60/154)
Én csak nemrég ismerkedtem meg Márquez irodalmával, de talán eddig õ nyûgözött le a legjobban. Szerintem amennyire a film visszaadhatja a regény hangulatát, teljesen jól sikerült, megõrizte a könyv rejtett humorát, egyéni hangulatfestését, egyszóval tökéletesen elégedett vagyok a filmmel! A kedvencem lett.
A gyönyörû dallamokat pedig (akit érdekel) Shakira énekli, a legszebb száma benne a Pienso en ti címû. Nem tudom, hogy vagytok vele, de számomra egészen húsig hatoló élmény volt a könyv is, meg a film is! Persze nem lehet összehasonlítani a kettõt. Mindenkinek õszintén ajánlom!
kamill 2008 júl. 23. - 16:34:33
(59/154)
Azt hiszem szerencsés vagyok, mert nem olvastam még a könyvet, nem tudom mit hagytak ki belõle. Nekem nagyon tetszett a film, és naív módon a végén még izgultam is, hogy tényleg sikerül nekik, tényleg beteljesül a szerelmük? És mindenképp el fogom olvasni a regényt, nagyon felkeltette az érdeklõdésemet. Biztos csodálatos.
NormaJean 2008 júl. 12. - 14:39:02
(58/154)
Szerintem nagyon szép a film látványvilága, de a történet csak annak mondd vmit aki olvasta a könyvet is. Amit szerintem ezt a könyvet mindenkienk el kéne olvasnia!
10/10
zzoe 2008 jún. 14. - 17:27:06 10/10
(57/154)
Kicsit féltem megnézni a filmet. Márquez szenvedélyes, fülledt és szarkazmussal átitatott könyve /bár az olvasásával kicsit megküzdöttem:)/után nem tudtam elképzelni, hogy ötven évet, a történethez és hangulatához hitelesen hogyan lehet jól megoldani. Azt hiszem, ha nem is hiba nélkül, de nagyon élvezhetõen sikerült!!!
csodálatos, festõi képek, nagyon jó zene! Persze sok mindenben finomít a film a könyvhöz képest, de grandiózus alkotás....különösen Javier Bardem volt kiemelkedõ számomra /nagyon jó volt "A belsõ tenger"-ben is/...ami kicsit kibillentett az átélésbõl,hogy Feminát alakító színésznõ túl szép volt hetven évesnek:), amikor 50 év múlva olvassa szerelme leveleit, a film készítõi figyelhettek volna a kezeire:) a történet szerint a hetvenes éveiben járó hölgynek harmincéves kezei voltak...persze ez apróság...ettõl még a film csoda és legalább széles körben tudja népszerüsíteni Márquez csodálatos világát!!!
June87 2008 jún. 10. - 00:06:03 Előzmény criss81
(56/154)
Márquez a kedvencem, úgyhogy különösen a szívemen viseltem hogyan fogják feldolgozni a könyvét..de én meg vagyok elégedve...lehet hogy azért mert alapból szkeptikusan álltam hozzá:)
de szerintem jó kis adaptációt hoztak össze, az egyik legjobb amit láttam...de hát a könyv mindig lekörözi a filmet. a képzeletet túlszárnyalni még hollywoodban sem tudják.
10/10
Katja03 2008 jún. 03. - 13:11:18 10/10
(55/154)
A fim gyönyörû és megható!A zene érzelmes és csodás!