criss81 2008 máj. 24. - 18:18:42
(54/154)
A film tökéletesen kiegésziti a könyvet, amennyiben gyönyörüen megjeleniti a kort és a helyszint, ahol a történet játszódik. De a könyv nélkül szerintem nehezen értelmezhetõ, olvasásának élményét semmi esetre sem adja vissza. A könyv olvasása után nézve mindig csak az jutott eszembe, mennyi izes részlet nem került/kerülhetett bemutatásra...
Mindenesetre, szép próbálkozás volt, bar Fermina alakitása lehetett volna jobb is. Az, hogy nem volt egy abszolut szépség, engem nem zavart. Florentinoról sokkal inkább el tudom képzelni, hogy egy átlagos lányba szeret bele, aki a képzeletében válik az idealizált szépséggé.
Orchidea 2008 ápr. 27. - 16:13:49 Előzmény Aquileus
(53/154)
Elsõ perctõl lekötött a film, nagyon tetszett, szép történet! Különösen tetszett a film természetessége, csak sajnos ilyen kitartó szerelem nincs! :(
Aquileus 2008 ápr. 22. - 15:53:17
(52/154)
7/10
Karolka 2008 ápr. 03. - 17:58:29 7/10
(51/154)
Valahogy nem az igazi! Én többet vártam...
Noncsa 2008 márc. 31. - 21:13:06
(50/154)
Épp most láttam a filmet, a könyvet még csak elkezdtem, de folytatni fogom.
Talán mivel elég fiatal vagyok és szerelmi ügyekben is tapasztalatlan még, ezért elég furcsa volt egy ilyen hosszú és kitartó szerelmet látni és átérezni, de Javier Bardem sokat segített ebben. A csaj viszont nekem egyáltalán nem tetszett. Fiatalkori énjénél annyi volt a játéka h. folyton tátott szájjal lesett és szerintem nem is volt nagyon szép, az unokanõvére inkább...
Mind1, alapjában tetszett a történet és a film is, a zene nagyon hangulatos volt, legjobban a Pienso en ti tetszett meg. nekem a hossza sem tûnt fel. Mindenképp nézhetõ lett, nem tudom a könyv után hogy vélekedem majd errõl :)
blacksheep 2008 márc. 30. - 10:42:46
(49/154)
Igaz kicsit késõn, de tegnap sikerült megtekinteni a filmet, egy gyönyörû leányzó társaságában, és bátran állíthatom: megérte! Igaz, kicsit féltem tõle, annyi negatív kritikát / hozzászólást kapott, de az elsõ fél óra után minden kételyem tovaszállt. A történetet maga lenyûgözõ (sajnos nem olvastam a könyvet) bár érzõdik, hogy rendesen meg kellett szabdalni, hogy beleférjen egy átlag mozifilmbe. Ez jó pár jelenetre rányomta a bélyegét, melyek szerintem sokkal hatásosabbak lettek volna kellõ mennyiségû / minõségû felvezetés után, viszont így csak egy mosolyt csaltak ki belõlem. Mr. Newell szerintem a tõle telhetõ maximumot nyújtotta, ami ennyire volt elég. Azért nem lehetett könnyû dolog egy Nobel-díjas író egyik legjobb regényét vászonra vinni...

A képi világ, hangok / zenék is elnyerték a tetszésemet, kezdve az erõs akcentussal beszélõ színeszek szövegétõl, a háttérben hallható spanyol mondatokon valamint az álomszép tájakon át, a zeneszámokig, még ha sokak szerint Shakira és dalai nem is valóak ebbe a filmbe. Aki képes elveszni és fent akadni ilyen apróságokban, azt pedig nagyon sajnálom, mert ezek szerint nem volt képes egy olyan minimális szinten beleélni magát a történetbe, hogy ne kelljen ilyeneken a fejét csóválnia. Nekem sikerült (még ha nem is az én mûfajom a romantikus dráma) méghozzá annyira, hogy a mellettem üldögélõ mosolygós szépség szavait sem hallottam meg néha, amikor közölni szeretett volna valamit, ami pedig nem jellemzõ rám. :) Lényeg a lényeg: A könyv ismeretének hiányában: nekem tetszett. Tehát kedves hezitálók, aki hasonló cipõben jár, nyugodtan tekintse meg, egy estét, vagy azt a pár órát abszolút megéri, megérdemli.
10/10
Barbi88 2008 márc. 24. - 19:44:49 10/10 Előzmény Funika
(48/154)
Regényt megfilmesíteni szerintem mindig nehéz feladat, hisz egy film soha nem tudja úgy közvetíteni az érzéseket, mint egy könyv. Féltem megnézni a filmet, mert sok negatív kritikát olvastam róla. De nem bántam meg, hogy megnéztem. Elvarázsolt, igaz, nem úgy, mint a könyv, és szerintem ez így van jól. Olvasás közben a képzeletem is repít...
A zene csodálatos volt, tökéletesen passzolt a film érzelemvilágához, és a szereplõk...Szeritem nagyon jól válogatták õket össze...Javier Bardem a legtökéletesebb Floretino, akit csak választani lehetett, pont így képzeletem el, és pont olyan hatást váltott ki belõlem a színészi játéka, mint reméltem: a szívemig hatolt.
Fantasztikus történet, remek könyv és csodás író:)
Funika 2008 márc. 20. - 04:14:26
(47/154)
Ehh... olyan szépeket szóltak hozzá egyesek és Márquez írásai is gyönyörûek, de a film... Miután megnéztem, azon gondolkoztam, hogy az én hangulatommal volt a baj, hogy nem tetszett? Félek nem. Valahogy nem találtam a helyem benne, nem tudott elvarázsolni a film. :(
8/10
amani 2008 márc. 18. - 16:37:22 8/10
(46/154)
én még nem olvastam a könyvet, de afilm alapján kedvet kaptam:)
am engem is csak az zavart h Fermina ronda volt.
Inidiánlány 2008 márc. 16. - 17:04:55
(45/154)
Sziasztok! Bár én nem olvastam a regényt, a történet számomra nagyon megkapó! A szerelemrõl és az illúziókról még nem láttam ennyire kifejezõ filmet. Tényleg az a kategória, amit megnézek és még másnap meg harmadnap is a hatása alatt vagyok. Van azért pár dolog, amit én sem értek. A Kolera kevesebb szerepet játszott a filmben mint én azt gondoltam. Szerintem a helyzet súlyossága nem volt eléggé hangsúlyozva a filmben. A másik a smink/maszk. Javier sminkje hihetetlenül jó volt, csakúgy, mint alakítása a filmben. Be kell valljam, én a rabjává váltam ennek a színésznek... Rendkívül jó színészi képességek és mellé egy gyönyörû orgánum. Viszont a nõi fõszereplõ számomra csalódás... A smink nagyon rosszul sikerült, még 72 évesen is 25 éves arcbõrrel dicsekedhetett Fermina... Azon kívül nem is tipikusan szép nõrõl van szó.
Ezeket leszámítva tényleg élmény volt a film és a mondanivalója 1000 év múlva sem fog változni...
9/10
szeee 2008 márc. 08. - 19:02:41 9/10
(44/154)
Teljesen egyetértek veled. Nem értem ki mit vár egy filmtõl, de szerintem ennél sokkal többet nem nagyon lehetett volna kihozni a történetbõl egy 2 és 1/4 órás filmen...
Nekem nagyon tetszett, igaz jó régen olvastam a könyvet.
9/10
szisszi91 2008 márc. 08. - 14:30:11 9/10
(43/154)
Hát elég sokan szidtátok itt a filmet. Nekem az egyik kedvenc könyvem.A filmben pedig nem csalódtam:) Egyáltalán.Valaki itt irta,hogy istenkisértés a film..hát én kétszer olvastam el a könyvet és én úgy mentem el a moziból,hogy nem volt hiányom.Elég sok dolog kimaradt ami a könyvben volt de mégsem éreztem azt,hogy na most valami kimaradt.Nem sirtam a végén, de másnap is ezen gondolkodtam és a film után nehéz volt megszólalni.
A képek,a zene gyönyörû a szinészek is fergetegesek(fõként Bardem,Mezzogiorno és Montenegro)
Márquezt lehetetlen visszaadni filmen.De amit lehetett azt visszaadták.Nekem élmény volt:)

Ennyi röviden tömören:)Köszöntem
principessalina 2008 márc. 03. - 20:53:37
(42/154)
Szerintem, szörnyû volt a film. Butuska, rossz szereplõkkel, nem mellesleg megjegyezve a csodaszép Fermina, ronda volt. A poénok erõltetettek, a színészi játék unalmas és irritáló. Nem érettem, hogy hogyan jön a címben a kolera a filmhez, mert kb. két mondatról volt szó. Ezenkívül a "szimpatikus"
Florentino szenvedései inkább szánalmasak és nevettetõek voltak, mint meghatóak. Annyira elszúrták a filmet, hogy nem jött le a történet igazi értéke, amit nem kétlek, hogy van.
10/10
judd 2008 febr. 26. - 14:05:02 10/10
(41/154)
Nekem mindent összevetve tetszett a film, szerintem érdemes megnézni. Márquez világát nem lehet tökéletesen visszaadni, de legalább megpróbálták. Sok esetben nagyon ragaszkodtak a könyvhöz, ami nekem tetszett. Ne felejtsük el, hogy a regény és a film két külön mûfaj, nem szabad összekeverni a kettõt. (Nem is lehet összehasonlítani.) Van ami az egyikben mutatható meg, és van ami a másikban.
Valaki írta itt, hogy túl humoros lett, nem adta vissza Florentino szenvedését. De ha végigolvastátok a könyvet, akkor tudjátok, hogy Márquez a legfájdalmasabb jelenetekbe is belecsempészte a humort, az iróniát, amit a lehetõ legjobban próbáltak belevinni a filmbe.
Az idõkezelés tényleg nem volt a legjobb, nem sikerült mindig kellõképpen öregíteni a fõszereplõket, de hát egy 40 évesbõl nehéz 70 éveset csinálni. Élvezhetõ a film, érdemes megnézni, csodaszép képek vannak benne, és a zene is fantasztikus. És hát ne felejtsük el, Javier Bardem is szenzációs volt, mint minden filmjében. Magasan a legjobb volt az összes színész közül.
MissEarnshaw 2008 febr. 26. - 13:33:48 Előzmény irenagy
(40/154)
NEM láttam még a filmet, de most fejeztem be a könyvet és bár tudom, nagyot fogok csalódni, mégis megnézem moziban is. Így látatlanban a poénokkal semmi bajom, mert Garcia Marquez stílusához hozzátartozik az irónia, a cinizmzus, a nevetséges túlzás - épp úgy, mint Flaubertéhez és ahogy a Bovaryné sem kínszenvedõs, szomorú regény, nekem a Szerelem a kolera idején sem úgy maradt meg, mint az IGAZÁN fájdalmas szerelem története...
nczoli 2008 febr. 23. - 22:57:48
(39/154)
Hát ez elég érdekes volt. Nekem nem tetszett, és nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én egyszerûen nem tudtam komolyan venni egy szerelem elsõ látásra (mindenféle egyéb ismerettség nelküli) érzést egy egyáltalán nem szép és még csak nem is bájos nõ iránt. De persze mindenkinek más az ízlése.

A borzasztó sminkek miatt viszont tényleg kész voltam, a fõszereplõ hölgy húszévesen is negyvennek nézett ki. 60 évesen meg egy viaszbábnak valami orosz bábjátékból.
Nirnaeth 2008 febr. 23. - 15:18:20
(38/154)
A film valóban vontatott picit, és talán olykor tényleg meg is feneklik, de a képi világa és a zenéje nagyon ott van. Mondjuk egy 1,5 órás változatban könnyebben emészthetõ lenne, de most már úgy is mindegy :)
Nir, akinek azért ez még így is tetszett
2/10
irenagy 2008 febr. 21. - 19:05:48 2/10 Előzmény agapi
(37/154)
Olvastam a könyvet, és tegnap megnéztem a filmet is, amit egyszerûen értékelhetetlennek tartok a regényhez képest. Förtelmes, groteszk sokadrangú filmet csináltak ebbõl a gyönyörû történetbõl. A rendezõ mentségére szolgáljon, hogy Marquez regényt szinte lehetetlen feladat filmre, vagy akár színpadra adaptálni, és ez most sem sikerült. Nem értem, miért kellett néhol idétlen poénokkal tarkítani a filmet. Aki erre a történetre kíváncsi, nem vígjátékot és iróniát vár, hanem a szerelem okozta mérhetetlen szenvedést szeretné megízlelni. Marquez megfogalmazását nem lehet visszaadni. Miközben olvastam a könyvet Florntino kínjait szinte a saját bõrömön éreztem. De nincs ez másképp a többi regényével sem.
Tegnap csak a jólneveltségem tartott vissza attól, hogy ne jöjjek ki a moziból. A magam részérõl sajnálom, hogy megnéztem, de legalább simét tanultam valamit ...
inc
agapi 2008 febr. 20. - 11:44:31
(36/154)
Nekem tetszett.Valószínûleg azért, mert még nem olvastam a könyvet:)
Nem mondom, hogy a legjobb film,amit az utóbbi idõben láttam, de szerintem egyszer mindenképpen érdemes megnézni.
orchidea5 2008 febr. 20. - 11:17:42
(35/154)
Kedves Meadow!
Köszönöm szépen!