10/10
Melkon 2008 aug. 16. - 11:59:55 10/10
(526/566)
De ember, olyanokat hozol fel példának akik évtizedekig színészkedtek, Zac mikor is kezdte?
Szóval milyen alapon hasonlítod õket össze?
Majd ha 10 év múlva sehol sem lesz akkor mondhatsz ilyeneket, de ezt nem tudhatod.
Az meg egyenesen nevetséges h azért szidsz vkit mert a SZEREPE nem tetszett, mint színész nem igazán volt vele probléma sztem (pedig elég kritikus vagyok...).
nellybaba 2008 aug. 16. - 10:53:14
(525/566)
Sziasztok!
Szerintem nagyon jó a hsm!Láttam mind a kétrészét vagy 20x de nembirom megunni.Alig várom hogy a 3. részét oktober 23. megnézzem a moziban. Mert annyira sikere volt az elsõ két résznek hogy a 3. részet már csak a mozik ban adják le elsõnek.Zec nagyon hejes és a hajlakban is nagyot alakitott!!!
nellybaba 2008 aug. 16. - 10:44:39
(524/566)
Miért lenne vicces?????
Azért mert híres szinész lesz és még jól is nézki!!!!!
10/10
Melkon 2008 aug. 14. - 19:25:42 10/10
(523/566)
Ja és még annyit h ha most szavaznék valsz 6-7-est adnék... de hát túl korán szavaztam... ez van :'(
10/10
Melkon 2008 aug. 14. - 19:25:00 10/10
(522/566)
Kb 1 hete amikor adták TV2-n High School Musicalt, akkor láttam elõször, csak fél szemmel figyeltem, max a dalokra figyeltem fel, de nagyon megtetszett, ma rávettem magam h leszedjem netrõl és megnézzem megint, kivételesen tényleg odafigyeltem, és hááááááááááát... sok minden nem tetszett benne, túl gyors, az elején eltelik kb fél perc mire összeismerkedik Troy meg Gabriella, szinte semmi elõzmény v ilyesmi, a film közben se nagyon történik semmi ami nem feltétlenül fontos (és sok, számomra meglepõen rövid jelenet van benne, amit még bõven nyújtani lehetett volna, h "életszerûbb" legyen), és hát ilyen filmtõl elvártam volna h picit hosszabb jelenetek legyenek, ne feltétlenül csak a legfontosabbak legyenek benne stb, elvégre ígyis elég rövid film, bõven belefért volna, és sztem sokat dobott volna rajta.
A Dalok viszont isteniek, azok nagyon bejöttek.

Aki még nem látta, annak javaslom h véletlenül se magyar szinkronnal/felirattal nézze, mert szörnyen rossz, fõleg a dalszövegek, amiknek köze nincs az igazi tartalomhoz.
Példa: angol: didn't understand
magyar: és sohasem hittem
Nah, hát elõszöris sehol nem látok az angol szövegben "and"-et, a "sohasem" az "never" lenne, ami szintén nincs, a "hittem" pedig "think", sztem ez azt jelenti h "nem értettem", de mind1, igaz nincs angol nyelvvizsgám, de ennyit talán még énis le tudok fordítani xF.
Nos, ennél sokkal durvább fordítási hibák is vannak benne (vannak benne... inkább csak az van, nagyon kevés helyen van jól lefordítva), ez még elég lightos, de tényleg nem ajánlom senkinek, mert a magyar fordítás szörnyen rossz.
Angolból kb olyan vagyok h megértem amit mondanak... naggyából, de nekem ennyi bõven elég h inkább angol felirattal nézzem meg, mint magyarral, úgy legalább az igazi jelentését fogom vmennyire érteni, jobb mintha tökéletesen értem azt amit a magyarok össze vissza fordítanak. (hozzáértés rulz)
Ha vki legalább annyi angol tudással rendelkezik h naggyából megértse az angolokat, akkor javaslom angolul nézze, sokat vesztene vele ha magyarul nézné, megjegyzem soha semmit nem nézek angol felirattal, angol szinkron+magyar feliratot szoktam, de hát ilyen durva fordítási hibákat még sehol nem tapasztaltam.

Nos, azthiszem korrekt kritikát írtam (ami sokaknak nem sikerült... na mind1, magukat minõsítik :) )
A filmet egyébként továbbra is szeretem, és ajánlom mindenkinek h nézze meg, veszíteni nem fog vele semmit, legrosszabb esetben meghallgat pár jó számot ;)
10/10
Melkon 2008 aug. 14. - 13:05:08 10/10
(521/566)
Nah azóta picit utánaolvastam, a HSM1-ben csak pár sort énekel, a többit Drew Seeley.
"A koncerten felvonult az összes szereplõ kivéve Zac Efront, aki helyett Drew Seeley énekelt (õ volt Efron hangja a filmben is)"
Ez wikipediáról van.
"Efron was replaced by Drew Seeley (whose voice was blended with Efron's during the movie)"
Ez meg az angol wiki, miszerint Drew Seeley hangját keverték Zaccel...
Nem tudom pontosan mi van, a keverésest valószínûbbnek tartom (+ az angol forrást megbízhatóbbnak), de a lényeg h ilyesmi biztos h volt, csak pontosan nem tudom h mi. Arról h miért nem Zac énekelt is olvastam már csomó verziót.
A HSM2-ben viszont már õ énekel
nellybaba 2008 aug. 14. - 12:43:38 Előzmény Melkon
(520/566)
szia!
Nemtudom kitõl halottad olvastad hogy Zac megse szólal a filmben!!! Én olvastam hogy csak egy-két részben nem õ énekelt de az összes többi õ mondja énekli.
nem akarok kötekedni csak én így olvastam halottam!!! és amúgy nekem is nagyon bejön a film!!!
De a negyedik részében nem õk lesznek a szereplõk!!!Szerintem nem is kellene 4. részet csinálni.Úgy már hüjeség mer már "kiöregetek½ a tini szerepbõl!!
10/10
Melkon 2008 aug. 12. - 19:11:44 10/10
(519/566)
Jah még annyit h igaz h egy rózsaszín világban játszódik, de ez nem hiszem h negatívum lenne, a legtöbb embernek talán pont emiatt tetszik :)
10/10
Melkon 2008 aug. 12. - 18:07:15 10/10
(518/566)
Üdvözlet!

Nah, hát kezdésnek a Harry Potteres részre reagálnék:
Az a film biztos tökjó, csak nem így kéne hívni, mert a könyvhöz sajna nincs sok köze (am eléggé HP fan vagyok, de a film nagyon nem jött be, azthittem színvonalasra tervezik, de hát csalódnom kellett :) ), az elsõ 3 rész még úgyahogy elment, de a többi... Világhírûnek se nevezném, kb mki megnézi (énis, pedig nagyon utálom h ilyenre csinálták meg), de a legtöbben csak azért mert a könyvet szeretik, és hát "muszáj", de attól még nem szeretik :) (legalábbis az én ismerõseimbõl aki olvasta könyvet és utána megnézte filmet kb mki azt mondta h nem teccett neki, ellenben aki nem olvasta a könyvet annak teccett, szóval a film alapból valsz nem rossz, csak nem így kéne hívni, bár lehet csak azok túl kritikusok akik sokat olvasták a könyvet, de eddig az egyetlen fantasy film ami teccett és a könyv volt elõbb nem a film az a Gyûrûk Ura volt)
A HSM teljesen más, nem egy olyan könyvet filmesítettek meg rosszul, ami alapból híres volt, hanem egy új "story"-t csináltak, ami ismeretlen volt (vagy ha úgy jobban tetszik lemásolták/felújjították a régi musicaleket)
Nem tudom elhangzott-e, de Zac (amennyire tudom) meg se szólal a filmben, Drew Seeley beszél/énekel helyette :/
Am a film nekem nagyon bejött, lehet h végig lehet tudni h mi történik, sokak szerint "nyálas" stb, de sztem ezektõl függetlenül istenire sikerült (+ a szereplõk se néznek ki szarul ^^) :). Nekem sokkal jobban teccik mint a pl a Grease, bár azt is megnézem ha arról van szó.
Picit hosszúra sikerült sry :'(
10/10
Dark Hero 2008 aug. 10. - 18:20:25 10/10
(517/566)
Szerintem semmi baj nincs ezzel a filmel. A történet nagyon jó, a színészek jól alakítanak, és a dalok tényleg fülbemászóak.
Korábban nem igazán voltam oda a musical-ekért, de amikor megnéztem az I. részt, ez megváltozott. Azóta szivesebben nézek ilyen zenés ill. romantikusabb filmeket, mint agyatlan vígjátékokat.
bobo3 2008 aug. 10. - 11:40:38
(516/566)
LUCAS 4 ever!
/Ryan Evans/
1/10
nirvana 2008 aug. 09. - 22:00:17 1/10
(515/566)
ez nagyon 1 ratyi kula film. Be kéne tiltatni
2/10
kol3 2008 aug. 09. - 20:38:58 2/10
(514/566)
Valami nagyon gáz bolt ez a film..
a legrosszabb az volt mikor énekeltek és nem ugy mozgot a szája ahogy a zene ment...
Mermaid 2008 aug. 09. - 19:50:14
(513/566)
Teljesen egyetértek. Ugyanez a helyzet a Greas-zel is. A zeneszámok elõtt le a kalappal, de a film ultra szar
sandros5000 2008 aug. 09. - 18:20:14
(512/566)
Csatlakozom Vincent-hez, ez egy nagy ratyi, szirupos hüleség, lehet hogy a zenék önmagukban jók, de így együtt valami nagyon hervasztóak...
Stella 2008 aug. 09. - 17:11:57
(511/566)
Ez a mese még akkor volt szórakoztató, amikor elõször adta a tv2 egy karácsonyi délután. Azóta a hányinger kerülget, mert a Jetix minden héten rongyosra játsza.
febkaa 2008 aug. 09. - 09:24:54
(510/566)
Ez a film az USA-ban toplistás lehet... ha csak abból indulunk ki, hogy a youtube-on átlag 30.000.000-szor nézték meg a klipjeit...
DoOrI14 2008 júl. 22. - 13:43:43
(509/566)
tudom, hogy ez nem ide tartozik,de megtudná nekem valaki mondani hogy milyen zeneletöltõ programok vannak még a Limewire-n kívül, amin magyar szám is található! elõre is köszönöm!!!!:)
offtopic
Vampire011 2008 júl. 19. - 13:12:31
(508/566)
Na, HSM fanok.. (én am. nem szeretem ezt a filmet) de tudok egy sokkal jobbat ajánlani: Grease.. xD Kicsit régimódi, de ez is énekes, és abba sokkal jóképûbb a fõszereplõ (Travolta)és értelmesebb, mint Zac.. :D Szóval ha érdekel vkit, akk nézze meg.
Könyvmoly06 2008 júl. 17. - 12:51:23
(507/566)
Szerintem ez egy tök jó fil!
Már októberben a mozikban jön a 3. rész