10/10
morties 2010 jún. 20. - 14:03:22 10/10
(120/160)
10/10 nézzétek meg, építõ jellegü
10/10
dorologia 2010 máj. 05. - 08:58:13 10/10
(118/160)
***SPOILER***
én csak azt nem értem, ki az a pasi akit Julien felakasztott?? :o és utána miért hívta fel Shopie-t hogy "cap" ? v ezt csak képzelte? mert utána megint a kocsiban ül, telefonálva.
És amikor végülis Julien nem tette meg az esküvõjén, h nemet mond, akkor ott vége van a játéknak nem? Mert Shopie nyert...
na és miért volt az hogy 10 év után Shopie ráhívta Julienre a rendõrséget? :D
Ééééés végül, miért Shopiet hívják föl, M. Janvier feleségeként?
Ja és tuti,h a bebetonzás a vége, mert azt mondja, hogy a beton mélyén osztozhattak gyerekkori álmukban. és akkor mutatják be az öregkort.
EGyébként nekem nagyon tetszett a film, leszámítva hogy pár dolgoot nem értek.:D És tényleg Patrick Dempseys :D
makitati 2010 ápr. 30. - 00:22:04
(117/160)
Én még életemben nem láttam ilyen filmet. Érdekesen fura volt, na és a befejezés! Eszméletlen. Ez aztán minden, csak nem mindennapi film, az biztos.

***SPOILER***

Azon lehaltam, amikor Julien felakasztotta azt a valakit. Hát azért az nagyon durva volt. Ja, és az is, amikor a csaj a sínek között állt, és Julien kb. végig is nézte volna, ahogy meghal, hiszen a csaj mentette meg saját magát. Azért ez nem semmi. Ja, és a bebetonozós részen akkorát néztem, hogy csak na. Értem, hogy talán nem igazán ment volna nekik a közös élet (a játék miatt), de egyébként ettõl még simán elszökhettek volna, és élhettek volna boldogan. De persze tudom, hogy ezt a filmet pont ez a befejezés emeli fel, és pont ezért különleges. Ha az a befejezési forma lett volna, amit elõbb írtam, akkor szerintem nem szeretnék ilyen sokan ezt a filmet. Az a fura, hogy szomorú végülis a befejezés, de valahogy mégis úgy van megcsinálva, hogy nem az. Ja, igen, az egyik legviccesebb rész számomra az volt, amikor Sophie a vizsgára szépen kiöltözött. :D (Aki látta, tudja, hogy mirõl beszélek.) Ja, és rohadtul jól meg volt csinálva az a rész is, amikor azt lehetett hinni, hogy Julien égett meg, aztán ott volt a folyosón, és mosolygott, hát én ezen úgy meglepõdtem, annyira jól meg van csinálva ez a film!!! Amúgy hogy a francba élte túl azt a robbanást ilyen aprócska sérülésekkel? S hogy-hogy pont volt egy igazi égett ember, aki által palira vette Julien Sophiet? Ja, és amikor a Sergei behúzott egyet Juliennek a végén, akkor miért nézett ki úgy, mintha meghalt volna? Gondolom itt is a dolgok mögé kell látni. Én úgy gondolom, hogy az tudatosult benne, hogy nem lehet Sophieval, és akkor már inkább meghalt volna, bár nem biztos, hogy jól gondolom. Mindenesetre ha így van, akkor végképp érthetõ, és úgymond jó is a befejezés. Még tudnék írni egy regényt, annyira megkapó ez a film. Különleges, egyedi, durván egyedi. :)

***SPOILER VÉGE***
10/10
hallucinations 2010 márc. 19. - 01:43:15 10/10 Előzmény manócska
(116/160)
------------SPOILER--------------

Igazad van, hogy az éttermi jelenetben, mikor Julien megbántja Sophie-t, az már olyan tett, amit nem teszel meg azzal, akit szeretsz. Szerintem ott még az látszik, hogy ugyan mindketten vágynak egymásra, de Julien számára még a játék áll mindenek felett (Julien: "Azt mondtad, nem tudok fájdalmat okozni neked." --> és lám mégis). Aztán Sophie rájön, hogy mivel Julien szakadatlanul játsza a játékot, ezért az esküvõjén nemet fog mondani (erre még Sophie nõvérének esküvõjén fogadtak). A csaj ezért is megy el menyasszonyi ruhában az esküvõre, de ott hoppon marad. Julien igent mond a menyasszonyának, és ezzel jelzi Sophie-nak, hogy most már fel kell nõniük, abba kell hagyniuk ezt a gyerekes játékot (a pap az igen elõtt azt mondja: "Ébredj fel, gyermekem, esküt kell tenned!"). Ez a felnõtté válás akkor még Juliennek az egyszerû nyárspolgári életet jelenti. Ugyan éli a maga unalmas életét (kis megjegyzés: ha olyan gyerekeim lennének, mint neki, én kifutnék a világból), de másra sem tud gondolni, mint hogy a 10 év letelte után újra láthatja Sophie-t. Mikor újra találkoznak (és természetesen megint játszanak), akkor kezd el valójában újra élni. Mikor a kórházban varrják össze a sebét, és hirtelen megvilágosodik, rájön, hogy ezt azért nem kellett volna tennie Sophie-val (az összeégett emberes dolog). Na, szerintem akkor nõ fel valójában, rájön, hogy mit kell tennie (most arra ne térjünk ki, h elhagyja a családját, mint a felelõs felnõttre nem jellemzõ magatartásra). A bebetonozós rész "címe", ha jól fordítottam le a kiírást (La der des ders), "Az utolsók utolsója", vagyis a legutolsó fogadásuk (az örök szerelem), amit együtt hajtanak végre. Az én értelmezésemben ez azért is "racionális végkifejlet", mert amilyen heves természetûek, a játék hevében még újra megbántanák egymást, és elszakadnának egymástól. Szerintem az öregkoros rész csak fikció, engem jobban vonz a másik befejezés.
Kicsit zavaros lett, de remélem érthetõ azért. :)

---------------SPOILER VÉGE----------------

Amúgy Guillaume Canet kiköpött Patrick Dempsey.
manócska 2010 febr. 05. - 01:42:38
(115/160)
Hát, érdekes film, de jó...kicsit néha morbid, máskor kegyetlen, máskor meg hihetetlen bájos és szívszorító. :-)
Na igen, a két fõhõs elég veszélyes játékot játszott...amibe utóbb csaknem bele is buktak.
SPOILER Én mondjuk kiakadtam azon a jeleneten, mikor a fiú éttermezni hívja a csajt és elhiteti vele, úgy csûri-csavarja a szavakat, hogy a lány azt hiszi, a fiú el akarja õt venni...erre a végén közli, hogy na jó, leszel a tanúm? Csaj meg csak néz... Hát ez elég kegyeltenség volt Julien részérõl. Ez számomra nem fér bele a szerelembe. Aki szereti a másikat, nem csinál iylet. De biztos csak én vagyok túl érzékeny. SPOILER VÉGE
A vége, mikor találkoznak a kórháznál és õszintén összeborulnak, no az viszont hihetetlen bájos jelenet volt...meg mikor szerelmesen összebújnak és várják, hogy önteni kezdjék a betont.
Hogy mennyire etikus, hogy a pasi otthagyja a családját Sophie-ért...nem az, de elég érdekes egy házasság volt az övék, nem éreztem azt, hogy ez egy igazi szerelmi kapcsolat lenne, igaz, õszinte érzelmekkel, inkább csak olyan látszatházasság volt...akkor már inkább a csaj, Sophie meg a focistája, õnáluk legalább némi kötõdést láttam - nekik volt egy kifejezetten bájos közös jelenetük is. Plusz az a két gyerek... nagyon cuki fejük volt, de apuka fején táncolnak, gúzsba kötik, nem tisztelik...szerintem nem vesztett sokat Julien, hogy inkább Sophie-t válaszotta. A focista pasit inkább sajnálom. Õ jó ember volt (ha agyilag kicsit zokni is szegény :D)
10/10
enk 2010 jan. 17. - 22:42:30 10/10
(114/160)
Kedvenc! 10/10

Nagyon jó színészi munka, szenzációs történet kevés hiba. Nagyon jó film.
Thyra 2010 jan. 03. - 17:27:43
(113/160)
szerintem nagyon aranyos, h ennyire szeretik egymást :D (L)
anicsek 2009 dec. 21. - 21:57:01 Előzmény trin1580
(112/160)
sziasztok bocsi de nagyon új vagyok itt de nagyon szeretném a szeress ha mersz címû filmet megnézni!!!!!!! hogyan tudom ezt megtenni??? légyszi segíts!!!!!!!
10/10
trin1580 2009 dec. 06. - 23:44:48 10/10
(111/160)
A szerelem játék? Ebben a filmen igen, egy bizonyos pontig, ahol a játék eléri a határokat. A határ, hogy a két fiatal tényleg egymásba szeret. Az út azonban odáig bonyolult, játszmázás közben jut el a történet, az örök bebetonozott szerelemig. De tényleg megéri játszani? Ha ez a vége mindenképpen:) Aki az örök szerelemet keresi azoknak ajánlom nem csöpögõs változatban. Jó szórakozást!
10/10
nikevic 2009 okt. 29. - 00:14:53 10/10
(110/160)
nekem az egész filmnek képvilága fogott meg az elején, az ültetett le a TV elé (olyan Halottnak a csók-os:))

és végignéztem és imádom!

és milliószor meg tudnám nézni, sose unnék bele! :)

viszont valaki nem tudja, hogy mi annak a számnak a címe, ami pl az autós üldözés alatt megy?
Eerf 2009 szept. 06. - 11:17:47 Előzmény Winyettyu
(109/160)
Még hogy csak az amerikaiak tudnak filmet csinálni, ez a legnagyobb marhaság, a franciák filmjein látszik hogy van kultúrájuk, az amcsiknak nincs, persze van sok jó amerikai film de a francia filmek mind jók, mint ez, ha neked jobban tetszik a horrorra akadva és egyéb gagyi vigjátékok ami nem szol semmiröl azt csak sajnálni tudom
Lain 2009 aug. 23. - 23:04:21
(108/160)
Barátnõmnél nézegettem, hogy milyen filmet nézzünk, és belepörgetve belepillantottam ebbe is. Egyszerûen, nem birtam bezárni... Romantikus, de mégsem, gyerek, de mégsem, Amilie csodálatos élete-s, de mégsem:) állati
10/10
zzssoo 2009 aug. 11. - 21:32:15 10/10
(107/160)
örök kedvenc, nincs jobb :)
Kreszcencia 2009 aug. 06. - 22:23:26
(106/160)
Tök aranyos volt, tetszett.
Az elején a képivilág és a hangulat kicsit a Halottnak a csók pilot-jára emlékeztett.

--spoiler--

Mondjuk volt egy-két rész, aminek a jelentõségét nem nagyon értettem. Pölö amikor Sophie-ék menõ házában épp azt a reklámot nézik a tv-ben, mikor közösen megállapítják, hogy ez egy szar és hogy visszautasítják. Ez milyen szempontból érdekes? Hogy õk már tényleg annyira gazdagok, hogy ezt is megtehetik?
auringonlasku 2009 aug. 01. - 14:21:40
(105/160)
Most néztem meg a filmet! Nagyon nagyon nagyon tetszett és egyetértek azzal, hogy több ilyen filmet kéne készíteni!
minerva9 2009 júl. 25. - 12:27:47
(104/160)
Ugyanilyen film még a my sassy girl 2001,nagyon ajánlom!
minerva9 2009 júl. 11. - 18:26:30 Előzmény csillivil
(103/160)
És mi akadálya?
csillivil 2009 jún. 16. - 23:55:03
(102/160)
Sziasztok!Szerintem is magával ragadó, gyönyörû film volt! A hatása alá kerültem és nem akarok alóla kikerülni! Én is akarok 1 ilyen pasit! Igazán megérdemelném!!!
minerva9 2009 jún. 11. - 12:26:00
(101/160)
jó volt látni hogy félredobjuk korlátainkat és olyan dolgokat megcsinálunk amit valójában sohasem mernénk..
Voltak elönyei és hátrányai is ennek a mered vagy nem mered játéknak,de ezzel számolniuk is kellett,ha már
belementek ilyenbe..Az esös jelenet az annyira szép volt nagyon tetszett..És a végén nekem is az jött le hogy szószerint bebetonozzák a szerelmet,ez v mi üzenet is
nekünk,hogy talán mégis lehet ha akarjuk,csak töllünk
függ merjük-e vagy nem merjük..:)